20.01.2019
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABERİN YOK TERBİYESİZ.!

  TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!

  "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞRETİYOR.?

  MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ERKEN ÖLÜM TEŞHİSİ

  VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!

  N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA TARİH DERSİ

  24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GENEL KURULU’NDA

  KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKKINDA.!

  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  SİYASETTE ALÇAKLIK VE YÜKSEKLİK
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşSİYASETTE ALÇAKLIK VE YÜKSEKLİK

Bugün Yaşadığımız Tüm Sıkıntılar; Atatürk İlkelerine, Cumhuriyet Devrimi Kazanımlarına, Tam Bağımsızlığa Ve Emperyalizm Karşıtlığına Kararlı Şekilde Sahip Çıkan Bir Halk İle Aşılabilecektir.

 

            Y-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a yaptığı adalet yürüyüşünden olumlu sonuç aldıktan sonra bunun devamı olarak 26-30 Ağustos 2017 tarihleri arasında Çanakkale Gelibolu’da adalet kurultayı yaptı. Adalet kurultayı için Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 50 dönümlük arazi kiralandı. söz konusu alan, çadırlar ve konteynırlarla donatılarak, tüm katılımcıların 5 gün boyunca bu alanda konaklaması sağlandı.  

            Ancak bir sorun var, Kurultay için kararlaştırılan yer ve tarih bu işin ruhuna ne kadar uygun, kimler, hangi amaç ve gerekçeyle 26-30 Ağustos Zafer haftasını önerdi.? Bilindiği gibi; 26 Ağustos Büyük Taarruz’un başladığı gün, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Savaşı’nın kazanıldığı gündür. 30 Ağustos, zamanın en büyük emperyalist devletlerinin Anadolu topraklarında toplu olarak tarihi yenildikleri, kısaca emperyalizmin ilk kez ve çok büyük tokat yediği gündür. Tüm yurtta yapılacak kutlamalara katılmak gerekirken, özellikle Ankara’yı boş bırakarak, partilileri Gelibolu’ya kurultaya çağırmak hata değil de nedir.

            Trabzon Fethedilmeden, İstanbul Fethedilmiş sayılamaz diyerek Trabzon Rum İmparatorluğunu 15.Ağustos.1461 Pazar günü Fetheden Fatih Sultan Mehmet'in bütün başarısını göz ardı ederek; 15 Ağustos'ta Trabzon'da Rum'ların, Patriklerinin ve Papazlarının yenilgi ve kayıpları için ayin yapmalarına izin veren, Trabzonluların 15 Ağustos 1461 Trabzon'un Fetih gününü, kutlamasını Ekim ayına kaydıran AKP 26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi’ni kutlayacağını açıklayarak, 30 Ağustos Zaferini de kenara atmaktadır. İktidar zaten ulusal bayramları yasaklamaya çalışırken, böyle bir tarih ve yer seçimi, onların ekmeğine yağ sürmek değil midir.? CHP'nin de aynı tarihte Gelibolu'da kurultay düzenleyerek, Kurtuluş Savaşımız ve Atatürk'ün unutturulmak istenmesine destek vermiş olmuyor mu.?

CHP GÜÇLÜ OLMAYACAK, GÜÇ KAYBEDECEK.

            CHP Yönetimi; parti kimliğini ön plana çıkarmama ve parti bayrağı ile logosunun olmaması kararını alarak; adalet, demokrasi, özgürlük talebi olan insanların duygu ve hassasiyetlerine yönelik

bir adalet kurultayına bu yönde kaygısı olan herkesin katılımını istemişti.

            CHP Yönetimi; Adına kurultay düzenlenmesi gereken o kadar çok ve önemli konu varken, gelin, hepiniz konuşun ama partiyi ve altı oku anımsatacak simgelerle gelmeyin çağrısı ile

kendi isim, logo ve bayrağının kullanılmasının başarısızlık getireceği korkusuyla Adalet kurultayına karar verilmesinin sebepleri de tam olarak anlatamadılar.

            Birileri hırsızlarını bile milli kahraman gibi koruyup, kollayıp topluma zoraki de olsa kabul ettirebiliyor fakat ana muhalefet

partisi logosunu, bayrağını ve ismini halk adına yaptığı toplumsal bir sorunun çözüm arayışı toplantısında kullanamıyor.

SİYASETTE ADALET NEDEN İSTENMİYOR

            Bu kurultay boyunca, sabah ve akşam oturumlarında konuşulmak üzere “Mahkemede Adalet”, “Devlette Adalet”, “Seçimde Adalet”, “Geçimde Adalet”, “İnançta Adalet”, “Eğitimde Adalet”, “Yaşamda Adalet”, “Medyada Adalet” konulu oturumlar yapılıyor, nedense “Siyasette Adalet” CHP de kimseyi ilgilendirmiyor ki, böyle bir konu  düşünülmemiş.

            CHP Yönetimi; “Cumhuriyet kurultayı” toplaması gerekirken, Cumhuriyet olmadan,  adaletin de, demokrasinin de olmayacağının bilincinde değil midir.?  “Adalet Mülkün Temelidir”, Ancak “Mülk de Cumhuriyetin Temeldir” Mülkün olmazsa Cumhuriyetin de olmaz. Bunu bilenler yıllardır satılmadık ve özelleştirmedik şirket, arazi, çiftlik, inşaat, devlet malı ve mülkü bırakmadılar.!

            Adalet, tek başına yeterli olmaz ve zaten devletin temelinde var olması gerekendir. İşte bu yüzden  de kurultay için Cumhuriyet ön plana alınmalıydı. Günümüzde demokratik ve laik cumhuriyete yapılan saldırılar düşünüldüğünde, emperyalizmin nasıl ve nerelere sızdığı daha net olarak görülmektedir.

            CHP Yönetimi; güç kazanmak için adalet yürüyüşü ve kurultayı yaparak, kalabalıklarla şimdilik güçlenmiş gibi görülebilir ve birileri yerlerini koruyabilir ama asıl güçlenmesi ve korunması gereken şeyin partinin kurucu ilkeleri ile ideolojisi olduğunu ne zaman fark edecekler kimse bilmiyor.

            CHP Yönetimi; Türkiye’nin, ve Türk siyasetinin geleceğinin uzlaşma kültürünün benimsenmesine, karşılıklı olarak kabulüne ve hayata geçirilmesine bağlı olduğunu, Legal ve uzlaşma temelli siyaset platformu için de en önemli buluşma zemininin adalet olduğunu düşünüyor olabilir. Ancak bunu bütün siyasetçilerin anlaması, bilmesi, kabul etmesi, özümseyerek çatışmasız uygulaması gerektiği bilincini bu topluma anlatması gereken de öncelikle CHP'nin kendisidir. Fakaaat;

            İstanbul Kadıköy Yoğurtçu parkında ‘Vicdan ve Adalet’ nöbeti tutan HDP çadırına, 2 Ağustos 2017 tarihinde TR 705 kodlu yeni CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile CHP il başkanı Cemal Canpolat destek ziyaretinde bulunmuşlar ve “yeniden çözüm süreci başlamalı” diye açıklama yapmışlar. Yoğurtçu parkında bu ittifak yaşanırken HDP sözcüsü Osman Baydemir, 25 Eylül 2017 tarihinde bağımsız Kürdistan kurulması için Kerkük’te yapılacak halk oylamasını desteklediklerini açıklamıştır.

            Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile bir grup PKK terör örgütü üyeleri arasında çıkan çatışmada Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik şehit olmuş, teröristlerin girdiği evi gösterdiği sırada 15 yaşındaki Eren Bülbül de vurulmuştur. Bu konuyla ilgili açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, “15 yaşındaki bir çocuğa kurşun sıkacak kadar alçaksınız” ifadesini kullanmıştı. PKK terör örgütü için “alçak” diyeceksiniz ama alçakla birlikte yürüyeceksiniz, alçakla birlikte adalet kurultayı yapacaksınız, yetmedi alçakla ittifak yapacaksınız ve utanmadan bu alçaklara özgürlük isteyeceksiniz. 

            Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığını ilke edinen ve TBMM’nde PKK terör örgütünün yasal temsilcileriyle birlikte hareket etmek, ülkemizi büyük felaketlere götürecek bir yoldur ve CHP’nin kesinlikle bu emperyalist oyunlara alet olmaması gerekir. Bunun için fabrika ayarlarına dönmeli, “halk için halkla beraber olmalı”, bütün gücünü halktan almalı, yapacağı her iş ve eylemi halk ile birlikte yapmalıdır.

            Bugün Yaşadığımız Tüm Sıkıntılar; Atatürk İlkelerine, Cumhuriyet Devrimi Kazanımlarına, Tam Bağımsızlığa Ve Emperyalizm Karşıtlığına Kararlı Şekilde Sahip Çıkan Bir Halk İle Aşılabilecektir.

            Çözüm; “Atatürk, Cumhuriyet, Hak, Adalet, Özgürlük, Demokrasi, Laiklik, Emperyalizme karşı olmak” ve Ne Mutlu Türküm Diyene Diyebilmektedir.

 

@ #Medya Günebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ağustos.2017 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ –– okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb ––––––– E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ağustos.2017 – okkesb61@gmail.com,


  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABER
    - TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR D
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ER
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKK
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.