14.12.2018
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    RİDEF Rize’yi Ağırladı
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşRİDEF Rize’yi Ağırladı

 

RİDEF – Rize Dernekler Federasyonu bünyesinde bulunan Genç Ridef’lilerin düzenlediği Sağlık Skandalı yaşanan Futbol Turnuvasının son final maçından sonra İstanbul’da bulunan Rizeli Bürokrat, İş adamları ve Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticilerini, Rize Valisi, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve Rize Milletvekilleriyle birlikte ağırladı.

 

Bölgesel ve Yerel Basının da ilgi gösterdiği gece ÇAY TV ve KAÇKAR TV den canlı yayınlanırken, İstanbul’da yayınlanan Karadeniz Gözde Gazetesi sahibi ve Kaçkar TV Marmara Bölge Temsilcisi Muzaffer Sürmen, Karadenizden Günebakış Muhabiri Alihan Telatar, MedyaGünebakış İnternet haber sitesi sahibi Ökkeş Bölükbaşı, MedyaKaradeniz.Com sahibi Dursunali Yılmaz Turnuvayı ve devamında geceyi adım adım izlediler.

 

RİDEF Genel Başkanı Ahmet Yurtman “Rize Dernek ve Vakıfları üyelerimizin güç birliği ile düzenlediğimiz bu etkinlikleri daha çok geliştirmek, çeşitlendirmek ve arkamızdan gelen gençlerimize örnek olmak amacıyla yapıyoruz. Rize’den gelerek bu yemekli toplantımıza katılan Valimiz Zekeriya Şarbak, Belediye Başkanımız Hasan Bakırcı, Milli Eğitim Müdürümüz Rasim Çelik’e ve Milletvekilimiz Nusret Bayraktar’a, eski Kültür  Bakanımız İsmail Kahraman’a İstanbul İl ve Belediye Meclis üyelerimize, Bürokratlarımıza ve İşadamlarımıza, Dernek Başkanlarımıza yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

SİLAH KAPIŞMASI

Gecenin sunuculuğunu yapan Rize Milli Eğitim Müdürü Rasim çelik Ridef Başkanı Ahmet Yurtman’dan sonra kürsüye Rize Valisi Zekeriya Şarbak’ı davet etti. Vali bey Rize’deki gelişmeleri anlattı ve Rize Üniversitesine bağlı Onkoloji Merkezi açılabilmesi için halkın yardım desteklerinin yanında İstanbul da yaşayan sizlerden de destek bekliyoruz dedi.

Halkın sorunlarına kendilerinin yaklaşımlarını anlatırken de Silah ruhsatı konusunda problemler yaşadıklarını söyledi. Ve bu duruma İstanbul’daki Kültürlü yerlerde yaşayan siz İşadamlarının ve Dernek başkanlarının öncü olması gerekir. Her önümüze gelene ruhsat vermek doğru değil. Dedi ve şimşekleri üstüne çekmiş oldu.


İSMAİL KAHRAMAN’IN SİLAH TEPKİSİ

Eski Kültür  Bakanı İsmail Kahraman ise sözlerine Ardeşen çalışacak silah üretilecek ruhsatlı veya ruhsatsız silah satışları devam edecek bu engellenemez.

“AT, AVRAT, SİLAH” bizim şiarımızdır. Biz suçlu, problemli, yasal kuralları yerine getirmeyenlere ruhsat verilsin demiyoruz ama geçerli  yasal kurallara sahip olan insanlarımıza da zorluk çıkarılmasın. “Yasak” la bir yere varamayız ayrıca yasaklanması da ters teper, caziplik yaratır. Halkımızın hassasiyetlerine özen gösterelim. Diyerek tepkisini gösterdi


NUSRET BAYRAKTAR

Geceni en ılımlı ve önemli konuşmasını yapan İktidar partisinin Milletvekili  Nusret Bayraktar ise Valinin konuşmasının bir bölümünde “siz burada kültürlü yerlerde yaşıyorsunuz.” Rize’de ise bu kültür seviyesi yok gibi algılanan konuşmasına Rize’de yaşayanlarla İstanbul’da yaşayanlar arasında kültür farkı aramak yanlıştır, bizim bir ayağımız orada memleketimize sırtımızı dönmedik. Bizi kültürsüzlükle suçlamayın. Rize’mize yapılacak her girişimi destekleriz ve yanınızda oluruz. Dedi.  

 

AİLE FOTOĞRAFI

Yemekli Toplantının bitiminde İstanbul İl ve Belediye Meclis üyeleri, Bürokrat, İşadamları ve Dernek Başkanları Vali, Beleldiye Başkanı ve Milletvekilleri ile aynı karede yer alabilmek için fotoğraf çekiminde birbirleriyle yarıştılar.

SANKİ BİR SAAT ÖNCESİ YOKTU

Bütün bu konuşmalar ve yemek sırasında hiçbir şey olmamış gibi bir saat önce yapılan turnuva maçı ve orada yaşanan olumsuzluklardan sakatlanan futbolcudan söz edilmedi. Sanki bir saat öncesi yoktu..

 

www.medyagunebakis.com

 

 

 

ŞAMPİYON KALKANDERE

KATILAN TAKIMLAR

Güneysu, Fındıklı, Kalkandere, Derepazarı, Beykoz Rizeliler, İyiderespor, Ardeşen, Pazar, Kadıköy Rizeliler, Ataşehir Rizeliler, Beyoğlu Rizeliler, Ümraniye Rizeliler, Çaykent, Üsküdar Rizeliler, Kendirli ve Tuncaspor derneklerine ait on altı takım katılarak yarıştılar.

Kalkandere takımı Şampiyonluk kupasını alırken Tilkiler Takımı Güneysu Turnuva ikincisi oldu ancak takımın genç oyuncuları ikincilik kupasını Başbakan Tayyip beye hediye ediyoruz dediler.

FİNAL MAÇINDA ÖNEMLİ SAĞLIK SKANDALI

Turnuva sonunda bazı çevrelerin Tilkiler Takımı dedikleri Güneysu takımında fokur fokur kazan kaynadığı, kendi içerisinde bile uyumlu olmayan oyuncuların sahada birbirlerine pas vermedikleri, görmezden geldikleri hatta konuşmadıkları gözlendi. Ayrıca sakat olduğu bilinen ve “nasıl olsa ameliyat olacağım kırılsın da öyle hastaneye gideyim” diyerek illa oynamak isteyen futbolcunun engellenmeyerek sahaya çıkarıldığı ve sonuçta bu futbolcunun sakatlanıp yerlerde bağıra bağıra sürüklendiği görüldü.

Sağlık Aracı ve Doktor Yok

Bütün bunlara rağmen hem Haldun Alagaş Tesislerinin sağlık önlemi olmadığı hem de Turnuva düzenleyenlerin bu sakatlıklar bilindiği halde bir sağlık aracı ve doktor bulundurmadıkları anlaşıldı.

112 ACİL’e Güvendiler bohça içinde taşındılar

Bu nedenle de sakatlanan futbolcunun bir yandan sakinleştirilmek istenirken, bir yandan da karga-tulumba edilerek, duvardan Fındıklı derneğinin pankartı sökülerek bohça taşır gibi saha dışına çıkarılması herkesi üzdü.

Skandal Devam Ediyor.

Sağlık Skandalı sözünü laf olsun diye söylemedik daha bitmedi.. Bir yandan Futbolcu saha dışına taşınırken bir yandan 112 Acil arandı. Ancak 112 Acil servisi 30 dakika sonra geldi ama biz çok acil ölümlü olaylara bakan ekibiz. Biz bu hastaya bir şey yapamayız deyip futbolcuya da ayağını kımıldatma diye akıl vererek gittiler.

Başka bir 112 Acil Ekibi gelecek denilmesine rağmen maç biti kupalar verildi. Etkinlik dağıldı ama hala 12 Acil ortalarda yoktu. Futbolcu ortada kaldı. Bu yaşananlar herhalde gelecek yıl için bir ders olarak Genç Ridef’lilerin hafızalarda kalır mı? bilinmez.

 

Ökkerş Bölükbaşı

www.medyagunebakis.com

 

    Diğer Haberler


Editörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar


 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.