NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?

Nadira Kadirova İntihar mı Etti, Öldürüldü mü.? Nadira Kadirova'nın Dosyası Kapatılıyor mu.? Sokak Ortasında Dövüldü İddiası Ne Oldu.!

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

Nadira Kadirova İntihar mı Etti, Öldürüldü mü.?

Nadira Kadirova'nın Dosyası Kapatılıyor mu.?

Sokak Ortasında Dövüldü İddiası Ne Oldu.!

NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın intiharıyla ilgili soruşturma dosyasında Ünal’ın “Şüpheli” olmadığı ortaya çıktı.

#NadirayaNeOldu

SOKAK ORTASINDA DÖVÜLDÜ İDDİASI.!

Kanadalı Özbekler ve Yurttaşlık Derneği Başkanı gazeteci Fahrettin Tacımurat, Kadirova’nın Şüpheli Ölümüyle İlgili Yeni Gelişmeler Olduğunu Belirtti. #NadirayaNeOldu

Özbek gazeteci Fahrettin Tacımurat, AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara'daki evinde, Ünal'a ait silahtan çıkan kurşunla hayatını kaybeden 23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümündeki şüphelere ilişkin yeni iddialarda bulundu. Tacımurat, Nadira’nın dışarıda iki, üç kişi tarafından darp edildiğini ve ardından eve taşındığını öne sürdü. #NadirayaNeOldu

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Kanadalı Özbekler ve Yurttaşlık Derneği Başkanı gazeteci Fahrettin Tacımurat, Kadirova’nın şüpheli ölümüyle ilgili yeni gelişmeler olduğunu belirtti. #NadirayaNeOldu

Tacımurat, BirGün’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çok vahim şeyler söyleniyor. Nadira'nın ağlayarak ve koşarak villadan çıktığı ve arkasından yetişen iki, üç kişi tarafından sokak ortasında darp edildiği anlatıldı. İddiaya göre, Nadira kanlar içinde yere düştükten sonra içeriye taşımışlar. O yüzden daha ciddi bir araştırma yapılması gerekmektedir.”

Odatv.com, 10.10.2019

@#ÖkkeşBölükbaşı ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –-Ekim.2019-- okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

 

NADİRA KADİROVA'NIN DOSYASI KAPATILIYOR MU.?

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın intiharıyla ilgili soruşturma dosyasında Ünal’ın “şüpheli” olmadığı ortaya çıktı.

AKP milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 1 yıldır çalışan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın intiharıyla ilgili soruşturma dosyasında Ünal’ın “şüpheli” olmadığı ortaya çıktı. Savcılığın, Leyla Niyazova’nın anlatımıyla gün yüzüne çıkan taciz olayını da “çelişkili” bulduğu öğrenildi.

Gerekçe olarak evde çalışan diğer kadın çalışanın, ifadesinde aynı olayı anlatmaması. #NadirayaNeOldu

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; ailenin avukatlığını üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden, Kadirova’nın ölümünün şüpheli olduğunu, Şirin Ünal’ın korunduğunu belirtti. Savcılığın olayı araştırmak yerine yerine; tanıklara Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığı sormasını eleştiren Erden, “Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığını sormak, soruşturma sürecini Nadira açısından kirletmeye yönelik bir uğraştır. Yapılmak istenen soruşturmanın yönünü değiştirmek ve kendilerini haklı çıkarmaya dair uğraştır” dedi. #NadirayaNeOldu

Kadirova ailesi, bir haftadır “korktuğu” için avukat tutmaktan kaçınıyordu. Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Avukat Müjde Tozbey Erden dosyanın avukatlığını üstlendi. Yakından takip ettiklerini belirten Tozbey, şunları kaydetti: “Nadira’nın intihar şekli, bir gece önce yakın arkadaşına “cinsel saldırıya” uğradığına dair sözleri, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın 2 gün içerisinde otopsi ve Adli Tıp raporunu hızlıca aldırıp Nadira’nın cenazesini ülkesine göndermesi, bürokratik işlemlerin iki gün içinde halledilmesi, intihar ettiğine dair açıklamalar yapılması Nadira’nın ölümünü şüpheli hale getirmiştir.” #NadirayaNeOldu

Avukat Müjde Tozbey Erden, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapması gerekenleri şöyle sıraladı:

“Nadira’nın dahil, evdeki tüm yaşayanların ellerindeki ve giysilerinin üzerindeki swap yani kurşun artık örneklerinin alınması. Evde bulunan herkesin ifadelerinin alınması. Aynı evin içinde çalışan diğer Özbek kadının tanık olarak beyanlarının alınması. Nadira’nın bedeni üzerinde sperm, DNA vb. örneklerin araştırılmasının yapılması. Nadira’nın kaldığı oda içerisindeki tüm eşyada parmak izi, DNA incelemesi, saç, tüy, tükürük vb. delil araştırmalarının yapılması. Tetiğin çekiş pozisyonu, açısı, mesafesi konusunda teknik incelemeler yapılması. Nadira’nın öldükten sonraki çekilen fotoğraflarında, silah içinde şarjörün olmaması hususunun araştırılması. Nadira’nın kendini öldürdüğü iddia edilen saatin doğruluğunun ispatı açısından incelemeler yapılması, cep telefonunu veya bilgisayarını kullandığı saatler ile karşılaştırılması. Nadira’nın arkadaşlarına ve kardeşine “vebal alıyorsunuz” deyip şikayetlerinden ve tanık beyanlarından vazgeçirmeye çalışan polisler hakkında işlem başlatılması. Nadira’nın el yazısının tespiti.”

YANIT BEKLEYEN 10 SORU - #NadirayaNeOldu

01- Nadira Kadirova intihar mı etti, öldürüldü mü.?

02- İntihar ettiyse, onu intihara iten etken neydi.?

03- Savcı, Şirin Ünal’ın ifadesini aldı mı.?

04- Şirin Ünal, bugüne kadar neden bir açıklama yapmadı.?

05- Nadira Kadirova’nın ölümüne neden olan silahın markası ne.?

06- Olayın yaşandığı evde keşif yapıldı mı.?

07- Nadira’nın bedeni üzerinde “cinsel saldırıya” uğrayıp uğramadığının tespiti için örnek alındı mı.?

08- Olay yerinde bulunan silahın şarjörü neden takılı değildi.?

09- Savcı, tanıklara neden fuhuş sorusu yöneltti.?

10- Emniyet, neden olayın 2. günü intihar açıklaması yaptı.?

FUHUŞ SORUŞTURMASI MAKSATLI - #NadirayaNeOldu

Avukat Müjde Tozbey Erden, savcılık tarafından soruşturma yapılırken, bu araştırılmalar yapılmak yerine; tanıklara Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığının sorulduğunu belirterek şu değerlendirmeyi yaptı: “Nadira fuhuş yapıyorsa, bu kimseyi ilgilendirmez. Fuhuşun öldürülmesi ve cinsel saldırıya uğraması ile hiçbir ilgisi olamaz.

Ayrıca Nadira’nın arkadaşına ‘abimin yüzüne nasıl bakacağım’ deyip ağlaması da cinsel saldırıya, cinsel ilişkilere alışık olmadığının önemli bir kanıtı. Nadira’nın fuhuş yapıp yapmadığını sormak, soruşturma sürecini Nadira açısından kirletmeye yönelik bir uğraştır. Yapılmak istenen soruşturmanın yönünü değiştirmek ve kendilerini haklı çıkarmaya dair uğraştır. Oysa ki Nadira kirletilemez, kirletilmesine izin vermeyeceğiz.”

ÖZBEK DİPLOMAT BİLGİ ALDI

Öte yandan önceki gün Özbekistan’in Ankara Büyükelçiliği’nden bir diplomat, Ankara Adliyesi’ne gelerek soruşturma savcısı ile görüştü. Bu görüşmede savcının, Özbek diplomata, “Bu olayla ilgili her türlü iddiayı araştırıyoruz. Gazete haberlerinde çıkan isimlerin dahi ifadesini alıyoruz. Dosyayı kapatmadık” dediği belirtildi.

SARAY'IN GÜNDEMİNDE

Özbekistan uyruklu Nadira Kadirova 23 Eylül 2019 tarihinde AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde bakıcılık yaparken şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.

23 yaşındaki Kadirova’nın cansız bedeni, çalıştığı evdeki odasında, kalbinin üzerine ateş edilmiş şekilde bulundu.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Kadirova’nın ölümüyle ilgili, başta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay olmak üzere Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun yanıtlaması istemiyle Meclis’e soru önergesi verdi.

Olayla İlgili Detaylı İfadelerinin Alınıp Alınmadığını Soran Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’ın Soru Önergesinde Şu Maddeler Yer Alıyor:

01. Olay ile ilgili Emniyet Müdürlüğü’nce Kadirova’nın arkadaşlarının ifadeleri alınmış mıdır.?

02. Arkadaşları ve ailesinin ifadelerinin alınıp alınmadığı ile ilgili kamuoyunda çıkan haberlerle ilgili bir açıklamanız olacak mıdır.?

03. Kadirova’nın arkadaşı Leyla Niyazova ile son gün olan görüşmesinin telefon kayıtları istenmiş ve gerekli incelemeler yapılmış mıdır.?

04. Kendisine yönelik taciz iddiaları hakkında bir konuşması bulunmakta mıdır.? Bu iddia ile ilgili arkadaşları Nigar Abdurrahmanova ve Leyla Niyazova’nın ifadelerinin hâlâ alınmadığı doğru mudur.?

05. Evdeki diğer çalışanların Kadirova’nın ölmeden önce bir not bıraktığını söyledikleri ve bu notun Emniyet tarafından bulunamadığı iddiaları gerçek midir.?

06. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nün olayın incelemesi henüz yapılmadan intihar vakası olarak vurgulamasının gerekçesi nedir.?

07. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün olay ile ilgili hüküm vererek yargıyı etkileme yetkisi bulunmakta mıdır.?

08. İntihar mektubunun olmadığını söyleyen Emniyetin, yine söz konusu açıklamasında “… Müntehirenin odasında, intihar eğiliminde olduğuna dair bulunan geçmiş tarihli notlar da olmak üzere tüm bulgular soruşturma dosyasına eklenmiştir” ifadeleri birbiriyle çelişkili değil midir.?

09. Ev çalışanlarının ifadeleri alınmış mıdır ve not hakkında gerekli incelemeler yapılmış mıdır.?

10. Kadirova’yı intihara sürükleyen nedenler detaylıca incelenmiş midir.?

11. 23 Eylül’de intihar ettiği söylenen Kadirova’nın cenazesinin 26 Eylül’de olayın üzerinden üç gün geçmeden memleketi Özbekistan’da defnedildiği doğru mudur.?

12. Olay anında evde bulunan kişilerin ellerinde barut izi araştırması yapıldı mı?

13. Merhumenin bedenindeki kurşun giriş noktaları kaç adettir ve bedeninde kaç adet mermi çekirdeği bulunmaktadır.?

14. Bedeninden çıkan kurşunun balistik incelemesi yapılmış mıdır.?

BARO BAŞKANINDAN SOSYAL MEDYA DESTEĞİ

Öte yandan İstanbul Baro Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu da söz konusu olaya dair sosyal medyada bir paylaşım yaptı.

Durakoğlu, “Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde ölen 23 yaşındaki Nadira Kadirova, gerçekten intihar mı etti, öldürüldü mü.? Adalet için susmayın, siz de paylaşın.!” diyerek #NadirayaNeOldu etiketine destek verdi.

Odatv.com,


@#ÖkkeşBölükbaşı ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –-Ekim.2019-- okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/-okkesb@turkfreezone.com,

 

Diğer Haberler

 • ADALETE GÜVENİYOR MUSUNUZ.?
 • KADINLARA BİR DÜŞMANLIK YOLU DAHA
 • BAŞIMIZIN BELASI CEZASIZLIK KÜLTÜRÜ.!
 • MÜŞTERİLERİ DOLANDIRICILIKTAN KORUMA TİMİ.
 • KEMERBURGAZ RANT PLANLARINI YARGI ONAYLAMADI.!
 • *İMAM"ın POLİSLERİ ve TARİKATLAR*
 • BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?
 • PTT ve KURUMSAL SOYGUN
 • AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!
 • KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP