20.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Sosyal Yaşam >> Manşet Haberler
  *LAS TESİS DANSI* HAPİS GEREKÇESİ

  CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİĞİ İLE AKLAMA.!

  CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİĞİ İLE AKLAMA.!

  İSLAM’A EN UYGUN YAŞAYAN ÜLKELER

  ARDAHANDA BİR ŞEYLER OLUYOR

  MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR

  BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN İSTEDİĞİ TOPLUM BİÇİMİ

  POLİS DEVLETİ & DEVLETİN POLİS

  EYY AHALİ LÜKSTEN, ŞATAFATTAN UZAK DURUN

  BİR ÖLÜ İLE HOCANIN CENAZE SOHBETİ

  ADNAN OKTAR’IN HOCASI EDİP YÜKSEL...

  FOX TV TÜRKİYE’DEN ÇEKİLDİ.!

  WC MESCİTLİ TUVALET; TUVALETLİ MESCİT.!

  LÜLEBURGAZ'IN ULUSAL ELÇİLERİ - 2018

  MEHMET AKİF ERSOY'UN YILBAŞI YORUMU.!

  MCD GENÇLİK KULÜBÜ & OTOBÜSÜ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşMCD GENÇLİK KULÜBÜ & OTOBÜSÜ

 

“Gençlik Otobüsü” Projesi 2010 Yılında MCD Genç

lik Kulübü Tarafından Gençlere Avrupa Fırsatları Sunmak Amacıyla Oluşturulmuş Dünya’nın En Büyük Gençlik Hareketlilik Projesidir.

 

 

“Gençlik Otobüsü” projemizin amacı, ülkemizde, Avrupa da ve Balkanlarda yaşayan gençlerin bir araya gelerek kaynaşmalarını, ülkemiz gençleri ile AB ve Balkan ülkelerindeki gençlerin birbirlerini tanımaları ve ayrı toplumlara ait insanların birlikteliklerini oluşturacak proje ortaklıkları kurmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

“Gençlik Otobüsü” projesinin ilki 2010 ağustos ayında 51 gencin katılımıyla Avrupa’nın 12 ülkesinde kültürel aktiviteler düzenlenerek gerçekleştirilmiştir.

Projeye katılacak gençlerin seçimi, ülke genelinde,  gençlik, dostluk, barış, MCD Gençlik Otobüsü temalarında slogan yarışması düzenlenerek bu temalarda en güzel sloganı bulan 300 gencin içerisinden seçilerek gerçekleştirilmiştir.

Slogan yarışmasına 11.000 genç katılmıştır.

11.000 slogandan en iyi 300 slogan sahibi Ankara Rixos Grand Hotel’e çağrılarak burada gruplar halinde yaklaşık bir saatlik mülakata tabi tutulmuşlardır.

Yapılan mülakatlar sonucunda en iyi 30 slogan sahibi genç “Gençlik Otobüsü”ne katılmaya hak kazanmışlardır.

Gençlik Otobüsü projesinin diğer katılımcıları ise proje kapsamında gönüllü çalışan asistan kadrosundan oluşturulmuştur.

Proje 12 Avrupa ülkesi 15 şehirde toplam 25 günlük bir sürede gerçekleştirilmiştir. Proje süresince gidilen ülkelerin başkentlerinde stantlar kurularak ülkemizin tarihi yerlerinin tanıtım broşürleri dağıtılmıştır.

Ayrıca yine kurulan bu stantlarda Türk kahvesi yapılarak oradaki vatandaşlara ikram edilerek Türk kültürümüz tanıtılmıştır.

“Gençlik Otobüsü” projemiz kapsamında Yunanistan, (Selanik) İtalya, (Bari, Roma, Venedik, Pisa, Floransa) Fransa, (Paris) Belçika, (Brüksel) Hollanda, (Amsterdam) Almanya, (Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Avusturya, (Viyana) Macaristan, (Budapeşte) Romanya, (Bükreş) Bulgaristan, (Sofya) Vatikan Ülke ve şehirlere gidilmiştir. 

“Gençlik Otobüsü 2” projesi ise 2011 ağustos ayında 55 gencin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. “Gençlik Otobüsü”ne katılan bu 55 gencin seçimi ise ülke genelinde gönüllülük teklif çağrısı açılarak, MCD Gençlik Kulübü’nün üretmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerinde görev alan en aktif ve en başarılı gençlerden seçilmiştir.

Proje kapsamında 13 ülke 16 şehre gidilmiştir.  Proje 30 gün sürmüş olup gidilen şehirlerde stantlar kurulmuş ve Türk kültürümüz tanıtılmıştır.

Yine proje kapsamında AB daimi temsilciliği ziyareti, resmi ziyaretler ve sivil toplum kuruluşu ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Paris, Roma, Brüksel ve Selanik’te proje atölyeleri kurulup “Gençlik Otobüsü”ne katılan gençlere proje yapımı öğretilmiştir.

“Gençlik Otobüsü projesini İstanbul’dan uğurlayanlar ülkemizi Avrupa’da tanıtan kültür elçileri olmamızı istemişlerdir.

“Gençlik Otobüsü projemiz kapsamında Yunanistan, (Selanik) İtalya, (Bari, Roma, Venedik, Pisa, Floransa) İspanya, (Barselona) Fransa, (Paris) Belçika, (Brüksel) Hollanda, (Amsterdam) Almanya, (Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Avusturya, (Viyana) Macaristan, (Budapeşte) Romanya, (Bükreş) Bulgaristan, (Sofya) Ülke ve şehirlere gidilmiştir.  

“Gençlik Otobüsü 3” projemiz ise 2012 ağustos ve eylül aylarında 50 gencin katılımıyla Avrupa’nın 15 ülkesi ve 22 şehrine gidilmiştir. Proje 36 gün sürmüştür.

“Gençlik Otobüsü projesine katılan bu 50 gencin seçimi ise ülkemizin 4 ayrı bölgesi ve 12 ilinde asistanlık toplantıları yapılmış ve projede en aktif çalışan asistanlar “Gençlik Otobüsü”ne katılmaya hak kazanmışlardır.

“Gençlik Otobüsü projesi kapsamında Bulgaristan, (Sofya) Romanya, (Bükreş) Macaristan, (Budapeşte) Ukrayna, (Krakow) Slovakya, (Bratislava) Avusturya, (Viyana) Çek Cumhuriyeti, (Prag, Karlovy vary) Almanya, (Berlin, Füssen) Hollanda, (Amsterdam) Belçika, (Brüksel) Fransa, (Paris) İspanya, (Barselona) İtalya, (Milano, Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Birindisi,) Yunanistan, (Selanik) Vatikan Ülke ve şehirlere gidilmiştir. 

Ayrıca “Gençlik Otobüsü kapsamında ülke genelinde yetenek yarışması düzenlenerek, yarışma sonucunda 1. 2. 3. 4. Ve 5. olan gençlerde Gençlik Otobüsü’nün katılımcıları arasında yer almışlardır.

“Gençlik Otobüsü projemiz kapsamında gittiğimiz şehirlerde stantlar kurup ülke kültürümüzün tanıtımı, Hacivat karagöz sokak gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştirilmiştir.

Yine proje kapsamında her şehirde bir kültürel oyun oynayarak ve çeşitli yarışmalar düzenleyerek Gençlik Otobüsü belgeseli çekilmiştir. 

“Gençlik Otobüsü projemizin uğurlamasını ise AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sayın Abdülkadir AKSU gerçekleştirmiştir. 

 “Gençlik Otobüsü projemiz ise 01 Ağustos 09 Eylül 2013 tarihleri arasında  40 gencin katılımıyla Avrupa’nın 16 ülkesi ve 26 şehri ziyaret edilerek gerçekleştirilmiştir. 

 “Gençlik Otobüsü katılımcıları ise “Gençlik Otobüsü projesinde gönüllü olarak çalışan gençler, Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi parti Gençlik Kolları temsilcileri ve Belediyelerin Gençlik Meclisleri temsilcilerinden oluşturulmuştur.

Proje kapsamında gidilen şehirlerde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve resmi makam ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

Böylece proje kapsamında ülke gençlerimizin Avrupa da ve Balkanlarda bulunan belediye, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle diyalog oluşturmalarını sağlanmış ve kurulan bu diyaloglar sayesinde gençlerimiz ileriye dönük işbirlikleri gerçekleştirme fırsatı elde etmişlerdir. Yine proje kapsamında gençlerimizi uluslar arası özel şirketlerle bir araya getirerek “Gençlik Otobüsü” katılımcılarına bu şirketlerde staj yapabilme imkânı da sağlanmıştır.

“Gençlik Otobüsü 4” projemiz kapsamında Bulgaristan, (Sofya) Romanya, (Bükreş) Macaristan, (Budapeşte) Avusturya, (Viyana) Almanya, (Füssen, Bremen, Berlin) Çek Cumhuriyeti, (Prag) Hollanda, (Amsterdam) Belçika, (Brugge, Brüksel) Lüksemburg, (Lüksemburg) Fransa, (Cannes, Nice, Paris) İspanya, (Madrid, Barselona) Monaco, (Monte Carlo)  İtalya, (Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Bari) Vatikan, Yunanistan, (Selanik) ülkeleri ve şehirleri ziyaret edilmiştir.

“Gençlik Otobüsü projemiz ise 09 Ağustos 15 Eylül 2014 tarihleri arasında  50 gencin katılımıyla Avrupa’nın 15 ülkesi ve 28 şehri ziyaret edilerek gerçekleştirilmiştir. “Gençlik Otobüsü projemize 43.200 genç başvuru yapmıştır.

“Gençlik Otobüsü 5 Genç Liderler Buluşması” projemiz kapsamında yapılan 43.200 başvuru arasından seçilen 6.000 gencimize; ülkemizin iş, sanat, spor ve siyaset dünyasının önde gelen isimleriyle bir araya getirilerek hayat tecrübelerinden faydalanmaları sağlanmıştır.

Her yıl farklı konseptlerde gerçekleştirilen “Gençlik Otobüsü”  projemiz yüzlerce gencin hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi, -okkesb@telmar.net

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 – okkesb61@gmail.com,

 

 

GENÇLİK OTOBÜSÜ NEDİR

2010 yılında Maksut Coşkun Dokunulmaz tarafından hayata geçirilen Gençlik Otobüsü projesi ile ülkemizdeki gençlere Avrupa’yı ücretsiz gezme fırsatı sunuluyor.

Her sene hızlı bir şekilde büyüyen Gençlik Otobüsü ne bu 2013 yılında 43 bin başvuru geldi. Bu rakam her sene hızlı bir şekilde artmakta ve her geçen gün daha fazla gencin hayallerini gerçekleştirmeye devam etmekte.

Gençlik Otobüsü Nedir.?

18 Nisan 2005 yılında kurulan Gençlik Otobüsü organizasyonu Maksut Coşkun Dokunulmaz tarafından hayata geçirilmiş Dünya'nın en büyük gençlik organizasyonudur.

Gençlik Otobüsü Projesinin amacı gençlerimize Avrupa fırsatları sunmak ve gençlerin yeterliliği arttırmayı hedefleyen bir projedir. Ankara'dan başlayan bu macera şu anda Türkiye'nin her yerine yayılmış durumda.

Gençlik Otobüsü her sene 50 gencimizi Avrupa'nın 15 ülkesi ve 28 şehrini gezdiriyor. Gençlik Otobüsü Projesine başvuru yaparak sizde bu eşsiz macerada yer alma hakkı kazanabilirsiniz.

Gençlik Otobüsü Nasıl Başvurulur.?

* Gençlik tobüsü'ne http://www.genclikotobusu.com/ adresinden başvuru yapabilirsiniz.

18-35 yaş arasında olmanız gerektiğini lütfen unutmayın bu yaşlar aralığında değilseniz başvuru yapamazsınız.

Başvuru süreci internet sitesinden ilk olarak sizden istenilen formu doldurarak başlıyor ve bir kaç aşaması bulunuyor.

Gençlik Otobüsü Başvurularında Nelere Dikkat Etmeliyiz.?

Gençlik Otobüsü başvuruları teker teker özenle incelenmektedir. İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus TC numaranızı yanlış yazmamanız. TC numarasını yanlış yazan ve yanlış bilgi dolduran kişilerin ilk elemede hemen elenmeye mahkûm olduğunu unutmamanız gerekiyor.

Başvuru sürecinde sizden yetenekleriniz ve Gençlik Otobüsü’ne ne gibi katkılar sağlayacağınız sorulmaktadır.

Başvuru sürecini kaçırmamaya özen gösteriniz.

Gençlik Otobüsü Elemeleri Nasıl Yapılıyor.?

1. Aşama: İlk eleme ön başvuru süreci ile başlıyor. Gençlik Otobüsü'nün web sitesinden girerek başvuru yapıyorsunuz.

2. Aşama: İlk elemeyi geçenler İstanbul'da düzenlenecek olan toplantıya katılması gerekiyor. İstanbul'daki toplantıya gitmek için bütün kolaylıklar sağlanıyor.

Bu toplantıya eğer elemeyi geçerseniz kesinlikle gitmenizi öneriyorum. Belki de hayatınız boyunca bir daha karşılaşamayacağınız bir çok şirket sahibi ile CEO'larla tanışma fırsatınız bulunuyor.

3. Aşama: Toplantıya gelen kişilerden kendilerini anlatmaları için 2 dakikalık video çekmeleri isteniyor. Bu otobüse ne katkıda bulunabilirsiniz bunları paylaşmanız isteniyor. Örnek müzisyen iseniz bu otobüse müzik olarak ne gibi bir katkı sağlayabilirsiniz. Bunun hakkında kendinizi de tanıtan bir video çekmeniz gerekiyor. 

4. Aşama: 2 dakikalık tanıtım videosu aşamasını geçtiğiniz takdirde sizleri Ankara'da ki o mükemmel toplantıya çağırıyorlar. Bu toplantıda kendinizi kanıtlamak için bilgiler veriliyor.  ( Genç Kart sahibiyseniz ön eleme ve video elemesini otomatik geçiyorsunuz, tavsiyem projeye aidiet hissetmeniz adına Genç Kart sahibi olmanız. 

http://www.genclikotobusugenckart.com/go-genc-kart-satin-al.html kartı buradan alabilirsiniz. )

5. Aşama : Son aşama bu kısım Ankara toplantısından sonra sizlerin taahhüt ettiğiniz alanlarla ilgili çalışmalar gerçekleştirip bu çalışmaları proje koordinatörüne sunmanız gerekiyor.

6. Aşama : Eğer Gençlik Otobüsüne kabul edilirseniz sizi güzel bir Avrupa yolculuğu bekliyor. :)

Gençlik Otobüsü Hangi Ülkelere Götürüyor.?

Gençlik Otobüsü Avrupa projesi kapsamında gideceğiniz ülkeler ve şehirler şu şekilde. Bulgaristan, (Varna) Romanya, (Köstence) Ukrayna, (Odesa) Rusya, (Moskova, ST. Petersburg) Estonya, (Tallin) Letonya, (Riga) Litvanya, (Vilnius) Polonya, (Varşova) Almanya, (Berlin, Füssen) Fransa, (Paris, Cannes, Nice) İspanya, (Madrid, Barselona) Monaco, (Monte Carlo)  İtalya, (Milano, Venedik, Pisa, Floransa, Roma, Napoli, Pompei, Bari,) Vatikan, (Vatikan) Yunanistan, (İgoumenitsa, Selanik, İpsala)

Gençlik Otobüsü Amerika projesi kapsamında gideceğiniz şehirler şu şekilde. Boston, Atlantic City, New York, Philadelphia, Washington DC, Orlando, Miami, New Orleans, Los Angeles, Las Vegas, San Francisco,  San Diego.

Gençlik Otobüsü “Türkiye Kültür Turu Doğu&Batı″ projesi kapsamında gideceğiniz şehirler şu şekilde.

Ankara, Konya, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Adıyaman, şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Van, Doğubeyazıt, Iğdır, Kars, Artvin, Batum, Hemşin-Ayder, Trabzon, Samsun, Safranbolu, İstanbul, Bursa, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Pamukkale, Antalya, Alanya.

Gençlik Otobüsüne Katılım Şartları İçin bakınız.

http://www.genclikotobusu.com/tr/katilim-sartlari.html 

Gençlik Otobüsü web sitesinde neden telefon numarası yok.?

Her yıl on binlerce başvuru gelmekte ve başvuran kişiler genel bilgi almak için telefonla arama çabalarından dolayı sitede ne yazık ki telefon bilgisi bulunmamaktadır. Web sayfasındaki soru sor bölümünden Gençlik Otobüsü'ne ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

İletişim numaraları ile Gençlik Otobüsüne ulaşamazsınız.

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 – okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi, -okkesb@telmar.net

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Mart.2015 – okkesb61@gmail.com,

  Diğer Haberler
 • *LAS TESİS DANSI* HAPİS GEREKÇESİ
 • CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİĞİ İLE AKLAMA.!
 • CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİĞİ İLE AKLAMA.!
 • İSLAM’A EN UYGUN YAŞAYAN ÜLKELER
 • ARDAHANDA BİR ŞEYLER OLUYOR
 • MEDENİ KANUN DA RAFA KALDIRILIYOR
 • BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİNİN İSTEDİĞİ TOPLUM BİÇİMİ
 • POLİS DEVLETİ & DEVLETİN POLİS
 • EYY AHALİ LÜKSTEN, ŞATAFATTAN UZAK DURUN
 • BİR ÖLÜ İLE HOCANIN CENAZE SOHBETİ
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - *LAS TESİS DANSI* HAPİS G
    - CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİ
    - CİNSEL SALDIRIYI, OYBİRLİ
    - İSLAM’A EN UYGUN YAŞAYAN
    - ARDAHANDA BİR ŞEYLER OLUY
    - MEDENİ KANUN DA RAFA KALD
    - BEŞTEPE BAŞKANLIK SİSTEMİ
    - POLİS DEVLETİ & DEVLETİN
    - EYY AHALİ LÜKSTEN, ŞATAFA
    - BİR ÖLÜ İLE HOCANIN CENAZ
    - ADNAN OKTAR’IN HOCASI ED
    - FOX TV TÜRKİYE’DEN ÇEKİLD
    - WC MESCİTLİ TUVALET; TUV
    - LÜLEBURGAZ'IN ULUSAL ELÇİ
    - MEHMET AKİF ERSOY'UN YILB
    - BİZİM KADINLAR ÜZERİNE AL
    - ALMANYA, AVRUPA'YA GİDECE
    - MARAŞ DONDURMASI KONYA'DA
    - K.MARAŞ'TAN SAMSUN'DA DON
    - GÖKDERE BATI ANTALYA YÖRÜ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.