15.10.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Ana Sayfa >> Manşet Haberler
  *BÜYÜK SIFIRLAMA* & *COVID-19 GERÇEKLERİ*

  SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP

  GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı

  KARADENİZ, RUS GÖLÜ MÜ, NATO GÖLÜ MÜ.? YOKSA.!.

  #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HANGİSİ.?

  TRANS SEX WORKERS STRUGGLE TO SURVİVE

  KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS

  126 EMEKLİ BÜYÜKELÇİMİZİN KAMUOYU DUYURUSU

  BU; MİLLETİNE ÂŞIK BİR ADAMIN HİKÂYESİDİR.!

  AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ

  BALATLILARIN KİTABI HÜSEYİN MOVİT'EN

  #YARAMAZ #ÇOCUK #YAYINLARI & UNESCO ÖDÜLÜ

  MAVİ ÇIĞLIK; BAKRAÇ SANAT GALERİSİNDE.!

  İBB TARİHİ YIKIMI DURDURDU.!

  COUGER HAKKINDA BİLİNMEYEN 7 GERÇEK

  SANOFİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşSANOFİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

Sanofi Türkiye Sağlıklı Nesiller için Sürdürülebilirliği Faaliyetlerinin Temeli Olarak Konumlandırıyor

 

Sanofi Türkiye, 2015-2016 Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Rapor, sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde sosyal, etik, ekonomik ve çevresel alanlarda kurumun sorumlu iş yapış anlayışını şeffaf bir şekilde yansıtıyor. Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya, “Sanofi olarak faaliyetlerimizi kurumsal vatandaşlık anlayışıyla yürütüyoruz. İş stratejilerimizin temelinde sürdürülebilirlik yer alıyor. Bu sayede hem işimizi geliştiriyor hem de daha fazla değer yaratma fırsatı yakalıyoruz. 2016 yılında yeni bir ivme ile güçlendirdiğimiz sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi aynı heyecanla önümüzdeki yıllara da taşımayı hedefliyoruz”  dedi.

 

SANOFİ SAĞLIK YOLCULUĞUNDA YOL ARKADAŞI

İnsanların sağlık yolculuğunda yol arkadaşı olan ve yaşamlara güç katan Sanofi, Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir hizmet veren öncü sağlık kuruluşları arasında yer alıyor. Türkiye sağlık sektöründe diyabet, onkoloji, aşı ve kalp-damar hastalıkları başta olmak üzere 16 ana tedavi alanında, 1700’ü aşkın çalışanı ve ülkenin en büyük ilaç üretim tesisi ile faaliyetlerini sürdürüyor, sağlık çözümleri sunuyor. Dünyada 100’ü aşkın ülkede 100.000’den fazla çalışanı, geniş ürün portföyü ve geliştirdiği sağlık çözümleriyle daha sağlıklı nesiller için çalışıyor.

SANOFİ SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik yaklaşımı ile yürüten Sanofi, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile de toplumda farkındalığı artırmayı ve insanların sağlık yolculuğunda yanlarında yer almayı taahhüt ediyor. Bu çerçevede Sanofi, 2015-2016 dönemindeki sosyal, çevresel, ekonomik ve etik performanslarını değerlendirdiği ‘Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı. Global Raporlama İnisiyatifi (GRI) G4 raporlama ilkelerine uygun biçimde, temel başvuru seçeneğinde hazırlanan raporun baskısı uluslararası orman yönetim sertifikası olan ‘FSC Belgesi’ ile gerçekleştirildi. Bu özelliği ile de rapor çevre dostu olma özelliği taşıyor.

‘İYİ BİR KURUMSAL VATANDAŞIZ”

Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya, şirket olarak insanların yaşamlarına güç katmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Sadece ilaç üreten bir şirket olmanın çok ötesinde bir anlayışla, iyi bir kurumsal vatandaş olarak varlık gösterdiklerine dikkat çeken Kaya, “Sanofi olarak insanların sağlık yolculuklarında yanlarında yer alarak yaşamlarını daha kolay, keyifli ve güçlü kılmak için adanmışlıkla çalışıyoruz.

Bu faaliyetlerimizle dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden biriyiz ve bunun getirdiği sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz. Sadece ilaç üreten bir şirket olmanın çok ötesinde bir anlayışla, iyi bir kurumsal vatandaş olarak varlığımızı sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz ekonomik, etik, çevresel, sosyal uygulamalar ve bu çabalar sonucunda Türkiye’de ulaştığımız performansımızı da bu yıl üçüncüsünü yaptığımız Sürdürülebilirlik Raporu’nda sunuyoruz” diye konuştu.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ANA STRATEJİLERİMİZDEN BİRİ

Sanofi’nin Sürdürülebilirlik alanındaki küresel önceliklerinin ‘Etik ve Şeffaflık, Sağlık Hizmetlerine Erişim, Toplumsal Katılım ve Sağlıklı Gezegen’ başlıkları altında değerlendirildiğini belirten Kaya şunları söyledi: “Paydaşlarımızın beklentilerini dinleyerek ve anlayarak yaşama katkı sağlamaya ve insanların sağlık yolculuğunda yanlarında yer almaya devam edeceğiz.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesine ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine olan küresel taahhüdümüz, sürdürülebilirlik çalışmalarımızı daha da ileri seviyeye taşıyabilmemiz için bizi teşvik etmektedir. Yürüttüğümüz tüm projelerin odağına bu anlayışı yerleştiriyor ve bu anlayışla hareket ediyoruz.”

30 KİŞİDEN OLUŞAN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ

Sanofi Türkiye’de sürdürülebilirlik çalışmaları, ülke başkanının liderliğinde ve kurumsal iletişim departmanının koordinasyonunda, Sürdürülebilirlik Komitesi tarafından yürütülüyor. Sürdürülebilirlik Komitesinin üyeleri Ülke Konseyi üyelerinden oluşuyor.

Aynı zamanda Sanofi Türkiye bünyesindeki her birimin temsilcilerinden oluşan ve doğrudan Sürdürülebilirlik Komitesi’ne raporlayan Sürdürülebilirlik Konseyi ise 2011 yılında kuruldu. Yaklaşık 35 kişiden oluşan bu ekibin öncelikli görevi şirket içinde bu kültürün tüm kuruma yayılmasını ve sürdürülebilirlik süreçlerinin etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak.

Konsey ayrıca sürdürülebilirlik programlarında gönüllülük esasıyla sorumluluk alıyor, Sanofi Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu hazırlık çalışmalarını yürütüyor ve veri toplama çalışmalarının daha verimli ve hızlı olmasını sağlıyor.

SADECE İLAÇ ÜRETMİYOR, FARKINDALIK DA YARATIYOR

Sanofi tüm dünyada mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlık ihtiyaçlarını karşılama vizyonuyla hareket ediyor. Günümüzde dünya nüfusunun yaklaşık üçte biri kaliteli sağlık hizmetine erişim sağlayamıyor.

Sanofi kendi uzmanlık alanındaki konularda sağlık hizmetlerine erişimi daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor ve yeterli hizmet alamayan hastaların sağlık hizmetlerine erişimine destek veriyor.

Sanofi Türkiye, hastaların sağlık hizmetlerine erişimini desteklemek için farklı paydaş gruplarıyla işbirliği yaparak faaliyetlerini yürütüyor. Sanofi Türkiye’nin koşulsuz desteklediği, çok sayıda insanın hayatına dokunan projelerinden biri Okulda Diyabet Programı. Türkiye’de bir ilk olan ve 2010’da Sağlık Bakanlığı Ulusal Diyabet Kontrol programı kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği tarafından yürütülen “Okulda Diyabet Programı”na Sanofi koşulsuz desteğini sürdürüyor.

Sanofi, Sen Bul Diyabet Kolaylaşsın projesiyle üniversite öğrencileriyle birlikte diyabet alanında yenilikçi çözümler bulmaya çalışıyor. Diyabetli hastaların hayat kalitesini yükseltecek buluşların ve yenilikçi çözümlerin ortaya çıkmasının hedeflendiği projeyle, bugüne kadar 176.000 üniversite öğrencisine ulaşıldı.

2015 yılında Sağlık Bakanlığı ile birlikte hayata geçirilen ve Halk Sağlığı Kurumu işbirliğiyle yürütülen Diyabetle Mücadeleye Destek Programı iki yıl içinde 50 binden fazla Tip 2 diyabetli ve sağlıklı bireyde bilinçlendirme hedefine ulaştı. 

Sanofi’nin Türk Epilepsi ile Savaş Derneği işbirliğiyle en yaygın nörolojik bozuklulardan biri olan epilepsiye dikkat çekmek için yürüttüğü “Epilepsiye Objektif Ol” fotoğraf yarışması ise üç yıldır devam ediyor. Yarışmaya 600’den fazla kişi başvurmuş, internet sitesi ise 10 binden fazla ziyaret aldı.

Toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak çalışmaların en iyi örneklerinden bir diğeri de Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliği ile 2010 yılından bu yana yürütülen “Geleceğin Kadın Liderleri” projesi...

Bu proje sayesinde genç kadınların iş arama süreçleri kolaylaştırılıyor, iletişim ağları genişletiliyor ve iş gücüne katılımlarına katkı sağlanıyor.

Sanofi, su ve enerji kullanımını önemli ölçüde azalttı

Sanofi Türkiye Sürdürülebilirlik stratejileri ve politikaları doğrultusunda planlar geliştiriyor.

Sanofi’nin hedefleri arasında çalışmaların devamlılığının sağlanması, politikaların tüm çalışanlar tarafından benimsenmesi ve doğru yansıtılması bulunmakta. Bu bağlamda tedarikçiler dahi etki alanındaki herkesin bilinçlenmesi ve gelişimi destekleniyor.

Sürdürülebilirlik çalışmalarında Sanofi Türkiye’nin Çevre Yönetim Sistemi önemli bir yere sahip. Rapora göre Lüleburgaz tesislerinde 2015 ve 2016 yıllarında enerji verimliliğini artırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüldü. Modern depolama sistemlerinin uygulandığı tesiste toplam 110.000 metrekare çim ekili yeşil alan ve binin üzerinde ağacın yer aldığı 20.000 metrekarelik bir başka alan bulunuyor. Yüksek verimli toz tutucu filtrelerin kullanıldığı tesiste, enerji verimliliği programıyla tüketilen enerji miktarı düzenli olarak takip ediliyor ve tasarruf imkânları değerlendiriliyor. Lüleburgaz tesislerinde toplam enerji tüketimi birim ambalaj başına 2016 yılında 191 Wh olarak gerçekleşti, böylece son beş yılda yüzde 27 azaldı. 2014’te 0,68 lt olan ambalaj başına su tüketimi ise yine 2016’da 0,63’e düşürüldü.

Haber; Olcay Nacar

 

Sanofi Hakkında

Sağlıkta global bir lider olan Sanofi hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris (EURONEXT: SAN) ve New York (NYSE: SNY) borsalarında işlem görmektedir. Detaylı bilgi için: www.sanofi.com.tr


@#MedyaGünebakış ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2018  -- okkesb61@gmail.com, http://www.medyagunebakis.com/ -- okkesb@turkfreezone.com,

 

  Diğer Haberler
 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - *BÜYÜK SIFIRLAMA* & *COVI
    - SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
    - GEÇERKEN UĞRADIM; Özler A
    - KARADENİZ, RUS GÖLÜ MÜ, N
    - #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HAN
    - TRANS SEX WORKERS STRUGGL
    - KANAL İSTANBUL & ECUNEMOP
    - 126 EMEKLİ BÜYÜKELÇİMİZİN
    - BU; MİLLETİNE ÂŞIK BİR AD
    - AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞ
    - BALATLILARIN KİTABI HÜSEY
    - #YARAMAZ #ÇOCUK #YAYINLAR
    - MAVİ ÇIĞLIK; BAKRAÇ SANAT
    - İBB TARİHİ YIKIMI DURDURD
    - COUGER HAKKINDA BİLİNMEYE
    - *STOP ERDOĞAN* NEW YORK T
    - AKDENİZDE *KADIN VE MEDYA
    - DİJİTAL DÜNYANIN YENİ GER
    - PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE Ö
    - *LAS TESİS DANSI* HAPİS G


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.