20.01.2019
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık - Gıda
   Spor-Golf -Tenis-Boks
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TEVHİD-İ TEDRİSAT
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
SORUMLULARI SAYIYORUM
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
ANTALYA’DAN TOM JONES GEÇTİ
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABERİN YOK TERBİYESİZ.!

  TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!

  "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞRETİYOR.?

  MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ERKEN ÖLÜM TEŞHİSİ

  VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!

  N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA TARİH DERSİ

  24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GENEL KURULU’NDA

  KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKKINDA.!

  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMAK"

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  SİYASİ AYAKLAR
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşSİYASİ AYAKLAR

AKP'de ve Siyasette Damat Krizi Bitmiyor.!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana başı FETÖ ile büyük belada. Bakan Yılmaz'ın kardeşi Adnan Yılmaz'ın damadı eski İdil Kaymakamı Fatih Sevinç'in FETÖ'den açığa alınmasının arkasındaki detaylar ortaya çıktı. 15 Temmuz’un ardından gelen sıcak günlerde, Fatih Sevinç’in FETÖ bağlantılarının üzerinin örtülmesi için uğraşan "yukarıdakilere" karşı duran bir ismin olduğu belirtiliyor. İşte o isim...

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Bakan Yılmaz’ın vali olan kardeşi Adnan Yılmaz, görevden alınarak merkeze çekilmişti. Adnan Yılmaz hakkında yurtdışı yasağı da konulmuştu. Şimdi de Bakan Yılmaz’ın kardeşi Adnan Yılmaz’ın damadı eski İdil Kaymakamı Fatih Sevinç’in FET֒den açığa alınmasının arkasındaki detaylar ortaya çıktı.

Bakan Yılmaz’ın kardeşinin damadı olan Sevinç’in, açığa alınmasının ardından ABD’ye kaçtığı iddia edildi.

Fatih Sevinç için araya giren isimler Fatih Sevinç için araya giren isimler arasında Bakan Yılmaz’ın da olduğu 

belirtilirken, Sevinç’in Milli Savunma Bakanlığı döneminde Bakan Yılmaz’ın danışmanı olduğu anlaşıldı. Sevinç, darbe girişiminden önceki dönemde Cumhurbaşkanlığı Protokol Daire Başkanlığı görevinde de bulunmuştu.

Olayın Kapatılmasına Karşı Çıkan İsim Sürüldü

15 Temmuz’un ardından gelen sıcak günlerde, Fatih Sevinç’in FETÖ bağlantılarının üzerinin örtülmesi için uğraşan "yukarıdakilere" karşı duran bir ismin olduğu belirtiliyor. O ismin dönemin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu olduğu ileri sürülüyor.

İsmail Kahraman'In Özel Kalem Müdürü Damat Sevinç

Ne tesadüf ki tartışmalara konu olan damat Fatih Sevinç, açığa alınmadan önce 15 Temmuz döneminde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapıyordu.

Ne olduysa o arada oldu ve 30 Temmuz 2016’da, İrfan Neziroğlu ile birlikte TBMM Genel Sekreter Yardımcıları da görevden alındı.

Neziroğlu’nun görevden alınmasının nedeninin, 15 Temmuz akşamı yaşanan güvenlikle ilgili sorunlar olduğu belirtilmişti.

Devletin en üst kademesinin bile istihbaratını alamadığı darbe girişimine karşı “önlem alamayan” TBMM Genel Sekreteri Neziroğlu, görevden alınmasının ardından Sudan’a gönderildi.

Damat Fatih Sevinç hakkında ise bugüne kadar kamuoyuna hiçbir açıklama yansımadı.

Odatv - 9 Ekim 2017

 

@ #Medya Günebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – EKİM.2017 –okkesb61@gmail.com,

 

SİYASİ AYAK

Bu İfade AKP'yi de, Devleti de Sallar

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında hemen hemen tüm devlet kurumlarında FETÖ operasyonları yapılırken, Maliye Bakanlığı'na düzenlenen operasyon ise dikkat çekiciydi. 60 dolayında çalışan gözaltına alınırken, bir kısmı tutuklandı, bir kısmı ise serbest bırakıldı. Hazırlanan tek kişilik iddianamelerin birinde ise bomba etkisi yaratacak bir itirafçı ifadesine yer verildi. Odatv'den Müyesser Yıldız, 'Bu ifade AKP'yi de devleti de sallar' başlıklı yazısında bu itiraflara yer verdi.

"15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra hemen hemen tüm devlet kurumlarında “FET֔ operasyonu yapıldı.

Bunlardan birisi de Maliye Bakanlığı'ydı. Geçen yılki operasyonda 60 dolayında çalışan gözaltına alındı, bir kısmı tutuklandı, bir kısmı bırakıldı.

İşin ilginç yanı bu soruşturmada toplu değil, tek kişilik 

iddianameler hazırlanması yoluna gidildi.

İşte bu iddianamelerin birisinde bırakın Maliye Bakanlığı'nı, doğrudan AKP'yi, devleti ve ekonomi dünyasını sarsacak öyle bir “itirafçı” ifadesine yer verildi ki, “Türkiye AKP'li belediyeleri değil, bu iddiaları konuşacak” dense yeridir.

Çünkü alenen bir eski Cumhurbaşkanının, AKP'li bir milletvekilinin, daha önemlisi halen görevde olan iki bakanın ve de onlarca bürokratın “FETÖ'cü” olduğu öne sürülüyor...

F.K. isimli itirafçının, APS ile İstanbul'dan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dilekçe, ifade veya “itirafname”deki iddiaları aktarmadan önce bildirdiği telefon numarasının kullanılmayan bir numara olduğuna dikkat çekelim.

FETÖ'YÜ KİM KORUYUP-KOLLUYOR.?

“Muhterem Başsavcım” hitabıyla başlayan ifadesinin girişinde F.K., “Ömrümün mühim bir kısmını bugün memleketimizin başına kara bulut gibi çöken fitne FETÖ terör örgütüne vakfettim. Ergenekon kumpasında büyük şüphelere gark oldum. 17-25 Aralık kumpasından sonra ise bütünüyle bunlarla yolumu ayırdım. Aşağıda adlarını verdiğim başta Sayın Abdullah Gül olmak üzere bu çeteye mensup insanlara çok yakın vaziyette bulundum. Dilekçemi muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan cesaret alarak yazmaya karar verdim. Aşağıdaki detayların tamamı hakikattir. Bizlerden bu vatan hainlerini size bildirmek, sizlerden de icabına bakmak vazifesini beklemektir. Derin hürmetlerimle” diyor ve ilk sırada Abdullah Gül hakkında şu iddialarda bulunuyor:

“Sn. Gül, gerek Başbakanlığı ve gerekse Cumhurbaşkanlığı sırasında FETÖ'cülerin koruyucu ve kollayıcısı olarak görev yaptı. Maliye, Milli Eğitim, Adalet, Sağlık ve Hazine Sn. Gül'e bağlı olarak çalıştı. Sn. Erdoğan'ın emirleri, bizzat Sn. Gül'ün bilgi ve talimatları doğrultusunda bu bakanlık bürokratları tarafından dinlenmedi. Hatta Sn. Erdoğan'ın Maliye ve Hazine'ye gönderilen işadamlarına üst düzey FETÖ'cü bürokratlar tarafından, 'Bize yanlış kişiden geliyorsunuz. Bize Çankaya'dan gelmelisiniz' mesajları verildi. Söz konusu bakanlıklarda Sn. Gül'ün bilgisi ve koruması dahilinde FETÖ'cü kadrolaşma bizzat bakanlar ve müsteşarlar tarafından organize edilmiştir.”

“Pensilvanya'ya Göbeğinden Bağlı” Ve Erdoğan'ı “Kandıran” Milletvekili

İtirafçının hedefindeki ikinci isim, AKP Milletvekili eski Dışişleri ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan. Babacan ve bürokratları hakkında da şunları söylüyor:

“Sn. Babacan, Sn. Gül'ün asla emrinden çıkmayan, onun prensi ve Pensilvanya'ya göbeğinden ve beyninden bağlı bir genç adamdır. Uzun bakanlığı döneminde özellikle ABD'nin (FETÖ'nün) etkisiyle tüm dünya finans çevrelerinde güven unsuru olarak sunulmuştur. Bu durum adeta ona hükümet içinde dokunulmazlık zırhı yaratmıştır. Bu zırh kendisine bağlı birimlerde FETÖ'cü örgütlenmeyi alabildiğine yapması imkânı vermiştir.

Sn. Ahmet Necdet Sezer'in FETÖ'cü olması nedeniyle TCMB'nın başına atamak istemediği Sn. Başçı'nın (Erdem Başçı) kararnamesini defalarca Köşk'e göndermiştir. Sn. Sezer bu kararnamelere kararlılıkla direnmiş ve Başçı'nın TCMB Başkanlığını engellemiş ve Sn. Durmuş Yılmaz temiz, dini bütün Müslüman bir tecrübeli merkez bankalı olarak Başkan olmuştur.

Bunu içine hiç sindiremeyen Sn. Babacan, Sn. Başbakan Erdoğan'ı kandırarak, Sn. Yılmaz'ın süresinin dolmasından sonra FETÖ'nün talimatını ifa etmiş ve FETÖ müridi Sn. Başçı'yı TCMB Başkanı olarak atamayı başarmıştır. Böylelikle TCMB'da FETÖ'cü kadrolaşma başlamıştır. Sn. Başçı döneminde TCMB'da yapılan tüm üst düzey atamalar Pensilvanya talimatlıdır.

Sn. Babacan'ın Hazine'deki FETÖ'cü örgütlenme işlemlerini, Hazine Müsteşarı yaptığı İbrahim Halil Çanakçı birinci elden yürütmüş ve Pensilvanya'nın emrinden hiç çıkmamış ve bu sayede on yıla yakın Hazine Müsteşarı kalmış, sonrasında da Pensilvanya ve ABD desteği ile IMF İcra Direktörlüğüne atanmıştır. Orada da FETÖ örgütü adına icraata devam etmektedir.

Sn. Babacan'a bizzat FETÖ tarafından adı verilerek TMSF Başkanı yapılan Ahmet Ertürk, TMSF içinde terör örgütü yararına büyük işlere imza atmış, kanuni süresini tamamladıktan sonra FETÖ mensubu Sn. Gül'ün himayesine geçerek, Cumhurbaşkanı Danışmanı olmuştur.”

Bu haftaki yazımın başlığı Trabzonlu hemşerilerime ait. Neden böyle düşündüklerini anlatacağım; umarım Tayyip Bey, Doğu ve Güneydoğu’nun kanaat önderleriyle buluştuğu gibi Karadeniz’deki insanlarla da buluşur ve sorunlarını dinler.

Tayyip Bey, Karadeniz’i Gözden Çıkardı mı.?

Terör olaylarının artmasıyla birlikte sıkıntılı günler yaşayan Karadeniz insanı, fındık fiyatlarının açıklanmasıyla birlikte ekonomik anlamda da ciddi sıkıntıya girdi. Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba’nın üreticilere “TMO’yu beklemelerini” tavsiye etmesine rağmen şehirlerine dönmek zorunda olanlar fındıklarını düşük fiyata satmak zorunda kaldı. TMO’ya fındığını bu yılın en iyi rakamından veren de oldu, randımanı düşük gerekçesiyle eli boş dönen de.

TMO’nun fındığa verdiği rakam 9-9,5 TL. Üreticinin maliyetini karşılamayan bu rakam için önümüzdeki yıl için ne gibi tedbirler alındı bunun bir açıklamasının yapılması gerekli.

Fındık şokunu atlatamadan yaylalarda yapılan evlerin yıkımı gündeme geldi. Yaylalarda son zamanlarda artan düzensiz yapılaşma hem yöre halkı hem de yaylaları görmeye gelen vatandaşları rahatsız edecek boyutta. Buna kimsenin itirazı yok, kanunsuz yapılaşma elbette cezalandırılsın. Lâkin bu yapılaşmaya göz yuman yetkililer niye cezalandırılmıyor?  

Yaylalardaki evler bir günde yapılmadı sonuçta. Ben İstanbul’da yaşıyor olmama rağmen geçtiğimiz yıl “Yaylalarda ev yapmak serbest artık, siz de ev yeri açtırın.” haberini duydum da yetkililer duymadı mı? Neden zamanında müdahale edilmedi? Neden faturayı sadece vatandaş ödüyor?

Ayrıca yaylaları çirkinleştiren sadece evler değil. Yaylalar turistlerden, çadırlardan, lokantalardan, çöpten geçilmiyor. Bu kadar çok turisti Karadeniz’e yönlendirmek ne kadar mantıklı?  Orantısız bir durum söz konusu, hâliyle bu da tepkilere neden oluyor. Takip ettiğim kadarıyla Uzungöl gibi Karadeniz’de turizme açılması düşünülen birkaç yayla daha var. Şahsen karşıyım… Lâkin karşı olduğum bir husus da, hükümetin turizmi öncelediği kadar köylülerin sorunlarını öncelememesi.

Köyler boşalıyor, gençler büyükşehirlere gitmek istiyor. Çünkü hayvancılık artık gelir kaynağı olmaktan çıkmış durumda. “Geçtiğimiz yıl 650 TL’ye aldığımız bir ton çayır, bu yıl 1.100 TL olmuş durumda. Hayvanlarımıza söz verilen doğum parası verilmiyor. Bu şartlarda nasıl hayvancılık yapalım.?” diyerek sitemlerini dile getiren köylüler ayrıca şunu da iletmemi istediler;

“Devletin hayvancılığı teşvik etmesini, kredi vermesini istiyoruz ama bunu yaparken yol yordam bilmeyen gariban insanları da yönlendirecek birileri olsun. Kurnaz olanlar zaten yolunu buluyor. Bizden ahırımız olmasını istemesinler, ahırı olan zaten hayvan da alabiliyor.”

Köyde yaşayan bir gencin aracı yoksa merkeze işe gitmesi imkânsız.  Çünkü sadece köyden ilçeye gitmesi 25-30 TL civarında, ilçeden Trabzon’a gitmesi ise 4 TL.

Köylerde insanların ve hayvanların sağlık taraması yapılıyor fakat engelliler için bir çalışma yok. Psikolojik destek isteyen ailelerin isteği sadece göz ardı ediliyor.

Köyde şahit olduğum bir olay; 40 yaşlarında zihinsel engelli bir adam 11 yaşında bir kız çocuğunu taciz ve darp etmişti. Adam hâlâ gözaltında tutuluyor, iki aile arasında ciddi sorun var. (Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza ilettim.) Yarın olay başka boyutlara taşınırsa sorumluluğu kim alacak.?

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nu doktorluk yaptığı yıllardan şahsen tanırım. Bu yıl yaz başında köye gelince hem kendisini ziyaret etmek hem de köylerin sorunlarıyla ilgili konuşmak için randevu talep ettim.  Sanırım yoğunluğundan dolayı randevu talebime yanıt gelmedi, bu sebeple sorunları köşemden ileteceğim.

Trabzon, 2012 yılında Büyükşehir oldu. Ak Parti’nin Büyükşehir vaadi; en ücra köylerin dahi merkezle aynı hizmeti alacağı idi. Aradan geçen zaman zarfında köylüler Büyükşehir olmanın hayatlarına getirdiği artı bir şey olmadığından şikâyetçi.

Mesela; köy yolları yoğun yağış ve ağır araçların geçmesi sonucu sık sık deformasyona uğruyor. Küçük sorunları vatandaş kendisi hallediyorlar ama çözemediklerini Belediye’ye iletiyorlar. Aldıkları cevap “Sıraya koyduk, sırası gelince yapılacak.”  ama koca bir yaz geçiyor ve o sıra bir türlü neden gelmiyor.?

Her yıl “Sonuna gelindi.” denilen ve zorunlu ihtiyaç olan su sorunu neden çözülemiyor.?

Neden sadece turistik yaylaların yolu yapılıyor.?

Trabzon’da tıpkı diğer Büyükşehirlerde yapıldığı gibi vatandaşa, gençlere ve çocuklara yönelik ücretsiz aktiviteler yapılması düşünülüyor mu.?

Neden bazı köylere belediye ulaşımı sağlanırken bazı köylere bu hizmet sağlanmıyor.?

Son olarak; Sorunlarla ilgili istişare yapmak için köy muhtarlarıyla bir araya gelmeyi düşünüyor musunuz.?

 

@ #Medya Günebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – EKİM.2017 –okkesb61@gmail.com,


  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET


 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - CEM YILMAZ ÇIKARDI, HABER
    - TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR D
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - MUĞLA'DA 45 BİN KİŞİYE ER
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - N.GENÇ'TEN, M.BARDAKÇI’YA
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - TÜRK TELEKOM SOYGUNU HAKK
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - REFORMLARI "SAĞLAM KAZIĞA
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.