01.10.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Güncel Haber >> Manşet Haberler
  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ

  75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP

  SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!

  BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!

  AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.!

  ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN NE İFADE EDİYOR.?

  ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATAN GAZETECİLER GÜNÜ

  HER SAKALLIYI DEDENİZ SANMAYIN.!

  EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İSTİFA EDİNİZ.!

  29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ.!

  PKK CEPHANELİĞE KADAR GİREBİLDİ Mİ.?
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşPKK CEPHANELİĞE KADAR GİREBİLDİ Mİ.?

Her 9 Eylül günü İzmir Hükümet Konağı'na bayrağın çekilmesi, düşman işgalinden kurtuluşumuzun simgesi olmuştu. AKP hükümeti ve İzmir Valisi ile birlikte 9 Eylül 1922 öncesi de geri geldi. Vali Efendi, bundan böyle törenlerden, bayrak çekilmesi bölümünü çıkartmış!.. Lozan'ı tanımayan iç ve dış düşmanlar sevinmiş tabi...

Hükümet ise, tam kadro Söğüt'te, Onlar, Osmanlı'nın kurtuluşunu kutluyorlar.!.? Yaptıkları iş Büyük Ortadoğu Projesi ile son derece uyumlu tabi.

BOP' nin Haritası Sevr'inkinden Farklı Mı.?

Şemdinli'yi basmak isteyen PKK'lılardan öldürülen üçünün cesetlerini taşıyan askeri aracın önüne, PKK bayrağı takılması bile bu necip milleti çileden çıkartamamış.!

Yetmezmiş gibi bir de askeri lojmanlardan Türk bayrağını indirmişler. İndirenler olayların büyümesinden korkan askerler. Bu ara nasılsa, Türk bayrağı ile derdi olanlara, devletin görevlileri bekledikleri ortamı bir şekilde sağlıyorlar. İleri sürdükleri “bayrağa bir zarar gelmesin” mazeretine kargalar dahi gülüyor. Bayrağı, takılı olduğu yerden kaldırarak korumak, bir tek bizim hükümetimiz tarafından akıl edilmiş. Vakit o vakittir demek ki, Birilerinin Akif'in “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır” sözlerini, bu hükümete ve PKK'ya hatırlatması gerekir.!

 

Afyon'daki patlama sonrasında Türkiye'nin yüreğini ağzına geldi. PKK, kışlaya sızarak böyle korkunç bir sabotaj yapabilir mi.? Bu soru henüz yanıtını bulamadı, kolay kolay da bulacağa benzemiyor. Hükümet kanadından yapılan ilk açıklamadan sonra, artık bütün olasılıklar eşit ağırlıkta. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun sözleri, hükümetin kontrolü kaybettiğinin ve kokuşmuşluğun resmi gibi.!

9.15'te cephanede sayım yapan askerlerin elinden düşen bomba patlayarak, böyle bir felakete neden olabilir mi.?

Bakan Hazretleri, herkesi kendisi gibi askerliği “arazi” konumunda tamamlamış sanıyor. Olağanüstü bir hal olmadıkça bütün kışlalarda saat 9.00'da “yat borusu” çalınır. Ve asker yatar. O saatte, nöbetçiler hariç, tekmil Mehmetçik'in koğuşunda olması gerekir. Ayrıca öngörüşlü komutanlar, öyle acemi askerleri cümbür cemaat cephaneliğe göndermezler. Eskilerimiz anlatırdı: Bir yumurtayı getirmek için 10 askere emir verirler, askerler yumurtayı getirirken yolda kırıp dökerler. Deneyimlerle sabit olan bu fikri, basiretli komutanlarımız da çok iyi bilirler. Bu nedenle yumurtayı kıracak şekilde emirler veremezler...

 

Bu İşin İçinde Başka İşler Var Demektir.!

Kaldı ki, olağanüstü olan neydi de, akşamın o saatlerinde, üstelik de acemi erlere böyle tehlikeli bir görevi verdiler? Sabahleyin seferberlik mi ilan edilecekti.? Deneyimli komutanlar, Hastal'da Silivri'de esir edilince, meydan hükümetin ağzının içine bakanlara kaldı tabi...

Afyon Valisi ile Genelkurmay Başkanının, hediye alıp vermelerini, “şaşkın ördek” örneği ile açıklamak gerekir.

Neyse ki, çok fazla zaman geçmeden, Genelkurmay ile Cumhurbaşkanı, olayın nedenlerinin araştırıldığı açıklayarak, Orman ve Su Bakanı'nı yalanladılar da bu komedi daha fazla büyümedi...

 

“İrtica, yıkıcı ve bölücü faaliyetler” nedeniyle ordudan re'sen ihraç edilen subayları, AKP hükümetinin “danışman” sıfatıyla kamu kurumlarında istihdam ettiği biliniyordu. Bülent Arınç'ın “o zaman kurun” diyerek onay verdiği SADAT - Savunma ve Danışmanlık Şirketi’nin ASDER kurucuları tarafından kurulduğunu da Aydınlık gazetesi ortaya çıkardı. ASDER, Başbakan Erdoğan ile yakın temas içindeydi. Başbakan, ihraç edilen o askerleri, Dolmabahçe'de kabul edermiş.!

Neden Dolmabahçe'de.? O da ayrı bir soru işareti olarak kaldı. SADAT'ın, ilgili bakanlıklardan izin alarak kurulduğu anlaşılıyor. Ana sözleşmesine göre, faaliyet gösterdiği konular Türkiye'de bir ilkmiş. SADAT, tıpkı CIA adına çalışan şirketlere benziyor. Güya devletin “yapmak istemediği” bazı “kirli” işleri yapmak için kurulmuş. Bu işlerin arasında, başka bir ülkenin muhalif askerlerini Türkiye'de eğitmek ve terör dersleri verebilmek de var.!

 

Sanki Hükümet, Devleti De Özelleştirmiş.!.?

Anayasa değişikliğinden tutun da meclis kararına kadar çok önemli mevzuat değişiklikleri yapmadıkça, bu tür faaliyetlerin özel şirketler tarafından yürütülmesi olanaksızdır. Mevzuat değiştirilmedikçe tüm bu yapılanlar için, anayasa ve yasa ihlalidir demek mümkündür...

Anlaşılmaktadır ki, acelesi olan hükümettir ve yapılacak tartışmalardan zarar görmemek için SADAT'ı, ordudan ihraç edilen askerlere kurdurmuştur.

“Ticari” bir şirketin, kamu hukuku alanında faaliyet gösterebilmesi için imtiyazlı olması da gerekiyor. “İrtica, yıkıcı ve bölücü” faaliyetleri nedeniyle ordudan atılanlara, böyle bir imtiyazı verebilmek, bir tek meclisten yasa çıkartmakla mümkündür.!

Bu yapılmadan SADAT'ın kuruluşuna ve faaliyet göstermesine izin vermek de yasadışıdır ve suç ortaklığıdır.!

Suriyeli muhaliflerin, internet sitesi açarak yaptıkları itiraf, bir skandaldır ve böyle bir şeye hukuk devletlerinde asla göz yumulamaz. Bağımsız bir ülkenin meşru rejimini devirmek için, komşu ülkenin topraklarında “asker toplamak” zaten başlı başına bir suçtur. Yetmezmiş gibi, bir de internet sitesinde Hatay'ı merkez göstermek ve Türkiye'de faaliyet gösteren bir telefon operatöründen alınmış telefonu irtibat telefonu olarak vermek, tam anlamıyla itiraf niteliğindedir. Bu noktada hükümetin aymazlığı da ortaya çıkmıştır.

 

Boğazına Kadar Yasa Dışı İşlere Batmıştır.!

Hukuksuz olarak kurulmuş bulunan SADAT ile ÖSO ÖSO - “Özgür Suriye Ordusu” arasında nasıl bir ilişki var.? Kamptaki militanların basına yansıyan açıklamaları ile CHP milletvekillerinin kampa sokulmamış olmasını, ancak böyle bir ilişkinin varlığına delil kabul edebiliriz. Hükümet, suç işlemek için neden bu kadar ısrarlıdır.? Anlamak mümkün değil.!

“Çuvalcı general” CIA Başkanı Petraeus'un, yaklaşık 3 ayda bir Türkiye ziyareti, Mısır'ın Aşark El Avsat gazetesinin, İsrail ile Türkiye arasındaki gizli görüşmelerin başladığını yazması, her geçen gün biraz daha ateşe doğru itildiğimizi göstermeye yetiyor.!

 

Birinin El Frenini Çekmesi Gerekiyor.!

Y-CHP'nin ABD desteği ve kaset komplosu ile genel başkanlığa getirilen liderinin, emperyalizmin yayılma aracı haline gelmiş bulunan Sosyalist Erternasyonal'in başkan yardımcılığına seçilmesiyle, CHP'nin doğrudan kullanılma dönemi de başlamıştır!..

PKK'nın yıllardır başaramadığı “Kürt sorununu uluslararası bir sorun” haline getirme çalışmasını,

Y-CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Sosyalist Enternasyonal kararını imzalayarak nihayet başarmıştır.!

BOP'nin memuru Kemal Kılıçdaroğlu sayesinde, bundan böyle “Kürt sorunu” da uluslararası zeminde “İsrail ve Filistin” sorunu gibi, çok taraflı bir sorun olarak tanımlanacaktır.!

Dolayısıyla; 24. Kurultay'da, oylarını Kemal Kılıçdaroğlu'na tereddütsüz veren Anadolu delegeleri, eşekten düşmüş karpuza dönmüştür.!

Ne var ki, son pişmanlık fayda vermiyor. Yeniden seçimli bir olağanüstü kurultay toplayarak, Kemal Efendiye “Haydi sana güle güle” demek, artık çok kolay değil.!

Ne de olsa, yönetimde bulunduğu süre içinde, kendine yakın, iktidar olabilmek için her türlü tavizi vermeyi mubah gören delegeleri, yönetim kademelerine getirerek, kendi için bir güvenlik ağı oluşturmuştur. Çeşitli vaatlerle ve hayali beklentilerle aldatılmış olan bu “Brutuslar”, artık bu ülke için hiçbir şey yapamazlar...

Kafalarını kuma gömerek, olup biteni görmemek istemeleri sadece bir tercih kabul edilemez.! Kendileri ile yüzleşmekten de korktukları bellidir! Son günlerde dönekler Y-CHP'de de artmaktadır.!

AKP'nin iktidarda iken oylarını artırması ve buna karşılık muhalefetin oy kaybına uğramasının en temel nedeni, iktidar ve arkasındaki güçler tarafından ele geçirilmiş olmasıdır.!

Bir de “Gemisini kurtaran kaptan” özdeyişine göre hareket edenler var ki, memleketimizin anasını ağlatanlar da asıl bunlardır. Bu iki faktör birleşmiştir. Bu nedenle, laik, demokratik Cumhuriyeti savunanların işi daha da zorlaşmıştır.!

Av. Cemil Can

http://cemilcan.gen.tr/

http://chp-muhalefethareketi.biz.tr/  

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Eylül.2012

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

Emperyalistler Tarafından, Müslüman’ın Müslüman’a Kırdırıldığı Ve Bunun Taşeronluğunun Da Kendine Müslüman’ım Diyen Kendi Liderleri Aracılığıyla Yapıldığının Ve Emperyalistlerinin Esas Amacının Da Ortadoğu’da Siyonistlere Hizmet Eden Sözde Kürdistan, Gerçekte Büyük İsrail'i Kurmak Olduğunun Tüm Müslümanlar Tarafından Bütünüyle Anlaşılması Dileğimle…Ayşe Eren

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir...”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi

İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sıradadır.

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

“Salt Ekonomi Odaklı Projeler Dönemi Bitmeli,

Ekolojik Siyaset Dönemi Başlamalıdır.!”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE..!

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve

“sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu

“çevrenin, toprağın, suyun, ormanın,

biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ…

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN.. 

  Diğer Haberler
 • MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
 • DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ
 • 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP
 • SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR
 • REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK
 • ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI
 • KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!
 • BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!
 • AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.! • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* Y
    - 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’Nİ
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER Kİ
    - SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM E
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - KONSERVATUARIMIZA, BİNAMI
    - BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez
    - AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN
    - ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN N
    - ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATA
    - HER SAKALLIYI DEDENİZ SAN
    - EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İST
    - 29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BA
    - DENİZ BAYKAL TEDAVİ ALTIN
    - TRABZON’UN FETİH TARİHİNİ
    - TSK NAMLULARINI BARZANİYE
    - DÜNYA HORON REKORU BURSA’
    - YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR.!


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.