19.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Güncel Haber >> Manşet Haberler
  SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP

  AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ

  TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!

  ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ

  CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ

  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ

  75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP

  SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!

  BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!

  AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.!

  LİBERALİST DARBE; SOSYAL DEVLETİ YIKTI.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşLİBERALİST DARBE; SOSYAL DEVLETİ YIKTI.!

15 Temmuz Liberalist Darbedir; Sosyal Devletimiz Yıkıldı.! Bombalar Sosyal Devletimizin Başına Atıldı. Darbe Değil Yıkım. Yıkım Devam Ediyor.

Binlerce memur açığa alınıyor, peşin hükümle “devlet memuru olamaz, kamu görevi yapamaz” ile alnına damga vuruluyor.

            28 binden fazla öğretmenin işine son verildi, 10 bin öğretmen FETÖ/PDY diyerek, 10 bin öğretmen PKK sempatizanı diyerek,  10 bin Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmen geziye katılmaktan, vb. Herkese göre bir etiket var.

Geliyor daha. Her bakanlıkta komisyonlar kurulmuş açığa alınacak memurları belirleyecekler. Devlet memurluğu bitiriliyor, işin özeti bu.

            Toplu açığa alınanlar için haber kanallarına düşen bilgiye dikkat ediniz; “Devlet memuru olamaz, kamu görevi yapması sakıncalıdır.” Peşin hüküm veriliyor.

Bir düşünün şimdi. Devlet memurluğundan atılan öğretmen kamu görevi yapamaz ama özel okulda veya sınav şirketlerinde veya sözleşmeli çalışacağı özel eğitim şirketlerinde çalışabilir... Arkasında bu imaj var. Bunu bizim kuşak 1980’lerde yaşadık.

            Bütün bu açığa alınan memurlar tavşan gibi sürek avına tabi tutuluyor, devlet memurluğundan özel şirkette çalışmaya itiliyorlar. Eğitim piyasası genişletiliyor, sınav şirketleri piyasası açılıyor, eleman lazım.!.!.!

SOSYAL DEVLETİN TASFİYESİ DARBESİZ OLAMAZDI.

Devletimizin kamucu vasfı kalkıyor, bunu kimseye gönüllü kabul ettiremezsiniz. Onun için bu darbeleri yaşadık.

Kamucu Sosyal(ist) devletimiz liberal(ist) devlet haline getiriliyor. Tansu Çiller’in imza verdiği MAİ anlaşmasının gereği yapılıyor. Böylece Milli devletimiz kaldırılıyor, sömürge devlet oluyoruz, küresel liberal ekonomiye bağlı regülatör devlete geçiriliyoruz. Krizdeki şirketler bizim kanımızı emerek şimdi bir soluk alacaktır.

 Sayın Erdoğan’ın “Devleti Şirket Gibi Yöneteceğim” dediği de bu.  Tansu Çiller’in özel görevlisi olduğu “Şirket Devlet” sistemine geçiriliyoruz. İşte bu darbe tam da bunun darbesidir. Türk Devleti sistem değişikliğine gidiyor, bir tek anayasası eksik.

Sayın İsmail Kahraman’ın dilinden düşürmediği “Yeni anayasa” işte bu yeni liberal ekonomiye geçirtildiğimizi tescil eden anayasa olacaktır. 2003 yılında ABD Ankara büyükelçisinin önümüze koyduğu devlet tanımı da oydu.

Robert Pearson, “Biz Türkiye Cumhuriyeti devletinin laik, demokratik ve liberal ekonomiye bağlı bir hukuk devleti olmasından memnunluk duyarız” demişti.

 15 Temmuz liberalist darbesinden beri her bakanlıkta ABD görevlileri heyetleriyle iş başında olmalı. Geniş çapta memuriyetten uzaklaştırmalar geliyor. Asıl hedef sosyal devletin tasfiyesidir ve bu yapılıyor. Başındaki görevlileri tahmin etmek zor değil, Bank Asya’nın kurucu CEO’su, Feto ile 4 kez görüşen Çiller ailesi aklınıza gelmiştir. Azerbaycan darbesinde bile adı geçtiği halde onlara hiç dokunulmamıştır, ABD vatandaşı bu ailenin dokunulmazlığı vardır.

Çiller ailesini anlıyorum da, yeni anayasa için çırpınan İsmail Kahraman’ın neden bu kadar kendini bu işe verdiğini anlamakta zorlanıyorum. Antikomünist gençlik hareketinden gelip liberalist darbenin mağduru rolünde kamucu devleti tasfiye etmek onun neyine.?

Diyor ki; “Siyasi tarihimizde mümtaz yerini bulacak yeni bir Anayasa yapacağız.”

Vardır bir sebebi. Yoksa o da Tansu Çiller gibi sosyal devlet kurumlarını sosyalist kale mi zannediyor. Gençler hatırlamaz, başbakanlığında Tansu hatun Sümerbank’ı kapatırken “Son sosyalist kaleyi de yıktık” demişti.  

Son kalan devlet memurluklarını da sözleşmeli vesaire özele kaçırtınca liberalist darbe tamamlanmış olacak. Ne kadar aile perişan olacak, bunca işsizimiz varken kat be kat artacak, alınlarına vurulan damgalarla bu insanlar kendi özel işlerini kurmaktan başka yol bulamayacaklar, onlara KOBİ desteği kararnameleri duyacaksınız, KOBİ’lerin hali ortada.

 Sosyal Devlet tasfiye oluyor. Liberal ekonomiye bağlılık anayasası olan bir devlette kamucu bir bakanlık olmaz. Örneğin Kültür Bakanlığı olmaz, örneğin Eğitim Bakanlığı olur ama önünde “Milli” olmaz, örneğin Savunma Bakanlığı olur ama önünde “Milli” olmaz. Ya da, kamu bankacılığı olmaz, kamu işletmeleri olmaz, merkezi sistem sınav olmaz, vb.

Liberal Anayasası olan bir devlette kamu yararına sadece bireyler bir şey yapmak isteyebilir, onlar da vakıf veya dernek kurabilir, o kadar. Devletin halkı, halkın sağlığını ve özellikle çocukları koruma görevi ortadan kalkar.

Sorayım; hani her mahallede “Anne ve Çocuk Sağlığı” merkezlerimiz vardı eskiden, hamilelikte düzenli bakımlarımızı orada yaptırırdık, çocuk aşılarını orada yaptırırdık, ne oldular? Bakın şimdi, koskoca Gazi Eğitim Fakültesinin yerinde belediyenin “BELMEK Anne Üniversitesi” (hamilelikte bakım kursları) tabelası asıldı.

Hepimiz kandırılıyoruz Devlet Memuru bırakmayacaklar her birinin alnına bir yafta asıp sokağa atacaklar. Sözgelimi PKK yaftalı öğretmen sadece doğulu belediyelerde veya aynı görüşten eğitim şirketlerinde sözleşmeli iş bulabilecek, diğer Fetö yaftalı öğretmen sadece belli kolejlerde ve o görüşte belediyelerde iş bulabilecek.

Sözgelimi Atatürkçü öğretmen de aynı şekilde kendi görüşünde kolejde veya belediye kurslarında iş bulacak. Bu böyle nereye varacak derseniz; aileleri bile görüşlerine göre parçalar. Toplumda etnik ve dinsel ayrıştırmaya, ulusal birliğimizi un ufak etmeye varacak bir sonuca gider.

“Her Çocuk Ayrı Bireydir” felsefesini boşuna icad etmedi darbeci Çiller’in liberalist ağa babaları. Ev ev bu konferansları veriyorlar türbanlı sohbet ablalarıyla.

1980 liberalist darbesiyle görevden atılan öğretmenlerle sınava endeksli kurslar piyasası kuruldu, özel okullar ortalığa saçıldı, sözleşmeli öğretmenlik böyle başladı.

Şimdi ise, 2016 liberalist darbesiyle, genişletilen özel eğitim alanına öğretmenler sürüler halinde kaçırtılıyor. Ben şahsen 1985’de istifaya zorlandım ve bir özel anaokulunda iş bulabildim, on yıl sonra 1995’de çok çetin şartlarda devlet okuluna dönebildim, ki, o zaman “kamuda çalışmaz” ibaresi yoktu, şimdi ise daha mahkemeye bile çıkartılmadan alınlarına böyle bir damga basılıyor.

Öğrenciliğinde bir tas sıcak çorba için türban takan yoksul kızımız, tayin olmak için AKP’ye gidip üye olanlar, şimdi ne olacak.? Yıllarca iş bulamayacaklar.  

Gençlerimiz çok vahşi liberal tuzaklara düşürüldü. Asıl şimdi devlete küstürüldüler.

Liberalize edilmiş Türk devletinin felsefesini halka nasıl anlatacaklar, anayasa referandumuna evet oyu vermeleri için bu kandırmaya da ihtiyaçları var. Onu öğretmeye sıra geldi, “Kuantum Sohbeti” maskesiyle ev ev dolaşıyorlar.

Bakınız, evlerde komünist propaganda yapamazsınız, sosyal devletimizin neden ve nasıl yıkıldığını hiç konuşamazsınız, ama liberalist propagandanın hiçbir mahsuru yoktur, yeni abileriniz ablalarınız var, gelip kapınızı çalacaklar. 

Ey Halkım, Sosyal Türk Devletiniz Liberalist Darbeyle Yıkıldı. Şimdi Liberalist Yeni Anayasanız Geliyor.

Sayın meclis başkanınız İsmail Kahraman sizden evet oyu isteyecek. Kandırılmaya hazır olun. Devletin tanımından “sosyal” kelimesi çıkartılacak, yerine “TC devleti liberal ekonomiye bağlı bir hukuk devletidir” tanımı gelecek, devlet memurluğu diye bir garantili iş imkânınız kalmayacak.

Sayın Kahraman 2.kez Anayasayı ortadan kaldırma suçu işliyor. Çünkü 15 Temmuz liberalist darbeye yaslanarak meclis kararı gerektiren konularda KHK’ler çıkartıyor.

İlk icraatı Sosyal Devleti ortadan kaldırmak olan bir liberalist darbe o gece gerçekleşseydi o yönetim başka nasıl olurdu.? Yoksa o darbe bir asimetrik savaş, bir kanlı algı operasyonu muydu.?

Mahiye Morgül, 28.9.2016

Mahiye Morgül, Ankara – Eylül.2016 -–- mahiye@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ - okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb ----–------ E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Mahiye Morgül, Ankara – Eylül.2016 -–- mahiye@gmail.com,  Diğer Haberler
 • SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
 • AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ
 • TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!
 • ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ
 • CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ
 • MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
 • DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ
 • 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP
 • SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
    - AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞ
    - TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN
    - ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAV
    - CORONAVİRÜS - COVİD-19 -
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* Y
    - 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’Nİ
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER Kİ
    - SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM E
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - KONSERVATUARIMIZA, BİNAMI
    - BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez
    - AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN
    - ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN N
    - ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATA
    - HER SAKALLIYI DEDENİZ SAN
    - EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İST
    - 29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.