TRABZONLU VATANDAŞ SALONDAN ATILDI

Anadolu Ateşi Toplu Halkoyunları Grubu, Sinan Erdem Salonundaki Hakkâri Kardeşlik Gecesinde Katılımcıları Büyüledi

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

TRABZONLU VATANDAŞ SALONDAN ATILDI

Kardeşlik Gecesi Olaylı Bitti. Sinan Erdem Spor Salonunda Düzenlenen Trabzon Hakkâri Kardeşlik Gecesinde Trabzonlu Vatandaş Salondan Atıldı

GECENİN SONUNDA PROTESTO

Gecenin sonunda sahneye çıkan ve Trabzonlu olduğunu söyleyen ismi öğrenilmeyen bir vatandaş, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Dulkadiroğluna 'Siz bu geceyi mahfettiniz. Trabzonun kurtuluşu diyorsunuz. Gecede 3 saat boyunca Kürtçe şarkılar seslendirildi. Bu ne biçim gece" diye tepki gösterince, Başkan Dulkadiroğlu, vatandaşı sakinleştirip salondan çıkarttı.

SON NOKTA HABERİ

Trabzon'un Kurtuluşunun 96. Yıldönümü Nedeniyle Trabzon Dernekler Federasyonu'nun Organize Ettiği...

Haber-Kamera: Behçet DALMAZ-Faruk KAHRAMAN / İSTANBUL DHA

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle İstanbul Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen geceye Hakkari de konuk il olarak katılırken, Anadolu Ateşi grubunun, Hakkari yöresine ait Kürtçe 'Ser Mircan' ile Trabzon yöresine ait Kolbastı oyunlarını sergilediği dans gösterisi büyük alkış aldı.

Haber - Kamera: Behçet DALMAZ - Faruk KAHRAMAN / İSTANBUL DHA

 

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle İstanbul Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen geceye Hakkâri de konuk il olarak katılırken, Anadolu Ateşi grubunun, Hakkâri yöresine ait Kürtçe 'Ser Mircan' ile Trabzon yöresine ait Kolbastı oyunlarını sergilediği dans gösterisi büyük alkış aldı. Gecede sahne alan Hakkârili ve Karadenizli sanatçılar ise, söyledikleri Kürtçe, Türkçe şarkılarla birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

GECEDE HAKKÂRİ’NİN 'SER MİRCANI', TRABZONUN 'KOLBASTISI' OYNANDI

Gece'de sahne alan Hakkâri doğumlu Mustafa Erdoğan Genel Sanat Yönetmenliği'ni yaptığı Anadolu Ateşi Dans toplulğu, Türkiye'nin değişik yörelerine ait oyunlar oynadı. Grubun Hakkari yöresine ait Kürtçe 'Ser mircan' ile Trabzon yöresine ait 'Kolbastı' oyunu büyük alkış aldı. Geceye, Anadolu Ateşi'nin yanısıra Hakkarili Türk Halk Müziği sanatçı Aydın Aydın, Hakkarili Yerel Sanatçı Kemal Çiftçi ile Karadenizli Sanatçılar Adem Ekiz ve Onay Şahin de sahne aldı. Gecede Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Dr. Haydar Dulkadiroğlu da bir konuşma yaptı.

SENEYE BU SALONU BİR MİLYON İNSANLA DOLDURACAĞIZ

Geceye Trabzonluların katılımının az olmasını da eleştiren Dulkadiroğlu şöyle konuştu: "Herkes bu salonun boş olduğunu düşünebilir. Ben bu salonun tıklım tıklım olduğunu düşünüyorum. Burada ben 1 milyon insan görüyorum şu an. Bu tablu buna şunu gösteriyor. Bana göre bu tür ektinliklerin çok daha fazla yapılması gerekir. Hala birbirimize endişe ile yaklaşıyoruz, hala endişelerimiz var. Ama görüyoruz ki, korkulacak hiç bir şey yok. Herkez kendisinden emin olduktan sonra hiç kimsenin başkasından korkmasına gerek yok. Ben yaptığım herşeyden eminim. Hiçbir şeyden korkmuyorum.Bu olayla ilgili şunu söylüyorum. Ben yaptığım şeyin doğru olduğuna inanıyorum. 40 yıl sonra bugün yapmış olduğunu yanlış olduğumuzu düşünenler, bunlar 40 yıl sonra gerçek tabloyu gördüklerinde bunun doğru olduğunu görecekler. Keşke bugün inanmış olsalardı ve aramızla olmuş olsalardı.Tarihin çektiği bu fotoğrafta yer almamış olmanın büyük pişmanlığı içerisinde olacaklar. Sizler o fotoğrafta yer aldınız. Sizleri tebrik ediyorum, iyiki varsınız. Seneye bu salonu bir milyon insanla dolduracağız. Sizin burada olmanız bana büyük heyacan vermiştir.Bazıları soruyor neden Hakkari? Arkadaşlar Hakkari ilimiz de Türkiye'nin 81 ilinden bir tanesidir. Hakkari de olur, Şanlıurfa da, Diyarbakır da olur"

İstanbul Hakkarililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir ise,"Birileri Hakkarilileri o kadar kötü anlattı ki, insanlar bizden korkmaya başladılar. Ancak Haydar Başkan Hakkari'ye yaptığı ziyarette canlı tanığı oldu ve Hakkari insanının ne kadar misafirperver olduğunu gördükten sonra böyle bir etkinlikle bizleri konuk il olarak seçti. Bu gecede bizlere katkı sunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

GECENİN SONUNDA PROTESTO

Gecenin sonunda sahneye çıkan ve Trabzonlu olduğunu söyleyen ismi öğrenilmeyen bir vatandaş, Trabzon Dernekler Federasyonu Başkanı Dulkadiroğluna 'Siz bu geceyi mahfettiniz. Trabzonun kurtuluşu diyorsunuz. Gecede 3 saat boyunca Kürtçe şarkılar seslendirildi. Bu ne biçim gece" diye tepki gösterince, Başkan Dulkadiroğlu, vatandaşı sakinleştirip salondan çıkarttı.

Haber-Kamera: Behçet DALMAZ-Faruk KAHRAMAN

İSTANBUL DHA - 22.02.2014, 13.26

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Şubat.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/  -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

 

ANADOLU ATEŞİ SİNAN ERDEMİ FETHETTİ

Anadolu Ateşi Toplu Halkoyunları Grubu, Sinan Erdem Salonundaki Hakkâri Kardeşlik Gecesinde Katılımcıları Büyüledi..

OLAĞANÜSTÜ FİYASKO

Bazı anlar, durumlar olaylar vardır ki; Sözle anlatılamaz ancak yaşamak gerekir. Sinan Erdem spor salonunda düzenlenen açılım destekli Hakkâri kardeşlik gecesine destek veren Trabzonlu İstanbul Belediye başkan adayları kendi tanıtım toplantısına vinil baskı üzerindeki teşekkür pankartlarıyla katıldılar.

 

HAKKÂRİLİLER ADINA ÜZÜCÜ BİR DURUM

Söz konusu Sinan Erdem spor salonunun Trabzonlu Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı yapılması amacıyla kiralanması fakat halka yapılan duyuru ve çağrılarda Trabzon’un kurtuluşunu kutlanacağı, RTE’nin katılacağı, Trabzon’un Hakkâri kültürüne doyacağı bilboardlarda yer almıştı.. Öyle de oldu.! Trabzonlu katılımcılar bol bol eğlendiler.

 

TIKLIM TIKLIM BOŞLUK

Maalesef Belediye Başkan adayları, başbakan, Volkan Konak yoktu ama Mustafa Erdoğan yönetimindeki Anadolu ateşi büyüledi.

Gazetecilerin fotoğraf çekmek için adeta ünlü aradıkları salonda protokol olarak Hakkâri Üniversitesi Rektörü ve Eski Hakkâri milletvekili Dr. Rüstem Zeydan dışında kimse bulunamadı.

 

 

 

 

Trabzon- Hakkâri Kardeşliği

http://www.yuksekovaguncel.com/yerel/trabzon-hakkari-kardesligi-h49894.html

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği çerçevesinde bugün akşam saatlerinde İstanbul Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda sahne alacak olan Hakkarili ve Karadenizli sanatçılar söyleyecekleri Kürtçe ve Türkçe şarkılarla birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları verecek.

BEHÇET DALMAZ- DHA
Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği nedeniyle Trabzon Federasyon Başkanlığı'nın organize ettiği  ve Hakkâri ilinin de konuk il olarak katılacağı şölen, 22 Şubat Cumartesi (bugün)  saat 18.00'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.
Mustafa Erdoğan'ın Anadolu Ateşi, Hakkarili  Türk Halk Müziği sanatçı Aydın Aydın ile Volkan Konak, Adem Ekiz ve Onay Şahin'in sahne alacağı şölen ücretsiz olup halka açık olduğu bildirildi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu ve beraberindekiler, kısa bir süre önce Hakkâri’ye gelerek çeşitli incelemelerde bulunup halk ile kucaklaşmışlardı. Dulkadiroğlu, "3-K formülüyle yola çıktık. Yani komşu, kardeş, konuk,. Biz bu yılki şölenimize Hakkâri’yi konuk ediyoruz. Çünkü onlarla adeta kardeş olduk. Temelini attığımız bu kardeşlik köprüsünde geliş gidişlerimiz hep olacak, kucaklaşmamız asla bitmeyecektir" dedi.


İstanbul Hakkârililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir ise, bir süre önce Karadeniz heyetinin Hakkâri’yi ziyaret ettiğini belirterek, "Çok duygulandık. İnsanlarımızın misafirperverliği ve içtenliği haftalarca konuşuldu. Trabzon Federasyonu'nun bu etkinliğe bizi konuk etmeleri onur vericidir. Sahneye Hakkârili ve Karadenizli sanatçılar Kürt ve Laz kardeşliğini şarkılarla pekiştireceklerdir. Bu şölene tüm halkımızı davet ediyoruz. Irk ve bölgeler arası mesafeyi ve ayrımcılığı bu şölenle yıkacağız, kardeşçe kucaklaşacağız" şeklinde konuştu.


Hakkâri ilinin konuk il olarak katılacağı şölen için Hakkari'den Kız Meslek Lisesi Folklor ekibi de etkinlikte sahne alacak. AK Parti  eksi Hakkari Milletvekili Dr. Rüstem Zeydan, Hakkari Vali Yardımcısı Cumhur Duran, Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Başkan Yardımcısı Abdurrahman Er , TSO Meclis Başkanı Nazım Demir'in yanı sıra  İstanbul'a bulunan bir çok Hakkarili vatandaşın da bu etkiliğe davetli olduğu  belirtildi.
Dün etkinlik için Hakkâri’den gelen  Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şerafettin Saraçoğlu başkanlığındaki folklör ekibi, Sabiha Gökçen Havaalanında İstanbul Hakkârililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir tarafından karşılandı. Hakkârili ekip, dün akşam yemeğinde de eski Milletvekili Rüstem Zeydan'ın misafiri oldu.

 

TRABZON-HAKKARİ KARDEŞLİĞİ PEKİŞİYOR

http://www.diyadinnet.com/HABER-58419-trabzon-hakkari-karde%C5%9Fli%C4%9Fi-peki%C5%9Fiyor
Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği çerçevesinde Hakkârili
 ve Karadenizli sanatçılar birlikte sahne alacak.

HAKKARİ - Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği nedeniyle Trabzon Federasyon Başkanlığı'nın organize ettiği şölen, 22 Şubat Cumartesi Günü Saat 19.00'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirileceği belirtildi. Mustafa Erdoğan'ın Anadolu Ateşi, Hakkarili sanatçı Aydın Aydın ile Volkan Konak, Adem Ekiz ve Onay Şahin'in sahne alacağı şölen ücretsiz olup halka açık olduğu bildirildi.

Merkezi İstanbul'da bulunan Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu ve beraberindekiler, kısa bir süre önce Hakkari'ye gelerek çeşitli incelemelerde bulunup halk ile kucaklaşmışlardı. Dulkadiroğlu, "3-K formülüyle yola çıktık. Yani komşu, kardeş, konuk, Biz bu yılki şölenimize Hakkâri’yi konuk ediyoruz. Çünkü onlarla adeta kardeş olduk. Temelini attığımız bu kardeşlik köprüsünde geliş gidişlerimiz hep olacak, kucaklaşmamız asla bitmeyecektir" dedi.

 

İstanbul Hakkârililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir ise, bir süre önce Karadeniz heyetinin Hakkâri’yi ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Çok duygulandık. İnsanlarımızın misafirperverliği ve içtenliği haftalarca konuşuldu. Trabzon Federasyonu'nun bu etkinliğe bizi konuk etmeleri onur vericidir. Sahneye Hakkarili ve Karadenizli sanatçılar Kürt ve Laz kardeşliğini şarkılarla pekiştireceklerdir. Bu şölene tüm halkımızı davet ediyoruz. Irk ve bölgeler arası mesafeyi ve ayrımcılığı bu şölenle yıkacağız, kardeşçe kucaklaşacağız" şeklinde konuştu.(İHA)

Trabzon-Hakkari Kardeşliği Pekişiyor haberi 06.02.2014 Saat: 17.39 tarihinde eklendi.

  

 

TRABZON-HAKKÂRİ KARDEŞLİĞİ PEKİŞİYOR

http://www.karaman.org/hakkari/trabzon-hakkari-kardesligi-pekisiyor-h7817.html

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği çerçevesinde Hakkârili ve Karadenizli sanatçılar birlikte sahne alacak. Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği nedeniyle Trabzon Federasyon Başkanlığı’nın organize ettiği şölene,...

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği çerçevesinde Hakkarili ve Karadenizli sanatçılar birlikte sahne alacak.

Trabzon'un kurtuluşunun 96. yıldönümü etkinliği nedeniyle Trabzon Federasyon Başkanlığı’nın organize ettiği şölen, 22 Şubat Cumartesi günü saat 19.00’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirileceği belirtildi. Mustafa Erdoğan'ın Anadolu Ateşi, Hakkarili sanatçı Aydın Aydın ile Volkan Konak, Adem Ekiz ve Onay Şahin’in sahne alacağı şölen ücretsiz olup halka açık olduğu bildirildi. Merkezi İstanbul’da bulunan Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu ve beraberindekiler, kısa bir süre önce Hakkâri’ye gelerek çeşitli incelemelerde bulunup halk ile kucaklaşmışlardı. Dulkadiroğlu, “3-K formülüyle yola çıktık. Yani komşu, kardeş, konuk, Biz bu yılki şölenimize Hakkâri’yi konuk ediyoruz. Çünkü onlarla adeta kardeş olduk. Temelini attığımız bu kardeşlik köprüsünde geliş gidişlerimiz hep olacak, kucaklaşmamız asla bitmeyecektir" dedi.

İstanbul Hakkârililer Derneği Başkanı Şemsettin Demir ise, bir süre önce Karadeniz heyetinin Hakkâri’yi ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Çok duygulandık. İnsanlarımızın misafirperverliği ve içtenliği haftalarca konuşuldu. Trabzon Federasyonu’nun bu etkinliğe bizi konuk etmeleri onur vericidir. Sahneye Hakkârili ve Karadenizli sanatçılar Kürt ve Laz kardeşliğini şarkılarla pekiştireceklerdir. Bu şölene tüm halkımızı davet ediyoruz. Irk ve bölgeler arası mesafeyi ve ayrımcılığı bu şölenle yıkacağız, kardeşçe kucaklaşacağız" şeklinde konuştu.

  

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Şubat.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/  -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Şubat.2014 - okkesb@gmail.com,

 

 

 

Diğer Haberler

 • BİR ÖLÜM & BİR ÖYKÜ & HALNAME
 • 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DENİLİNCE.!
 • 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ VE HAFTASI
 • *AYNI FAY ÜZERİNDE BU BÜYÜKLÜKTE DEPREM OLMADI*
 • THE WORLD RALLİES İN THE FACE OF DİSASTER
 • ABD SAVAŞ GEMİSİ USS NİTZE İSTANBUL BOĞAZI'NDA
 • İSTANBUL’UN BÜTÇESİ EMİN ELLERDE
 • YENİLENEN YEREBATAN SARNICI TÖRENLE AÇILDI
 • KIBRISTA NELER OLUYOR.?
 • Kahvaltıya Atılan İmza:*BALIKESİR*
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP