DİKKAAAAAAT: “PKK ASAYİŞ”.!.

“Kendi İktidarında” 26 Liralık Benzini 100 Lira Ödeyerek Satın Alabilen “İki Kişiden Biri”, Suriye Sınırımızda Resulayn İlçesin'deki Binalara PKK Bayrağı Çekilmesi İle Şaşkınlık Üzerine Şaşkınlık Yaşadı...

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

DİKKAAAAAAT: “PKK ASAYİŞ”.!.

“Kendi İktidarında” 26 Liralık Benzini 100 Lira Ödeyerek Satın Alabilen “İki Kişiden Biri”, Suriye Sınırımızda Resulayn İlçesin'deki Binalara PKK Bayrağı Çekilmesi İle Şaşkınlık Üzerine Şaşkınlık Yaşadı...

İşini gücünü bırakıp, Suriye'deki rejimi değiştirmek için tam gün mesai yapan AKP hükümeti, Esat'ın karşısında ağır bir yenilgi aldı.!

Yenilgiyi ilk ilan eden ABD'nin Genelkurmay başkanı idi... Başbakan Erdoğan, “Gezi Direnişi” ile başlayıp yurt geneline yayılan muhalefet hareketi karşısındaki acıklı durumunu, Suriye'deki olayları abartılı ve yanlı bir şekilde aktararak gizlemeye çalışıyor.

Hükümet, hızla altından kayan tabanını yerinde tutabilmek için yapay düşmanlık yaratmaktan medet umuyor. “Palalı” gençlik ile istediği sonucu alamayan Erdoğan, şimdi de tencere ve tava çalarak hükümeti protesto edenler hakkında dava açılmasını istiyor...

Savaş diline sarılan Erdoğan'ı, iktidardan düşmenin korkusu sardı.!

O bakımdan sınırlarımızda yaşanan olayları, doğru bir şekilde hükümetin kontrolündeki basın-yayın organlarından izleme olanağımız kalmadı...

Bu nedenle olup biteni, bundan böyle dışarıdan öğreneceğiz..

ABD Genelkurmay Başkanı Org. Martin Dempsey'in

“Esat kazanıyor mu.?” sorusuna, Şu anda akıntı Esat'tan yana yanıtını vermesi, kazanan tarafın Esat yönetimi olduğunu ortaya koydu...

Dempsey'in yardımcısı James Winnefeld de Senatör McCain'in sorusu üzerine; “Ülkenin orta ve batısında akıntı Esat'ın tarafına geçti, kuzey çok kırılgan ve dayanmaya çalışıyor” diyerek Dempsey'i teyit etti...

Esat'ın bir yıl önce Kürtlere terk ederek çekildiği Kuzey Suriye'de PKK'nın Suriye'deki kolu olarak kabul edilen PYD -Demokratik Birlik partisi, “özerklik” ilan etmeye hazırlanıyor.!

Türkiye'nin desteklediği El Nusra (El Kaide) gibi İslamcı gruplardan bölgeyi temizlemeye çalışan PYD'nin lideri Salih Müslim, BBC'ye yaptığı açıklamada; İslamcı grupların Türkiye sınırından Suriye'ye geçiş yaptığını belirterek, Türk ordusu ile karşı karşıya gelmek istemiyoruz diyerek Erdoğan'ı uyarıyor... Aynı şekilde terör örgütü PKK'nın Başkanlık Konseyi de yaptığı açıklama ile tehditlerini sürdürüyor... Çözüm sürecinin 2. aşamasının 1 Haziran'da başladığını, buna karşın AKP hükümetinin hiçbir adım atmadığını belirten Başkanlık Konseyi, “ 4. aşama eylemleri” için Kandil'in talimatı ile kurulan PKK Asayişi devreye soktu.!

Bilindiği gibi Başbakan Erdoğan, PKK militanlarının ancak yüzde 15-20'sinin sınırdan çıktığını, bu nedenle sürecin 2. aşamasına geçilemediğini savunuyordu.!

Bu resmi açıklamadan sonra, PKK Asayiş” Cizre, Diyarbakır ve Van'da yol kesip kimlik kontrolleri yapmaya başladı... Sürecin birinci aşaması henüz bitmeden, Van'ın Gevaş İlçesinde geçen yıl ölen bir terörist için düzenlenen cenaze törenine, ellerinde otomatik tüfek ve bellerinde bombalar bulunan PKK'lı teröristler de katıldı... Bu arada Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde güvenlik güçleri ile giriştikleri çatışmalarda hayatını kaybeden 170 PKK'lı için Diyarbakır'ın Lice İlçesine bağlı Yolaçtı Köyü'nde yapılan PKK Şehitliği törenle açıldı.!

Törene katılmak üzere yola çıkan ve aralarında BDP Milletvekili Nursel Aydoğan ile İl Başkanı Zübeyde Zümrüt'ün de bulunduğu BDP'lileri; Diyarbakır'da polis, Lice yolu üzerinde asker ve Kayacık Köyü yakınlarında yüzleri kapalı KCK Asayiş Grubu militanları kimlik kontrolü yaptı.!

Tören sırasında, çevrede silahlı PKK militanlarının önlem aldığı da görüldü.!

İçerideki gelişmeler bu yönde iken, Türkiye'nin, PYD'ye yönelik tutumu nedeniyle çözüm sürecinin kritik bir aşamaya geldiğini belirten PKK'nın Başkanlık Konseyi de “Biz hareket olarak son kez AKP hükümetini uyarıyoruz dedi..

AKP hükümetini uyaran uyarana.!

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, sınıra PKK bayrağı dikilmesini “Muhaliflerin askeri kanadı Özgür Suriye Ordusu'nun Halep yakınlarında Esat güçlerine karşı mücadele verdiği için PYD'nin meydanı boş bulduğu”na bağladı.!.

Başbakan'ın Başdanışması ve en yakın adamı Yalçın Akdoğan ise, “Bu bizim iç güvenlik meselesidir, orada bir oldu bittiye göz yummayız” diyerek, iç kamuoyuna mesaj vermeyi uygun buldu!.. AKP'nin Mayıs ayında PYD ile Kahire'de sınır güvenliğini görüştüğü, eş başkan Salih Müslim tarafından Taraf gazetesine açıklanmıştı...

Ayrıca; insani yardım nasıl gidecek, Özgür Suriye Ordusu ile ilişkiler nasıl olacak konularının da konuşulduğu ortaya çıktı. AKP hükümeti komşu devletleri bıraktı, terör örgütleri ile iş bitiriyor.!

Ne var ki, tüm bu gelişmeler Büyük Ortadoğu Projesi'ne uygun olarak yürüyor. Suriye'nin kuzeyinde özerklik ilan edilmek istenmesi, nihai hedefi; Başkenti Diyarbakır olan Büyük Kürdistan hedefinden bağımsız düşünülemez... Dolayısıyla Davutoğlu ve Akdoğan'ın sözlerinin bir kıymeti harbiyesi olamaz!.. Bu noktadan itibaren PKK'nın Asayiş birliklerine törenle diploma verilmesini duyamayan hükümetin, sözcüleri de tümüyle inandırıcılıklarını kaybetmişlerdir...

Artık ülkemizde yönetim zaafiyeti veya boşluğu değil, yönetimsizlik tartışılmaya başlandı.!

PKK kendi yolunda emin adımlarla yürüyor, önüne çıkacak engelleri de AKP hükümeti ile aşacağından emin gibi. PKK, Dokuzuncu genel kurulda büyük şehirlere göç eden Kürtlere “geri dönün” çağrısı yaparken, Şeyh Sait ayaklanması ile ilgili uluslar arası soykırım çalışması yapacağını da duyurmuş.! (1)

Türk halkının, işbirlikçi AKP iktidarına karşı başlattığı muhalefet hareketine karşı, Başbakan'ın takındığı tutum ile siyasi geleceğini bağlamış olduğu Esat rejimi için söyledikleri oldukça ilginçtir ve dikkat çekicidir.!

Başbakan, 2 aydır biber gazı ve tazyikli su altında hükümet istifa diye bağıran milyonları dinlemeyip “terörist” ilan edebiliyor ama Bitlis'in Güroymak İlçesi İlköğretim öğrencilerinin oluşturduğu Doğu Yorum Medeniyet Korusu'nu dinlemeye gidebiliyor.!

Erdoğan, buradaki konuşmasında:”Biz Suriye'deki rejime şu veya bu mezhepten olduğu için karşı çıkmıyoruz, her kesimden halkına açıkça zulmettiği için karşı çıkıyoruz. Şu ana kadar 100 bin insan öldü, hala öldürmeye devam ediyor bu rejim. Ben bu rejime katil demeyecek miyim.?” demiş...

En demokratik haklarından biri olan, toplantı ve gösteri yürüyüşü haklarını kullanan Gezi Parkı direnişçilerini, darbeye teşebbüs etmek ve “Halkı Türkiye Cumhuriyeti aleyhine isyana teşvik etmek, cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek gibi en ağır ve akla ziyan suçlarla suçlayarak zulmeden, Erdoğan'ın savcıları değil mi.? Bu haklı gösterilerde 5 gencimizi haksız yere öldüren ve 13'ünün de gözlerini kör eden polisleri, destan yazmaklaöverek, sırtlarını sıvazlayan ve 24 maaş ikramiye ile ödüllendiren bu ülkenin Başbakanı değil mi.? Erdoğan, Esat'a katil deme hakkını kendinde görecek ama kimse ona bir şey söylemeyecek, öyle mi.?

Suriye'de 100 bin kişinin ölümüne çok üzülen Erdoğan; Irak'da bir buçuk milyon Müslüman'ın öldürülmesini hiç duymadı mı.?

Sudan'da yüz binleri katleden bir lideri kırmızı halı sererek, aynı Erdoğan karşılamadı mı.?

Elinden ödül aldığı Libya Devlet Başkanı Kaddafi'nin ve 300 bin Libyalı'nın öldürülmesine NATO işidir diye katılmadı mı.?

Türk halkını 11 yıldır aldatan bir hükümet gidicidir.!

Boşuna bölücü dil kullanıp da halkı birbirine düşman etmeyin.!

Zulüm, ölüm, gözyaşı, yoksulluk, yolsuzluk ve baskı; adeta AKP'yle özdeşleşmiştir.! Boşuna debelenmeyin.!

Battıkça daha derine batıyorsunuz.! Artık yeter çekilin.!

Av. Cemil Can

 

DİPNOT:

(1) http://www.odatv.com/n.php?n=pkkdan-sok-karar-1007131200

 

 

Cemil CAN, Ankara – Temmuz.2013

http://www.medyagunebakis.com/ -av.cemilcan@hotmail.com,

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa Olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Cemil CAN, Ankara – Temmuz.2013

 

Sinan OĞAN @sinan_ogan2 sa

Oy Verin AKP'ye Gitsin PKK'ya...

Önümüzdeki Yerel Seçimlerin Sloganı

 

Rakı İçerek Yapılanları,

Ayran İçerek Sattılar, Yıktılar.!.  Bekir Coşkun

 

Who İs İt.?  Wanted.!.
"White Men Have Forked Tounge.!."

“Dili Çatallı, İki Dilli Beyaz Erkek.!.”

Türkçesi; Yalancı, İki Yüzlü Adam.!.

Kızılderili Deyişi....

 

Hiç Bir Şey İçin Aşırı Endişe Etmeyin.

Bakarsınız; Yarın Ya Deve, Ya Deveci

Ya da Üstündeki Hacı Ölebilir.!. İ.İnönü

 

Nene dedim.

“Dedem Sana Hiç Çiçek Aldı mı.?”
Durdu ve Şöyle Dedi:

“Bana Aldığı Fistanların Hepsi Çiçekliydi.!.!”

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir.!”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi

İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sıradadır.  Av. Ayşe Eren

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!.

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!.

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!.

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!.

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası

Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!.

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!.

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

 “Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli,

Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!.”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE.!.!.

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve

“sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu

“çevrenin, toprağın, suyun, ormanın,

biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ.!.

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!.

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN.!.

 

Bir Memlekette, Namuslular, Namussuzlar

Kadar Cesur Olmadıkça, O Memlekette

Kurtuluş Yoktur. İ.İnönü


Huzuri.1923 - Kurtuluş Savaşının En İyi Anlatımı

 

Kızardık, Bozardık, Yandık Yakıldık

Uzun Boylu Harareti Sor Bize.

Mateme Tutulduk, Yes’e Kapıldık,

Unutulmaz Sefaleti Sor Bize.!.

 

Çün Dest-İ Sakiden Nuş Ettik Kevser

Cennetle Cehennem Oldu Her Yer.

Atladık Sırat’ı, Kopardık Mahşer,

Gittik, Geldik Kıyameti Sor Bize.!.

 

Huzuri.1923 - Kurtuluş Savaşının En İyi Anlatımı


Ülkeyi Dini İrticadan Kurtarmanın Tek Yolu

Millete Kuran’ı Türkçe Olarak Okutmaktır.!.

Şartlar Gelişirse İhtilal’ler Hak Olur.!.

İrtica Başbakan’dan Cesaret Bulursa,

Kim Onun Sokağa Dökülmesini Önleyebilir.?

İrtica’nın Sokağa Dökülmesi İse Ülkenin Kana

Bulanmasıdır. İ.İnönü


Biz Açıkça Milliyetçiyiz...

Ve Milliyetçilik Bizim Yegâne Birlik

Unsurumuzdur. Türk Ekseriyetinde Diğer

Unsurların Hiçbir Etkisi Yoktur. Vazifemiz

Türk Vatanı İçinde Türklüğü Yaşatmaktır.

Türkleri Ve Türklüğe Muhalefet Edecek

Öğeleri Kestirip Atacağız. Ülkeye Hizmet

Edeceklerde Her Şeyin Üstünde Aradığımız

Türk Olmalarıdır. İ.İnönü

 

Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür
Onlar Halkın Yüreğinde Yer Edinmişlerdi
Her Şey Özgür Bir Vatan İçin Dediler
Hiç Bir Tereddüt Etmeden Toprağa Düştüler
Anıları Önünde Saygıyla Eğiliyorum.
Yaşasın Devrim,Yaşasın Sosyalizm.!.

 

"Siz Bana Din İle Refaha Ulaşmış Bir Toplum

Gösterin, Ben de Size Devrim İle Geri Kalmış

Bir Toplum Göstereyim".!. E. Che Guevara

 

“Yurda Ve Halkın Özgürlüğüne

Düşman Olanlar,

Her Zaman Halkın Soylu Davası

Uğrunda Kendilerini Feda

Edenlere

Haydut Gözüyle Bakmışlardır.”

Emiliano Zapata

Diğer Haberler

 • SEÇİMLER, GAZETECİLER VE *HAVALA*
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADIN
 • ÜSKÜDAR’DA DEĞİŞİM DAHA HIZLI OLACAK
 • Hırsıza hırsız olduğunu unutturursan sana ahlak dersi verir.
 • HASAN H. GÜNER RAKİPLERİNE FARK ATIYOR.!
 • SEÇİMLERİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
 • HANÇER; HANÇERLENDİ.!
 • Saadet Partisi İBB Başkan adayı Birol Aydın
 • SİVİL TOPLUMUN AFET SINAVI
 • İKTİDAR MUTLAKA YOZLAŞTIRIR
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP