ATA'NIN SAMSUN’A ÇIKIŞI CANLANDIRILDI

Antalya’da Kaleiçi Yat Limanı’nda 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışı canlandırıldı

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

ATA'NIN SAMSUN’A ÇIKIŞI CANLANDIRILDI

Antalya’da Kaleiçi Yat Limanı’nda 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkışı canlandırıldı..

Kaleiçi Yat Limanı'ndaki program, ANŞOYAD - Antalya Şair Ozan Yazar ve Ressamlar Derneği'nin Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarının, Atatürk'ün sevdiği türkü ve şarkıları seslendirmesiyle başladı. Konserde; 'İzmir'in Kavakları', 'Manastır', 'Bülbülüm', 'Vardar Ovası', 'Çanakkale İçinde', 'Yanık Ömer', 'Kırmızı Gülün Alı Var', 'Alişimin Kaşları Kara',

'Bülbülüm Altın Kafeste', 'Atladım Bahçene İndim', 'Gitti de Gelmeyiverdi', 'Köşküm Var Derya'ya Karşı' şarkı ve türküleri söylendi. Atatürk'ü anlatan 'Mavi Gözlüm Sarı Saçlım Neredesin Dost' adlı şarkı da hep bir ağızdan seslendirildi.

RENKLİ DANS ŞOVU

ANŞOYAD üyeleri orkestranın çaldığı oyun havalarına kendilerini kaptırınca renkli görüntüler oluştu. Kalpaklı şair, ozan ve yazarlar, Atatürk'ün sevdiği oyun havalarından 'Çökertme' oynadı, küçük bir kız çocuğunun renkli dans şovu ise hayranlıkla izlendi. Konser, 'Onuncu Yıl Marşı'nın hep bir ağızdan okunmasıyla sona erdi.

Programda Atatürk'ü canlandıran Şükrü Erciyeslioğlu, temsili Bandırma Vapuru'na binmeden önce Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkış nedenini anlattı. Atatürk'ün manevi kızı Ülkü'yü canlandıran Canan Gören'i de yanına alan Erciyeslioğlu, "Anadolu'nun birçok ilini dolaşarak, ülkemizi düşman işgalinden kurtarmak için halkımızın milli mücadeleye katılmasını sağlayan Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basıp, Kurtuluş Savaşı'nı başlattı. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Atatürk, bu milli bayramı da Türk gençliğine armağan etti" dedi.

ÇİÇEKLE KARŞILADI

Konuşmaların ardından temsili 'Bandırma Vapuru'na binen temsili Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Konyaaltı sahilinde tur atıp, Kaleiçi Yat Limanı'na giriş yaptı. Temsili Atatürk ve arkadaşlarını, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz "Hoş geldiniz paşam" diyerek çiçekle karşıladı.

İzleyen yerli ve yabancılar temsili Atatürk'ün etrafında sevgi seli oluşturdu, uzun, uzun alkışladı. Çocuklar, gençler, yetişkinler fotoğraf çektirdi.

Programda, temsili Atatürk ve silah arkadaşları ay yıldızlı bayraklarla yürüyerek Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunulmasının ardından program sona erdi. 20 Mayıs 2016 Cuma 15:12

 

Fatih Bacak, Antalya –  Mayıs.2016 fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ – mail: okkesb61@gmail.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,-okkesb@telmar.net

Fatih Bacak, Antalya –  Mayıs.2016 fb.antalya007@gmail.com,ŞÜKRÜ ERCİYESLİOĞLU’NUN  YAŞAM ÖYKÜSÜ
13 yıldır Temsili Bandırma Vapuruyla, 19 Mayıslarda Temsili Samsun Limanına Çıkan Ve Temsili Atatürk"ü Canlandıran  ANŞOYAD;  Antalya Şair - Ozan - Yazar - Ressam - Bestekârlar Kültür Derneği Başkanı Şair  Şükrü Erciyeslioğlu’nun  Yaşam Öyküsü...  

YOL’A KAYSERİ, HİSARCIK’TAN ÇIKTI

01 Temmuz 1933 yılında Kayseri"nin Hisarcık kasabasında Şükrü"den olma Kadriye"den doğma, Şair Şükrü Erciyeslioğlu...

İlkokulu 1949 yılında hisarcıkta bitiriyor. İlkokul bilgileri ile askerlik hayatında ve bugünkü konuma gelmesinde ilkokul öğretmeninin çok büyük etkisi olduğunu ve köy Enstitüleri kapatılmasaydı Türkiye bugünkü konumundan 50 sene daha ilerde olurdu diye övünerek bahseder.

ŞAİRLİK İLKOKULDA BAŞLADI

Şairin şiire olan merakı ilkokul sıralarında halk şairlerinin şiirlerini okumakla başlıyor. (Karacaoğlan, Dadaloğlu. Köroğlu, Yunus Emre, MevlanaŞair ortaokulu 12.9.1949 da Astsubay hazırlama okulunda Kayseri Zincidere"de başlıyor. Okul 1 yıl sonra merzifon astsubay okuluna naklediliyor. Okulu 27 Mayıs 1952 de bitiriyor.

2 senede İstanbul Ayazağa'da ki süvari okulunda okuduktan sonra 30.Temmuz.1953 "de ordu saflarına süvari astsubay olarak katılıyor.

Şair kendini Türk Milliyetinin ve Atatürk aşkının seline kaptırmış, vatan ve yurt aşkıyla otuz yedi yıl şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaş haddine (55 yaş) hizmet ederek başarılı olmuştur.

TEMEL PRENSİP ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE

Atatürkçü düşünceden ayrılmadan emekli olduktan sonrada aynı duygu ve heyecanı yaşayan Şair, en son görev yeri olan Antalya Merkez Komutanlığı inzibat astsubaylığını 8 yıl yaptıktan sonra 1.dereceden 30.08.1988"de Türk Silahlı Kuvvetlerinden ayrıldı.

ATATÜRKÇÜ BİR ŞAİR OLAN ERCİYESLİOĞLU

Şair Erciyeslioğlu, 11 spor dalını profesyonelce yapmış ve dereceleri olan bir Antrenördür.

(Örneğin: Binicilik, kayak)  Aynı zamanda Tv film ve reklam oyuncusu (Vurun Kahpeye, Kurtuluş savaşı, İstanbul'un 500.Fetih Yılı, Kemer Binicilik okulu banka reklam filmi)

TEMSİLİ ATATÜRK ŞÜKRÜ ERCİYESLİOĞLU.!

2004 den 2016 yılına kadar Atatürk’ün Bandırma vapuru ile Samsun"a çıkışını 13 sene Temsili Atatürk olarak yat limanı kale içinde, 18 silahlı arkadaşı (kalpaklı olarak) temsil ve organize etti.

 

ŞAİR ERCİYESLİOĞLU"NUN KİTAPLARI

Anşoyad Şiir, Makale, Resim, Öykü, Roman Antolojisi. Akdeniz Şairleri Antolojisi

Sırlı Geceler - Şiir kitabı

Ben kimim - Şiir kitabı


Fatih Bacak, Antalya –  Mayıs.2016 fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ – mail: okkesb61@gmail.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,-okkesb@telmar.net

Fatih Bacak, Antalya –  Mayıs.2016 fb.antalya007@gmail.com,

 

Diğer Haberler

 • AHİ EVRAN-I VELİ & HACI BEKTAŞI VELİ BULUŞMASI
 • AZERBAYCAN & MEHTAPLI GECE
 • GÖNÜL IŞIKLARI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 • *THALASSOPHİLE* SUALTINA YOLCULUK
 • KÖY ENSTİTÜLERİ UNUTULAMAZ, UNUTULMADI.!
 • İSTANBUL’UN YILDIZLARI TRAFİKTE MUTLULUK DAĞITIYOR
 • GELENEKSEL PERPA ŞİİR GÜNLERİ
 • DÜNYA ANADİL GÜNÜ & BİLİNMEYEN DİL KOMEDİSİ
 • GÖNLÜMDE AÇAN AKÇİĞDEM
 • SERKAN BAYER RESİM SEVERLERLE BULUŞUYOR.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP