KARADENİZ LEZZET DURAĞI SARAY İSTANBUL’DA

Karadeniz Mutfağının Farklı Bir Tadı Olan Akçaabat Saray Köfte Balık Ve Pide Çeşitleriyle Çekmeköy’de

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

KARADENİZ LEZZET DURAĞI

 

SARAY İSTANBUL’DA

 

Karadeniz Mutfağının Farklı Bir Tadı Olan Akçaabat Saray Köfte Balık Ve Pide Çeşitleriyle Çekmeköy’de

Merkezi Akçaabat da bulunan Köfte Balık ve karadeniz Pide çeşitleriyle ünlü olan Saray Köfte Balık Lokantası yeni biçimiyle İstanbul da Çekmeköy’de açıldı.

 

Karadenizin özellikle Akçaabat Köftesinin ustalarından olan ve asıl amacının Akçaabat’ın adını bu lezzetle tüm dünyaya duyurmak olduğunu belirten Miktat Birinci; “Akçaabat da bulunan Saray Lokantalarında asıl amacımız Akçaabatın meşhur köftesinin orjinal haliyle yiyenlerinde bıraktığı o lezzeti daha geniş kitlelere tattırmak için İstanbul’a getirdi.

 

Memleketimiz Akçaabat’ın adının ve tadının tadılması ve tanıtılması gayesiyle Çekmeköy’deki yeni yerimizi açtık.

 

İstanbul’un gelişen ve büyüyen ilçelerinden olan Çekmeköy de Saray Köfte ve balık çeşitlerimizle Karadenizin eşsiz tadlarından olan pide çeşitlerimizle de unutulmayan tad olacağımıza inanıyorum.

Gerek köftemizin etleri ve diğer ürünleri ile pide çeşitlerimizin suyu unu hariç tüm malzemelerimizde Akçaabattan getirtilmektedir.

 

Amacımız Akçaabattaki aynı tadı lezzeti İstanbul da ve Çekmeköy de de müşterilerimize sunmaktır. Ben bu açılışımızda gösterilen ilgiden çok menun oldum.

Ama asıl memnuniyetim damak zevki olan değerli müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve damak zevkini ancak mekânımıza gelerek tecrübeli ustalarımızın hazırladığı leziz tadlarımızdan taddıkça anlıyacaklarını söyleyebilirim.

Karadeniz ve Akçaabat bölgemizin lezzetlerini huzurlu bir ortamda güzel bir ortamda sunmak için açtığımız bu mekânımızda müşterilerimizi en güzel tadlarla buluşturmak asli görevimizdir” dedi.

Çekmeköy Mimarsinan mahallesinde açılan Akçaabat Saray Köfte işletme müdürü Şeker Ertem ise “özellikle Akçaabat köftesini ve karadeniz pide çeşitlerini orijinal şekilde müşterilerimize sunmak için tecrübeli ustalarımızla tüm ayrıntıları düşünerek hazırladığımız mutfağımızda amacımız gerçek lezzetleri tattırmaktır.

Huzurlu mekânımızda amaç doymak değil amaç lezzetlleri huzurlu ve keyifli bir şekilde tadarak yaşatmaktır.

Hafta sonları orijinal yöresel kahvaltı menümüzle gaygana guymak muhlama mısır ekmeği yöresel peynirlerimizle yapılan kahvaltı menümüz özenle hazırlanmaktadır.

Ayrıca evlere ve iş yerlerine motorlu kuryelerle hizmet vermekteyiz.”dedi.

 

İstanbul Çekmeköy de açılan Saray Akçaabat Köfte Balık restauranında Karadeniz pide çeşitleri ve yöresel kahvaltı yapılabilecek olan restaurantın açılışını;

Çekmeköy kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Çekmeköy Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Emre Genç. sanatçı İsmail Türüt, Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği ile İstanbul Trabzonsporlular platform başkanı ismail Turgut Öksüz.

Sultanbeyli Trabzonsporlular ve iş adamları derneği başkanı Alaattin Aksoy ve yönetim kurulu üyeleri, Avrupa yakası Akçaabatlılar derneği başkanı Hayrullah Ertem. Hakkı Zorlu, Ahmet lermioğlu, Akçaabat Köftesinin ilk ustalarından Hikmet çolak, Akçaabat Çolak mahallesi muhtarı Selim Aydın, Tv sunucu Şovmen Necati Selvitop ve birçok davetlinin katıldığı açılışta Akçaabat Horon ekibinin gösterileri de davetlilerden büyük alkış aldı.

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@gmail.com,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 okkesb61@gmail.com,

Diğer Haberler

 • TİP, ESENYURT ADAY TANITIM TOPLANTISI
 • ÖDEMİŞLİLER GELENEKSEL KAHVALTIDA BULUŞTU
 • *BELEDİYE HİZMETİ PARTİCİLİK DEĞİL, HALK HİZMETİDİR.!*
 • MUSTAFA AKGÜN ve KAÇAR SOKAK SAKİNLERİ RÖPORTAJI
 • AYSEL ÖYMEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 • KRİZİN FATURASINI ÖDEMEMEK İÇİN NE YAPMALI.?
 • TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ BEYLİKDÜZÜ İLÇE ÇALIŞTAYI YAPILDI
 • TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ ŞİŞLİ İLÇESİ ÇALIŞTAYI YAPILDI
 • TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ
 • KROMEVYE FABRİKASINDA MOBİNG.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP