KİNDAR NESİL.!.

ABD'nin desteği ile iktidara gelen bir CHP, tam bağımsızlıkçı ve antiemperyalist çizgisinde kalabilir mi.? Elbette ki kalamaz.!.

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

KİNDAR NESİL.!.

ABD'nin desteği ile iktidara gelen bir CHP, tam bağımsızlıkçı ve antiemperyalist çizgisinde kalabilir mi.? Elbette ki kalamaz.!.

 

Kılıçdaroğlu, TSK'daki ulusalcı subayların tasfiye edilerek karşı devrimin yapılması projesinde kendisini CHP genel başkanlığa getiren güçlerle (ABD-AB) anlaşmıştır. Muhtemelen kendisine AKP'nin itibar kaybederek iktidardan düşmesi halinde, desteklenerek iktidara getirileceği sözü de verilmiştir. Ne yazık ki, bu mavi boncuğapek çok CHP'li de inandırılmıştır...

ABD'nin desteği ile iktidara gelen bir CHP, tam bağımsızlıkçı ve antiemperyalist çizgisinde kalabilir mi.? Elbette ki kalamaz.!.

Bu durumdaki CHP'ye Atatürk'ün ve İsmet Paşa'nın CHP'si de denemez tabi.! Ya da Kılıçdaroğlu, son derece cahil, yeteneksiz ve cahil bir adamdır da etrafındaki işbirlikçiler tarafından kullanılıyor.!

Her iki halde de Kılıçdaroğlu Atatürk'ün koltuğuna yakışmıyor.!

Kılıçdaroğlu Fetullah Gülen'e hayranlığını her fırsat bulduğunda dile getiren Muhammet Çakmak'ın danışmanlığından hangi konularda yararlanır, bunu çok merak ederim. Bir kez olsun kendisine övgü sözleri söylemiş değildir.

Böyle densiz birini CHP'nin akıl hocalığımakamında tutmasının bir nedeni olmalıdır.? Çakmak, CHP tabanına Fetullah Gülen'i sempatik göstermekle görevlidir.! Başka da hiç bir işe yaramaz...

CHP'nin ana ekseninden kaydırılması üzerine; hiç bir karşılık beklemeden CHP'nin iktidara gelmesi için canla başla çalışan milyonlarca partili, adeta kişilikleri ile bütünleştirdikleri partilerine, oy verip vermeme hususunda tereddüt yaşamaya başlamıştır. 

10 yıldır iktidarda bulunan, halkın mutluluk ve refahı için hiç bir icraatı bulunmayan AKP iktidarı karşısında, her geçen gün erimenin nedeni, bu eksen kaymasından başka bir şeyle açıklanamaz. Y-CHP karşıdevrimi destekleyerek, kendi ayağına kurşun sıkmıştır.

Şimdi 29 Ekim'de Birinci Meclis'in önünden başlayacak olan yürüyüşe katılması, Cumhuriyet'i anma törenlerine katılması bu erimeyi geriye döndüremez. TGB'nin düzenlediği böylesine anlamlı bir etkinliğe katılmak, CHP'ye hiç mi hiç yakışmıyor. Bu mitingi Türkiye çapında ana muhalefet partisi olarak, CHP'nin düzenlemesi gerekirdi.!

İşçi Partisi'nin bayrağı arkasına CHP'yi takmak zevahiri kurtarmakiçindir. Kurtulamaz.! O zaman adama; “Siz ayrı bir parti misiniz, yoksa İşçi Partili misiniz.?” diye sorarlar.

Denebilir ki, Kılıçdaroğlu'nın, genel başkanlığa geldikten sonra yaptığı tek doğru iş TGB'nin düzenlediği bu etkinliğe katılmaktır...

Y-CHP'nin karşı devrimi desteklediği ve direnç gösterecek dinamik güçleri dizginlemekle görevlendirilmiş olduğu açık seçik ortaya çıkmıştır.!

Atatürk Cumhuriyeti'nin temel taşlarını yerinden oynatan yasa ve anayasa değişikliklerinin sadece magazin konusu olacak yönlerini eleştiren ve işin esasına yönelik etkili bir karşı duruş yapmayan Y-CHP, bu tutumuyla aslında “görevini” yapmış ve iktidarı desteklemiştir. Belki MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı kadarını yapamamıştır ama sonuçta iktidara payanda olma işlevini yerine getirmiştir. Y-CHP, cumhuriyet rejimini koruyacak olan TSK'nin ulusalcı subaylarına karşı kurulan komployu Orduyu darbecilerden temizleme zırvasıyla görmezden gelmiştir.!

Belki ordu da darbe heveslilerinden kurtulmuştur ama asıl, emperyalizm önünde bir kale gibi dikilen Atatürk'ün ordusundan kurtulmuştur.!

Sonuçta TSK emperyalizme karşı bir ordu olmaktan çıkartılmış, emperyalizmin hizmetine sunulmuştur. Bu durumun birinci derecedeki sorumlusu iktidar ise, ikinci derecedeki sorumlusu da Y-CHP  yönetimidir...

Y-CHP 'nin görevleri arasında Silivri Hukukunu meşru göstermek olduğu için tutuklu bulunan CHP milletvekillerinin bile suçları nedir.?” sorusunu etkili bir şekilde kamuoyunun önüne getirip soramamıştır. Örneğin, Prof. Dr. M. Haberal'ın sorgusunda sorulan ve daha sonra kitapçık haline getirilen 180 soru içerisinde, iddianamede suçlandığı terör örgütü kurmak ve yönetmeksuçlaması ile ilgili bir tek soru sorulmamış olmasını halka anlatmamıştır. Biz yargılanmasınlar demiyoruz...” cümlesi ile başlayan, aldatıcı ve özel görevli mahkemeleri meşrulaştıran, ikinci dereceden eleştiriler, hep karşı tarafın işini kolaylaştırmıştır.

Aynı tutumu M. Balbay'ın davasında da görmek mümkündür.

Son olarak Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun, oğlunun ölümü nedeniyle timsah gözyaşları” dökülmüştür. Y-CHP 'nin bu konudaki söylemi, AKP'nin ulusal ve uluslararası hukuka aykırı olduğu için kaldırdığı bu mahkemelerin kaldırılma gerekçesinden dahi çok geride kalmıştır.

Fatih Hoca'nın cenaze nedeniyle geldiği evinden gece alınıp, Sincan F Tipi Cezaevine gönderilmesine verilen tepki de parti tabanının gazını almaya dönük ve içerikten yoksundur.

Bu durumu zorunlu hale getiren yasal mevzuata karşı CHP ne yapmıştır.? Hiçbir şey.!.!.!

“Tam bir vicdansızlıktır. Bu kararı veren yargıçta vicdan var mı, insan sevgisi, evlat sevgisi var mı.?”

Sözleri, bir işe yaramamaktadır...

Şimdi şikâyet edilen bu hukuksuzluğu ve vicdansızlığı meşrulaştıran Y-CHP yönetimi değil midir.?

5 yıldır hak hukuk tanımayan özel yetkili savcılar ile özel görevli mahkemelerden adalet” bekleyen Kılıçdaroğlu değil mi.? Orduyu darbecilerden temizleyeceklermiş.! Gerekçeye bakar mısınız.? Emperyalistlerle el ele, emperyalizmi dünyada ilk defa yenen bir orduyu darbeci lerden temizleyeceklermiş.! Bu dediğinize çocuklar bile inanmaz.!

Fatih Hoca soruyor: “3,5 yıldır suçumu soruyorum, yanıt vermiyorlar” diyor... Ana muhalefet partisi olarak bu soruyu kaç kere sordunuz.? Kılıçdaroğlu CHP'nin başına hiç yakışmıyor.!

Fatih Hoca'nın oğlunun cenazesi için geldiği evinde kalmasına izin vermeyen hükümettir. Bunun lamı cimi yok. Bu ne biçim kin ve intikam duygusudur ki, sönmek bilmiyor.!

Odatv davası sanığı Doğan Yurdakul ile Ergenekon davası sanıkları Dursun Çiçek ve Mehmet Haberal cenaze için izin istediklerinde geceyi evlerinde geçirmişlerdi.! O tarihten sonra mevzuatta (1) bir değişiklik olmadığına göre,bu çifte standardı kindarlık tan başka bir kelime ile açıklamak mümkün mü.?

Av. Cemil Can 

 

 

DİPNOT:

(1) 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'nu 116. maddesinin 4. fıkrası: “İkinci ve üçüncü fıkraya göre izin verilen tutuklunun, izin süresi içinde gece konaklaması gerektiği takdirde, bulunduğu yerde bulunan ceza infaz kurumunda, bulunmaması halinde ise kolluk tarafından güvenli görülen yerde kalır”

 

 

Av. Cemil Can Ekim 2012

http://www.medyagunebakis.com/ 

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir...”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine,  Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’ Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’ Arasında 88. Sırada. 

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

 “Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli, Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE..!

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve “sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu “çevrenin, toprağın, suyun, ormanın, biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ…

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN.. 

Diğer Haberler

 • SİVİL TOPLUMUN AFET SINAVI
 • İKTİDAR MUTLAKA YOZLAŞTIRIR
 • Vekalet Savaşları
 • CHP & TİP ARASINDA İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ
 • ÇÖKÜŞE GİDEN ÜLKE VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
 • Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini göze alamazsınız.
 • Disney Atatürkçülüğü
 • TÜRKİYE’DE BRADLEY FAKTÖRÜ KAÇ PUAN.?
 • PARTİ İÇİ KAVGALAR ve CHP
 • CHP de Değişim Rüzgarı
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP