DEV KARA ŞEYTAN, KIZILAY MEYDANINDA.!

Ankara, Kızılay Hürriyet Meydanında Gökçek’in Dev Kara Şeytanı Tehlike Şaçıyor

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

DEV KARA ŞEYTAN,

KIZILAY MEYDANINDA.!

Ankara, Kızılay Hürriyet Meydanında Gökçek’in Dev Kara Şeytanı Tehlike Şaçıyor

Kızılay kavşağının ortasında lale şeklinde dev bir vazo, ışıklı hareketli dijital panolar, her bir pano farklı ebatlarda asimetrik ve her birinde yakın çekim kocaman dişleriyle köpek balığı, korkunç timsah gözleri, galakside hız yapan araçlar, şoförü sizmişsiniz gibi hızla raylardan uçuyorsunuz, baş döndüren dönüşler… Dikkat dağıtmanın bütün teknikleri oradadır.

Adını kara şeytan koydum, çünkü akıl dağıtan bu şeytan makinesi etrafa tehlike saçıyor.

BU KARA ŞEYTAN İKİ ŞEKİLDE TEHLİKE YARATIR:

1-Sürücünün dikkatini dağıtarak trafik kazasına sebebiyet verir.

2-Yayanın dikkatini dağıtarak araçların önüne düşmesine sebebiyet verir.

3.olarak diyebiliriz ki, Kızılay’da alışverişe ve dolaşmaya çıkmış insanlar için, burada size ruh veren güzellikleri, taşıdığınız yaşam enerjisini (pozitif enerjiyi), anılarınız dâhil, ne varsa hepsini yok eder.

Sürücüler için tehlikenin nasıl oluştuğunu, bu yolla insanın doğasına nasıl müdahale edildiğini açıklamaya çalışacağım.

İnsanın doğal reflekslerinden biri de duyduğu müziğin temposuna uyarak hareket etmesidir, bilinir. Benzer şekilde, insanoğlu önündeki kişinin yürüme hızına uygun adım atar.

Bir sürücü de aynı şekilde önündeki aracın hızına uyarak gaz pedalına basar.

Eğer sürücünün görme alanı içine önündeki aracı seçmesini engelleyecek bir engel konursa, örneğin buradaki gibi kör edecek derecede kuvvetli ışık yayan bir ekran yerleştirilmişse, sürücü ne önündeki aracın hızını seçebilir ne de trafik ışıklarını fark edebilir.

Sürücü o kavşağa geldiğini anda sadece o kara şeytanın ışıklı panolarına kilitlenir.

O panolarda, aniden görüntüye giren çok hızlı ve baş döndüren görseller, panik yaratacak vahşi hayvanlar, birden hız düşürmeyi empoze eden sakinlikte çiçekler, hemen ardından kesik kesik frene basmayı tetikleyen kırık kuru dallar, vb resimler çizilmektedir. Nedir bunlar diye merakla bakarken bile sürücünün yolla bağlantısı kopacaktır.

Üç Ayrı Tempo; Hızlı, Yavaş, Kesik Kesik…

Üç Duygu Farkı; Panik, Sakin, Kararsız…

Bu üç farklı tempo sürücünün gaz pedalına otomatik olarak yansır. Bu ruh halinden doğacak tehlikeleri tahmin etmek zor değildir; önündeki araca çarpmaktan zincirleme kazalara kadar her şey olabilir.

DURUM KOMİK DEĞİL ÇOK VAHİMDİR.

Bir taraftan da, Kızılay AVM’nin bu kavşağa bakan köşesindeki dev ışıklı reklam panosu, bir de refüjdeki ışıklı pano, üçü birlikte şeytan üçgeni halinde…

Üç yerden aynı anda şeytanlık yapmaya (dikkat dağıtmaya) sürücüyü kuşatmışlar. Sürücünün dikkati üç yerden çapraz ateşe tutuluyor.!

Ankara B.şehir belediye başkanı Melih Gökçek bu kavşaktan Ankaralılara psikolojik savaş açmıştır. Durumun başka izahı yoktur.

Ders kitaplarında görülen perspektifi bozuk resimlerle çocuklarımızın perspektif algısı (mesafe kavramı ve yön duygusu) kırılmaktadır. Bunun sonucunu çocukta şöyle görürüz; yolda seyreden araba yakında mıdır uzakta mıdır fark edemez ve kendini arabanın önüne atabilir.

Maalesef bizden önce bu teknolojiyi kullanan Avrupa ülkelerinde bu durum sıkça görülüyor.

Velilerin de fark ettiği gibi, son yıllarda bütün ders kitapları negatif enerji saçan şeytan (.!.) larla dolduruldu. Bazı kitapların iptali istemiyle davalar bile açıldı.

Bozuk resimleri görmek isteyen, resmi “yegitek gov.tr ve eba.gov.trsitelerine bakabilir.

Perspektifi bozuk resimleri yazardan habersiz ders kitaplarına sokan birim ise bu siteleri açan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüdür.

Bozuk resimler çocuğun aklına nasıl zarar veriyor, bunları sıradan bir anneye anlatmanın çok basit yolu, onun anlayacağı dille, “kitabın içine şeytan koydular, çocuğun aklı çarpılıyor, çocuk yön duygusunu, mesafe kavramını, aklın matematiğini, hız kavramını kaybediyor, aklı karışıyor, çocuk bakar kör (salak) oluyor, önündeki tehlikeyi göremiyor” şeklinde anlatmak mümkündür. Bu kitaplar yakılacak kitaptır. Hz. Muhammed’in Hayatı kitabına bile aklı dağıtan (porno dâhil) resim ve karikatürler koydular.

Çocuğu korkutacak görseller bile var kitaplarda.

Bir örnek anlatayım: 4.sınıf İngilizce Upgrade Fourth kitabında, simsiyah bir sayfa var.

Sayfanın ortasında bir iskelet var, kuru kafanın içinden göz çukurları ışık saçıyor, iskelet hortlak gibi karanlıktan çıkıyor. Çocuklar bu resimden korkuyor.

İstanbul'da süt yeğenim Berra öğretmenine bu resimden korktuğunu, İngilizce kitabını eline almak istemediğini, onun yüzünden ödev yapmadığını söylüyor ve kitabı öğretmenin masasına sertçe bırakıyor. Çocuk ne kadar samimi, değil mi.?

Hocası da "Erkekler korkmuyor ama…" diyor ve annesine şikâyet ediyor. Annesi de "çaresizim" diye anlatıyor bana. Karne tatilinde oradaydım.

Berra kitabı açtı o sayfayı gösterdi, ben bile ürperdim, derhal o sayfayı yırttım ve ocağı yakıp ateşe tuttum yaktım. Annesi kızılca kıyamet, "kitabı yırttın, ocağı kirlettin…”

"Bak çocuğuna" dedim. Berra'nın gözleri gülüyordu, "Oh be rahatladım, artık geceleri korkmadan uyuyacağım" dedi, rahatlamıştı. (Galiba yatak ıslatması da bitti.)

Yani, kötü enerji yayan o resmi yakarak halk diliyle şeytanı yok etmiştim. Halk arasında mitolojik olarak anlatılır, kötü enerji yakarak yok edilir, “Senden korkmuyorum, benden güçlü değilsin” imajı verir, kişiye ruhsal rahatlama getirir.

Bugün bile, diktatörlerin maketleri meydanlarda yakılır.

Bilimsel ifadeyle, negatif enerjiye negatif enerji yüklediğinizde pozitife dönüşür, ya da, eksinin eksiyle toplamı artıdır. Bize kötü enerji gönderen görseller ise, bizim pozitif enerjimizi yok etmek için birileri tarafından silah olarak kullanılıyor.

Yani bunlar Psikolojik Harp malzemesi olarak üretildi diye düşünülmelidir.

Şimdi, Kızılay Hürriyet Meydanının ortasına bir NATO füzesi gibi konuşlandırılan bu kara şeytanı bütün Ankaralılara ve sürücülere anlatabiliriz.

Bunu anlatan bu metni çoğaltıp,  yanına da şeytan/cin (.!.) likle yazılmış kitaplardan sayfalar ekleyerek, önünden geçerken yakıp kara şeytanın üzerine fırlatabiliriz.

ŞEYTAN TAŞLAMAK İÇİN HACCA GİTMEK GEREKMİYOR.!

Ek bilgi: Kızılay adıyla geçen bu kavşağın resmi adı Hürriyet Meydanı’dır. Sakarya Zaferine giden Kuvay-i Milliye Ordusu buradan yola çıkmıştır. Yani Hürriyete giden yolun başıdır bu meydan, adını da oradan almıştır.

Mahiye Morgül - 26.2.2014, Ankara

Mahiye Morgül, Ankara – Mayıs.2014 – mahiye@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/  -okkesb@telmar.net,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Mahiye Morgül, Ankara – Mayıs.2014 – mahiye@gmail.com,

Diğer Haberler

 • *AYNI FAY ÜZERİNDE BU BÜYÜKLÜKTE DEPREM OLMADI*
 • THE WORLD RALLİES İN THE FACE OF DİSASTER
 • ABD SAVAŞ GEMİSİ USS NİTZE İSTANBUL BOĞAZI'NDA
 • İSTANBUL’UN BÜTÇESİ EMİN ELLERDE
 • YENİLENEN YEREBATAN SARNICI TÖRENLE AÇILDI
 • KIBRISTA NELER OLUYOR.?
 • Kahvaltıya Atılan İmza:*BALIKESİR*
 • GÖRÜLMEYEN GAZETE & FENOWOMEN SAİME OĞUZHAN
 • SOKAKLAR; SORUN DEĞİL ÇÖZÜMDÜR.!
 • DIŞ GÜÇLER & KİM BU DIŞ GÜÇLER, NEREDELER.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP