12.07.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  İstanbul Haber >> Manşet Haberler
  KANAL İSTANBUL İÇİN 118 SORU

  BOĞAZ’A KUMA OLMAZ

  HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK MESELESİ HAKKINDA

  HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL OLACAK.?

  SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ EKREM'İ YENEMEZSİNİZ.!

  KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRILMAZSA ÖLDÜRÜLECEK Mİ.?.!”

  İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİN İPTAL SEBEBİ

  EKREM İMAMOĞLU ve TDF

  ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYORLAR

  KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.!

  ENVER YILMAZ VEFATININ 5.YILINDA ANILDI

  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

  İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ ARK & HÜLYA DÜZENLİ

  ŞALPAZARI EĞİTİM KÜLTÜR DERNEĞİ KONGRESİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşŞALPAZARI EĞİTİM KÜLTÜR DERNEĞİ KONGRESİ

Trabzon Şalpazarı Eğitim Kültür, Sanat, Turizm Derneği kongre'si Gerçekleştirildi.

Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneğ’inin 2.olağan kongresi bugün (24.02.2013)  DSİ 14. Bölge Müdürlülüğü Sosyal tesislerinde  yapıldı.

Kahvaltı ile başlayan toplantı'da Dernek Başkanı Hasan Keskin açılış konuşmasında, bugüne kadar kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Divan Başkanlığını Dr. Gökhan İpek'in Divan Kurul Üyeliğini Nedim Günay, Mehmet Usta ve Hasan Uçar'ın yaptığı toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Derneğin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalar faaliyet raporu olarak Başkan Hasan Keskin tarafından delegelere anlatıldı. 

Başkanı Hasan Keskin'in faaliyet raporu'nu okumasının ardından, sırasıyla söz alan Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı  Hilmi Türkmen; Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin yapmış olduğu başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmalarda, Eğitim Derneğinin çok isabetli bir karar olduğu, kamuoyunda çok önemli destek bulduğu, bu çıkışını daha da yukarıya taşıyacak çalışmalarda, her zaman Derneğiin yanında olacakları belirterek, yönetim kurulu ve emeği geçenlere teşekkür edildi.

2.Genel Kurul Seçiminde Başkanlığa Tek Aday Olarak Giren Başkan Hasan Keskin Oyların Tamamını Alarak Tekrar Başkan Seçildi.

Toplantıya; Prof. Dr. Gökhan İpek, Prof. Dr. Turgut İpek,  Üsk. Bld. Bşk. Hilmi Türkmen, Dr. Emsal Cüre, İBB Spor Kulübü Müdürlerinden Sebahattin Keskin, Şalpazarıspor Başkanı Ahmet Karaçoban, Ağaoğlu Enerji Gn.Md . Ersan Gülay, Türk Telekom Kurumsal İşl. Md. Ali Öztürk, TDF Başkan Yrd. Muzaffer Bayraktar, Şalfed Bşk. Yrd. Erol Yanık, Aktaş Der. Bşk. Mehmet Sayal, Çamlıca Der. Bşk. Şevki Çakır, Sinlice Ali Erata, Sancaktepe Ağasarlılar D.Bşk. Hamit Ayaz, Doğancı Der.Bşk. Mustafa Erdin, Banka Md. Sefer Özdin,Gebze Atatürk Lisesi Md. Fikret Tonyalı, Sultantepe İ:Ö:O md. Nedim Güney, Sunucu Necati Selvitop, Sevinç Dersanesi Md. Erdoğan İpek’ın, yanı  sıra, üyeler ve aileleri katıldı.

Kahvaltılı danışma toplantısı olarak düzenlenen kongreye;

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız,

Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk,

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Muzaffer Bayraktar, AK Parti milletvekili aday adayları Mehmet Türkmen ve Durmuş Ayvaz, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş,

ŞALFED Başkanı Semih Durmuş, ŞALFED Eski Başkanı Harun Özdemir, Opr. Dr. Emsal Cüre, dernek başkan ve yöneticileriyle Şalpazarı Eğitim Derneği-Üsküdar Belediyesi ortak projesinde ders gören öğrenciler katıldı.

Verilen teklifin kabulüyle Divan Kurulu Gökhan İpek, Pirağa Yılmaz ve Mehmet Usta’dan oluştu. Saygı duruşundan sonra kongreye geçildi. Açılış konuşmasını başkan Hasan Keskin yaptı ve derneğin kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiği, bugünden sonra gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetleri anlattı ve emeği geçen, destek veren herkese teşekkür etti. Hasan Keskin’in okuduğu faaliyet raporu kongre tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra yönetim kurulu üyesi Hasan Uçar tarafından okunan denetleme kurulu raporu, hesap bilançosu, tahmini bütçe ve kesin bütçe de aynı şekilde kongre tarafından oy birliğiyle kabul edildi. 

Kongreye sunulan yönetim kurulu üye sayısının 15’ten 21’e çıkarılması yönündeki tüzük değişikliği de oy birliğiyle kabul edildi. Son olarak yönetim kurulu listesi oya sunuldu ve Hasan Keskin başkanlığındaki liste oy birliğiyle kabul edilerek iki yıl süreyle dernek yönetimine getirildi.

Seçim bittikten sonra konuşmalar bölümüne geçildi.

Aynı zamanda dernek yönetiminde bulunan ünlü sunucu-şovmen Necati Selvitop’un her zamanki başarısıyla yönettiği toplantıda ilk konuşmayı Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk yaptı. Çabuk konuşmasında derneğin başarılı çalışmalarından övgüyle söz ettikten sonra, derneğin önümüzdeki dönemlerde vakfa dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, seçim çalışmalarında Şalpazarı’nın adının geçtiği her yerde bulunacağı sözünü verdiğini, bu sözünü tuttuğunu ve bu kongreye de geldiğini ifade ederek, Şalpazarı için verdikleri destekten ötürü Hilmi Türkmen, Ahmet Çabuk ve salonda bulunmayan diğer belediye başkan yardımcılarına teşekkür etti. Ankara’da devam eden “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerinde Şalpazarı’nı büyük bir başarıyla temsil ettiklerini söyleyen Kurukız, en büyük ilginin kendi stantlarına olduğunu da sözlerine ilave etti. 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de sözlerine dernek hakkında övgü dolu ifadelerle başladı. “Eğitim Derneği farklı bir dernek. Biz de imkânlar ölçüsünde yanında olduk. Eğitim konusunda yapacağımız daha çok işler var. Şalpazarı bütün Anadolu gibi göç veren bir yer. Yazın ziyaretler nedeniyle biraz kalabalık oluyor, diğer zamanlarda herkes burada ya da başka yerlerde. Bizim eğitimden başka çıkar yolumuz yok. İş adamımız çok az, bürokrasi ve siyasette yeni yeni kendimizi gösteriyoruz. Bize eğitimle ilgili her projeyi getirebilirsiniz. Destek vereceğiz. Zaten çok sayıda öğrenciye yurt, kira, burs ve kurs imkânı veriyoruz. Hemşehrilerimiz de bunlardan yararlansınlar. 

ŞALPAZARI'NA MÜJDE VERDİ

Hilmi Türkmen, Şalpazarı için kendi ifadesiyle bir müjdeyi de ilk kez kongrede açıkladı ve Şalpazarı’na bir bilgi evi açacaklarını, adının da “Üsküdar Bilgi Evi" olacağını söyledi. Daha sonra şöyle devam etti. “Bildiğiniz gibi Şalpazarı’nın bir yüksek okul meselesi var. Ancak yapalım demekle olmuyor. Komple ele alınması gereken bir konu. Çok programlı liseler artık miadını doldurdu. Orası olabilir. Yanı sıra yurt vs. gibi yatırımlar da yapılmalı ki, yüksek okulun Şalpazarı’na bir faydası dokunsun. Yoksa öğrenciler ve öğretim üyeleri yine Beşikdüzü ya da Trabzon’dan gider gelirler. 

Şalpazarı’nın eğitim dışında bir de turizm potansiyeli var.

Başta geleneksel kıyafetlerimiz olmak üzere kendimize has geleneklerimiz, yemeklerimiz ve eşsiz doğamız bizim için büyük avantaj. Bunları iyi değerlendirmemiz gerekiyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hilmi Türkmen’den sonra ŞALFED’in mevcut ve eski başkanları konuştu. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Muzaffer Bayraktar, Şalpazarı’nın özellikle yukarı köylerinde ciddi bir göç ve nüfus erimesi olduğunu, buna karşılık kendisinin bir proje geliştirerek köylerin ortak noktasında bir tür eğitim merkezi oluşturmak ve okulları o bölgeye toplamak gerektiğini, sonra bu projenin Trabzon’un diğer bölgelerinde de benimsendiğini söyledi.

Harun Özdemir, Şalpazarı dernekçiliğinde çok uzun yıllar hizmet verdiğini ve o dönemler şimdiki avantajların hiçbirinin bulunmadığını, bugün dernekçiliğin daha rahat hizmet verilebilecek bir alan haline geldiğini ve bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Özdemir daha sonra geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan “Sisdağı’nın Çocukları” adlı kitabıyla ilgili tanıtıcı bilgiler verdi.

Son konuşmayı ŞALFED Genel Başkanı Semih Durmuş yaptı. Durmuş, ŞALFED olarak 81 öğrenciye burs verdiklerini, federasyona bağlı derneklerin de kendi bünyelerinde verdikleri burslarla birlikte yaklaşık 400 Şalpazarlı öğrencinin burs aldığını ve bu miktarın önemli bir sayı olduğunu söyledi.

Semih Durmuş, ŞALFED’in geçtiğimiz dönemlerde Ağasar Kadın kıyafetlerinin patentini aldığını, farklı noktalarda üretim ve satışının yapılıyor olmasından rahatsızlık duymadıklarını, patent alırken zaten amaçlarının kıyafetin tanıtımı olduğunu ve maksadın yerine geldiğini sözlerine ilave etti. 

Kongre, divan başkanı Gökhan İpek’in kapanış konuşması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

Şalpazarı Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği'nin yönetim kurulu şu şekilde oluştu:

YÖNETİM KURULU;

1-) Hasan KESKİN –BAŞKAN, 2-) Mustafa KÜÇÜK, 3-) Hasan UÇAR, 4-) Dr. Emsal CÜRE, 5-) Pİrağa YILMAZ, 6-) Kaşif YILMAZ,

7-) Cem TOKAL, 8-) Fatma ÖZTÜRK, 9-) Ercüment ÇÖMEZ,

10-) Ali USTA, 12- Ali TOPLU, 11-) Nedim GÜNEY,

13-) Avni ÇAKIR-İşçi, 14-) Necati SELVİTOP, 15-) Kemal KILIÇ,  

 

DENETLEME KURULU -ASİL;

1-) Mahmut DEMİR - Bankacı, 2-) Nurettin YAZICI, 3-) Ali KILIÇ  

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Şubat.2015 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi, -okkesb@telmar.net

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Şubat.2015 – okkesb61@gmail.com,

  Diğer Haberler
 • KANAL İSTANBUL İÇİN 118 SORU
 • BOĞAZ’A KUMA OLMAZ
 • HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK MESELESİ HAKKINDA
 • HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL OLACAK.?
 • SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ EKREM'İ YENEMEZSİNİZ.!
 • KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRILMAZSA ÖLDÜRÜLECEK Mİ.?.!”
 • İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİN İPTAL SEBEBİ
 • EKREM İMAMOĞLU ve TDF
 • ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYORLAR
 • KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.! • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - KANAL İSTANBUL İÇİN 118 S
    - BOĞAZ’A KUMA OLMAZ
    - HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK M
    - HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL O
    - SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ E
    - KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRI
    - İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİ
    - EKREM İMAMOĞLU ve TDF
    - ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYOR
    - KIZIL ORDU KONSERİNDE ATA
    - ENVER YILMAZ VEFATININ 5.
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - TRABZONLULAR SÜREYELİ MÜL
    - SAHİBİNDEN KURUMSALA KİRA
    - TAKADEMİ TRABZON’UN FETHİ
    - TDF'DE ARKA BAHÇECİLİK DE
    - ATATÜRK HAVALİMANI'NIN KA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.