28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Siyaset-Politika >> Manşet Haberler
  #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HANGİSİ.?

  ŞEDDELİ VE SÜREKLİ OHAL GELİYOR

  KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!

  SURİYE'YE KUMPAS VE GAZETECİLİĞİN ÖLÜMÜ

  MİLLİ DERİN DEVLET VAR MI, YOK MU.?

  28 ŞUBAT TERSİNDEN TEKRAR EDİLDİ

  24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GENEL KURULU’NDA

  AKSAÇLILARIN DOKUZ EYLÜL HAREKETİ MANİFESTOSU

  SEÇMEN MUHALEFETE KIZGIN

  KILIÇDAROĞLU, ARIZALANDI.! ZARAR VERİYOR.

  *MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZLIĞI* SİZLERE ÖMÜR.!

  "SİYASİ AYAK" ARAYANLARIN DİKKATİNE

  SEÇİMİN TEK KAYBEDENİ KİM.?

  MERAL AKŞENER'DEN 24 HAZİRAN AÇIKLAMASI

  GAZİANTEPSPOR BAŞKANI HASAN ŞAHİN, RTE'NA

  KAFASI KIYAK BİR HÜKÜMET.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşKAFASI KIYAK BİR HÜKÜMET.!

Kafası Kıyak Bir Hükümet Ve Uyanan Asil  Millet.!

“Red-Hack”ın Jandarma İstihbarat raporlarını yayınlaması ile AKP iktidarının meşruiyeti de tartışılmaya başlandı... Patlamalardan önce “sürece karşı olanlar”ı, daha sonra da Suriye İstihbarat örgütü El Muhaberatı sorumlu tutan Başbakan'ın, bu olaydan siyasi rant elde etmek ve toplumu yönetmek üzere, yalan söylediği ortaya çıktı.!

Hükümet, şimdi de bu sıcak gündemi değiştirmek için arka arkaya hamleler yapıyor.!

Başbakan Erdoğan, alkol yasağı yasasını çıkartmakla kalmayıp, 22 Mart 1926'da yasağı (1) kaldıran ulu önderlerimiz için “ayyaş” ifadesini kullanarak, tartışmayı başka bir noktada sürdürmek istedi ve Türk halkını bu tuzağa çekemedi.!

Tam aksine, Atatürk ile İnönü'ye karşı yapılan bu haksız saldırı, halkı fena halde kızdırdı...

Taksim Gezi Parkı'nda AVM yapılmak üzere ağaçların sökülmesi ile bardak taştı... Halk, silkinip ayağa kalktı... Meydanlara yürüyenler militanlar değildi artık.!

Bu kutsal yürüyüş, ABD işbirlikçisi olan AKP iktidarının hızla düşüşünün bir göstergesi olarak kabul edilmelidir. İktidarın siyasi yükselişinin sonu ve geriye dönüşün başlangıcıdır bir bakıma!.. Hükümet, bir kaç gazete ve bir iki televizyon kanalı dışında, tüm medyayı ele geçirmesine rağmen, gündemi değiştirmeyi başaramadı...

Sosyal medya üzerinden bile halk örgütlenebiliyor.!

Yabancı basının, bu diriliş için “Türk Baharı” benzetmesi, dönen tekere çomak sokmak gibiydi. İşe yaramadı tabi... Akıllarınca, bu haklı direnişi “Arap Baharı” ile ilişkilendirerek, antiemperyalist kesimlerin eylemlere katılmasını engelleyeceklerdi...

Başaramadılar, başaramayacaklar... Eninde sonunda bu kavgayı haklı olan Türk halkı kazanacaktır.!

AKP iktidarı, 11 yılda Türkiye'yi Mehmet Aliler ve Mustafa Kemaller olarak ikiye ayırdı ayırmasına da, Mehmet Alilerin “Darbe yapılması için ortam hazırlanıyor” yalanına itibar eden çok şükür olmadı...

Mustafa Kemal'in askerleri bu gidişe “Artık yeter.!” dediler...

Cumartesi günü on binlerle birlikte ben de Kızılay'daydım. Eylemcilerin arasında gururla dolaşıp durdum. Meydanı dolduranlar, sanıldığı gibi sadece üniversite gençlerinden ibaret değillerdi!.. Bu kez sokağa inenler, hükümetin gaz bombası ve tazyikli sularından zerre kadar korkmayan sade vatandaşlardı.!

Türk halkı, eşiği geçmiş her noktada korkuyu yenmişti... Korku imparatorluğunun temelleri Kızılay'da çatırdıyordu. Biber gazı bombardımanı altında, “Hükümet İstifa” sloganları ile TOMA'ların üzerine üzerine yürüyenlerin, girdikleri bu yoldan bir daha geri dönmeyecekleri bellidir.! Sonuç alacakları da kesindir.!

Türkiye'nin en zeki, en başarılı gençlerinden olan ODTÜ'lüler bile, Kızılay Meydanı'na ancak 16.00'dan sonra gelebildiler... Her biri tepeden tırnağa yürek, her biri yerinde zıplayan ateş parçaları gibiydiler...

Pırıl pırıl olan bu aydınlık düşünceli gençler, TOMA'lar üzerlerine gelince biraz geri çekiliyor, ardından o pis demir yığınlarının üzerlerine atlıyorlardı.!

Gencecik çocuklar, saatlerce TOMA'ları tekmelediler.!

Biber gazı ile tazyikli suyu tükenen hükümet, geri çekilmek zorunda kaldı.!

18.00'e doğru Kızılay Meydanı gerçek sahiplerinin eline geçmişti.!

Elbette ki, iktidar da gerçek sahiplerince ele geçirilene kadar bu eylemler devam edecektir.!

Taksim'deki Gezi Parkı'nı “kurtarmak” için başlayan eylemden sonra, çok önemli bir gerçek ortaya çıkmıştır. Artık bu gerçeği kimse görmezden gelemez. Perşembe günü gazeteler şu haberi geçtiler:”Adana'da Suriyeli El Kaide bağlantılı El Nusra örgütüne karşı yapılan operasyonda 2 kg öldürücü sarin gazı ele geçirildi. Operasyonda çok sayıda silah ve mermiye de el konulmuş.!” (2) Biliyorsunuz ki, El- Nusra, silahlı, terörist radikal bir İslamcı örgüttür. Bizim hükümetin de yol arkadaşı sayılır! Birlikte, meşru Suriye yönetimini düşürmek için mücadele ediyorlar. Hükümetin bu ortaklığı yasalarımıza göre çok ağır bir suçtur. (3)

Reyhanlı'da patlayan bombalar işte bu örgütün işiydi.! “Red-Hack”ın yayınladığı istihbarat raporlarından anlaşıldığına göre, güya hükümetimiz önceden alınmış bu istihbarata rağmen, patlamaları önleyememişti.!

AKP hükümeti, Öcalan'la başladığı pazarlıkla, Türkiye Cumhuriyeti'ne önemli ölçüde irtifa kaybettirdi. Dış politikada ise, İslamcı terör örgütleri ile iş tutmaya başlayarak meşruiyetini de yitirdi.!

Bu yüzden iktidarın gerçek sahibi olan Türk Milleti, genel seçimleri bekleyemeden, işe el atmak zorunda kalmıştır.!

Başbakanımız, BM Bağımsız Uluslararası Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Carla Del Ponte'nin, “Muhaliflerin sarin gazı kullandığına ilişkin kuvvetli delillerin tespit edildiği” açıklamasını yalanlayacak şekilde, Suriye'de kullanılan sarin gazının, Suriye Ordusu tarafından, muhaliflere atıldığını söylemesi ve Esat'ı “bebek katili” olarak ilan etmesi bir işe yaramadığı gibi, kendisini ve ülkemizi zor duruma düşürmüştür.!

İçki yasağı, Atatürk ve İnönü'ye “iki ayyaş” denilerek yapılan terbiyesizlik, Üçüncü Boğaz Köprüsü'ne Alevileri katleden Padişah Yavuz Selim'in adının verilmesi, Atatürk Orman Çiftliğinin talan edilmesi ve bir bölümünün Amerikalılara verilmesi, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, “kırmızı çizgili önerilerin süreci yavaşlattığı”ndan yakınarak, görevi ile ilgili olmayan siyasi mesajlar vermesi dahi, bu yalın gerçekleri ikinci plana düşürmeye yetmemiştir.!

 

Bir diğer önemli konu; Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'ndan 2 başkan yardımcısı ile 12 şube müdürünün aynı anda görevden alınmasıdır. Bu olay bile başlı başına TSK'ya yapılan alçak tertibin bir itirafı gibidir... Balyoz ve Ergenekon Davaları'nın soruşturmasını yapan ve kanıtlarını hazırlayan bu ekip, acaba neden görevden uzaklaştırılmıştır? İstihbaratçılar, hükümetin “Milli Görüş” kanadına karşı, özel bir tertibin içerisine mi girdiler.? Hukuka aykırı işler yaptıkları kesindir! Yoksa ne diye görevden alınsınlar.?

Hükümet, bu görevden almalar ile, aynı zamanda istihbaratı yönetenlerin, daha önce yaptıkları bütün işleri de şaibeli hale getirmiştir.!

Aslında bu durum bir itiraf kabul edilmelidir. Gerçi onların Balyoz ve Ergenekon davaları için hazırladığı kanıtların sahte ve düzmece oldukları defalarca kanıtlanmıştır.!

Türk halkının adalet duygusunun ağır yaralanmasına, Amerika'da eğitilen bu Cemaatçi polisler sebebiyet vermiştir. Devletin temeli olarak bilinen adaleti, adım adım yine bunlar yok etmişlerdir.!

Dolayısıyla, özel görevli mahkemelerde yapılan yargılamaların, TSK'yı teslim almak için kurgulanmış bir tertip olduğu da bir kez daha ortaya çıkmıştır.!

Bu suçun ortakları ise Başsavcı Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarıdır.!

Sadece bu iki önemli olay, hükümete meşruiyetini kaybettirmeye yetmiştir.!

ABD'nin çıkarlarını korumak için teröristlerle işbirliği yapan ve komşu bir ülkenin meşru hükümetini devirmeye çalışan hükümetimizden, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, sarin gazı ile ilgili olarak açıklama yapmasını istemektedir.! (4) Diplomatik dilin dışına çıkılarak tercüme edersek; Rusya'nın, T.C Hükümetini Suriye'ye saldıran teröristlere sarin gazi vermekle suçladığı açıktır.!

Şimdi de şu sorulara yanıt arayalım: Emniyet İstihbarat Dairesinin yönetim kadrosu, hükümete karşı görevden alınmayı gerektirecek ne gibi hukuk dışı işler yapmıştır? Hukuka aykırı bir eylemleri yoksa neden görevden alınmışlardır.?

Bu soruların yanıtı ne şekilde verilirse verilsin, Emniyet İstihbaratının benzer işlem ve eylemlerini TSK mensupları için de yaptıkları ortaya çıkacaktır. Bu son duruma göre, Ergenekon ve Balyoz Davaları temelden çökmüş sayılır.!

Bu davaların başsavcılığı sıfatını üstlenerek, bütün bu hukuksuzlukların arkalarında duran Erdoğan hükümeti, bir de bu nedenle meşruiyetini kaybetmiştir...

Yürürlükteki hukukun dışına çıkan ve halkına zulmeden  bütün iktidarlar meşruiyetini kaybetmiş sayılırlar!..

İşte tam da bu noktada devreye, halkın “direnme hakkı” çıkar.!

Böyle olunca da “meşru” olan hareket, seçilmiş iktidarın ki değil, onu seçen halkın hareketi kabul edilir!..

Suriye ile savaşın eşiğine gelmek mi önemlidir yoksa Kuzey Marmara'nın son ormanlık alanının talan edilmesi mi?.. Elbette ki savaş daha hayati öneme sahiptir...

O bakımdan Taksim Gezi Parkı'nda kesilen bir kaç ağaç için Türk halkı ayağa kalkmamıştır!..

Reyhanlı'daki patlamalardan önce, Suriye uyruklu bir kişiye ait olan restoranda, Türk bayrağının cinsel organına sürüldükten sonra yere atılması, çiğnenmesi ve yakılması ile başlayan gerginlik üzerine, yapılan soruşturmada ortaya çıkan gerçekle, Türk halkının bam teline basılmıştır!.. Restoranın sahibi Muhammet Quadaymat'ın ABD vatandaşı olduğu ve ABD Konsolosluğu'nun bu olaya müdahil olduğu ortaya çıkmıştır ve Türk halkı bunu bilmektedir!..

Bütün bu yaşananlar karşısında hükümetin gösterdiği sağırlık, Türk halkının onurunu zedelemiştir!..

Bu nedenle de olup bitenlere sebebiyet veren AKP Hükümeti, artık Türk halkının meşru temsilcisi olarak görülemez!..

Meşruiyetini yitirmiş bu kafası kıyak iktidarı değiştirmek için, yapılan bütün yasal eylemler, meşru ve haklı kabul edilmelidir!..

Av. Cemil Can

 

KAFASI KIYAK BİR HÜKÜMET VE UYANAN ASİL MİLLET.!

DİPNOTLAR:

1-) http://80.251.40.59/politics.ankara.edu.tr/karahan/makaleler/menimuskirat.pdf

2-) http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/22058-sarin-gazi-muhaliflerde.html

3-) Türk Ceza Kanunu, Yabancı devlet aleyhine asker toplama

MADDE 306. - (1) Türkiye Devletini savaş tehlikesi ile karşı karşıya bırakacak şekilde, yetkisiz olarak, yabancı bir devlete karşı asker toplayan veya diğer hasmane hareketlerde bulunan kimseye beş yıldan oniki yıla kadar hapis cezası verilir.

4-) http://www.aydinlikgazete.com/mansetler/22089-sarin-gazini-acikla.html

 

Cemil CAN, Ankara – Temmuz.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb –E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Cemil CAN, Ankara – Temmuz.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

  Diğer Haberler
 • #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HANGİSİ.?
 • ŞEDDELİ VE SÜREKLİ OHAL GELİYOR
 • KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
 • SURİYE'YE KUMPAS VE GAZETECİLİĞİN ÖLÜMÜ
 • MİLLİ DERİN DEVLET VAR MI, YOK MU.?
 • 28 ŞUBAT TERSİNDEN TEKRAR EDİLDİ
 • 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GENEL KURULU’NDA
 • AKSAÇLILARIN DOKUZ EYLÜL HAREKETİ MANİFESTOSU
 • SEÇMEN MUHALEFETE KIZGIN
 • KILIÇDAROĞLU, ARIZALANDI.! ZARAR VERİYOR.
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - #zKUŞAĞININ PARTİSİ.! HAN
    - ŞEDDELİ VE SÜREKLİ OHAL G
    - KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM
    - SURİYE'YE KUMPAS VE GAZET
    - MİLLİ DERİN DEVLET VAR MI
    - 28 ŞUBAT TERSİNDEN TEKRAR
    - 24 HAZİRAN SEÇİMİ AKPM GE
    - AKSAÇLILARIN DOKUZ EYLÜL
    - SEÇMEN MUHALEFETE KIZGIN
    - KILIÇDAROĞLU, ARIZALANDI.
    - *MİLLETVEKİLİ DOKUNULMAZL
    - "SİYASİ AYAK" ARAYANLARIN
    - SEÇİMİN TEK KAYBEDENİ KİM
    - MERAL AKŞENER'DEN 24 HAZİ
    - GAZİANTEPSPOR BAŞKANI HAS
    - TANSU ÇİLLER'DEN AKP'YE D
    - MUHARREM İNCE'YE; İNCE SI
    - YÜREKLİYSEN GEL EKONOMİ K
    - ERDOĞAN İNGİLTEREYE TESLİ
    - NAMINIZI, EN İYİ AKP İLE


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.