Kız Yetiştirme Yurduna ‘Firarı' Önleme Çabası

SİVAS' ta kız çocuklarının kaldığı 80'inci Yıl Kız Yetiştirme Yurdu'nda çocukların kaçışını engellemek ve rahatsız edilmelerini önlemek amacı ile bir dizi tedbirler alındı.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

Kız Yetiştirme Yurduna ‘Firarı' Önleme Çabası

 

SİVAS' ta kız çocuklarının kaldığı 80'inci Yıl Kız Yetiştirme Yurdu'nda çocukların kaçışını engellemek ve rahatsız edilmelerini önlemek amacı ile bir dizi tedbirler alındı. Yurt bahçesini kaplayan sac duvarlar yükseltilerek üzerlerine dikenli tel örgü çekilirken, güvenlik kameraları ve güvenlik görevlileri yerleştirildi.

 

YURDU BÖYLE KORUMA ALTINA ALDILAR

Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı 80'inci yıl kız yetiştirme yurduna çeşitli nedenlerle geçici olarak getirilen ve kaçmaya çalışan kızlar ile yurtta kalan diğer kızların dışarıdan gelecek tehlikelere karşı daha iyi korunabilmesi için önlemler artırıldı. Yurtlu kız çocuklarının güvenlikleri için binaya 8 kamera yerleştirilirken 4 güvenlik görevlisi konuldu.

 

Yaklaşık 6 ay önce yapılan müdür değişikliğinin ardından göreve gelen Bahattin Karaoğlan, kız yurdunun güvenlik önlemlerini artırmakla işe başladı. 0- 6 yaş arası 24 çocuk ve 13- 18 yaş arası 39 kızın kaldığı kız yetiştirme yurdunun bahçe duvarını kaplayan demir parmaklıklardan zaman zaman yurda sonradan gelen bazı kızların kaçmasının önüne geçmek için aralarına ve üstlerine sac ilavesi yaptırıldı.

 

Ayrıca bu duvarların üzerine dikenli telde çekilerek daha güvenli ortam sağlandı.

0-6 yaş bölümündeki demirlerin arasına yerleştirilen sacların iç kısımlarına çizgi film karakterlerinin resimlerini yaptıran yönetim, tüm binalarında tadilatı tamamladı. Özellikle yurdun ön kısmında bulunan parka bazı gençlerin gelerek yurt çocuklarına rahatsızlık verdiğini de ifade eden yetkililer polisle yaptıkları görüşmelerin ardından bu sıkıntının da ortadan kaldırıldığını ifade etti. Yurt bahçesinin yeri görüntüsü cezaevi binalarını hatırlattı.

Hakan KALELİ-SİVAS - DHA

http://www.medyagunebakis.com/

 

 

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP