22.02.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
EKMEK AĞACI MEYVESİ
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

    >> Manşet Haberler

    TEHLİKEYİ FARKETTİM
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşTEHLİKEYİ FARKETTİM.! 
 
Farkında mısın bilmiyorum. Uzun Süredir Doğruluğuna İnandığım Düşünceleri, Amatör Bir Ruh Fakat Profesyonellerin Göstereceği Bir Kararlılıkla Sizlerle  Paylaşıyorum. 

Büyük Olasılıkla Sizi Rahatsız Ettiğim de Olmuştur. Sırası Gelmişken Verdiğim Rahatsızlıktan Ötürü Peşinen Özür Diliyorum.

Hiç düşündünüz mü bunu neden yaptım.? O halde söyleyeyim: Ben TEHLİKEYİ FARKETTİM.! O nedenle sizi de rahatsız ettim.! Her geçen gün biraz daha yaklaşan tehlikeye karşı bir şeyler yapmak gerektiğine inandım. Gönüllü bir yurttaş olarak ne yapabilirim diye kendime sordum. Günlerce bu soruya cevap aradım. Sonra düşüncelerimi yakın dostlarımla paylaşmaya karar verdim. Bir süre sonra dostlarımın arkadaşları da bu sohbetlere katıldı. Şimdi on binlere ulaştık…  

Daha yeni yeni farkına vardığımız bir gücümüz var artık.

Kuzey Afrika ülkeleri ile Ortadoğu ülkelerindeki baskıcı yönetimlere karşı, demokratik tepkilerini ortaya koyan o ülkelerin yurttaşlarının nasıl örgütlendiğini biliyorsunuz. Yakın zamana kadar küçümseyip “çocuk işi” olarak gördüğümüz; “Sosyal Medya” denilen “paylaşım siteleri” nde örgütlenmiş bu halkların,  bugünlerde en baskıcı yönetimleri bile dize getirdiğine tanıksınız.

Bu nedenle “internet ortamı” ndaki paylaşımları küçümseyemezsiniz. Bu söylediğimin en çarpıcı kanıtı “Sosyal Paylaşım Siteleri”nde  Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bütün siyasilerin yerlerini almış olmalarıdır… En “rahat ve özgür”  olmamız gereken bu alanlarda da tepemizin üzerine yine onlar oturdular.! Her gün bir iki satır söyleyerek onlara olan bağlılığımızı canlı tutmak istiyorlar. Çünkü onların da varlık nedeni biziz… Bize ihtiyaçları var; unutmayın.! 

Çünkü güç bizdedir. Bu gücümüzü doğru yerde ve zamanda kullanırsak, düşüncelerimizle onları etkileyebilir ve irademizi devlet yönetimine yansıtabiliriz. Denebilir ki, günümüzde “Sosyal Paylaşım Siteleri” baskı grupları olarak bilinen demokratik kitle örgütlerinin bile önüne geçmiştir. Musa Kart’ın Cumartesi günü yayınlanmış olan karikatürü adeta bu söylediklerimin bir fotoğrafı gibi. Onu bu mektubuma ekliyorum. Gücümüzü hafife almayalım lütfen… 

Gelin en az masraflı olan elimizin altındaki bu olanağı, en doğru şekilde kullanalım. Ülkemizin kaderini belirleyecek olan genel seçimlere şunun şurasında ne kaldı.? Bu son iki ayı heba edemeyiz. Bugüne kadar bize “kötü” olarak gösterilen ve gerçekte  temel yurttaşlık ödevimizi yerine getirebilmemiz için zorunlu olan SİYASİ FAALİYETLERE biz de katılalım.  

Hangi partiye, nasıl bir ölçü kullanarak oy verebileceğimizi nereden bileceğiz.?  Siyasi parti futbol takımı değil ki. Bizi yönetecek ve çocuklarımızın geleceğine karar verecek olan bir takımı seçiyoruz. Bu nedenle bütün siyasi partilerin programlarını ve vaatlerini bilmek zorunda değil miyiz? Bu bilgilere sahip olmak, aynı zamanda yurttaşlık ödevimizin de bir gereğidir. 

Eşit olmayan koşullarda yarışmak zorunda bırakılan siyasi partileri tanımak için bir şeyler yapabiliriz. Örneğin onlara EŞİTLİK İLKESİNİ biz uygulayabiliriz. Bu şekilde “yandaş” olarak nitelendirilmiş olan medyanın yarattığı “tek yanlı propaganda” bombardımanını da etkisiz hale getirebiliriz. İktidarı destekleyen güçlerin yarattığı bu eşitsizliği kısmen de olsa gidermemiz olanaklıdır.   

Biliyoruz ki, demokrasi ile yönetilen ülkelerde, baş koşul muhalefet partilerinin varlığı ve kendilerini özgürce ifade edebilmeleridir. Bu durumda bir sıkıntı yaşanıyorsa, duyarlı yurttaşlar olarak bu sorunları aşmak da bize düşer. Örneğin muhalefet partileri olan CHP ile MHP’nin programlarını buradan paylaşabiliriz. Buna kimse engel olamaz. AKP ise iktidar olmanın olanaklarını en iyi şekilde kullanıyor zaten. Dolayısıyla onlara yer vermemiş olmamız haksızlık sayılmaz.  

Ben kendime daha yakın gördüğüm için CHP’yi tanıtmakla işe koyuluyorum. MHP’li arkadaşların bu yönde yapacağı tanıtımları da buradan sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz. Eğer düşündüğüm gibi bir tanıtım yapamazlarsa, onların yerine MHP Genel Merkezi’nin internet sitesine girip,  bu seçimde kullanılacak malzemelerden sizin için sunumlar yapabilirim… 

CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanan ve  son kurultayda ana başlıkları açıklanan "41 Söz" (vaat) kitapçık haline getirilerek, milletvekili aday adaylarının tanıtımı toplantısında dağıtılmıştır. Bundan haberiniz olmayabilir. Söz  konusu kitapçığı  kolay okunur ve anlaşılır hale gelsin diye, "Power Point Sunumu" haline getirdim.

( Bu sayfada onu ve diğer sunumları bulabilirsiniz:

http://www.cemilcan.av.tr/guncel-syf4.htm )

Bir De Şunları Unutmayın:

Yurttaşlık hak ve ödevlerimizin başında; "Siyasi Hak ve Ödevler" gelir. "Seçme Hakkı" mızı, hakkıyla yerine getirebilmemiz için oyumuza talip olan partileri tanımak,  olmazsa olmaz bir koşuldur. Bu tanıma işini yerine getirebilmek için yürütülen faaliyet ise,  en alt düzeyde siyasi faaliyet sayılır. Siyasi partileri birbiri ile karşılaştırabilmek için onların seçim vaatlerini  ve programlarını bilmek gerekiyor. Ayrıca "geçmişe göre daha ileriye mi gittik, yoksa geriledik mi" sorusunun yanıtını verebilmek için de geçmişteki bazı değerleri bilmemiz gerekiyor. Bu bilgi bize hükümetin başarılı olup olmadığının yanıtını verecektir!..

Bunları bilmezsek gerektiği gibi oyumuzu kullanmış olamayız. Açıkçası yine istismar edilmiş olur duygularımız. Bunun sonucu olarak da irademizi Meclise doğru bir şekilde yansıtamayız. Oyumuzu biri bizden aşırmış olur. Bu nedenle bilinçli bir yurttaş olarak "oy kullanabilmemiz" için bu kadar bir siyasi faaliyette bulunmamız gerekiyor. Başka bir ifade ile yurttaşlık ödevimizi gereği gibi yerine getirebilmemizin baş koşulu; siyasi faaliyette bulunmaktır. İnsanları politikadan uzaklaştırarak o alanı kendileri için tahsis eden “siyaset kurnazları” nın söyleminin aksine, politika ile yakından ilgilenmek gerekiyor...

Siyasi partilerimizde yaşanan rezilliğin temel nedeni, siyaset içinde olması gerekenlerin, siyasetle ilgilenmemeleri değil mi.? 

Bir ülkede demokrasinin varlığından söz edebilmek için o ülkedeki iktidarın karşısında bir "muhalefet" in varlığı şarttır. Muhalefet; yönetimdeki düşüncenin alternatifi olan düşünceleri benimser. İktidar olmak için muhalefet partileri düşüncelerini anlatır ve hiçbir siyasi ve hukuki engelle karşılaşmazlar.  Muhalefetin iktidara yürümesinin önünde hiç bir engel bulunamaz. Bu husus ayrıca Anayasal ve yasal güvencelere de bağlanmıştır. Bu güvencelerin başında Anayasa Yargısı, Bağımsız Yargı ve Hukukun Üstünlüğüne Bağlılık İlkesi gelir. Serbest ve gizli seçimler, Yüksek Seçim Kurulu'nun bağımsız yargıçlardan oluşması hemen arkadan gelen diğer güvencelerdir... 
Aksi halde o ülkede totaliter-baskıcı (faşist) rejim vardır denir... O halde demokrasiyi geliştirebilmek için öncelikle muhalefeti geliştirmek ve iktidar alternatifi haline getirmek gerekiyor. Bugün ülkemizde en fazla ihtiyaç duyulan husus budur... Bu nedenle muhalefet partilerini tanımak yurttaşlık ödevimizi yerine getirebilmemiz için ilk yapmamız gereken iştir...

Bu düşüncelerden hareketle, kendim için başlattığım, mikro düzeydeki ilk çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum...

Ana Muhalefet Partisi CHP'nin 12 Haziran'a kadar kullanacağı ana propaganda malzemesi "41 SÖZ" dür. Bu kitapçığı sunum olarak ekte gönderiyorum. Onu  güvenle bilgisayarınıza indirebilirsiniz.  Daha sonra listenizdeki arkadaşlarınızla paylaşınız… Paylaşımın ne kadar önemli olduğunu bir kaz daha hazırlatmak istiyorum. Paylaşırken arkadaşlarınızın da kendi arkadaşları ile paylaşmalarını hatırlatmayı unutmayacağınızı umarım...

CHP Genel Merkezi tarafından hazırlanmış olan iki kitapçık daha vardır. Bunlardan biri "9 yılın hesabı", diğeri ise "10 soruda Aile Sigortası" dır. Bu iki kitapçığı da sizler için "Power Point Sunumu" haline getirdim. Bu sunumlar ile  "Seçim Hukuku"  hakkında hazırlamış olduğum diğer sunumlara da aşağıda bağlantısını verdiğim  sayfadan ulaşmanız olanaklıdır.

İktidarın başarılı olup olmadığını önümüze getirecek olan sunum “9 yılın hesabı” adlı olan sunumdur. Bu sunumu asla kaçırmayınız.!

Bütün sunumlar "Microsoft Office 2003"  kullanıcıları için ayrıca hazırlanmıştır. Her kullanıcı kendine uygun olan sunumu güvenle bilgisayarına indirebilir.  
Aynı şekilde bu sunumları  (e-posta, Facebook, Twiter ve Freindfeed gibi sosyal paylaşım sitelerindekiarkadaş listenizle paylaşmanız gerektiğini bir daha hazırlatıyorumSiz de arkadaşlarınıza küçük bir not yazarak, onların da kendi arkadaşları ile paylaşmalarını hatırlatınız... Emin olun, çok önemli bir iş yapmış olacaksınız…

Göreceksiniz bu propaganda çalışmamız "geometrik dizi" şeklinde bir kaç saat içinde  milyonlara ulaşacaktır… Hadi kolay gelsin.!

SİYASETLE İLGİLENECEĞİZ... Çünkü; BAŞKA TÜRKİYE YOK.!

Saygılarımla... 

Av. Cemil Can


DİĞER SUNUMLARA ULAŞACAĞINIZ SAYFA:

http://www.cemilcan.av.tr/guncel-syf4.htm

 

http://www.medyagunebakis.com/ - http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

    Diğer HaberlerEditörden

TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
Devamı..
Son Dakika


Günün Sözü

HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

M.K. ATATÜRK


Anket
KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
TEĞET GEÇTİ
DELDİ GEÇMEDİ

Reklamlar
 © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.