Y-CHP'NİN GİZLİ AJANDASI

Y-CHP'NİN GİZLİ AJANDASI:TESEV'İN RAPORLARI.!

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

Y-CHP'NİN GİZLİ AJANDASI

Y-CHP'NİN GİZLİ AJANDASI:TESEV'İN RAPORLARI.!

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın Öcalan'ın heykelini dikeceğiz” açıklamasından sonra, Başbakan, neden BDP'ye Güneydoğu'nun CHP'si benzetmesi yapma ihtiyacı hissetti? AKP iktidarının özellikle de CHP'nin geçmişi ile uğraşmasının bir nedeni olmalı! Profesyonelce hazırlandığı belli olan sinsi bir planın uygulayıcıları arasında, yakasında CHP rozeti olanlar da var. AKP'nin genişletilmiş il başkanları toplantısında Baskı yapmada CHP'den hiç farkları yok, susturmada CHP'den hiç farkları yok, öldürmede, sindirmede CHP'den hiçbir farkları yok... Kusura bakmayın, bu millet yeni bir CHP zulmüne, yeni bir faşizm dalgasına asla ve asla geçit vermez... CHP Genel başkanı ne kendi kişisel tarihini ne de CHP tarihini konuşamaz. Zira her ikisinde de Dersim var. Her ikisinde de Dersim ile yüzleşmek zorundadiyerek CHP'yi en ağır ithamlar altında tutan Erdoğan'a neden yanıt verilmiyor.?

Başbakan'ın Kemal Kılıçdaroğlu, Seyit Rıza'nın izinden gitmek yerine Dersim'in üzerini örtmeyi tercih etti sözleri üzerine, Kılıçdaroğlu'nun dublörü Hüseyin Aygün, kaleme sarıldı. Vakit geçirmeksizin Dersim 1938 büyük bir katliamdır içerikli bir kanun teklifi hazırladı. Hazret, “75 yıl sonra da olsa, idam edilenlerin halk nezdinde zaten var olan itibarlarının resmen iadesi ile bir haksızlığın kaldırılması”nı istedi, Hazırladığı kanun teklifine ise, Kemal Kılııçdaroğlu, sessiz kalarak destek verdi!..

Nitekim, Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi'nde düzenlenen “Gençler Konuşuyor, Kılıçdaroğlu dinliyor” başlıklı toplantıda bu desteğini açığa vurdu. Menderes'in kabrini ziyaretini soran gence yanıt verirken: “Adnan Menderes'in de Seyit Rıza'nın da özel mahkemelerde yargılandığını” söyleyerek Hüseyin Aygün'ün arkasında olduğu mesajını da vermiş oldu. Aynı zamanda da Başbakan'a Seyit Rıza'nın izinden gittiğini göstererek görevini yaptığını kanıtladı!..

Cumhuriyet gazetesinin, bu haberi verirken “küçük” bir değişikliğe uğratması, bu gazetenin ciddiyeti ile hiç bağdaşmadı! Haberi yazan muhabir Şule Köktürk, Kılıçdaroğlu'nun Menderes'in kabrini ziyaret etmesi ile ilgili soruya cevap verirken, söz etmediği Deniz Gezmiş'i, Seyit Rıza ile değiştirerek aklınca bir düzeltme yaptı. (1) İyi niyetli olduğu belli olan bu düzeltme çabası, gerçekte Kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzünü gizlemeye hizmet ediyor! O nedenle üzerinde durulması gerekir!..

Hüseyin Aygün, yasa teklifinin gerekçesinde; 15 Kasım 1937'de Elazığ Sıkıyönetim Mahkemesi kararıyla idam edilen, asi Seyit Rıza ve 7 suç ortağının, güya bu yıl ortaya çıkan yeni “resmi belgelerle” masum olduklarının kanıtlanmış olduğunu ileri sürüyor.! “Resmi belge” ile hangi belgeleri kastettiği ise belli değil.!

CHP'ye yöneltilen ağır ve haksız eleştirilere, ne yazık ki, genel başkanlık makamından bir karşılık verilmedi. Büyük olasılıkla, aynı amaca hizmet eden bu sözler beğenilmiştir de!.. CHP'li milletvekili veya Genel Başkan sıfatını taşıyanlar, Erdoğan'ın o sözlerini çok kolay söyleyemez elbette. Bu nedenle, Erdoğan'ın söylemine karşılık verilmeyerek, desteklemek asıl amaca daha iyi hizmet ediyor.!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Bursa Girişimci İşadamları Derneği'ni ziyareti sırasında, Türk bayrağını dalgalandırdıkları için yurt dışındaki okulları yapan iş adamlarını övmüş. Yurt dışında bir tek Fetullah Gülen'in okulları var!.. Bir kanat Seyit Rıza'yı öne çıkarırken, diğer kanat Gülen'e övgülerini sürdürüyor!..

Bütün bu olup bitenle, biz Atatürkçülere ne anlatılmak isteniyor?

Bu sorunun en doğru yanıtı TESEV raporlarında vardır.

Bildiğiniz gibi Kılıçdaroğlu, sonunda “TESEV'ci” suçlamalarına yanıt vererek, gerçek düşüncesini açıkça ortaya koydu: Evet TESEV’in kurucuları arasındayım. Çok saygın isimler, bu vakfın kurucuları arasında. Suçlayanlar acaba TESEV’in kaç yayınını okumuş, merak ediyorum diyerek TESEV'i öven Genel Başkan, CHP'nin temel ideolojisi ile uzaktan yakından ilgisi olmadığını da itiraf etmiş oldu!.. Bu noktadan sonra kurultay delegelerinin şapkalarını önlerine koyarak, ona verdikleri destekle ne halt ettiklerini sorgulama zamanı gelmiştir.!

Kılıçdaroğlu'na haksız yere eleştiriler yöneltmemek için TESEV raporlarına göz atarak hedeflerini saptadım...

TESEV'in “bilimsellik” görüntüsü altında yaptığı çalışmaların tümünde, Genişletilmiş Büyük Ortadoğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin, Ortadoğu halkları yararına olacağı düşüncesinin propagandası yapılma ktadır.! Doğal olarak bu yıkıcı proje içerisinde aktif olarak yer alan Türkiye'nin izlemekte olduğu dış politikanın doğru ve ülke yararına olduğu kanısı verilmeye çalışılmaktadır...

Örneğin; yaptıkları bir anketin sonuçlarına göre, güya Ortadoğu halkları, tehdit olarak ABD'yi değil, İsrail'i görüyorlarmış.! En olumlu ülke olarak da Türkiye'yi gösteriyorlar!.. Bölgesel güç algısında, Türkiye yüzde 12 ile en öndeymiş! Ortadoğu halklarının yüzde 47'si “Arap Baharının olumlu etkisi olduğunu söylüyormuş.! “Türkiye hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna ise, Suriyelilerin yüzde 28'i “olumlu cevap verirken, yüzde 70'i Türkiye'yi dost görüyormuş!.. “Suriye krizine Türkiye'nin tepkisini olumlu bulanlar yüzde 52'yi buluyormuş.!

Türkiye'nin Ortadoğu'da rolü olduğunu kabul edenler ise yüzde 61 civarında. Türkiye'yi “model ülke” görenler ise, ankete katılanların yüzde 53'ü imiş.!

Özetle; TESEV'e göre; hükümet sıfır sorunlu dış politika çizgisi tutturmuş.!

Kılıçdaroğlu, okumadığımız için cahil gördüğü bizlere, okumamızı önerdiği TESEV raporlarında vurgulanan fikirler böyle.!

TESEV'in bir başka raporunda ise: deneklere Türkiye'nin Ortadoğu'da barışa katkısı soruluyor. Geçen yıla oranla biraz düşüş olmuş ama yine oran bayağı yüksek çıkmış.! Geçen yıl için buldukları değer neymiş biliyor musunuz.? Yüzde 78. Ne kadar inandırıcı değil mi.? Bir başka tespitleri şöyle: Bölgede Türkiye'nin siyasi bir güç olduğu ve bundan sonra da bu durumunu koruyacağı konusunda yaygın bir kanaat hakimmiş.!

Demek ki, sıfır sorun politikası Ortadoğu halklarını bayağı etkilemiş.!

TESEV'in askeri harcamaların denetlenmesi konulu bir başka çalışmasında; Türkiye'nin NATO ile paylaştığı askeri bilgileri, kendi kamuoyu ile paylaşmadığı ve Türkiye ile ilgili bütün askeri bilgilere Batılı kaynaklardan ulaşılabileceği savunuluyor...

KKTC konusundaki görüşleri ise, üzücü olduğu kadar düşündürücü de. KKTC'nin Türkiye tarafından bile tanınmadığı, KKTC ile Tü rkiye arasındaki ilişkinin aşk-nefret (muhtaçlık-hoşnutsuzluk) ilişkisi olarak yürütüldüğü, büyükelçimizin Başbakan'dan daha yetkili olduğu, hiç bir zaman üretime dönük ekonomik bir düzen kurulmadığı, polis ve itfaiyenin dahi TSK'ne bağlı olduğu ileri sürülerek, okuyucu ver kurtul noktasına gelmeye zorlanıyor!...

Yeni anayasa ile ilgili olarak üzerinde durulan temel konular: Kürt sorunu, azınlık hakları, yargı reformu, din-devlet ilişkisi, yerel yönetimler ve bölgesel yönetimler olarak öne çıkartılmaktadır. 

TESEV, bu görüşlerini, raporlar halinde Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na iletmiştir. Kutsal devlet yerine kutsal bireyin konulduğu, askerlerin değil, toplumun yapacağı bir anayasa ambalajı ile süslü, bire bir BOP ile uyumlu anayasa önerilmektedir. 

TESEV'in, özellikle sivil toplum kuruluşları, medya ve siyasi partileri etkilemek amacı ile kurulduğu ve yoğun bir çalışma içerisinde olduğu açıktır.

Anlaşıldığı kadarıyla, TESEV'den en fazla etkilenen Kemal Kılıçdaroğlu ile onun Y-CHP'si olmuştur. Y-CHP'nin yakın geleceği bakışının nasıl olduğunu öğrenmek için illa da yönetimin açıklama yapmasını beklemek gerekmez. 

TESEV'in raporları, Y-CHP'nin gizli ajandasıdır.! (2)

Y-CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TESEV raporlarından övgü ile söz etmesi ve Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda izlenen tutum ile diğer genel konulardaki söylemleri, çok açık ve net bir şekilde CHP'nin ele geçirildiğini ve BOP'nin uygulanması sırasında muhalefet edecek olanların etkisiz hale getirilmesi için bir araç olarak kullanılacağını ortaya koymaktadır. Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlarının partiye doldurulması da bu planın bir parçasıdır. Hüseyin Aygünlerin Erdoğan Toprakların hiç de gerekli olmadığı halde, zamansız olarak ortaya çıkıp bir şey yumurtlamaları planlıdır. CHP'nin geçmişini sorgulamaya kalkışmam, İnönü dönemini kötülemek ve Atatürk'e söz ederek, bu değerleri itibarsızlaştırmadan emperyalizmin bu toprakları geçemeyeceği anlaşılmıştır.!

Artık saflarımızı düşmanın bu konuşlanmasına göre belirlemek zorundayız.!

 

Av. Cemil Can

http://cemilcan.gen.tr/

http://chp-muhalefethareketi.biz.tr/

 

 

 

DİPNOT:        

1-) 18 Kasım 2012 tarihli Cumhuriyet ve Aydınlık gazeteleri        

2-) http://www.tesev.org.tr/

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul Kasım.2012

http://www.medyagunebakis.com/  okkesb61@gmail.com,

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

Dünyada Her Millet İcraatına Tahammül Ettiği Hükümetin Mesuliyetine Ortak Sayılır…! Mustafa Kemal ATATÜRK

 

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!

 

BOP PROJESİNDE TÜRKİYENİN ROLÜ
Emperyalistler Tarafından, Müslüman’ın Müslüman’a Kırdırıldığı Ve Bunun Taşeronluğunun Da Kendine Müslüman’ım Diyen Kendi Liderleri Aracılığıyla Yapıldığının Ve Emperyalistlerinin Esas Amacının Da Ortadoğu’da Siyonistlere Hizmet Eden Sözde Kürdistan, Gerçekte Büyük İsrail'i Kurmak Olduğunun Tüm Müslümanlar Tarafından Bütünüyle Anlaşılması Dileğimle…Ayşe Eren

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir...”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sıradadır.

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

“Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli, Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE..!

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve “sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu “çevrenin, toprağın, suyun, ormanın, biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ…

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN..

 

Diğer Haberler

 • SİVİL TOPLUMUN AFET SINAVI
 • İKTİDAR MUTLAKA YOZLAŞTIRIR
 • Vekalet Savaşları
 • CHP & TİP ARASINDA İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ
 • ÇÖKÜŞE GİDEN ÜLKE VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
 • Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini göze alamazsınız.
 • Disney Atatürkçülüğü
 • TÜRKİYE’DE BRADLEY FAKTÖRÜ KAÇ PUAN.?
 • PARTİ İÇİ KAVGALAR ve CHP
 • CHP de Değişim Rüzgarı
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP