20.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Güncel Haber >> Manşet Haberler
  SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP

  AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ

  TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!

  ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ

  CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ

  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ

  75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP

  SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!

  BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!

  AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.!

  İSTASYON SANAT AKADEMİSİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşSANATIN İSTASYONU BURASI

“İstasyon Sanat Akademisi, Burası Sanatın İstasyonu” Sanat Ve Eğitimin İç İçe Olduğu Bir Kurum ile Röportajımız…

  

İSTASYON SANAT AKADEMİSİ

Sanattaki Yaratıcılık Adına Bireyleri Özgür Bırakan, Ancak Koyduğu İlkelerden De Ödün Vermeden 32 Yıldır Var Olan İstasyon Sanat Akademisi İle Medya Günebakış İnternet Haber Sitesinin Röportajı

 

Medya Günebakış:

Öncelikle akademinizde genç-yetişkin herkesi eğitim ve sanatla buluşturduğunuz için teşekkür ederiz. İstasyon Sanat Akademisi 1980 yılında ressam Sabri Berkel, Nurullah Berk, Hülya Düzenli, heykeltıraş Seyhun Topuz ve Yüksek Mimar Ömer Düzenli tarafından İstasyon Sanat Evi adıyla kurulmuş, İstasyon Sanat Akademisi’nin o günlerden bu günlere geliş öyküsünü sizden dinleyebilir miyiz.?

İstasyon Sanat Akademisi:

Evet, doğru, 1980 yılında “sanat evi” adıyla kuruldu. Kurulurken amaç Türkiye’de gerçekleştirdiği, “ilk”leriyle çok bağlantılıdır. Türkiye’de ilk kez hobi amaçlı “desen-yağlı boya atölyesi”, Türkiye’de kavram olarak da ilk olan “çocuklarla sanat” atölyesinin oluşması bunun en güzel örnekleridir. İstasyon Sanat Akademisi,  kurulduğu günden bu güne üniversitelerin “güzel sanatlar fakülteleri yetenek sınavlarına hazırlık kursları” da vermektedir. Kurumun kurucuları -ressam Hülya Düzenli ve Y. M. Ömer F.Düzenli- iki kardeş olup, eğitimci bir aileden gelmekte, ikisi de Mimar Sinan Üniversitesi mezunudurlar. İstasyon sanat Evi’nin misyon ve vizyonun oluşmasında en büyük katkıyı koyan, ilkelerini oluşturan iki büyük usta; Prof. Ressam Sabri Berkel, ressam ve sanat eleştirmeni Nurullah Berk’tir. Ayrıca Heykeltıraş Seyhan Topuz’unda katkıları büyüktür. Ardından da diğer sanat insanları katkı vermişlerdir, Ressam Prof. Dr. Adnan Çoker ve değerli müzik insanı Timur Selçuk gibi…

Sanat evi ismi sıcak başlangıç ve sanatla bütünleşmenin doğallığını tanımlamaktadır, değil mi? Sonrasında taleplerin artmasıyla değişimler ve şubeler oluşmaya başladı, Bu dönemde ismi “ İstasyon Sanat Merkezi“ oldu.

Sonra yayınlar (kitap, dergi vb.), akademik çalışmalar, yurt dışındaki üniversitelere yatay geçiş hakkı ile adı bugünki hali olan İstasyon Sanat Akademisi oldu.

İstasyon sanat akademisi başta koyduğu ilkelerden ödün vermeyerek bu güne gelmiştir. 88 yıllık cumhuriyetin 32 yılında var olmuş ve her zaman “ilk”lere de imza atmış bir kurumdur.

 

Medya Günebakış:

140-180 puan ve üstü alanların üniversitelerdeki şansları var diyorsunuz, nasıl.?

İstasyon Sanat Akademisi:

2012 yılında YGS VE LGS sınavlarına girerek YGS’den 140-180 puan ve üstü alan öğrenciler üniversiteye girme şansları devam ediyor! Türkiye’de birçok devlet ve vakıf üniversitelerinde (Mimar Sinan, Marmara, Hacettepe, Eskişehir Anadolu vb…) güzel sanatlar fakülteleri var. Her yıl ağustos, eylül aylarında resim yetenek sınavları ile İç Mimarlık, Grafik, Endüstri Ürünleri, Moda Tasarım, Tekstil vb. bölümlerine öğrenci alınmaktadır.

Hızlandırılmış yaz resim kurslarına (hafta içi- hafta sonu) katılarak kazanma imkânınız var. Daha önce resim eğitimi almayan gençler bile akademimizin yaz resim kurslarına katılarak başarılı oldular, geçen yıl resim kurslarına katılanların yüzde 85’i kazandı…

Lise Öğrencileri: Henüz üniversite sınavlarına girmemiş lise 9.10,11ve 12. Sınıf öğrencileri zamanı doğru kullanarak MEB onaylı,  32 yıllık, deneyimli kadrolara sahip, İstasyon Sanat Akademisi’nde sınavlara uzun dönemde hazırlanarak Türkiye’nin en iyi devlet üniversitelerini derecelerle, Vakıf üniversitelerini yüzde 100 burslu kazanarak mezun olmaktadırlar.

Üniversitelerin yetenek sınavlarının, son 15 yılda geçmiş sınav sorularına çalışarak uzun dönemde güzel sanatlar sınavlarına (hafta içi-hafta sonu) hazırlanabilirsiniz.

 

Medya Günebakış:

İstasyon Sanat Akademisi kurulduğu günden bu yana hep ilklere imza atan bir kurum olmuş ve aynı zaman da Türkiye’de ilk özel sanat akademisi olma özelliğini taşıyan okulunuz bölümleri itibariyle de diğer akademi ve okullara ışık tutmuş ve öncü olmuş.

Gün geçtikçe yeni bölümler de ekleniyor.

Bu bölümler açılırken toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda mı hareket ediliyor ya da sanatla iç içe olan bölümler olmasına mı dikkat ediliyor.? İlerleyen günlerde de yeni bölüm ve şube açma düşünceniz var mı.? Varsa bizde buradan duyurmuş olalım.

İstasyon Sanat Akademisi:

Evet, ilkleri yaratan iki neden vardır. Birincisi koşullardır. Bu ülke ya da çevre koşulları olabilir ya da bu fikri ortaya atan kişilerin koşulları olabilir. Ancak İstasyon Sanat Akademisi bu şekilde koşullara bağlı olarak devam etmedi. Kurumu kuranların eğitimci bir aileden gelmesi, geniş ufukları, görüş zenginliği, parlaklığı ile oluştu.

Aynı zamanda ülkedeki değişimi izlemeleri gereksinimleri önceden görmelerinin de buna katkısı oldu. Örneğin, 1983 yılına gelindiğinde İGSA -İstasyon Güzel Sanatlar Akademisi Türkiye’de ilk kez Moda Tasarımı ve Stilistlik bölümünü kurdu. Stilistlik sözcüğü yoktu, moda tasarımcısı kavramı yoktu, çünkü ne meslek liselerinde ne de üniversitelerde bu bölümler yoktu, bu isim ve içerikte herhangi bir eğitim kurumu yoktu.

Hülya Düzenli ve Ömer F. Düzenli’nin yaratıcı zekâsı, çabaları bu bölümlerin eğitim programlarını oluşturmalarını sağladı.

Yurt dışındaki üniversitelerin eğitimleri araştırıldı, ders programları incelendi, kitapları getirildi, çeviriler yapıldı. Anımsayınız, 1980’li yıllar o dönemde bilgisayar çok az ve internet yoktu.

Bu zor şartlar altında İngiltere’den, Almanya’dan, Fransa’dan, Amerika’dan, İtalya’dan bu kitaplar ve programlar getirildi ve çevrildi. Çok yoğun bir çalışmayla Türkiye’de bir ilk olarak “Moda Tasarımı-Stilistlik bölümü” kuruldu.

Çünkü Türkiye’de tekstil sektöründeki ilerleme görüldü, yönetici ve tasarımcıya olan ihtiyaç görüldü, ancak eleman yoktu…

İstasyon Sanat olarak Moda Tasarımı Stilistlik (MOST) bölümü, lise eğitiminin üzerine 2 yıllık bir eğitim programı olarak hazırlandı. O dönemde beyaz yakalı çalışanların büyük bir kısmı ortaokul veya lise mezunuydu.

Salt bu bile İGSA’nın bu ilkesinin o dönemlerde ne kadar iddialı ancak doğru olduğunu göstermektedir.

Bu bölümle birlikte tasarım defileleri gerçekleştirildi, bu da bir “ilk”ti. Ardından tasarım yarışmaları –bu da bir “ilk”tir.!- yapıldı.

O yıllara kadar yapılan defileler satış amaçlı olurdu. Tahmin edersiniz ki, insanlara o dönemde bu kuralları koymak, değişimi kabul ettirmek kolay olmadı...

1984 yılında ise iç mimarlık bölümü kuruldu. O yıllarda da sadece Mimar Sinan Üniversitesinin Mimarı fakültesinde böyle bir bölüm vardı, ama diğer üniversitelerde bu bölüm yoktu.

Arkasından grafik tasarım bölümü açıldı. Bunların hepsinde 2 yıllık bir eğitim ve en az lise mezunu şartları daha o yıllardan koyuldu. Daha sonra bu gelişmeleri sanat bank ve sanat galerileri izledi.

Bunların hepsi bir eğitim programının içerisinde olan ve ona bağlı olan çok önemli ve yeni kavramlardı.

Şubeler konusunda ise şu anda halen eğitime devam eden Taksim, Bakırköy, Kartal şubelerimizin yanında çok yeni olarak Moda şubemizi de ekledik.

Moda şubemizde “çocuklarla sanat” çalışmalarımıza, yeniden başlayarak -ilköğretim çağında olan çocuklarımızı sanatla buluşturmak ki bizim ilk kuruluşta gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biridir-  bir adım attık.

Yakın bir zamanda özel ilköğretim okulumuzu da açacağız, beraberinde, etüt merkezi ve 5-9 yaş arasında ki çocuklarımız için de İngilizce eğitim bölümlerimiz çok yeni olarak hizmete girecektir.

 

Medya Günebakış:

Okulunuzdaki bazı bölümler oldukça ilgi çekiyor. Örneğin Güzel Sanatlara hazırlık, İç Mimarlık ve Moda Tasarımı- Stilistlik. Türkiye’de ki birçok başarılı isim okulunuzdan mezun olmuş.

Aynı zamanda güzel sanatlara hazırlık bölümünde her sene derecelerle üniversiteye giren öğrencileriniz var. Bu bölümlerde çok iddialısınız ve bu bölümlere gelmeyi düşünen kişilere neler tavsiye edersiniz.?

İstasyon Sanat Akademisi:

Tavsiyeden önce nedenlerini açıklayalım isterseniz çünkü bir kurum hem ilk olup hem de ilkeleri doğru koyabilmeyi ve koruyabilmeyi başardığı zaman kalıcı olabiliyor. Bunu bu şekilde devam ettirebilirseniz önemli olursunuz.

Bu bölümlerin yanında resim konusunda da önemli ve iddialıyız. Şimdi birçok kurum ücretli-ücretsiz resim eğitimi veriyor. Nasıl veriyorlar.?

Bu ilkeleri kim koydu.? Bunun yapılabileceğini ilk kim gösterdi.? İstasyon Sanat Akademisi.!

Onun için altını çizerek söylüyorum 88 yıllık cumhuriyetin 32 yılında var olmak ve ilklere imza atmak, ilkeleri oluşturmak çok önemli…

Diğer bölümlere gelecek olursak; moda tasarımı bölümüne, mesleğe bu adı veren, bu mesleğin ilkelerini koyan kurumdur İstasyon Sanat Akademisi.

Burası sanatın istasyonudur…

İç mimarlığa gelirsek yine aynı şeyler geçerli ve dolayısıyla çok önemli.

Güzel Sanatlara hazırlık; çizimle ve plastik sanatlarla ilgili bir eğitim kurumundan söz edince bu alanla ilgilenen, ilgi duyan kişilerin hepsi İstasyon Sanat Akademisi ismini biliyor. Bu da eğitimden ödün vermemekten kaynaklanıyor. İyi eğitim vermek kolay bir iş değil. Hobi amacıyla gelenlere bile, “desen yağlı-boya atölyesi” diyoruz biz.

Eğitim bir disiplin işidir. İddialıyız çünkü şunu söyleyebiliyoruz; iyi eğitim vermek için buradayız. Sürekli eğitim programımızı her ay eğitimcilerimizle gözden geçiriyoruz.

Her eğitim döneminin başlangıcında kendimize şunu sorarız: Ne yaptık.? Ne yapıyoruz.? Ne yapmalıyız.? Daha iyi nasıl olabiliriz.? Gelen kişilerinde severek ve isteyerek gelmesi ve beklentilerinin karşılanması da İGSA’yı önemli kılıyor.

 

Medya Günebakış:

1995 yılından bu yana İngiltere’de ki bazı üniversitelerle anlaşmalarınız var. 2 yılda sizden mezun öğrenciniz dilerse yatay geçiş ile İngiltere’deki Üniversitede 2 yıl daha eğitim alarak akademi sertifikalarını üniversite diplomasına çevirebiliyorlar, bu okulunuzun büyük bir artısı. Bu olanaktan yararlanmak için hangi bölümlere gelmek gerekiyor.?

İstasyon Sanat Akademisi:

Bizim mesleki eğitim bölümlerimden resim, grafik tasarım-reklam, moda tasarımı ve iç mimarlık bölümünden bu şekilde yararlanabilirler.

Bunun bazı şartları var bu sertifikadan sonra yurt dışında eğitim hakkı kolay elde edilmiş bir hak değildir çünkü biz bu okullara bizim 2 yıllık eğitimimizin onların iki yıllık eğitimine denk olduğunu kabul ettirdik.

Bunun özellikle altını çizmek istiyorum.

İngiltere’de sistem sertifika sistemi ile gider. Bir yıl devam sonrasında bir üst sertifikaya geçerler ve 4 yılın sonunda lisans diploması alırlar.

Bunu değerlendirmek isteyen öğrencilerimizin ders notu ortalamasının da  %70 olmasına dikkat ediyoruz.

 

Medya Günebakış:

İGSA mesleki eğitim bölümlerine devam eden öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu üniversite mezunu. Siz bunu neye bağlıyorsunuz.? İkinci bir meslek eğitimi için mi yoksa üniversite eğitimlerinin piyasa şartları ve çalışma hayatı için yetersiz olduklarını gördüklerinden mi size geliyorlar.?

İstasyon Sanat Akademisi:

Evet doğru. Ülkemizde eğitim seviyesi bundan 20 yıl öncesine göre çok farklı, eğitim görenlerin sayısında artış olduğunu söylemek mümkün. Kalitesi konusunda kaygı taşıyor olsam da sayısal anlamda üniversite mezunlarında bir çoğalma var. Bize gelenlerin üniversite mezunu olmalarının birkaç nedeni var.

Genel olarak ülkemizde insanlar güzel sanatlarla ilgili işlerle uğraşan ailelerin çocukları da dâhil güzel sanatlara yönelmiyorlar…

Aileler de bu alanlara yönlendirme yapmayı istemiyorlar, diye düşünmüyorum. Bu işlerden çocuklarının gelecekte para kazanamayacaklarını düşünüyorlar.

Bu güne kadar resim, heykel, müzik alanlarında eğitim almış kişiler bu alanlardan çocuklarını uzak tutmayı tercih ettiler. Ancak çocuklar şimdi eskisi gibi değil, onları uyaran bilgisayar, TV, internet gibi görseller var. Çocuklar artık daha çok şeyin farkındalar.

  

Sonuçta ne oluyor; çocuk üniversiteyi bitiriyor ve ilk para kazanmaya başladıkları zamanda gerçekten istedikleri güzel sanatlarla ilgili yapabilecekleri bir alanı seçiyorlar…

Ve hafta sonu programlarından yararlanarak Moda, iç mimarlık, grafik, takı gibi alanlarda ilerliyorlar. İnsanlar eskiden şöyle söylerlerdi; işim ve hobim… İşin ayrı hobin ayrı olabilirdi ancak şimdi öyle bir imkân yok çünkü zaman yok. İstanbul gibi büyük kentlerde yaşayanların zamanı yok, dolayısıyla hobiniz işiniz olmak zorunda. Bu yüzden de bize geliyorlar. Bu birincisi ancak bir diğeri de eğitimle ilgili genel anlamda kalitede düşüş var ama bu sadece bizim ülkemize has bir durum değil.

Eğer böyle söylersek ülkemize haksızlık etmiş oluruz.

Biz yurt dışındaki diğer üniversitelerin eğitim kadrolarıyla da görüştüğümüz de onların eğitim kalitesindeki düşüşten, aynı şeyden şikâyetçi olduğunu görüyoruz.

Dünyada genel anlamda eğitim kalitesinde bir düşüş var. Nedeni ise insanların görsel uyaranlarının fazla olması ile ilgili. İnsanlar daha önce okuyor, yapıyor ve dokunuyordu beş duyusuyla hissediyordu, araştırıyordu.

Şimdi, TV, bilgisayar, İnternet, daha yoğun reklam ve uyarıcılarla artık okumuyor, araştırmıyor… Bunların sonuncunda eğitim-öğretim kalitesinde düşüş oluyor. 

 

Medya Günebakış:

Son olarak sormak istediğimiz; okuduğu bölümden ya da mesleğinden memnun olmayan veya emekli olmuş ama içinde ukde kalmış olanlar ya da ben bu vakitten sonra bir şey yapamam diyen insanlara buradan bir çağrı yapmış olalım. Siz neler söylemek istersiniz.?

İstasyon Sanat Akademisi:

İstasyon Sanat Akademisi’nin adının ‘istasyon ‘olması çok önemlidir. Çünkü burası sanatın istasyonudur.

İstediğiniz kadar,  istediğiniz sürece gelip bizimle beraber sanat yolculuğuna çıkabilir istediğiniz peronda ayrılır, dilerseniz bir süre sonra yeniden aramıza katılır, kaldığınız yerden veya başka bir alanda birlikte yolculuğumuza devam edebiliriz. Başka yerlere seyahat ederiz hatta gerçek anlamda yurtiçi ve yurtdışı kültür gezilerimize dostlarıyla birlikte katılabilirler…

Bu kurumun adı bu nedenle istasyon…

İSTASYON SAANAT AKADEMİSİ;

Her yaştan kişinin gelebileceği, sanat eğitimi alabileceği bir yer burası. Sergiler, galeriler, geziler, mesleki ve/veya hobi anlamında birbirimize katkıda bulunabileceğimiz bir yer burası.

Burası gerçekten aile sıcaklığında bir yer çünkü eğitim; sevgiyle, saygıyla, disiplinle, ilgiyle ve birlikte yapılabilecek bir şeydir. Şubelerimizle size yakınız, sanata yakınsınız, sanatın istasyonuna bekleriz…

 

Taksim: 0212 252 92 22/23 - Moda: 0216 414 29 29

Bakırköy: 0212 570 95 00 -  Kartal: 0216 652 13

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul - Temmuz.2012

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

 

  Diğer Haberler
 • SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
 • AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ
 • TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!
 • ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ
 • CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ
 • MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
 • DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ
 • 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP
 • SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
    - AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞ
    - TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN
    - ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAV
    - CORONAVİRÜS - COVİD-19 -
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* Y
    - 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’Nİ
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER Kİ
    - SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM E
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - KONSERVATUARIMIZA, BİNAMI
    - BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez
    - AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN
    - ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN N
    - ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATA
    - HER SAKALLIYI DEDENİZ SAN
    - EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İST
    - 29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.