TÜRKİYE KOÇ'UNU KAYBETTİ

Türk İş Dünyasının Ve Koç Ailesin Başı Sağ Olsun

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

TÜRKİYE KOÇ'UNU KAYBETTİ

Türk İş Dünyasının Ve  Koç Ailesin  Başı  Sağ Olsun
TRABMARDER - Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü Derneği Yönetim Kurulu olarak, Mustafa Vehbi Koç'a Allah'tan Rahmet Diler;  Türk İş Dünyasına Ve  Koç Ailesine  Baş Sağlığı dileklerimizi iletiriz.

Mustafa Vehbi Koç - Türk iş adamı;

{-d.1960, İstanbul - ö. 21 Ocak 2016, İstanbul-}

Mustafa Vehbi Koç; İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD'de George Washington University (1984) mezunu olup, 4 Nisan 2003'ten buyana Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanıydı.

Sosyal alandaki hobileri golf,  binicilik, yüzme, havacılık  ve Scuba'dı. 

İngilizce ve  Almanca biliyordu. Mustafa Koç evli ve iki kız çocuk babasıydı. 

Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesiydi ve İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını yapmaktaydı.
21 Ocak 2016 tarihinde evinin bahçesinde spor koşusu yaparken kalp krizi geçiren ve acilen hastaneye kaldırıldığı halde kurtarılamadı.


TRABMARDER -

Trabzon Kahramanmaraş Kardeşlik Köprüsü

Derneği Yönetim Kurulu

Okkeş Bölükbaşı - Başkan,

Eyüp Kılcı - Başkan Yardımcısı,

Nuran Nuhoğlu - Başkan Yardımcısı,

Furkan Demircioğlu - Başkan Yardımcısı,

Sümeyye Küçük - Sekreter,

İrfan Zengin - Sayman,

Hüseyin Karaer - Üye,

İrfan Evrens - Üye,

Cemil Özbalta - Üye,

Ali Sarıtaş - Üye,

Osman Gölcük - Üye,

Hüseyin Ayaz - Üye,

Cemal Akyıldız - Üye,

Sinan Suiçmez - Üye,

Fatih Kalemci - Üye,

Ali Cihan Akgül - Üye,

Kazım Nalbant - Üye,

Mehmet Taşçı - Üye,

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ocak.2016 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

  

 


MUSTAFA KOÇ HAYATINI KAYBETTİ

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, sevk edildiği Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 
Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu yaptığı açıklamada, "Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerika hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun" dedi.


Mustafa Koç'un cenaze programı da belli oldu.
Koç Holding, geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybeden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedileceğini duyurdu.

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı, işadamı Mustafa Koç, evinde sabah sporu esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Mustafa V. Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii'nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecek.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı;

Mustafa Koç'un ani ölümünün ardından yaptığı açıklamada, "Bugün Şok İçindeyiz, Derin Bir Üzüntü İçindeyiz" dedi.

Güler Sabancı telefonla bağlandığı CNN Türk yayınında şunları söyledi:

"Hepimizin başı sağ olsun. Çok sevgili bir dosttu. Zeki bir insandı, dürüst insandı. Güvenilir bir dosttu" Dedi.

 

HEPİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

4 SAAT MÜDAHALE EDİLDİ, KURTARILAMADI.

Mustafa Koç'un sağlık durumuyla ilgili Amerikan Hastanesi'nde doktorlar tarafından yapılan basın açıklamasında, "Sayın Mustafa Koç'u hem Beykoz Devlet Hastanesi'nde hem de Amerikan Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Söyleyeceğim tek kelime bu. Spekülasyonlara cevap vermek istemiyorum. Söylediğim tek net şey şu: Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu maalasef buraya da getirmemize rağmen kendisini kalp krizi sonucu kaybettik. Sabah 7 sularında olay oldu. Yaklaşık 4 saat müdahale edildi. Hepimizin başı sağolusun. Yaklaşık yarım saat önce.." denildi.

KOÇ HOLDİNG: DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ

Koç Holdingten yapılan açıklamada da, " Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun. " ifadelerine yer verildi.

MUSTAFA KOÇ'UN

VEFATIYLA SONUÇLANAN SÜREÇTE YAŞANANLAR

SAAT: 07.00

Mustafa Koç, evinde kalp krizi geçirdi. İlk yardım desteği spor hocası ve koruması tarafından yapıldı.

08.10: BEYKOZ DEVLET HASTANESİ'NE GETİRİLDİ

İlk yardım desteği sağlanan Mustafa Koç ilk olarak Beykoz Devlet Hastanesi aciline solunumu durmuş halde getirildiğinde saatler 08.10'u gösteriyordu.

40 DAKİKA YENİDEN CANLANDIRMA MÜDAHALESİ

Mustafa Koç'a 40 dakika süren yeniden canlandırma müdahalesi uygulandı. Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Süleyman Erdoğdu tarafından yapılan yazılı açıklamada hastanede yaşananlar şöyle anlatıldı :

"Sayın Mustafa Koç Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli (morarmış, oksijensiz kalmış) halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon (kalp masajı, solunum desteği) başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı " denildi.

YAKINLARI VE AİLE DOSTLARI HASTANEDE

Haberin alınmasından sonra Koç ailesi üyeleri ve ailenin yakın dostları art arda Beykoz Devlet Hastanesi'ne geldi. Mustafa Koç'un eşi Caroline Koç, Rahmi Koç, Ali Koç hastanedeydi. Bu sırada Mustafa Koç'u taşıyan ambulans helikoptere doğru hastaneden çıkış yaptı

SAAT: 10.38: HELIKOPTER AMERİKAN HASTANESI'NE İNDİ

Koç Grubu'na bağlı AW139 tipi helikopter Sabah 09.27'de Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan havalandı. Beykoz Devlet Hastanesi heliportuna inen TC-HVK tescilli helikopter, buradan Mustafa Koç'u alarak Nişantaşı'nda bulunan Amerikan Hastanesi'ne uçtu. Helikopter saat 10.38'de hastanenin çatısında bulunan heliporta indi.

HASTANEYE ZİYARETÇİ AKINI

Mustafa Koç'un kaldırıldığı Amerikan Hastanesi'ne çok sayıda ziyaretçi gitti. Koç ailesinin yakın aile dostları Sema Doğan ve kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ümit Boyner'in de aralarında bulunduğu iş dünyasından bir çok isim, Mustafa Koç'un bulunduğu hastaneye geldi.

SAAT 12.07: AMERİKAN HASTANESİ: MUSTAFA KOÇ'U KAYBETTİK

Mustafa Koç'un vefat haberi Saat 12.07'de Amerikan Hastanesi doktorları tarafından yapılan açıklalmayla duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi,

"Sayın Mustafa Koç'u hem Beykoz Devlet Hastanesi'nde hem de Amerikan Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Hepimizin başı sağolsun. Söyleyeceğim tek kelime bu. Spekülasyonlara cevap vermek istemiyorum. Söylediğim tek net şey şu: Evinde geçirdiği kalp krizi sonucu maalasef buraya da getirmemize rağmen kendisini kalp krizi sonucu kaybettik. Sabah 7 sularında olay oldu. Yaklaşık 4 saat müdahale edildi. Hepimizin başı sağolusun. Yaklaşık yarım saat önce.." denildi.

ÖLÜM HABERİNDEN SONRA ZİYARETÇİ AKINI OLDU

Mustafa Koç'un vefat ettiği haberinin açıklanmasından sonra da Amerikan Hastanesi'ne ziyaretçi akını sürdü. Siyaset, iş ve spor dünyasından bir çok isim, Koç ailesine taziyelerini bildirmek için hastaneye gelmeyi sürdürdü.

 

CENAZE PROGRAMI BELİRLENDİ

Koç Holding, geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayatını kaybeden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedileceğini duyurdu.

Konuya ilişkin şu açıklama yapıldı: "Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecektir.

Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün  boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde saat 16.00 – 19.00 arası kabul edilecektir."

DÜN CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Ölümüyle Türkiye'de büyük üzüntü yaratan işadamı Mustafa Koç, bugün 13:00'te Davos'a gitmeyi planlıyordu.

Doğan Haber Ajansı'nın edindiği bilgilere göre, Mustafa Koç, dün öğleden sonra kendine ait özel uçağıyla Ankara'ya uçtu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası 21:00 sıralarında İstanbul'a döndü. Oldukça keyifli ve mutlu idi. Özel uçağıyla bugün 13:00'te önce Zürih'e uçacak, oradan da Davos'a geçecekti. Çocukları ile birlikte tatil planı yapıyordu.

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI VE BY PASS OLMUŞTU

Mustafa Koç bir süre önce mide küçültme ameliyatı olmuştu. 2002'de ABD'de sağlık kontrolünden geçtiğinde kalbine giden 3 damarının tıkalı olduğu saptanmış ve ameliyat edilmişti. 1960 doğumlu olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, İsviçre Lyceum Alpium Zuoz ve ABD'de George Washington Üniversitesini bitirdi. 2003'ten bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu başkanlığı görevinde bulunuyor. Golf , binicilik, havacılık ve scuba ile ilgili alanlarda aktif sporcu olan Koç İngilizce ve Almanca biliyordu. Evli ve iki kız çocuk babası olan Mustafa Koç, Fenerbahçe Spor Klübü kongre üyesiydi.

KOÇ HOLDİNG BİNASINDA BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ölümünün ardından Nakkaştepe'deki Koç Holding'de bayraklar yarıya indirildi. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, sabah saatlerinde spor yaparken kalp krizi geçirmiş kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Mustafa Koç'un hayatını kaybetmesinin ardından Nakkaştepe'deki Koç Holding merkezinde bayraklar yarıya indirildi.

  


MUSTAFA KOÇ.?

1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)’tur.

1980 yılında İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür.

 

2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Mustafa Koç, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesidir.

Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi’nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi’nde yer almaktadır.

 

Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu üyesi’dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti’nin Cavaliere D’Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa V. Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi’nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı’nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesi’dir.

Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

ARÇELİK'TE BAYRAKLAR YARIYA İNDİRİLDİ

İş adamı Mustafa Koç'un ölümünün ardından Beylikdüzü'nde bulunan Arçelik fabrikasında şirketin bayrakları yarıya indirildi.  

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ölümünün ardından Beylikdüzü'ndeki Arçelik fabrikasında şirket bayrakları yarıya indirildi.

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ocak.2016 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi, -okkesb@telmar.net

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Ocak.2016 okkesb61@gmail.com,

Diğer Haberler

 • BİR ÖLÜM & BİR ÖYKÜ & HALNAME
 • 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DENİLİNCE.!
 • 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ VE HAFTASI
 • *AYNI FAY ÜZERİNDE BU BÜYÜKLÜKTE DEPREM OLMADI*
 • THE WORLD RALLİES İN THE FACE OF DİSASTER
 • ABD SAVAŞ GEMİSİ USS NİTZE İSTANBUL BOĞAZI'NDA
 • İSTANBUL’UN BÜTÇESİ EMİN ELLERDE
 • YENİLENEN YEREBATAN SARNICI TÖRENLE AÇILDI
 • KIBRISTA NELER OLUYOR.?
 • Kahvaltıya Atılan İmza:*BALIKESİR*
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP