28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Eğitim-Kültür-Sanat >> Manşet Haberler
  #YARAMAZ #ÇOCUK #YAYINLARI & UNESCO ÖDÜLÜ

  DİJİTAL DÜNYANIN YENİ GERÇEĞİ: TROLLER

  PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!

  DİZİLER; GENÇLER, ÇOCUKLAR İÇİN BÜYÜK TEHLİKE

  AKDAMAR ASLA KİLİSE DEĞİLDİR.!

  SİZ HİÇ, BİR İNSANIN İÇİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ.?

  MİMARBAŞI’NIN SUSUZ ÖLÜMÜ.!.

  YOKSULLUK KADER OLAMAZ

  GERÇEK BİR KETENPERE HİKÂYESİ – 1

  EKMEK AĞACI MEYVESİ

  ANADOLU KELEBEKLERİ BOSNA HERSEK YOLCUSU

  TRAŞSIZ HEYKELTRAŞ İLHAN KOMAN.?

  15. DURSUN AKÇAM KÜLTÜR SANAT GÜNLERİ

  MERT AKYÜREKLİ CASTIC DÜNYA BİRİNCİSİ

  MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR

  ATSO AKADEMİ EĞİTİMLERİ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşATSO AKADEMİ EĞİTİMLERİ

 

ATSO Akademi'den İş Dünyasına Hitap Eden 4 Eğitim Daha.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO Akademi'nin üyelere ve çalışanlarına dönük faaliyetlerine bu hafta 4 ayrı konuda verilecek eğitimlerle devam edeceğini bildirdi.


ATSO tarafından 2010 yılından bu yana sürdürülen "Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi" kapsamında iki günlük "Marka Yönetimi Eğitimi" düzenleneceğini belirten Budak, ayrıca aynı hafta içerisinde "Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri", "Gıda Hijyeni ve Güvenliği", "Enerji Güvenliği Yönetim Sistemi" eğitimlerinin de yapılacağını söyledi.


 Başkan Budak açıklamasında şunları kaydetti:
"Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 'ATSO Akademi' yapılanmamız ile Antalya iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bu hafta da 4 farklı konuda iş dünyası tarafından yoğun şekilde talep edilen eğitimler düzenleyeceğiz.
25 Eylül 2012 tarihinde düzenleyeceğimiz "Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi"nde; eğitmen Berke SARPAŞI tarafından katılımcılarımıza; "pazar araştırmasının önemi, maddeleri, dış ticarette doğru konumlandırma, rakip pazarların tespiti, fiyat analizleri, dış pazarda müşteri bulma teknikleri, Kompass Sisteminin tanıtılması, kullanımı ve ICT (İnternet İletişim Teknolojileri)" anlatılacak.


26 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek olan "Gıda Hijyeni ve Güvenliği Eğitimi"nde; eğitmen Semira ÖZEREN tarafından katılımcılarımıza; "gıda güvenliği, gıda kaynaklı enfeksiyon tipi hastalıklar ve zehirlenmeler, hijyenin önemi, temizlik ve hijyen,  kişisel hijyen, kişisel hijyen kuralları, temizlik ve dezenfeksiyonun aşamaları" konularında bilgi verilecek.
27-28 Eylül 2012 tarihlerinde Odamız, Türk Standartları Enstitüsü (TSE ) işbirliği ile düzenlenecek olan  "TS EN 16001 / ISO 50001 Enerji Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi"nde TSE Eğitmeni Sevgi KOCABAŞ tarafından katılımcılara TSE Belgelendirme Prosedürü, enerji verimliliği ile ilgili temel kavramlar, enerji yönetim sistemlerinin ve belgelendirmenin faydaları, TS EN 16001 / TS ISO 50001 serisi standartlarının tanıtımı ve standart maddelerinin yorumlanması konularının üzerinde durulacak.


Marka Yönetimi
"ATSO AKADEMİ" çatısı altında ve 2010 yılı itibari ile başlattığımız "Markalaşma Çalışmalarına Destek Projesi" kapsamında 27-28 Eylül 2012 tarihinde düzenlenecek olan "Marka Yönetimi Eğitimi"nde ise; Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferruh UZTUĞ tarafından katılımcılarımıza; "stratejik marka yönetimi ve organizasyonu, marka kimliği geliştirme, kurum kültürü marka kimliği ilişkisi, marka imajı, marka konumlandırma" konularında bilgi verilecek.
Her birisi konusunda uzman kişilerce verilecek olan bu eğitimlerimize tüm üyelerimizi, çalışanlarını ve konuya ilgi duyan herkesin katılımını bekliyoruz."
Başkan Budak, eğitim faaliyetlerinin ATSO internet sayfası ile ATSO'nun sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini ve eğitimlere ilişkin her türlü bilginin ATSO bünyesindeki Eğitim ve Kalite Müdürlüğü'nden alınabileceğini sözlerine ekledi.

 

Fatih Bacak, İstanbul –Eylül.2012

http://www.medyagunebakis.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

 

ATSO Başkanı Budak’tan Emniyet Müdürü Sağlam’a “Antalya” kitapları…

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleri yeni İl Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam’a yaptıkları ziyarette ATSO’nun bastırdığı “Antalya” kitapları hediye ettiler.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, son emniyet müdürleri kararnamesi ile Diyarbakır'dan Antalya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Mustafa Sağlam’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

Emniyet Müdürü Sağlam Antalya’nın önemli bir kent olduğunu belirterek üstlendiği sorumluluğun bilincinde olduğunu belirtti. Başarının ekip işi olduğunu vurgulayan Sağlam, “Ekip çalışmasını başarabilenler başarılı olur. Biz de Antalya Emniyet Müdürlüğü ekibi olarak ortak bir vizyonla görevimizi yaparsak başarılı oluruz. Önceki görev yerlerimde olduğu gibi Antalya’da da sosyal projelere önem vereceğim. Dezavantajlı bölgelerdeki ailelerimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı kazanmak için eğitim çalışmalarına önem vereceğiz. Ben Diyarbakır’da göreve başladığımda ‘bana hoş geldine gelecek olanlar çiçek yerine kitap getirsinler’ demiştim. Bir süre sonra bu önerim bir kampanyaya dönüştü ve o yöreye 33 kütüphane kazandırdık. Umarım Antalya’da da bu anlayışla okullarımıza yeni kütüphaneler kazandırır, mevcutları zenginleştiririz” dedi.

  

Budak: Antalya’mız dünyadaki en güvenli şehirler arasındadır.

ATSO Başkanı Budak da Emniyet Müdürü Sağlam’a ATSO’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Antalya’nın yoğun göç alan bir kent olduğuna dikkat çeken Budak, “Antalya nüfusuna ek olarak kentimiz yılda 11 milyon turist ağırlıyor. 2. konutları nedeni ile gelenleri ve ülke içinden gelenleri de bu rakama eklersek emniyet müdürlüğümüzün hizmet verdiği nüfusun TUİK tarafından ilan edilen resmi rakamın çok üzerinde olduğunu görüyoruz. Emniyet teşkilatımız bu zor görevi bugüne kadar en iyi şekilde yaptı, bundan sonra da başarılı çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olduğuna ve Emniyet teşkilatının güvenliği sağlamadaki başarısının Türkiye’nin imajı için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Budak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Araştırmalara baktığımızda turizmin birinci önceliğinin güvenlik olduğunu görüyoruz. Antalya’mız da dünyadaki en güvenli şehirler  arasında üst sıralarda yer almakta. Ülkemizin turizm başkentinde son derece önemli bir görevi üstlendiniz. Önceki görev yerlerinizde üstün başarılarınızın olduğunu biliyoruz.  Yeni görevinizde de bu başarınızı sürdürmeniz aynı zamanda ülke turizmine de hizmet olacaktır.

Bugüne kadar emniyet müdürlüğümüz ile birlikte birçok projeyi başarıyla yürüttük. Sizin sosyal projelere de özel önem verdiğinizi biliyoruz. Biz Oda olarak her konuda emniyet müdürlüğümüz ile işbirliği içerisinde çalışmaya hazırız” diye konuştu.

Emniyet Müdürü Sağlam’a “kitap çağrısı” ve duyarlılığı dolayısıyla teşekkür eden Budak, Emniyet Müdürlüğü’nce okullara gönderilmesi için ATSO yayınlarından oluşan çok sayıda kitap verdi.

Budak ayrıca, Emniyet Müdürü Sağlam’a ATSO tarihini ve Antalya ekonomisinin gelişimini anlatan “Geçmişten Günümüze ATSO”  kitabı ile birlikte yine ATSO tarafından yayınlanan Araştırmacı Hüseyin Çimrin’in iki ciltlik “Bir Zamanlar Antalya”, Araştırmacı Giray Ercenk’in “Dünden Bugüne Döşemealtı” ve “Su Saklama Yapıları” kitaplarını hediye etti.

 

Fatih Bacak,  İstanbul –Eylül.2012

http://www.medyagunebakis.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

  Diğer Haberler
 • #YARAMAZ #ÇOCUK #YAYINLARI & UNESCO ÖDÜLÜ
 • DİJİTAL DÜNYANIN YENİ GERÇEĞİ: TROLLER
 • PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
 • DİZİLER; GENÇLER, ÇOCUKLAR İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
 • AKDAMAR ASLA KİLİSE DEĞİLDİR.!
 • SİZ HİÇ, BİR İNSANIN İÇİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ.?
 • MİMARBAŞI’NIN SUSUZ ÖLÜMÜ.!.
 • YOKSULLUK KADER OLAMAZ
 • GERÇEK BİR KETENPERE HİKÂYESİ – 1
 • EKMEK AĞACI MEYVESİ
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - #YARAMAZ #ÇOCUK #YAYINLAR
    - DİJİTAL DÜNYANIN YENİ GER
    - PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE Ö
    - DİZİLER; GENÇLER, ÇOCUKLA
    - AKDAMAR ASLA KİLİSE DEĞİL
    - SİZ HİÇ, BİR İNSANIN İÇİN
    - MİMARBAŞI’NIN SUSUZ ÖLÜMÜ
    - YOKSULLUK KADER OLAMAZ
    - GERÇEK BİR KETENPERE HİKÂ
    - EKMEK AĞACI MEYVESİ
    - ANADOLU KELEBEKLERİ BOSNA
    - TRAŞSIZ HEYKELTRAŞ İLHAN
    - 15. DURSUN AKÇAM KÜLTÜR S
    - MERT AKYÜREKLİ CASTIC DÜN
    - MATEMATİK KİTABINDA ATATÜ
    - "LEARN WİTH BOUNCY” NE ÖĞ
    - EĞİTİMDE ISRARCIYIZ & BAS
    - 1.ARDAHAN KÜLTÜR, SANAT G
    - ARDAHAN KÜLTÜR SANAT PLAT
    - İÇİMİZDEKİ GATTO’LAR & TE


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.