YALANA SIĞINAN HÜKÜMET GİDİCİDİR

Halka Hizmet Yerine, Siyasete Hizmet Edenler, Belki Geçici Bir Süre İçerisinde Avantajlı Bir Konum Elde Edebilirler. Ya Sonra..!.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

YALANA SIĞINAN HÜKÜMET GİDİCİDİR

Halka Hizmet Yerine, Siyasete Hizmet Edenler, Belki Geçici Bir Süre İçerisinde Avantajlı Bir Konum Elde Edebilirler. Ya Sonra..!.

SÖYLEYECEK ÇOK SÖZ VAR.!.

1.) Yalana Sığınan Hükümet Gidicidir

Hükümet gerilimden medet umuyor.! Şimdi de karanfillere biber gazı ve plastik mermi sıktılar. Her zamanki gibi olayların arkasında dış bağlantı arıyorlar. Zira olaylarda CHP'nin aktif rol aldığı iddiaları pek tutmadı. CHP'liler ise pasif davrandığı için parti yönetimine kızgın... MHP hükümetin emrinde zaten buna rağmen, gösteriler durmuyor. Erdoğan'ın ne kadar zor durumda olduğunu bu tablo göstermeye yeter. Kim ne derse desin, Erdoğan'ın Afrika gezisi sırasında hükümet kanadından gelen Şiddete bulaşmayan göstericiler yurtseverdir”, “İşleri çığırından çıkartan polisin gazlı müdahalesidir saptamaları, AKP'de ciddi bir çatlak yarattı...

Hazret gelir gelmez, işleri tersine döndürdü.!

Daha önce Ergenekon tertibini protesto edenler için kullandığı marjinal-terörist sıfatını, şimdi Taksim Gezi Parkı Direnişi'ne katılanlar için kullanmaya başladı. Aklınca gösterilere katılanların sayısını azaltacaktı. Tam tersi oldu tabi. Halk yine alanları doldurdu. Başbakan'ın evlerine zorla tıktığımız yüzde elli var diyerek, iç çatışma çıkaracağı tehdidini de savurdu. O da yemedi... Göstericiler için son olarak; Camide içki içtiler, Ankara'nın ortasında bayrağımızı yaktılar, kucağında 6 aylık çocuğu olan gelinimi tartaklayıp, üzerine işediler.!.? yalanına başvurdu.!.?

Allah'tan bu sözlerine AKP'ye destek verenler dahil kimse inanmadı.! Anlaşılan, iki kişiden biri Başbakan'ı dinlemiyor artık.!

Başbakan'ın, Gezi Parkı'ndakiler için Her durum orada meşru, büyük abdestlerini de orada yapıyorlar...” sözleri üzerinde, neyse ki, kimse fazla durmadı.! Başbakan'ın durum sözcüğü ile neyi kastettiğini çok iyi biliyorum.! Ne de olsa bu ülkenin Başbakanı, dost var düşman var, o nedenle onu demiyorum.!

AKP sonunda gösterilere karşı gösteri, kartını da ileri sürdü. Erdoğan'ın, 10 bin kişiye karşı 1 milyon kişi toplayabilirim sözlerinin palavradan ibaret olduğu; Sincan, Kazlıçeşme ve Kayseri mitingleri ile ortaya çıktı...

AKP'ye oy veren türbanlı kızlar, beklendiği gibi 4 çeker ciplerinden inip, bu mitinglere iştirak etmediler. AKP'li delikanlılar da işadamıydılar; işleri başlarından aşkın olduğu için Erdoğan'ın peşine düşemediler... Çünkü, hepsinin de kaybedeceği bir şeyleri vardı.! Kaybedecek bir şeyleri olmayanlardır Taksim'dekiler.!

Bu arada dikkatimi çekti; acaba Abdullah Gül, neden mesajlarını Rize'den, Recep Tayyip Erdoğan ise Kayseri'den veriyor.?

Bayram değil, seyran değil, Abdullah Gül'ün Rize'de ne işi olabilir.? “Hiçbir devletin şiddete müsaade etmediğini” söylemek için illa da Rize'ye mi gitmek gerekiyor.? Acaba Gül, bu konuşması ile “devlet”i öne çıkartıp, Gezi Parkı direnişçilerini linç etmek isteyen Rizelileri mi uyardı.?

Merak etmeyin, Başbakanın karşı karşıya getiremediği halkı, Rize Dükalığıkarşı karşıya hiç getiremez.!

2.) Bu Faturayı Polisler de Ödeyecek

Hedef göstererek, gaz fişeğini ateşleyen gecekondu kökenli polis memurlarına ne demeli.? Gezi Parkı Direnişi'ne destek verenlere orantısız güç kullanma ile başlayan şiddeti; giderek insanlık dışı muameleye dönüştürdüler.!

Sonunda faturanın, kraldan fazlı kralcı kesilen ve iktidarın gözdesi olmaya çalışan bu polis memurlarına çıkacağı kesindir.!

ABD'de eğitim görmüş Emniyet İstihbarat Dairesi'nin başındaki amirleri, şimdi neredeler ve hangi görevi yapıyorlar.? En gizli ve önemli görevleri yapan bu zatlar, makamlarını bile koruyamadılar. Bu kadar kör olabilir mi insan.?

Bu çıplak gerçeğin karşısında; binlerce işsiz lise mezunu arasında iş bulabilen ve başka hiç bir vasfı bulunmayan, arkasını dayayacağı bir dayısı da olmayan bu sıradan polis memurları, yerine getirdikleri hukuka aykırı emirler sonucu işlenen suçlardan nasıl korunacaklar? Yaşadığımız deneyimler gösterdi ki, siyasilerin isteklerini yerine getirirken, yasaları çiğneyenler, eninde sonunda yalnız kalmaya ve hesap vermeye mahkumdurlar.! Çünkü bu emirleri veren siyasiler, kendilerini kurtarmak için öncelikle onları suçlayacaklardır.!

Halka hizmet yerine, siyasete hizmet edenler, belki geçici bir süre içerisinde avantajlı bir konum elde edebilirler. Ne var ki, kısa süre içerisinde kullanılıp atılan mendil durumuna düşecekleri tartışmasızdır. Zira hiç bir iktidar sonsuz değildir. En güçlü iktidarlar bile, günü geldiğinde çekip gitmek zorundadır.! Kalıp hesapları verecek olanlar sıradan memurlar olacaktır. O halde sığınılacak yer, siyasi iktidarlar değil, daima hukuk olmalıdır... Bu nedenle de TOMA'lı ve akrepli polisler, hukuku hukuk olmaktan çıkartmamalıdır.!

Çok şükür, devlet gibi vatandaş da teknolojiden yararlanmaya başlamış. Artık, hedef gözeterek gençlere ateş eden gaz tüfekli polislerin görüntüleri, basın mensupları gibi göstericiler tarafından da kayıt altına alınıyor! İktidarın zora düştüğü an, polis memurlarını feda ederek kendini koruma altına alacağı sır değil... Kanıtlar herkesin elinde var artık. Eskiden olduğu gibi, deliller kayboldu veya görüntüler bozuldu mazeretleri ile kurtarmak olanaksızdır...

3.) Kendini Aşağılatan Tuhaf Bir Milletiz

AKP destekçisi bir gazeteci; Başbakan aşağılanmış bir kesimi temsil ediyor demiş... Zaman zaman benzer sözleri Başbakan da etmiş. İmam-Hatipli olduğumuz için bizi aşağıladılar sözlerini defalarca söylemiştir... Bütün bu söylemin hedef kitlesi, hiç kuşku yok ki, kendilerini aşağılanmışhisseden kesimlerdir... Bunların sayısal tutarı, kayda değer olmalı ki, Başbakan en kritik anlarında bile, bu kesime mesajlar göndererek, onları çantada keklik durumuna getirmek istiyor.! Şimdi size esaslı bir soru: Ülkemizde nerdeyse 60 yıldır kesintisiz olarak iktidar olan sağ görüşteki siyasi partiler olduğuna göre, kendilerini aşağılanmış kabul eden kesimleri, kim aşağılamış olabilir ki.! Asıl aşağılık davranış; dayandığı kesimi aşağılayıp, sonra da bu durumdan mağduriyet” çıkartarak istismar etmektir.!

4.) Bağımsız Türkiye 60 Yılda Ne Hallere Gelmiş

Hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik, Bunlar ABD senaryosudur. Apolitik gençlik politize edilmiştir demiş...

Pardon ama AKP kimin senaryosuydu acaba.? Ergenekon tertibini kimler planlamıştı.?

Başbakan, Kayseri'de düzenlenen Milli İradeye Saygımitinginde yine saygısızlık yapmış.!

Yardımcısı Arınç’ın, yurtsever olarak nitelediği, Taksim Gezi Parkı Direnişi'ni destekleyenlere kukla ve piyon demiş... Gören Allah için desin, AKP'nin MYK toplantısı sırasında, ABD elçisinin genel merkez binasına gelerek, talimatlar vermesini içine sindirenler ve iç işlerime karışıyorsunuz sitemine karşılık, Bu içişlerine müdahale değildir, aynı kulübün üyesiyiz, uyarılarımızı yapmak hakkımızdır” sözlerine karşılık sesini yükseltemeyenler, kukla veya piyon değil de direnişçiler mi piyon oluyor.?

5.) “Bağımsız Kürdistan” ve Y-CHP

Apo'nun direktifi ile AKP'nin himayesinde Diyarbakır'da gerçekleştirilen Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm adlı konferansın sonuç bildirgesinde:

“Kürdistan halklarının kendi tercihleri ile statülerini (özerklik, federasyon, bağımsızlık olarak) belirleme hakkına sahip olduğu, Kürdistan halklarının kendi kaderini tayin hakkının sadece Kürdistan halkının kararına ve onayına bırakılması üzerine ortaklaşılan bir ilke olduğunun kabul edilmesi ve Kürdistan'ın bir statüsü olmadan Kürt sorununun nihai olarak çözülemeyeceğini karar altına almıştır.” Denmektedir...

Bu sözleri ilk defa duyuyor değiliz. PKK'nın izlediği siyaset;

ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ne endekslidir ve nihai hedefleri, topraklarımız üzerinde Bağımsız bir kukla devlet kurmaktır. Bu nedenle de Kürtlerin, ABD'nin talimatlarına göre hareket etmesini kanıksadık. “CHP'nin bu proje içerisinde yeri neresidir.?” sorusunun yanıtı parti programında yazılıdır. Programa göre, CHP üniter devletten yanadır. Parti yönetimi, BDP'liler tarafından ele geçirildikten sonra, ne parti programını değiştirmişler ne de programa uygun söylem geliştirmişlerdir.!

Yukarıda özetlenen “karara” karşı, Y-CHP 'nin söylediği bir tek sözcük yoktur...

Y-CHP, sanki böyle bir konferans yapılmamış ve bu karar alınmamış gibi davranarak kimi aldatmaya çalışıyor.?

Gündem böylesine önemli konular ile dolu iken, MYK'da Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılan gençlerle diyalog kurma yollarını belirlemek için bir Gençlik Çalıştayı düzenlenmesi tartışılıyor!.. Gençleri kazanmak için ciddi bir girişim yok tabi... Varsa yoksa kasaba politikacığı ve oy avcılığı.! Akıllarınca “çalıştay” ile direnişçi gençleri, CHP'ye monte edebilecekler...

 

CHP Gençlik Kolları, Gezi Parkı Direnişi'nin neresinde yer aldı da şimdi o gençler, CHP Gençlik Kolları'nın peşine düşecekler.? Anlaşılan Bay Kemal, orantısız zeka ile hiç karşılaşmamıştır.!

CHP'nin Gezi Parkı eylemlerine kurumsal anlamda bir katkısı olmamasına rağmen, Başbakan Ama ana muhalefet de bunun hesabını verecek. Yeri gelince onun da hesabını soracağız diyerek, duran adam eylemleri ile bile CHP'yi ilişkilendiriyor...

Bu kadar harika bir fırsatı Y-CHP'nin korkak, pısırık ve çapsız yönetimi maalesef değerlendiremedi...

CHP bu eylemleri, -suç teşkil eden münferit olaylar hariç- ana ekseni itibariyle iktidara karşı bir başkaldırı olarak kabul edip, sahiplenmelidir.!

Varsın bu nedenle iktidar ana muhalefeti suçlayıversin... Ancak o zaman, CHP kitlelere güven verebilir ve iktidar alternatifi olduğuna halkı inandırabilir...

6.) Bağımsız Yargı Sizlere Ömür

Başbakan, Yargıdan da üzerine düşeni yapmasını bekliyorum diyerek, habire yargıya talimat yağdırıyor.! Bu arada Gezi Parkı Direnişi ile ilgili yürütmenin durdurulması kararını veren İstanbul İdare Mahkemesini de fırçaladı hazret.!

Ne yalan söyleyeyim; yıllardır içerisine girmek için olmadık tavizler verdiği Avrupa Parlamentosu'nun kararını tanımıyorum demesi, bayağı bir hoşuma gitti.! Aynı resti ABD'ye de çekse, bu sefer oyumu ona verebilirim.!

7.) Demokrasi Sadece “Sandık” Değildir.

Demokrasiyi sandık” sananlar; Tunus'ta, Mısır'da, Libya'da sandıkların gelmesini beklemeden meşruiyetini yitiren iktidarları devirdiler! AKP'liler de bu eylemlere var güçleri ile destek olmuşlardı.

Hatta Başbakan, Tahrir Meydanı'nda Araplara Laiklikten korkmayın öğüdünü de vermişti.!

Demek ki, iktidar sadece “sandık” demek değilmiş!. Meşru da olmak gerekiyor.!

İktidarlar, vazgeçilemeyecek bazı temel hak ve özgürlüklere dokunmakla meşruiyetlerini kaybedebilirler...

Kendileri gibi düşünmeyenleri cezalandırmaya kalkışmaları halinde de durum aynıdır.! Bunları birinin Başbakana anlatması gerekir.!

8.) Öncelikle CHP'yi Kılıçların Efendisi'nden

Kurtarmak Gerek

Yaklaşık bir aydır saha dışında duran Kılıçdaroğlu, ne işe yarayacaksa Abdullah Gül'den liderler zirvesini toplamasını rica etmiş!.. Gül, Kılıçların efendisini bu defa da ciddiye almayıp reddetmiş. Yapay zirvelerle kendini liderolarak kabul ettirmek isteyen Kemal Bey'in, bu süreçte karizması fena halde çizilmiştir.! CHP'de lider olarak kalabilmek için böyle günlerde sokağa inmek gerekir.

 Ancak o zaman ana muhalefet, sokaktaki muhalefete söz dinletilebilir ve kontrolü ele alabilir.! Hükümet istifasloganının önüne geçip yürümek, Abdullah Gül'e yalvarmak kadar kolay değildir. Yürek ve inanç ister.!

Yeni evlenen çiftlerden yeni “çapulcular” beklemek siyaset üretmek değildir.!

 Bu dönemde CHP'nin delegasyonu kurbağa kazanında hareketsiz kalınca, ana muhalefet liderinin istifasını istemek Erdoğan'a kalmış!.. Hükümet ise, halkın istifa çığlığını duymuyor artık. İş sokakta tencere, tava çalınmaya kadar dayanmış.! Anlayacağınız her kesim birilerinin istifasını istiyor. Bir tek Kılıçdaroğlu istifalar olsun istemiyor. Başbakanın üslubunu yumuşatması, onun için yeterli. Anlaşılan hükümetin istifasından sonra oluşacak yeni yapıda, kendine bir yer göremiyor.!

Taksim Gezi Parkı eylemlerini bastırın talimatını verenin Abdullah Gül olduğunu, birinin Kemal Bey'e hatırlatması gerekiyor. Biliyorsunuz Kılıçların Efendisi, bu gerçeğe rağmen, Gül'ün açıklamalarını sağ duyunun sesi olarak göstermişti.!

Taksim'e ana muhalefet partisinin lideri sıfatıyla  çıkamayan ana muhalefetin lideri, yurttaş olarak çıkmak zorunda kalmıştı. 11 milyon seçmenin oyunu alan bir partinin genel başkanı, her gün eylem yapılan sokaklarda Tuncelili yurttaş Kemal olarak dolaşamamalı.!

Böyle kritik günlerde, CHP'nin Genel Başkanı olmanın bir sorumluluğu vardır: Genel Başkan, kendi yüreğinin kabuğunda, eşinin kocası ve çocuklarının babası olarak yaşayamaz.! Önder, adını aldığı yerde yürüyerek kendini kanıtlar.!

Y-CHP, MYK toplantısında aldığı kararla; siyasi partilerin miting yapmamasını ve tansiyonun düşürülmesini tavsiye ediyor ama AKP lideri Erdoğan, devletin ve yerel yönetimlerin tüm olanaklarını kullanarak miting üzerine miting yapma kararı alıyor.!

Sanki, ana muhalefetin elinde, halka gerçekleri söylemek için miting yapmaktan başka olanak kalmıştır.!

Kılıçların Efendisi, iktidarın zayıflamasını, hatta düşmesini istemiyor galiba.! Yoksa CHP iktidara gelmiş de bizim mi haberimiz olmamış.?

9.) Referandum Bir Aldatmacadır

Gezi Parkı için hükümetin referandum ya da plebisitönermesi, Türk halkına çantada keklik muamelesi yapmaktan başka bir şey değildir.! Zira temel hak ve özgürlükler üzerinde referandum yapılamaz.!

Aksi halde, “iki kişiden biri”nin oyu ile çoğunluk sağlanabilir ve vazgeçilmesi dahi olanaksız bulunan temel hak ve özgürlükler, bu hataya kurban edilebilirler.!

Demokrasinin temel kuralı; azınlıktaki görüşlerin kendini ifade edebilmesi ve bir gün çoğunluk görüşü olarak iktidara gelebilmelerinin önündeki bütün fiili ve hukuki engellerin ortadan kaldırılmasıdır.

2010 Anayasa Referandumu ile Türk halkının başına gelenler, bugün yaşadıklarımızdır. Sırası geldiğinde, hükümeti denetleyecek olan yargı, hükümetin emrine girmiştir. Aynı şekilde, hükümet, yasamayı da kontrolü altına almıştır... Doğal olarak demokrasiden uzaklaştırmıştır...

Ne yazık ki, Türk halkı, 2010'da Anayasa Referandumu'na verdiği evet oyu ile böyle bir sonucun ortaya çıkmasına sebebiyet verdi. Halk, bugün yaşadıklarımızı o gün öngörebilseydi, hiç o anayasa değişikliklerine “evet” der miydi.?

Satın alınmış bir medya ile yapılan tek yanlı propaganda sonucunda halk kolaylıkla aldatılabilir. İşin içerisine bir de duygu sömürüsü girdi mi, istismar daha da kolaylaşır. Nitekim cahil bırakılan halkımız her zaman aldatılmıştır ve önünü göremediği için de

hayır diyeceği hususlara evet demek zorunda bırakılmıştır.!

Av. Cemil Can

 

 

 

Cemil CAN,  Ankara – Haziran.2013

http://www.medyagunebakis.com/ -av.cemilcan@hotmail.com,

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa Olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Cemil CAN, Ankara – Haziran.2013

 

Rakı İçerek Yapılanları,

Ayran İçerek Sattılar, Yıktılar.!.  Bekir Coşkun

 

Who İs İt.?  Wanted.!.
"White Men Have Forked Tounge.!."

“Dili Çatallı, İki Dilli Beyaz Erkek.!.”

Türkçesi; Yalancı, İki Yüzlü Adam.!.

Kızılderili Deyişi....

 

Hiç Bir Şey İçin Aşırı Endişe Etmeyin.

Bakarsınız; Yarın Ya Deve, Ya Deveci

Ya da Üstündeki Hacı Ölebilir.!. İ.İnönü

 

Nene dedim.

“Dedem Sana Hiç Çiçek Aldı mı.?”
Durdu ve Şöyle Dedi:

“Bana Aldığı Fistanların Hepsi Çiçekliydi.!.!”

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir.!”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi

İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sıradadır.  Av. Ayşe Eren

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!.

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!.

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!.

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!.

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası

Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!.

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!.

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

 “Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli,

Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!.”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE.!.!.

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve

“sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu

“çevrenin, toprağın, suyun, ormanın,

biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ.!.

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!.

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN.!.

 

Bir Memlekette, Namuslular, Namussuzlar

Kadar Cesur Olmadıkça, O Memlekette

Kurtuluş Yoktur. İ.İnönü

Huzuri.1923 - Kurtuluş Savaşının En İyi Anlatımı

 

Kızardık, Bozardık, Yandık Yakıldık

Uzun Boylu Harareti Sor Bize.

Mateme Tutulduk, Yes’e Kapıldık,

Unutulmaz Sefaleti Sor Bize.!.

 

Çün Dest-İ Sakiden Nuş Ettik Kevser

Cennetle Cehennem Oldu Her Yer.

Atladık Sırat’ı, Kopardık Mahşer,

Gittik, Geldik Kıyameti Sor Bize.!.

 

Huzuri.1923 - Kurtuluş Savaşının En İyi Anlatımı

 

Ülkeyi Dini İrticadan Kurtarmanın Tek Yolu

Millete Kuran’ı Türkçe Olarak Okutmaktır.!.

Şartlar Gelişirse İhtilal’ler Hak Olur.!.

İrtica Başbakan’dan Cesaret Bulursa,

Kim Onun Sokağa Dökülmesini Önleyebilir.?

İrtica’nın Sokağa Dökülmesi İse Ülkenin Kana

Bulanmasıdır. İ.İnönü


Biz Açıkça Milliyetçiyiz...

Ve Milliyetçilik Bizim Yegâne Birlik

Unsurumuzdur. Türk Ekseriyetinde Diğer

Unsurların Hiçbir Etkisi Yoktur. Vazifemiz

Türk Vatanı İçinde Türklüğü Yaşatmaktır.

Türkleri Ve Türklüğe Muhalefet Edecek

Öğeleri Kestirip Atacağız. Ülkeye Hizmet

Edeceklerde Her Şeyin Üstünde Aradığımız

Türk Olmalarıdır. İ.İnönü

 

Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür
Onlar Halkın Yüreğinde Yer Edinmişlerdi
Her Şey Özgür Bir Vatan İçin Dediler
Hiç Bir Tereddüt Etmeden Toprağa Düştüler
Anıları Önünde Saygıyla Eğiliyorum.
Yaşasın Devrim,Yaşasın Sosyalizm.!.

 

"Siz Bana Din İle Refaha Ulaşmış Bir Toplum

Gösterin, Ben de Size Devrim İle Geri Kalmış

Bir Toplum Göstereyim".!. E. Che Guevara

" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>

Diğer Haberler

 • CUMHURİYET KURTARILMAYI BEKLİYOR.!
 • İBN-İ HALDUN: 1332 - 1406
 • GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
 • BU; MİLLETİNE ÂŞIK BİR ADAMIN HİKÂYESİDİR.!
 • #BEN #MARİA #SUPHİ* OCAK.2021’de #KİTAPÇILARDA
 • *ERDOĞAN YARGILANSIN, CEZASIZ KURTULMASIN*
 • KAÇIŞ 1950 & İHSAN TAŞ
 • SABAH ALMANYA MUHABİRİ TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETTİ
 • ÜLKÜ TAMER'İN ARDINDAN
 • TÜRKİYE KISKAÇTA, AMBARGO BAŞLADI.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP