SARIGÜL KARİZMAYI ÇİZDİRDİ

SARIGÜL KAZANMADAN KAYBETMEYE BAŞLADI. CHP, Mustafa Sarıgül ile birlikte İstanbul’da ve Karadeniz’de kan kaybediyor.Demiştik

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

SARIGÜL KARİZMAYI ÇİZDİRDİ

Bir ay öncesinden;

“SARIGÜL BU GOLÜ KİMDEN YEDİ,

SARIGÜL KAZANMADAN KAYBETMEYE BAŞLADI.

CHP, Mustafa Sarıgül ile birlikte İstanbul’da ve Karadeniz’de kan kaybediyor.

Sarıgül Seçim Atmosferini İyi Kullanamaz ve Bu Tür Hatalar Yapmaya Devam Ederse İstanbul’u Kazanmak Hayalden Öte Gidemeyecek.” Demiştik.  

Kendisini iktidara ana muhalefet partisi olarak kabullendirememiş, Genel Başkanı adam yerine konulmayan ve hala genel müdür diye hitap edilen bir partinin taban örgütlenmesi (bazı köklü eski ilçeler hariç) zayıf ve yok denilecek düzeyde olan Devletin Kurucu partisinden söz ediyoruz.

Bir ay öncesinden bu geleceği görerek yazmıştık. Yine yazıyor ve söylüyoruz ki;

Bu şekliyle 5 kez daha seçime girseler kazanamaz, kazanamazlar..

Benim altı okumdan biri milliyetçiliktir.

“Bu nedenle Mansur Yavaş her ne kadar ülkücü, milliyetçi MHP kökenli de olsa bizim içimizde yer alabilir.” Mantığını CHP lilere anlatamadığı sürece;

Ve her gittiği yerde, toplantıda “ben CHP milletvekiliyim ama CHP li değilim, ben Fethullah hocamın müridiyim diyen Ali Faik Tunay’ı ve partideki diğer F tipi CHP lileri, öz CHP lilere kabullendiremediği sürece;

Yine partide aktif görev aldığı bilinenlerin yanında, kim ve kaç kişi oldukları bilinmeyen MİT, CİA, Mossad, Savama, KGB, BND, ajanlarının varlığı yokluğu konusunda ne kadar güvenilir olup olmadığı hakkında emin olunmadıkça seçim meçim kazanılamaz.

Bu CHP’nin ( örgütü, başkan adayı, sandık kurul üyeleri, il başkanı, ilçe başkanları ve adaylarının ) bu yapı içerisinde başarılı olma şansı yoktur.

Ayrıca SARIGÜL deneyi ile de birçok ilçede CHP sandık görevlileri ve gözlemcilerinin yalnız bırakılmış olduğu gerekli lojistik desteğin sağlanmadığı da görülmüştür.

SARIGÜLDEN MANİDAR HATA

Siyasette ve Şişli’de kendisiyle 7 / 24 beraber ve birinci dereceden yardımcısının Trabzon, Sürmeneli Tayfun Kahyaoğlu olduğu bilinen Sarıgül;

Kapalı mekândaki 1000 kişilik Trabzon etkinliğini ziyarete, miting meydanına gider gibi miting otobüsüyle, özel araç konvoyu ve 500 kişiyle sloganlar atarak, bayraklarla girip bir de AKP’li dostlarına laf dokundurdu ve yuhalanarak büyük darbe aldı.

Basında Çıkan Haberler Sadece Yandaş Medyada Ve Taraflı Yansıtılıyor.

Gerçek şu ki; Sarıgül hiçbir şekilde ve hiç kimseyi doğrudan hedef alan bir söz söylemedi.

Sadece; “AKP’li dostlarım beni çok seviyorlardı, ancak anketlerde ben % 42’nin üzerine çıkınca bana küstüler” dedi. Bütün söylediği bu, fakat kendisiyle birlikte salona giren CHP’lilerin aşırı yüksek sesle “hırsız” kelimesini kullanarak slogan atmaları ortalığı karıştırdı ve Sarıgül onları susturmayınca kendisi yuhalandı.

 

SARIGÜL OKKALI BİR YUMRUK YEDİ

Salondan yuh sesleri arasında çıktıktan sonra da dış mekânda kendi konvoyuna katılmak için ilerlerken bir vatandaşın aşırı tepkisiyle birlikte yüzüne okkalı bir yumruk isabet eden Sarıgül yüzünü korumak için elini havaya kaldırırken çok yakınındaki vatandaşa eli değmiş, bütün hikâye bu.

Bunu tersine çevirip “vatandaşa toka attı” şeklindeki yayınlar taraflı ve yanlıştır.

Ancak kalabalıkta okkalı bir yumruk yemeyi ve onca aleyhte sloganı hak etmemesi gereken Sarıgül Yardımcıları ve yönlendiricilerinin kurbanı oldu denilebilir.

Ayrıca Bunlar Organize İşler; Sarıgül CHP’ye gelirken Kılıçdaroğlu ile yaptığı pazarlıkta 5 ilçe Belediye başkanı ile birçok meclis üyesini kendisi belirleyeceğini, bu olmazsa bağımsız kalacağını söylemiş ve istediğini almıştı. Böyle olunca da yıllardır birlikte beraber olduğu insanlar doğal olarak kendisinden makam ve mevkii beklentisi içine girdiler. Sarıgül’den Belediye Başkanlığı Beklerken; 4. sıradan meclis üyeliğine layık görülmek bazılarını üzmüş olabilir.

 

Aynı salona Sayın Kadir Topbaş’da geldi. Yardımcıları ve koruma ekibi olarak 7 – 8 kişilik grubuyla geldi aynı şekilde Sarıgül gibi karşılandı ve söz hakkı verildi fakat hiçbir şekilde AKP’yi anımsatacak tek söz söylemediği gibi siyaset de konuşmadı.

 

SARIGÜL BU GOLÜ KİMDEN YEDİ

Tags: Sarıgülden Manidar Hata, Sarıgül, Mustafa, Bu Golü, Kimden Yedi, Trabzon, Sarıgül, Kazanmadan, Kaybetmeye, Başladı, Tayfun Kahyaoglu, CHP İstanbulda, Dernekleri, Karadenizde, Kan Kaybediyor, Federasyonu, Sarıgül Seçim, Ökkeş Bölükbaşı, Atmosferini, İyi Kullanamaz ise, Hata Yapmaya, Devam Ederse, İstanbulu Kazanmak, Hayal Olacak,

http://medyagunebakis.com/haber_detay.asp?id=7189&hadi=SARIG%DCL%20BU%20GOL%DC%20K%DDMDEN%20YED%DD&menuno=42

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Nisan.2014 - okkesb@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ - okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Nisan.2014 - okkesb@gmail.com,

 

 

 

Diğer Haberler

 • HANÇER; HANÇERLENDİ.!
 • Saadet Partisi İBB Başkan adayı Birol Aydın
 • SİVİL TOPLUMUN AFET SINAVI
 • İKTİDAR MUTLAKA YOZLAŞTIRIR
 • Vekalet Savaşları
 • CHP & TİP ARASINDA İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMESİ
 • ÇÖKÜŞE GİDEN ÜLKE VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI
 • Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini göze alamazsınız.
 • Disney Atatürkçülüğü
 • TÜRKİYE’DE BRADLEY FAKTÖRÜ KAÇ PUAN.?
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP