28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Trabzon-K.Maraş >> Manşet Haberler
  MAVİ ÇIĞLIK; BAKRAÇ SANAT GALERİSİNDE.!

  BÜYÜK SORUNUMUZ*RİCANİA SİMULANS**VAMPİR KELEBEK*

  FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİNDE BİR KÜLTÜR.!

  3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİ ANKARA'DA

  TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUKUKSUZLUK DEVAM

  HÜSEYİN AYAZ; TEHDİTLERE HODRİ MEYDAN DEDİ.!

  TOLGADIRLILAR TÜRKMEN TOYU YAPILDI

  TRABZON’UN FETİH TARİHİ 15.Ağustos.1461, PAZAR

  MARAŞLININ MARAŞLICASI.!

  TRABZON'DA FINDIK FABRİKASI KAPATILDI.!

  KAN VERİN, CAN VERİN, SEVAP KAZANIN

  KARADENİZDE BİR HAYAL GERÇEK OLDU

  TRABZON NASIL BU HALE DÜŞTÜ.?

  TLYD GELENEKSEL İFTARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  HÜSEYİN AYAZ’DAN NURETTİN TURAN'A SON ÇAĞRI.!

  KKTC 5. HAMSİ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşKKTC 5. HAMSİ FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Karadeniz Kültür Derneği’nin Karadeniz Kültürünü Yaşamak Ve Yaşatmak Amacıyla Düzenlediği Etkinlikler Kapsamında “5.Hamsi Festivali” Yapıldı

Kıbrıs Time Web Sitesi Haberi

http://www.kibristime.com/kibris/7-hamsi-festivali-iskelede-yapildi-h39379.html

 

KKTC 5. Hamsi Festivali

KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu: "Cumhurbaşkanı Olarak Müzakere Masasında Kıbrıs Türk Halkının Birlik Ve Beraberliğini Bozacak Her Talebe Karşı Çıktık"

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, müzakere masasında Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberliğini bozacak her talebe karşı çıktığını söyledi.

KKTC'nin İskele ilçesinde Karadeniz Kültür Derneğince "Hamsi Festivali" gerçekleştirildi. Bu yıl yedincisi düzenlenen festivale, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Katılımın yoğun olduğu etkinlikte Karadeniz’den 7 ton hamsi getirildi. Festivalde hamsiden yapılan yemekler ikram edildi ve Karadeniz şarkıları seslendirildi.

Karadeniz Kültür Derneği İskele Şubesi önünde bulunan meydanda gerçekleştirilen festivalde, hamsi kebabı, tavası, pilavı yapıldı, konuklara şeftali kebabı sunuldu.
Karadeniz kültürü ile Kıbrıs Türk kültürünün kaynaştırılmasının amaçlandığı 7. Hamsi Festivali’nde, Kıbrıs Türk kültürü ile Karadeniz kültürüne ait halk dansları gösterileri sunuldu, Horon tepildi.

 
Festivale, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş. KTBK Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, GKK Komutanı Tümgeneral İlyas Bozkurt.

Türkiye Büyükelçiliği yetkilileri, diğer askeri erkân, milletvekilleri, İskele Kaymakamı Ahmet Musaoğulları, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Trabzon’dan gelen konuklar ve vatandaşlar katıldı.
Dernek başkanı Turan Büyükyılmaz festivalde yaptığı açılış konuşmasında, amaçlarının, vatandaşların birlik ve beraberliğini pekiştirmek, kültürü yaşatmak olduğunu belirterek, bugün burada hamsi ve şeftali kebabı ile iki kültürü kaynaştırıp bütünleştirdiklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, festivalin açılışında, Kıbrıs'ta yaşayan herkesin kültürlerinin bütünleştiğini, nereden gelirse gelsin birbiriyle kardeş, dost olduğunu ve bu toprakları vatan yaptığını belirterek, ''Cumhurbaşkanı olarak müzakere masasında Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberliğini bozacak her talebe karşı çıktık'' dedi.

Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberlik içerisinde bütünleştiğini, bu birlikteliği bölücü önerilerde bulunmanın kimsenin hakkı olmadığını belirterek, bu anlamlı günü düzenleyen derneğe teşekkür etti.

Bu tip etkinliklerle dostlukların pekiştirildiğine de dikkati çeken Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağına duyduğu inancı dile getirdi.

Meclis Başkanı Sibel Siber de etkinlikte bulunan kişilerin farklı farklı hikâyeleri, yörelerinden getirdiği kültürleri olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk halkının farklı gelenek ve kültürlerden ortak geleceğe yürüyen büyük, güçlü bir halk olduğunu vurguladı.

Siber, Kıbrıs Türk halkının birbirine sarılarak, destek olarak, birliğini geliştirerek daha güzel, mutlu ve huzurlu günlere gideceğine inandığını belirterek, Kıbrıs Türk halkı için geleceğin güzel olduğunu kaydetti.

Haber Kaynağı: Türk Ajansı Kıbrıs (TAK)

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

 

 

KIBRIS SON DAKİKA WEB SİTESİNİN HABERİ

http://www.kibrissondakika.com/kultur-ve-sanat/iskelede-hamsi-festivali-coskusu.html

Büyükyılmaz, Trabzon'dan büyük zorluklarla getirilen hamsilerin tava ızgara pilav yapıldığını, şeftali kebabı ile birlikte sunulduğunu anlatarak, bu kültürü hep birlikte yaşatacaklarını kaydetti ve festivale katkı koyan herkese teşekkür etti.
İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da, Karadeniz Kültür Derneği’nin hem kendi kültürü yaşattığını, hem de Kıbrıs Türk kültürüyle kaynaştırdığını ifade ederek, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı, bu tip etkinliklere desteklerinin süreceğini vurguladı.
Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Demir de, derneği Trabzon’da gelecek günlerde düzenlenecek etkinliğe davet ederek, aralarındaki birlik ve beraberliğin artmasını temenni etti.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, festivalde Karadeniz kültürünün ve Kıbrıs Türk kültürünün kaynaştırıldığını, halk danslarının sahnelendiğini, ürünlerinin birlikte pişirildiğini, yenildiğini ifade ederek, iki kültürü birleştirip çocukları geleceğe birlikte hazırlayan herkese teşekkür etti, kutladı.
Özyiğit, Kıbrıs'ta barış görüşmelerinin doğal kaynaklar dolayısıyla yanlış yollara girdiğini, ancak bu doğal kaynaklarda Kıbrıs'taki tüm halkların haklarının bulunduğunu ifade ederek, bu kaynakların barışın tesisi için katalizör olması gerektiğini kaydetti, müzakere masasının yeniden tesis edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da, derneği etkinlikten dolayı kutladı, böyle güzel bir etkinlikte kültürlerin birlik beraberliğine ve kaynaşmasına dikkat çekti, ancak protokolün konuşma yapmasına da gerek olmadığını söyledi ve önemli olanın günün anlam ve öneminin yaşanması olduğuna dikkat çekti.


Ana muhalefet UBP adına da Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz konuştu. Oğuz, festivalin, vatandaşların birbiriyle görüşmesi, tanışması, bütünleşmesi ve kültürlerin kaynaşması açısından önemine işaret etti, bu çerçevede bu festivale vatandaşları birleştiren ve bir araya getiren herkese teşekkür etti.
Festivalde Kuzeyin Yıldızları horon ekibi gösteri yaptı.
SİBER
Meclis Başkanı Sibel Siber de, bugün burada olan kişilerin farklı farklı hikâyeleri, yörelerinden getirdiği kültürleri olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk halkının farklı gelenek ve kültürlerden ortak geleceğe yürüyen büyük güçlü bir halk olduğunu vurguladı.
Siber, bu çerçevede Kıbrıs Türk halkının birbirine sarılarak bir birine destek olarak, birlik ve beraberliğini geliştirerek daha güzel mutlu ve huzurlu günlere gideceğine inanç belirterek, geleceğin güzel olduğunu kaydetti.
EROĞLU
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, Kıbrıs'ta yaşayan herkesin kültürlerinin bütünleştiğini, nereden gelirse gelsin birbiriyle kardeş, dost olduğunu bu toprakları vatan yaptığını belirterek, cumhurbaşkanı olarak müzakere masasında Kıbrıs Türk halkının bu birlik ve beraberliğini bozacak her talebe karşı çıktıklarını vurguladı.
Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının birlik ve beraberlik içerisinde bütünleştiğini, bu birlikteliği bölücü önerilerde bulunmanın kimsenin hakkı olmadığını belirterek, bu anlamlı günü düzenleyen derneğe teşekkür etti.
Eroğlu, bu tip etkinliklerde dostluklar pekiştirildiğine de dikkat çekerek, derneğe destek belirtti, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağına inanç belirtti.
Konuşmaların ardından dernek başkanı Büyükyılmaz, katılımcılara teşekkür plaketleri verdi, anı fotoğrafları çektirdi.
Protokol konuşmalarının ardından Hamsi Festivali konser ve gösterilerle gün boyu devam etti.

Haber Kaynağı: Türk Ajansı Kıbrıs (TAK)

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

 

KKTC – KARADENİZ KÜLTÜR DERNEĞİNİN HABERİ

http://www.kktckaradenizkulturdernegi.com/

 

İSKELE'DE HAMSİ FESTİVALİ.!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Karadeniz Kültür Derneği’nin Karadeniz kültürünü yaşamak ve yaşatmak amacıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında “Hamsi Festivali” yapıldı.

Derneğin İskele Şubesi’nde gerçekleşen ve bu yıl 6’ıncısı düzenlenen festivale, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu. Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu. 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş. Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun, 14. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Özkan Aydoğdu. Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit ile bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Havanın rüzgârlı olmasına karşın katılımın oldukça yoğun olduğu etkinlik için Karadeniz’den 3 ton hamsi getirildi. Etkinlikte katılımcılara hamsi tava, hamsi ızgara ve hamsi pilavı ikram edildi.

Karadeniz kültürünün tüm unsurlarıyla yaşandığı festivalde, hamsinin yanı sıra horon tepildi, Karadeniz şarkıları söylendi. Karadeniz’den gelen eğitmen Dr. Erdinç Özden yönetiminde 3 aylık bir çalışmanın sonucunda “Kuzeyin Uşakları” adı altında miniklerde ve büyüklerde performans sergileyen folklor ekipleri büyük beğeni toplarken, profesyonelleri aratmadı.

İskele Belediyesi Halk Dansları ekibinin de gösteri sunduğu festivalde, Sinan Sami sahne alarak Karadeniz şarkılarını seslendirdi.

Festivale emeği geçenlere plaket takdim edildi.

 

EROĞLU

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, geleneksel hale gelen festivalin devam etmesi temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu tür etkinliklerin kültürlerin birleşmesi ve bütünleştirilmesi bakımından da büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Bizim zaten istediğimiz; çok kültürlü bir halk olduğumuzu dünyaya göstermek” dedi.

Eroğlu, 1975’ten sonra Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen insanların KKTC’nin gerçek sahipleri ve vatandaşları olarak yaşamlarını huzur ve güven içerisinde sürdürdüklerini ifade etti.

DEVLET: BÜYÜK MUTLULUK”

Bir devlet sahibi olmanın büyük bir mutluluk olduğunu vurgulayan Eroğlu , tüm mücadelerde ana hedefin bir devlete ulaşmak olduğunu söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının ana vatanla verdiği mücadeleyi bir devletle taçlandırdığını kaydederek, “KKTC Devleti bizim en güçlü silahımızdır” dedi.

Müzakere masasında kendilerine güç verenin KKTC Devleti olduğunu ifade eden Eroğlu, “Eğer bir devlet sahibi olmasaydık müzakere masasında oturmak mümkün değildi. Eğer devlet sahibi olmasaydık KKTC gerçeğini dünyaya yansıtma imkanı bulamayacağımız gibi, müzekere masasında da eli kolu bağlı, mahkum vaziyette oturuyor olacaktık” dedi.

Eroğlu, müzakere masasında devletten aldıkları güçle kendinden emin kişiler olarak oturmakta olduklarını belirterek, Kıbrıs Türk halkının haklarını cesurca savunduklarını söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs’ta ancak gerçekleri dikkate alacak bir anlaşmanın kalıcı olabileceğini yineleyerek, aksi takdirde Kıbrıs Türk halkını problemlerin ve “kara günlerin” bekleyebileceğini söyledi.

“ANLAŞMA NİYETİMİZİ ORTAYA KOYDUK”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının ana vatanı Türkiye ile birlikte Kıbrıs’ta bir anlaşma olabilmesi için niyetini ortaya koyduğunu ifade ederek , “Şimdi anlaşma niyetinde olduğunu göstermesi gereken Rum tarafıdır” dedi.

Her devlette olduğu gibi KKTC’de de sorunların olabileceğini söyleyen Eroğlu, “Sorunlar var diye müzakere masasında Rum’un her istediğini verecek durumda olmadığımızı da bütün dünya bilmelidir” dedi.

SİBER

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de konuşmasında, Karadeniz kültürünün en renkli kültürlerden biri olduğunu ifade ederek, yemeklerini ve danslarını severek izlediğini söyledi.

Siber Karadeniz kültürünün her unsuruyla yaşatılması gereken bir kültür olduğunu belirterek, “Kültürler bize dünya mirasıdır, unutulmamalı ve yeni nesillere aktarılmalıdır” dedi.

YORGANCIOĞLU

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu Karadenizlilerin yaşadıkları kültürü devam ettirme çabalarını takdirle karşıladığını ifade etti.

Yorgancıoğlu, insanların yaşadıkları kültürleri ve alışkanlıkları geleceğe taşıma hakkına sahip olduklarını vurguladı.

Yorgancıoğlu, kendisinden önce konuşan Karadeniz kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz’ın sözlerine atıfta bulunarak, “Kendi kültürlerini yaşatırken diğer taraftan da kendilerini Kıbrıslı gibi hissetme duygusuyla dolu olduklarını söylemeleri bizleri çok daha büyük bir mutluluğa ulaştırdı” dedi.

“Bu ülkede birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımızın geleceğini birlikte kuracağız ve onlara bugünden daha iyi bir gelecek kurabilme adına da hep birlikte uğraşacağız” diyen Yorgancıoğlu, bugünkü etkinliği yaşamanın kendisine büyük bir mutluluk verdiğini ifade etti.

TALAT

2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat da konuşmasında, Karadeniz kültürüyle birlikte Kıbrıs Türk kültürünün zenginliğinin bir üst seviyeye çıktığını söyledi.

Dernek Başkanı’nın, Kıbrıs sorununun geleceğinin kendilerini de ilgilendirdiği sözlerine dikkat çeken Talat, bu sözlerin doğru ve önemli bir teşhis olduğunu belirtti.

Talat, Kıbrıs sorununun, her bireyi ilgilendiren bir sorun olduğunu belirterek, Kıbrıs sorununun; ekonomik gelişme, daha müreffeh bir yaşam, daha sağlıklı ve sağlam sistemlere ulaşılmasının önünde büyük bir engel olarak durduğunu söyledi.

Talat, son günlerde yaşananların sorunun çözümünün aciliyetini gösterdiğini belirterek, futbolla ilgili yaşanan gelişmelere dikkat çekti.

Talat, futbolla ilgili yaşananları iyi değerlendirmek gerektiğini kaydederek, “Bu bir ilk adım ve ilk gelişme. Konuya dikkatli eğilmek ve çözümü ilerletmek durumundayız” dedi.

BAKIRCI

Çevre ve Doğal kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı da, imkânsızlıklar içinde kurulan derneğin bugün her türlü imkâna sahip bir duruma gelerek çok önemli etkinliler düzenlediğini söyledi.

Bakırcı, ülkenin gelişebilmesi için devlet kurumlarının yapacağı çalışmalar yanında sivil toplum örgütlerinin de çalışmalarına ihtiyaç duyulduğunu, bunu en iyi yerine getiren derneklerden birinin de Karadeniz Kültür Derneği olduğunu belirtti.

ATUN

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Sunat Atun da, Kıbrıs Türk halkının küçük bir coğrafyada büyük kültürel zenginlik içerisinde yaşamakta olduğunu söyledi.

Atun, kültürel zenginliğin toplumların temellerini güçlendirdiğini ifade ederek, derneğin faaliyetlerinin kültürün ileriki nesillere aktarılması açısından önemli olduğunu kaydetti.

ÖZYİĞİT

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de, kültürel farklılıkların dünyada çoğu zaman çatışma unsuru olarak görülse de bir zenginlik ve mozaik olduğunu ifade etti.

Özyiğit, Kıbrıslı Türklerin, İngiliz sömürge dönemiyle Rum idaresi döneminde dahi dinini, dili ve kültürünü koruyarak bugünlere geldiğini söyledi.

Kıbrıslı Türklerin Türkiye’den gelen kardeşleriyle kaynaşarak kültürünü daha ileriye taşıma kararlılığında olduğunu söyleyen Özyiğit, “TDP olarak her kardeşimizi kucaklıyoruz, her birey bizim için çok önemli ve değerlidir” dedi.

Gelecek ve çözüm kaygısının bitmesi gerektiğini vurgulayan Özyiğit, Kıbrıs sorununun çözümü için mücadele kararlılıklarını vurguladı.

ORUN

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun da, Barış Harekâtı’ndan sonra Larnaka’dan gelenlerle Türkiye’nin Karadeniz bölgesinden gelen insanların İskele’de buluşarak İskele’yi baştan inşa ettiklerini söyledi.

Orun, İskele’nin KKTC’nin en hızlı gelişen ilçelerinden bir olduğunu; İskele’de kültürlerin yan yana yaşadığını kaydetti.

BÜYÜKYILMAZ

Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz da, 1992 yılında kurulan derneğin o yıllarda hayal olarak görülenleri gerçekleştirdiğini kaydetti.

Büyükyılmaz, bir yıl içerisinde 10 etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, kurumsal yapısını tamamlayan derneğin, toplumsal çalışmaları kendisine hedef seçtiğini ifade etti.

Büyükyılmaz, Kıbrıs çözüm süreci içerisinde kendilerine düşen görev neyse yerine getireceklerini ifade ederek, çözüm sürecinde Cumhurbaşkanı Derviş Erroğlu’na güvenlerinin sonsuz olduğunu söyledi.

 

 Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Aralık.2014 - okkesb@gmail.com,

  Diğer Haberler
 • MAVİ ÇIĞLIK; BAKRAÇ SANAT GALERİSİNDE.!
 • BÜYÜK SORUNUMUZ*RİCANİA SİMULANS**VAMPİR KELEBEK*
 • FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİNDE BİR KÜLTÜR.!
 • 3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİ ANKARA'DA
 • TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUKUKSUZLUK DEVAM
 • HÜSEYİN AYAZ; TEHDİTLERE HODRİ MEYDAN DEDİ.!
 • TOLGADIRLILAR TÜRKMEN TOYU YAPILDI
 • TRABZON’UN FETİH TARİHİ 15.Ağustos.1461, PAZAR
 • MARAŞLININ MARAŞLICASI.!
 • TRABZON'DA FINDIK FABRİKASI KAPATILDI.!
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - MAVİ ÇIĞLIK; BAKRAÇ SANAT
    - BÜYÜK SORUNUMUZ*RİCANİA S
    - FAROZ; MAHALLENİN ÖTESİND
    - 3.KAHRAMANMARAŞ TANITIM G
    - TDF'DA SAYGISIZLIK ve HUK
    - HÜSEYİN AYAZ; TEHDİTLERE
    - TOLGADIRLILAR TÜRKMEN TOY
    - TRABZON’UN FETİH TARİHİ 1
    - MARAŞLININ MARAŞLICASI.!
    - TRABZON'DA FINDIK FABRİKA
    - KAN VERİN, CAN VERİN, SEV
    - KARADENİZDE BİR HAYAL GER
    - TRABZON NASIL BU HALE DÜŞ
    - TLYD GELENEKSEL İFTARI GE
    - HÜSEYİN AYAZ’DAN NURETTİ
    - SARAL; DEMİR'İ KURTARABİL
    - TDF GENEL KURULA GİDERKEN
    - TRABZONSPOR'UN YENİ BAŞKA
    - DÜNYA TRABZONLULAR GÜNÜ İ
    - K.MARAŞLI YİĞİTCAN APPLE'


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.