22.02.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
EKMEK AĞACI MEYVESİ
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    HÜR ADAM İLE ÖĞÜTLENEN.1 - 2
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşHÜR ADAM İLE ÖĞÜTLENEN.1

“HÜR ADAM” İLE ÖĞÜTLENEN ESARETİ KABULLENMEKTİR

DERDİNİZİN ATATÜRK İLE OLDUĞUNU SÖYLEMENİZE GEREK YOK! ONU BİLİYORUZ. İĞRENÇ YORUMLARINIZ MAHKÛM NUMARANIZ GİBİ SIRTINIZA YAZILIDIR. YALNIZ DA DEĞİLSİNİZ BU DURUŞUNUZLA. BÜTÜN EMPERYALİSTLER VE LAİKLİK KARŞITLARI SİZİNLEDİR.! YANİ SİZİN CEPHENİZ BİZDEN DAHA KALABALIKTIR. HER KONUDA ULU ORTA KONUŞUYORSUNUZ; BU MEDENİ “CESARETİNİZ” TARİH BİLGİNİZDEN(!)  Mİ KAYNAKLANIYOR.?

EMPERYALİSTLERİN, SAVAŞARAK KABUL ETTİREMEYECEĞİ PEK ÇOK ŞEYİ, ATATÜRK’E KABUL ETTİRDİKLERİNİ SÖYLEYEBİLİYORSUNUZ! PES DOĞRUSU! AYIPTIR AYIP, İNSAN BİRAZ UTANIR!  BUNU SÖYLEYEBİLMEK İÇİN SİZDE, TARİH BİLGİSİNİN DE ÖTESİNDE BİR ŞEYLER OLMASI LAZIM. YA FALCISINIZ YA DA EMPERYALİSTLERLE SIR ORTAĞI.! BAŞKA TÜRLÜ BÖYLE BİR İDDİADA BULUNAMAZSINIZ.!

BU TÜR SÖZLERLE KAST ETTİĞİNİZ “BATILI DEĞERLER” İSE, ONLARI ATATÜRK’E EMPERYALİSTLER KABUL ETTİRMİŞ DEĞİLDİR.  BU YÖNDE GİDİŞ “HAYATTA EN HAKİKİ (MÜRŞİT) YOL GÖSTERİCİ İLİMDİR” VECİZESİNİN GERİĞİDİR. BATININ UYGARLIĞINI SAHİPLENMEK, ÇAĞDAŞ OLMANIN BİR SONUCUDUR. BU TÜRK MİLLETİNİN BİR KARARIYDI O GÜNLER. KALDI Kİ, TÜRK MİLLETİ, O SİZİN HAYRANLIK DUYDUĞUNUZ EMPERYALİSTLERİ, İKİ DEFA ÜST ÜSTE YENMİŞTİR. YENİK DURUMDAKİ EMPERYALİSTLERİN, KEMALİSTLERE BİR ŞEY DAYATMA VEYA DİKTE ETTİRMELERİ SÖZ KONUSU OLAMAZ! BU KADAR BASİT BİR ŞEYİ  DE ANLAYAMADINIZ MI? YENİLENLER NE ZAMANDAN BERİ  “MÜTAREKE ŞARTLARINI” BELİRLEMEYE BAŞLAMIŞTIR.? SAÇMALADIĞINIZ YETER.!

EMPERYALİST DEVLETLERİN “LOZAN BARIŞ ANLAŞMASI” NI KABUL ETMEK ZORUNDA KALMALARI, BU SÖYLEDİĞİMİN EN SOMUT KANITIDIR. İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUĞUNUZ ABD’NİN, O ANLAŞMAYI İMZA ETMEMESİ GELECEKTE “BÜYÜK DEVLET” OLARAK KABUL EDİLME VE İLERİDE “KURAL KOYMA” HAKKINI KÜÇÜK DEVLETLERLE PAYLAŞMAMAK İÇİNDİR… BUGÜN HİÇ BİR BÜYÜKLÜĞÜ OLMADIĞI HALDE ABD’Yİ “SÜPER DEVLET”  KABUL ETMENİZ DE O DURUŞLARININ BİR SONUCUDUR. BU KADARINI DA ANLAYIN ARTIK!.. EMPERYALİZMİN ÖNÜNDE İŞLENMEMİŞ BİR TARLA GİBİ DURMANIZ İÇİN, NE KADAR BORCUNUZ VAR? SÖYLEYİN, DİYETİNİ DA BİZ ÖDEYELİM…

“HÜR ADAM” FİLMİNİZ İZLEYENLERE “HÜR İNSAN OLMA” FİKRİNİ VERMİYOR. TAM AKSİNE, EMPERYALİST İNGİLTERE YERİNE, EMPERYALİST ABD İLE İŞBİRLİĞİNE GİRENLERİN, “DEVLETLERİNİ” KURABİLECEĞİNİ ANLATIYOR. BUNU AÇIKÇA YAPIYOR SİZİNKİLER.! TIPKI BİR KISMINIZIN, ATATÜRK KARŞITI OLMAYI,  ÖVÜNECEK BİR ŞEYMİŞ GİBİ ANLATMANIZDA OLDUĞU GİBİ… BAŞKA BİR İFADE İLE SÖYLERSEK: ATATÜRK İLE DERDİNİZİN OLDUĞUNU SÖYLEMENİZDEKİ GİBİ.. DERDİNİZ NEDİR GERÇEKTE.?

BİR KEZ DAHA TEKRAR EDİYORUM, FİLMİNİZLE VERİLEN MESAJ: ”İNGİLTERE İLE İŞBİRLİĞİNE GİRERSENİZ BAŞARILI OLAMAZSINIZ;  AMA GANDİ GİBİ ABD İLE İŞBİRLİĞİ YAPARSANIZ DEVLETİNİZİ DE KURABİLİRSİNİZ”DİR!.. FİLMİN ANA TEMASI BUDUR… BU MESAJ DAHA ÇOK KÜRTLERE VERİLİYOR. TALABANİ İLE BARZANİ ÖRNEKLERİNİ HATIRLAMAK İZLEYİCİYE BIRAKILIYOR SADECE; ONLAR HENÜZ HAFIZALARDA TAZELİĞİNİ KORUYOR…

SONUÇTA SİZİN DE KABUL ETTİĞİNİZ GİBİ, BU SAVAŞ; EMPERYALİST DEVLETLERLE KEMALİSTLER ARASINDA DEVAM EDİYOR. SİZ DÜŞÜNCELERİNİZE UYGUN OLAN YERDE (ELBETTE Kİ, ABD SAFLARINDA HOCANIZIN ARKASINDA OLMANIZ BEKLENİR) KONUŞLANDINIZ; BU GÖRÜLÜYOR... O SİZİN TERCİHİNİZDİR.! NE VAR Kİ, BU NOKTADAN İTİBAREN BİZE YURTSEVERLİK TASLAYAMAZSINIZ! BİZE AKIL VERMEYE DE KALKIŞMAYIN!.. TARİH İÇİNDE BU TOPRAKLAR ÜSTÜNDE YAŞAYIP DA DÜŞMANLA İŞBİRLİĞİNE GİRENLERE HER ZAMAN RASTLANMIŞTIR. HA BİR EKSİK OLURSUNUZ, HA BİR FAZLA… ÇOK DA ÖNEMLİ DEĞİLDİR…

AYNI ŞEKİLDE HOCANIZ FETHULLAH’IN PRENSİLVANYA’DA KONUŞLANMASINA DA KİMSE BİR ŞEY DEMİYOR.! ONUNKİ DE BİR TERCİHTİR ŞÜPHESİZ. “SEYAHAT VE YERLEŞME HÜRRİYETİ” DİYE BİR HÜRRİYET VAR. BU HOCANIZ DA  HÜRRİYETİNİ ÖYLE KULLANIYOR!.. AYRICA, HER DÜŞÜNCE KENDİSİNE DAHA YARARLI VE YAKIN OLAN İLE İTTİFAK EDER. BU SON DERECE DOĞALDIR…

KISACA BİZE İLAN ETTİĞİNİZ SAVAŞTAN KAÇMIYORUZ; SAVAŞ KABULÜMÜZDÜR.!

DİLERSENİZ YERİ GELMİŞKEN BİR DE KANIT SUNAYIM SİZE. DİNLEYECEK KADAR SABRINIZ VE CESARETİNİZ UMARIM VARDIR. “MAVİ MARMARA BASKI” NI HATIRLADINIZ DEĞİL Mİ? AKP HÜKÜMETİ (DANIŞIKLI VEYA DEĞİL, ONU BİLEMİYORUM)  AĞZINDAN TÜKRÜKLER SAÇARAK, İSRAİL’E KARŞI “EN SERT” ŞEKİLDE TEPKİSİNİ ORTAYA KOYDUĞU GÜNLERDE, SİZİN FETHULLAH HOCANIZ: ”OTORİTEYE KARŞI GELMEMEK LAZIM” DEMİŞTİ… ANIMSADINIZ MI.?

ULUSLAR ARASI SULARDA OTORİTE KİMDİR.?

BU SORUYA VERİLECEK BİR CEVABINIZ VAR MI? BİZE GÖRE O SULARDA HİÇ BİR DEVLETİN EGEMENLİK HAKKI OLMADIĞI İÇİN, OTORİTE ALLAH’TIR..  ALLAH SÖZCÜĞÜNÜ ZORUNLU KALDIĞIM İÇİN KULLANDIM. YOKSA SİZİN GİBİ DİN SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR DEĞİLİM! FETULLAH HOCA’NIZA GÖRE, KİMSEYE AİT OLMAYAN BU DENİZLERDE, İSRAİL VEYA ABD OTORİTEDİR.! HOCANIZ GÖREVİNİ SİZDEN DAHA İYİ YAPTI.! BÜTÜN İSLAM DÜNYASINA: HİÇ BİR DEVLETE AİT OLMAYAN ULUSLAR ARASI ALLAH’IN SULARINDA, OTORİTENİN ABD OLDUĞUNU KABUL ETMELERİNİ ÖĞÜTLEDİ.! “AĞZINA SAĞLIK.!”

YOKSA SİZ AKSİ FİKİRDE MİYDİNİZ.? BAK SEN ŞU İŞE.!

“HAYIR, ÖYLE DEMEK İSTEMEDİ” DEDİĞİNİZİ DUYAR GİBİYİM. O ZAMAN AÇIKLAYIN BAKALIM, HOCANIZ BU SÖZLERİ İLE NE ANLATMAK İSTEDİ.?

SIKIŞTIĞINIZ HER YERDE “DİN VE DİNCE KUTSAL SAYILAN DEĞERLERİ” SATIŞA ÇIKARTIYORSUNUZ! SATACAK BİR ŞEYİNİZ KALMADI MI?  DOĞRUYU SÖYLEMEK GEREKİRSE, SİZİN VE İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ İŞBİRLİKÇİ GRUBUN DİNLE BİR İLGİNİZ YOKTUR.!

“KURAN’ IN, DÜŞMAN DEVLETLERİN BOYUNDURUĞU ALTINA GİRMEYE, İZİN VERMEYEN AYETLERİ İLE SON HAK DİNİN İSLAM OLDUĞUNA İLİŞKİN AYETLERİNİ, İNANAN İNSANLARA “UNUTTURMAKLA” GÖREVLENDİRİLDİNİZ.!.? FARKINDA DEĞİLSENİZ BİLE YAPTIĞINIZ İŞ BUDUR!. GÖREVİNİZ: MÜSLÜMANLARIN EMPERYALİST DEVLETLERE KARŞI OLUŞAN  DİRENCİNİ KIRMAK.!  İSTERSENİZ BU DEDİĞİMİN (AYETLERİN) ÖRNEKLERİNİ DE TEK TEK SAYABİLİRİM SİZE…  EMPERYALİZME KARŞI DİRENEN DİĞER GÜÇ “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” ŞİARINI BENİMSEYEN ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDİR, KEMALİSTLERDİR.! “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEYİ” HALKIN GÖZÜNDE KÜÇÜLTMEK İÇİN, YÜRÜTTÜĞÜNÜZ FAALİYETLERİ DE  AZ ÖNCE SÖZÜNÜ ETTİĞİM AYETLERLE AYNI KAPSAMDA DEĞERLENDİRMEK GEREKİR…

BU İŞİ NE KADAR DA SEVEREK YAPIYORSUNUZ.! AMACINIZA ULAŞTIĞINIZ GÜN; 780 BİN KİLOMETREKARELİK TÜRKİYE “BÜTÜN UÇAKLARIN” SORUNSUZ  VE KONTROL KULESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN İNEBİLECEĞİ, BİR ULUSLARARASI HAVA LİMANI OLACAKTIR.! O GÜNLER İÇİN BUGÜNDEN GÖZÜNÜZ AYDIN OLSIN.! 

O  GÜN HOCANIZLA BİRLİKTE LİMANA İNERSİNİZ.! SİZİ “KARŞILAMAYA” GELENLER ARASINDA BEN DE OLACAĞIM!..?

“ILIMLI İSLAM” , “DİNLER ARASI DİYALOG”  VE “MEDENİYETLER BULUŞMASI” ADLARI İLE YÜRÜTÜLEN PROJELERİN TÜMÜ BU AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN YÜRÜRLÜĞE KONMUŞ SENARYOLARDIR! DOLAYISIYLA BİR YANDAN DA “ŞİRK” BATAKLIĞI İÇİNDE DEBELENİYORSUNUZ. SİZİN GİBİLERİN,  DİN İLE İLGİLİ SÖYLEYECEĞİ BİR TEK SÖZÜ OLAMAZ. “DİN TÜCCARLIĞI”  YAPARAK,  GELECEĞİNİZ YER ANCAK BU KADARDI... BÜTÜN FOYALARINIZ ORTAYA ÇIKTI… O BAKIMDAN NE SÖYLEYECEKSENİZ, DİNİ İŞE KARIŞTIRMADAN SÖYLEYİN. DİN SİZİN AĞZINIZDA KİRLENİYOR.!

AYRICA BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ DENEN VE 2 MİLYONA YAKIN MÜSLÜMANIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN ABD’NİN, BİR MÜTTEFİKİ OLARAK; SİZİN DE ELLERİNİZ KANA BULAŞMIŞTIR. CEBİNİZDE TAŞIDIĞINIZ BOP  (YOL) HARİTASI, AMACINIZI ÇOK AÇIK OLARAK ORTAYA KOYUYOR. BU DURUŞUNUZLA BİZE YEDİ KAT YABANCIDAN DA YABANCISINIZ… BİZİM REHBERİMİZ, ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR… ONUN BİZE GÖSTERDİĞİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK YOLUNDA İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ. ANA İLKEMİZ “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”TIR… NE KİMSENİN BİR KARIŞ TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ OLUR, NE DE KİMSEYE BİR KARIŞ TOPRAĞIMIZI VERİRİZ.!

O ÇOK ÖNEMLİ SANDIĞINIZ “HÜR ADAM” FİLMİNİZ, TÜRK HALKINA SAVAŞMADAN, SİZLER GİBİ ABD’YE TESLİM OLMAYI ÖĞÜTLÜYOR.! TÜRK HALKI İLE ORTADOĞU HALKLARINA SAİD-İ NURSİ DENEN CUMHURİYET VE LAİKLİK DÜŞMANINI “ALİM” OLARAK SATMAYA ÇALIŞIYOR! ONUN YOLUNDA GİDENLERİN, TIPKI GANDİ GİBİ BAŞARILI OLUP, “DEVLET KURABİLECEKLERİNİ” ANLATIYOR! TÜRK HALKINA BUGÜN İÇİN VERİLECEK OLAN MESAJLARI BÖYLE SAPTAMIŞ BÜYÜK ABİNİZ.!

SEYRETTİNİZ Mİ BU FİLMİ.?  SEYRETMESENİZ DE OLUR. ÇÜNKÜ SİZ ZATEN KENDİLİĞİNİZDEN BU FİLMDE OYNUYORSUNUZ.!

KAPİTALSİZ KAPİTALİSTSİNİZ; KRALDAN FAZLA KRALCILAR GİBİ…

SON BİR ŞEY SÖYLEYEREK BİTİRİYORUM: BÜTÜN DÜNYAYI “LOCALAR VE MASONLARLA” AÇIKLAMAYA ÇALIŞMANIZ KOLAYCILIĞA KAÇMAKTIR.  AYNI ZAMANDA CEHALETİNİZİ GİZLEMEK İÇİNDİ BİR KILIF. BUNU ANLAMADIĞIMIZI SANMAYIN. OYSA GERÇEK SİZİN SANDIĞINIZ GİBİ DEĞİLDİR. EMPERYALİSTLERİN ATATÜRK HAKKINDA NEDEN “KÖTÜ BİR ŞEY” SÖYLEMEDİĞİNİ MERAK EDİYORSUNUZ DEĞİL Mİ.? ONA SİZİN “HÜR ADAM” FİLMİNİZDE DE ŞÖYLE BİR CEVAP BULMUŞ SİZİNKİLER: GÜYA İNGİLİZLER ATATÜRKÇÜLERİN “ARKASINDA” HER ZAMAN VARMIŞ.! DOLAYİSİYLE ATATÜRKÇÜLERİ ARKADAN ONLAR YÖNETİYORMUŞ.!

BÖYLE BİR YALANA SAMİMİ OLARAK İNANIYOR MUSUNUZ? YILLARDIR SİZİ BU YALAN İLE KANDIRANLAR İNANMIYOR AMA. ÇÜNKÜ ONLAR ADINA HEYET BAŞKANLARI LORD CURZON, LOZAN’DA İSMET PAŞA’YA:

"Konferansta Bir Neticeye Varacağız. Ama Memnun Ayrılmayacağız. Hiçbir İşte Bizi Memnun Etmiyorsunuz. Hiçbir Dediğimizi Makul Olduğuna, Haklı Olduğuna Bakmaksızın Kabul Etmiyorsunuz. Hepsini Reddediyorsunuz. En Nihayet Şu Kanaate Vardık Ki; Ne Reddederseniz Hepsini Cebimize Atıyoruz. Memleketiniz Haraptır. İmar Etmeyecek Misiniz? Bunun İçin Paraya İhtiyacınız Olacaktır. Parayı Nereden Bulacaksınız? Para Bugün Dünyada Bir Bende Var, Bir De - Amerikan Murahhasını Göstererek- Bu Yanımdakinde. Unutmayın, Ne Reddederseniz Hepsi Cebimdedir.“

DEMİŞTİR.  ANIMSADINIZ MI.? AYRICA CHURCHILL’İN KENDİSİNİ AVAM KAMARASINDA SAVUNMAK İÇİN SÖYLEDİĞİ: “Dünyaya Her Yüzyılda Bir Yalnızca Bir Tane Dâhi Gelir Bu Yüzyıldaki Dâhi Türk Milletine Gelmiştir.”

SÖZLERİNİ DE HATIRLAYIN.! BU SÖZLER ATATÜRK İLE  İŞBİRLİĞİ İÇİNDEKİ ADAMLARIN SÖZLERİ OLABİLİR Mİ.? GERÇEKTEN SÖYLEDİKLERİNİZE İNANIYOR MUSUNUZ.? SİZ ŞİMDİ BUNLARIN ATATÜRK İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE, ÜZERİNDEN GÜNEŞ BATMAYAN KENDİ İMPARATORLUKLARINI YIKTIKLARINI MI SÖYLÜYORSUNUZ.? BÖYLE BİR ŞEY AKLA YATKIN MI, HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA UYAR MI.? 

EMPERYALİSTLER MUSTAFA KEMAL’İN KARŞISINDA YENİLMİŞLERDİR.! BÜTÜN DÜNYANIN KABUL ETTİĞİ BU GERÇEĞİ, SİZ NEDEN KABUL EDEMEZSİNİZ?  DÜŞMAN DEVLETLER, ADAM GİBİ GALİP GELİNİN HAKKINI VERDİLER. SİZİN GİBİ İŞİN İÇİNE “ŞEYTANLIK” YERLEŞTİRMEYE ÇALIŞMADILAR. ATATÜRK İÇİN “KÖTÜ ŞEYLER” SÖYLEYENLER, O TARİHLERDEKİ “MANDACILAR”DIR. BUGÜN SİZİN SAVUNDUĞUNUZ DÜŞÜNCE İLE “İKİNCİ CUMHURİYETÇİLER”  DE AYNI ÇİZGİNİN DEVAMISINIZ MAALESEF… ONUN BÜYÜKLÜĞÜNÜ, GERÇEK DÜŞMANLAR KABUL EDİP,  DOSTLUĞUNU KAZANMAYA ÇALIŞTIKLARI HALDE; BU KOCA YER KÜRENİN ÜZERİNDE BİR TEK DÜŞMANI SİZ KALDINIZ.!

AFERİN SİZE.! MARKSİZME YÖNELİK SÖZLERİNİZ İSE, BU KONUDA BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞINIZIN EN ÇARPICI KANITIDIR.  O ZAMAN BİLMENİZ GEREKTİĞİ KADARINI BEN SÖYLEYEYİM: MARKSİZİM KAPİTALİZME KARŞI GELİŞTİRİLMİŞ EKONOMİK BİR SİSTEMDİR SADECE. SİZİN SANDIĞINIZ GİBİ İLAÇ REHBERİ DEĞİLDİR. HER SORUNUN YANITINI MARKSİZM’DE BULAMAZSINIZ. AYRICA DİN DE DEĞİLDİR MARKSİZM. BU NEDENLE NE ZAMAN DİNDEN SÖZ AÇILIRSA, SÖZÜ MARKSİZME GETİRMENİZ GEREKMİYOR.! YAKIN GEÇMİŞTE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ MARKSİST EKONOMİ İLE KAPİTALİST EKONOMİNİN İKİSİ DE ÇÖKMÜŞTÜR. AYAKTA KALAN, YİNE KARMA EKONOMİK SİSTEMDİR. ONUN DA FİKİR BABASI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR.!

SANIRIM BU SON SÖYLEDİĞİM DİKEN GİBİ BATIYOR SİZE.! BÜTÜN DÜNYA, KÜRESEL KRİZDEN SONRA, KURTULUŞLARINI PLANLI EKONOMİDE (KARMA EKONOMİK SİSTEM) ARARKEN, SİZİ “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE” NEDEN BU KADAR RAHATSIZ EDİYOR,  ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR.! ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM, GEÇMİŞ OLSUN.!

Av. Cemil Can 

 

http://www.medyagunebakis.com/ - http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak başkalarının fikirlerini tekrarlayan papağan olunur.

 

HÜR ADAM İLE ÖĞÜTLENEN.2

“HÜR ADAM” İLE ÖĞÜTLENEN ESARETİ KABULLENMEKTİR

TARTIŞTIĞIMIZ KONU SAİD-İ NURSİ'NİN BİLGİ DÜZEYİ DEĞİL. ONUN KİMLİĞİ VE KİŞİLİĞİ DE BİZİ İLGİLENDİRMİYOR! ÖNCE BU BELİRLEMEYİ YAPALIM… SAİD-İ NURSİ'NİN YETERİNCE TANIDIĞINI DA SANMIYORUM! TARTIŞTIĞIMIZ "HÜR ADAM" FİLMİ VE VERDİĞİ MESAJLARDIR. YANİ FİLMİN NEREYE HİZMET ETTİĞİDİR BİZİ İLGİLENDİREN. ORADAN YOLA ÇIKARAK ÜSTADINIZIN, SAĞLIĞINDA NEREYE HİZMET ETTİĞİNİ DE SÖYLEBİLİRİZ...

ÖTE YANDAN,  EN ÇOK AHKÂM KESENLER FİLMİ İZLEMEYENLER. ANLAŞILAN ONLAR ÖNCEKİ EZBERLERİNİ TEKRAR EDİYORLAR. ANLATTIKLARINI FİLMDE DE GÖREMEZSİNİZ. AMA BENİM SEÇTİĞİM CÜMLELER ORADA YÜKSEK SESLE SÖYLENİYOR. BİLEREK VE KANITLARA DAYALI HALDE SÖLÜYORUM SÖZLERİMİ. BİR ÖNCEKİ PAYLAŞIMDA, SAİD-İ NURSİ'NİN DİĞER YANLARINA DA KISACA ANLATMIŞTIM. ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE GEREK OLURSA, ONUN BİLİNMEYEN BAŞKA YANLARINI DA ANLATABİLİRİM. 

EZBERE KONUŞMUYORUM. ELİMDE BAZI KANITLAR VAR. HEM DE ONUN EL YAZISI İLE KALEME ALINMIŞ YAZILAR. PEK ÇOK KİŞİ İSE ONUN RİSALELERİNDEN YOLA ÇIKIYOR. OKUDUKLARI TEMEL KAYNAK ÖĞRENCİLERİNİN HAKKINDA YAZDIĞI ANILARDIR. HER NEYSE KONUYU SAİD-İ NURSİ ÜZERİNDEN TARTIŞTIĞIMIZ ZAMAN, ASIL SÖYLEMEK İSTEDİKLERİMİZ GÖZDEN KAÇAR...

BİR KERE ŞURASI KESİNDİR: ÜSTADINIZ LAİKLİK VE CUMHURİYET KARŞITIDIR. BU DURUMU FİLMDE DE ÖZELLİKLE ÖNE ÇIKARTILIP VURGULANIYOR. BU YANIYLA ADETA ÖVÜNÜLÜYOR. UMARIM SİZ BAŞKA( ! ) BİR SAİD-İ NURSİ’DEN SÖZ ETMİYORSUNUZ! ÖYLE BİRİNİ DE BEN DUYMADIM ZATEN! SİZİN KONUŞURKEN GİZLEDİĞİNİZ KONULAR FİLMDE GİZLENMİYOR… ÜSTADINIZIN KARŞI GELDİĞİ; SADECE KRAVAT, ŞAPKA VE TÜRKÇE EZAN DEĞİLDİR. LATİN HARFLERİNE DE KARŞIDIR, YENİ TAKVİME DE.  HUKUK DEVRİMİNE, KADIN HAKLARINA DA KARŞIDIR SAİD-İ NURSİ HOCANIZ…

FİLMDE BUNLAR “ES” GEÇİLİP, KARŞI OLDUĞU KONULAR “SARIK” İLE SINIRLANDIRILMIŞTIR! KRAVATLA ALAY EDİLMESİ TEMEL KONULARI GİZLEMEK İÇİNDİR. ÇAĞDAŞLIĞA VE YENİLEŞMEYE KARŞI OLDUĞUNU GİZLEYEMEMİŞ YAPIMCILAR. OLAYLARI KENDİ NESNELLİĞİ İÇİNDE DEĞERLENDİRENLER BU DURUMU RAHATLIKLA GÖREBİLİYOR; SİZ NEDEN GÖRMEK İSTEMEZSİNİZ,  ANLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR…

ÖZÜNDE “HUKUK DEVRİMİ” İLE “KADIN HAKLARINA” KARŞIDIR “NURCULUK” DEDİĞİNİZ KARANLIK DÜŞÜNCE.! BİR BAŞKA İFADE İLE "ŞERİATI" SAVUNMAKTADIR ÜSTADINIZ. ŞERİAT İSE SADECE KURAN AYETLERİ DEĞİLDİR. HADİS, KIYAS VE İCMA-İ UMMET (İÇTİHATLAR)  DE ŞERİATA DÂHİLDİR! HUKUKUNU BU DÖRT KAYNAĞA GÖRE “DİZAYN EDEN” DEVLET, ŞERİAT İLE YÖNETİLİYOR DEMEKTİR. BÖYLE BİR REJİM İÇİN "TEOKRATİK" TİR DENİR. “HÜR ADAM” FİLMİNDE ŞERİATI TEMSİL EDEN "SARIKTIR". SARIĞI ÇIKARMAMAK UĞRUNA, BAŞIMI (BİN TANE OLSA BİNİNİ DE) VERİRİM NE DEMEKTİR? MÜBALAA SANATI MI YAPIYOR SAİD HOCANIZ?..

LAİK DEVLET DÜZENİNİ KABUL ETMEMEK BİR TERCİHTİR ELBETTE. BUNU DÜRÜSTÇE ORTAYA KOYDUĞUNUZ VAKİT, SORUN YOKT. AMA TAM TERSİNİ ANLATIRSANIZ, O ZAMAN HOCANIZI SİZE ANLATMAK BİZE DÜŞER! İŞTE AYRILDIĞIMIZ NOKTA DA BURASIDIR. YOKSANIZ HOCANIZ “ÂLİM”MİŞ, TAKVA SAHİBİİMİŞ, BAĞIŞ KABUL ETMEZMİŞ, MERHAMETLİİMİŞ, FEN İLİMLERİNİN OKUNMASINA KARŞI DEĞİLMİŞ KİME NE? BUNLAR BİR ŞEY İFADE ETMEZ. ONUN İBADETİ ALLAH İLE ARASINDAKİ BİR MESELEDİR. KİMSEYİ DE İLGİLENDİRMEZ…

SONUÇ OLARAK DENEBİLİR Kİ; ÜSTADINIZ BAŞTA DEMOKRATİK LAİK CUMHURİYET OLMAK ÜZERE, ATATÜRK DEVRİMLERİ’NİN TÜMÜNE KARŞIDIR.!

GELELİM ATATÜRK İLE KARŞILAŞMA MESELESİNE: TARİHTE VE KAYITLARDA ÖYLE BİR KARŞILAŞMA YOKTUR. BU SÖYLENTİ TAMAMEN UYDURMADIR. ZİRA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MECLİS BAŞKANI, BAŞKOMUTAN VE CUMHURBAŞKANI OLARAK; DAHA İLK GÜNDEN BU YANA (YAVERİ SALİH BOZOK’A) HEM ANI DEFTERİ TUTTURMUŞTUR, HEM DE DEVLET GELENEĞİNDEN GELDİĞİ İÇİN, BÜTÜN ZİYARET KAYITLARINI. RESMİ DEFTERLER ARŞİVLERDEDİR. ÖYLE Kİ, YOLDA GİDERKEN KENDİSİNE AYRAN İKRAM EDEN KÖYLÜ KADININ ADI DAHİ BU KAYITLARA ALINMIŞTIR. HATTA ÇİFTLİĞİN BAHÇESİNE KADAR GELİP, ONU GÖRMEK İSTEYEN ŞEHİT ANASI BİR KADININ, ÇIKINI İÇİNDE GETİRDİĞİ PEYNİR DE YAZILMIŞTIR.! “SURATINA KAPIYI ÇARPARAK” ODASINI TERKEDECEK KADAR GÖZÜ KARA BİR ADAMI, ULU ÖNDER “ES GEÇMEZDİ”. BÖYLE SAÇMA FİKİRLERE İNANMAYIN.!

AYNI ŞEKİLDE İSMET PAŞA’NIN TUTTUĞU GÜNLÜK NOTLAR DA KIZI TARAFINDAN ZİYARETÇİLERLE PAYLAŞILMAYA BAŞLANMIŞTIR. BİR DAHA ANKARA’YA GELDİĞİNİZDE PEMBE KÖŞKE GİDİP GÖREBİLİRSİNİZ. MİLLİ ŞEF, EVİNE AKŞAM ALINACAK 1 KG MERCİMEĞİ BİLE KAYIT ALTINA ALMIŞTIR. DEVLETE AİT İŞLER İSE, EN KÜÇÜK AYRINTILARI İLE KAYITLIDIR. AYRICA ONLARIN HİÇ BİR ARKADAŞI ANILARINDA, SAİD-İ NURSİ’NİN ATATÜRK İLE KARŞILAŞTIĞINDAN SÖZ ETMEMİŞTİR.!

MECLİSTE BİR KONUŞMA YAPMIŞ OLABİLİR. BENİM KİŞİSEL YORUMUM ŞUDUR: KURTULUŞ SAVAŞINA DESTEK VERMEYEN DİĞER ARKADAŞLARI GİBİ, ZAFERDEN SONRA ANKARAYA O DA GELMİŞTİR. O GÜNLERDE ATATÜRK’TEN KURTULMAK İSTEYEN MUHALİFLER, ONA KOL KANAT GERMİŞ OLABİLİRLER. ZİYA HURŞİT’İ DE EL ÜSTÜNDE TAŞIMIŞLAR UZUN SÜRE. ONUN GİBİ BİR ŞEY. SALTANAT VE HİLAFETİ GERİ GETİREBİLMEK İÇİN HEY YOLU DENEDİLER BİLİRSİNİZ. HİÇ KUŞKU YOK Kİ, ARKALARINDA PADİŞAH DA VARDI… AMA İSTEDİKLERİNİ YAPAMADILAR. O SIRALAR MUSTAFA KEMAL’İN SİLAH ARKADAŞLARI İLE YOLLARI AYRILDI. BUNLARI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN. ÇÜNKÜ MİLLİ MÜCADELEDE ONLAR BAŞINDAN BERİ VARDI. AMA ÜSTADINIZ  ARALARINDA HİÇ BİR ZAMAN BULUNMADI.!

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDEN “CUMHURİYET KARŞITLARI” BİR GÜN RÖVANŞ ALANABİLECEK Mİ? ONU BİLEMEM, YAŞAYIP GÖRECEĞİZ. AMA BÖYLE BİR EYLEMİN İÇİNDE DOLUDİZGİN KOŞTUĞUNUZ GÖRÜLÜYOR! NEDEN? SİZİ İBRETLE İZLİYORUZ, SİZİN İÇİN ÜZÜLÜYORUZ DA… BAŞARISIZ OLMANIZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ  YAPACAĞIMIZDAN HİÇ KUŞKUNUZ OLMASIN.!

HER NEYSE, ÜSTADINIZIN ATATÜRK İLE KARŞILAŞMASI YUKARIDA ANLATTIĞIM GİBİDİR.  SİZE ANLATILANLAR ÖĞRENCİLERİNİN UYDURDUĞU VEYA HOCANIZIN ÖĞRENCİLERİNE ANLATTIĞI YALANLARDIR. BİLİYORSUNUZ “ŞEYH UÇMAZ ONU MÜRİTLERİ UÇURUR…” HOCANIZI UÇURMADIKLARINA ŞÜKREDİN.!

SAİD-İ NURSİ KURTULUŞ SAVAŞINI DESTEKLEMİŞ DEĞİLDİR.! MADALYASINI RUS SAVAŞINA KATILMASI NEDENİYLE ALMIŞTIR. ALAY MÜFTÜSÜ OLARAK KATILDIĞI ORDUDA, BİR SÜRE SONRA, ALAY KOMUTANLIĞINA GETİRİLMİŞ VE RUSLARA ESİR DÜŞMÜŞTÜR. FİRAR EDİP İSTANBUL’A GELDİĞİNDE PADİŞAH TARAFINDAN 150 LİRA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ. BİR DE MADALYA VERİLDİ KENDİSİNE. PADİŞAHIN “TUTTUĞU” BİR ADAMDIR. BU DOĞRU OLABİLİR. NİTEKİM DAHA SONRA 5.000 KURUŞ MAAŞA DA BAĞLANMIŞTIR.!

ANKARA’YA HEMŞERİSİ VE ARKADAŞI OLAN MİLLETVEKİLLERİNİN (ONUNLA AYNI KAFADA ÇOK MİLLETVEKİLİ VARDI) DAVETİ ÜZERİNE GELMİŞ VE GAR’DA YİNE ONLAR TARAFINDAN KARŞILANMIŞTIR. ATATÜRKÜN MECLİSTE OLMADIĞI BİR GÜN, O MİLLETVEKİLLERİNİN TEKLİFİ ÜZERİNE MECLİSTE BİR DE KONUŞMA YAPMIŞ OLABİLİR.

BU OLAY BÜYÜTÜLDÜĞÜ KADAR ÖNEMLİ DEĞİLDİR.  BU KONUŞMASINDA ATATÜRK’E VE CUMHURİYET’E DİZDİĞİ ÖVGÜLER, KENDİSİNİ ÖNEMSETMEK İÇİNDİR.! RİCA ÜZERİNE YAPILMIŞ BİR KONUŞMADIR. ÇÜNKÜ LAİK BİR SİSTEMDE “MOLLALARIN” BİR DEĞERİNİN KALMAYACAĞINI BİLMEKTEDİR.! MEBUS OLMAYAN VE MECLİSİN DE DAVET ETMEDİĞİ BİRİNİN, MECLİSTE KONUŞMASI MÜMKÜN MÜ? NEDENSE BÖYLE YALANLARA HEMEN İNANIRSINIZ!. SONUÇ OLARAK DİYEBİLİRİZ Kİ, SAİD-İ NURSİ NE MECLİSTE NE DE ÇANKAYA'DA, HİÇ BİR ZAMAN ATATÜRK’LE KARŞILAŞMIŞ VE KONUŞMUŞ DEĞİLDİR... BU KESİNDİR.!

BUNUN AKSİNE OLACAK ŞEKİLDE VARSAYIMLARA DAYALI OLARAK ANLATILANLAR, BAŞTAN AŞAĞIYA PALAVRADIR…

GELELİM ATATÜRK'ÜN KARŞISINDA AYAK AYAK ÜZERİNE ATIP OTURMASINA. BÜTÜN DÜNYANIN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKTÜĞÜ BİR BAŞKUMANDANIN KARŞISINDA, BİTLİSLİ HOCA SAİD, AYAK AYAK ÜSTÜNE ATACAK HA.! YOK, DAHA NELER... SÜRGÜNDE BULUNDUĞU YERLERDEKİ ZABİTLERİN KARŞISINDA “ESAS DURUŞ” GÖSTEREN İMAM, REİSİ CUMHURUN KARŞISINDA, BÖYLE BİR TERBİYESİZLİK YAPABİLECEK DURUMDA MIYDI SİZCE? BİRAZ SIKAR.! BEN BÖYLE BİR ŞEYE ASLA İNANMAM; ÇÜNKÜ BİR TARAFTAN DA ONUN İÇİN “ÇOK KİBAR BİR ADAMDI” DİYORLAR. HANGİSİ DOĞRU ACABA.? SİZ SAİD-İ NURSİ HOCANIZI OBAMA İLE KARIŞTIRIYORSUNUZ GALİBA… BÜTÜN DÜNYANIN SAYGIYLA ÖNÜNDE EĞİLDİĞİ ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL PAŞA’NIN, BİR DE KAPIYI SURATINA KAPATMASI SAHNESİ VAR Kİ, BUNA (ACI ACI ) GÜLERİM İŞTE.!

BU FİLMLE MUSTAFA KEMAL Mİ SIRADAN BİR LİDER GİBİ GÖSTERİLMEK İSTENMİŞTİR, YOKSA ÜSTADINIZ HAK ETMEDİĞİ KADAR BÜYÜK MÜ GÖSTERİLMİŞTİR.? PEKİ, AMA NEDEN? BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ.?

HOCANIZ BİRLİKTE GÖREV YAPTIĞI VE BUGÜN ŞERİATÇILARIN İLK İSLAM “AKADEMİSİ” OLARAK KABUL ETTİKLERİ “DAR-ÜL HİKMETİ-İL İSLAMİYE” ADLI BİRİMDE, MEHMET AKİF VE ELMALILI HAMDİ YAZIR İLE BİRLİKTE AYLIK 5000 KURUŞ ÜCRET ALARAK KOMİSYON ÜYELİĞİ YAPMIŞTIR. BU BİRİMİ PADİŞAHINIZ EFENDİNİZ KURDU. AMACI HALİFELİĞİ GÜÇLENDİRMEKTİ. SONRALARI İNGİLİZ VE YUNANLILARLA İŞBİRLİĞİ İÇİNE GİRMİŞ OLAN PADİŞAH, KONTROLÜNDEKİ BÜTÜR KURUMLARI DA BU AMACINI GERÇEKLEŞTİRMEK ÜZERE GÖREVLENDİRDİ. MEHMET AKİF KURTULUŞ SAVAŞINI DESTEKLEDİĞİ İÇİN PADİŞAH TARAFINDAN GÖREVİNDEN ALINMIŞ İKEN, SİZİN ÜSTAD “DAR-ÜL HİKMETİ-İL İSLAMİYE”DEKİ GÖREVİNDE DEVAM ETTİ…

ACABA NEDEN.?

KURTULUŞ SAVAŞI BİTTİKTEN SONRA ANKARA’YA GELEN PEK ÇOK HİLAFET YANLISI VARDIR. SAİD-İ NURSİ DE ONLARDAN BİRİDİR SADECE. DOLAYİSİYLE ÜSTADINIZIN ANKARA’YA GELMESİ “SALTANAT VE HİLAFET” YANLISI OLMASI GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ. ONUN CUMHURİYETE VE ATATÜRK’E KARŞI OLMADIĞINI SÖYLEMENİZ, İNANDIRICI DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ “AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”...

TIPKI SİZİN TARİH BÖLÜMÜ ÖĞRENCİSİ OLANLARIN, TARİH BİLMESİ GARANTİLENMEYECEĞİ GİBİ…

HER ŞEYİ BİR YANA BIRAKABİLİRİZ BUGÜN. PEKİ, SİZLER SAİD-İ NURSİ’NİN BENİMSEDİĞİNİZ DÜŞÜNCELERİ İLE KARŞISINA GEÇTİĞİNİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN, ÇANAKKALE’DE VE KURTULUŞ SAVAŞINDA, BU VATAN İÇİN KANLARINI AKITAN ŞEHİTLERİN BAŞKUMANDANI OLDUĞUNU DA MI BİLMEZSİNİZ.?

TANRI KATINDA ŞEHİTLER MAKBÜLDÜR OLUR DA  BAŞKOMUTANLARI OLMAZ MI.? HANGİ AKLA HİZMET EDERSİNİZ? KURTULUŞ ORDUSUNDAN FİRAR EDİP,  PEŞİNE  TAKILDIĞINIZ ADAM KİMDİR.? BUNA CEVAP VERİN…

SİZDEN İSTENEN: BİRAZ İNSAF, BİRAZ AKIL, BİRAZ DA ANLAYIŞTIR…

GERİSİNİ BİZ KEMALİSTLER HALLEDERİZ, HİÇ MERAK ETMEYİN.!

Av. Cemil Can

 

http://www.medyagunebakis.com/ - http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak başkalarının fikirlerini tekrarlayan papağan olunur.

 

 

    Diğer HaberlerEditörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar
 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.