28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Hukuksal Bakış >> Manşet Haberler
  BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?

  PTT ve KURUMSAL SOYGUN

  AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!

  KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!

  NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA ARIYORSUNUZ.!

  DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA TACİZ OLAYI

  ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOVACAKMIYIZ.

  VATANA İHANET, ANAYASAL SUÇ, İNSANLIK SUÇU.!

  EYY AHALİ... BU DOĞRU MU.?

  DÖNÜŞTÜK MÜ.? DÖNÜŞTÜK.!

  DOLANDIRICILIĞA HUKUKİ DESTEK

  HUKUKSUZLUĞA ALIŞACAK MIYIZ.!

  SİZ KİMSİNİZ, NESİNİZ, ŞİMDİ NEREDESİNİZ.?

  ALÇAKLAR.!.
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşALÇAKLAR.!.

Unutmamak Gerekir Ki, Geçen Aylarda Emniyet Birimleri Türkiye'deki Suriyeli Muhaliflerin Elinde 2 Kg Sarin Gazı Bulmuştu.!.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Obama, uluslararası kamuoyunun Suriye'de “kimyasal silah” kullanımıyla ilgili daha fazla delile ihtiyaç duyduğunu söylemiş. Tıpkı “Ergenekon Davası” açılmadan önce Abdullah Gül'ün, “Delillendirin ve bir savcı bulun” talimatında olduğu gibi...

Mesajı alan ÖSO, Şam yakınlarında “kimyasal silah” kullanarak istenen delili yaratmaya çalıştı... Fakat kimyasal silahlar konusunda yeterli bilgileri olmadığı için foyaları erken ortaya çıktı.!

Ne var ki, herkesten önce, Dışişleri Bakanımız Ahmhet Davutoğlu, Alman meslektaşı  Westerwelle  ile yaptığı basın toplantısında, Suriye'de kırmızı çizginin aşıldığını söyleyerek, diplomatik bir skandala imza attı...

Nitekim Rusya, uydu görüntüleri ile söz konusu saldırının muhalifler tarafından yapıldığını kanıtladı.! Zaten ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki de “Şu an için kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz” diyerek, Davutoğlu ile aynı görüşte olmadığını açıklayıp, Türkiye' yi daha da zor durumda bırakmıştı.!

Unutmamak gerekir ki, geçen aylarda Emniyet birimleri Türkiye'deki Suriyeli muhaliflerin elinde 2 kg sarin gazı bulmuştu.! Gel gör ki, ülkemizi bu kadar gülünç duruma düşüren AKP iktidarı, pişkinliğe vererek ve “iki kişiden biri”ne güvenerek yoluna devam edebiliyor...

Irak'ın işgal edilmesinden önce de ABD, Irak'ın elinde kimyasal silahlar var ve bu nedenle Saddam komşu ülkelerin sivil halkları için tehlikeli olabilir diyerek, uluslar arası kamuoyu aldatılmış ve bu yalanı bahane ederek Irak'ın işgaline zemin hazırlamıştı.

CIA'nın uydurduğu bu gerçek dışı bilgiye göre, Irak'ı işgal eden ABD'ye, uluslar arası kamuoyu neredeyse tepkisiz kalmıştı. İşgalden sonra Irak ordusunun elinde kimyasal silah olmadığı anlaşılmış ve ABD “CIA bizi yanılttı” diyerek bu olayı geçiştirmişti... Irak'ın işgalindeki tek delil CIA'nın o raporuydu. Şimdi ise Obama “kimyasal silah” kullanıldığına dair “daha fazla kanıt” hazırlanmasını istiyor... Aynı yalan ile Suriye'ye saldırmak pek kolay görünmüyor. Kimsenin kuşkusu olmasın istenen delilleri CIA yine yaratabilir.

Bunun için “görev”e hazır terör örgütleri zaten ÖSO'nun içerisinde. İşin ilginç yanı, Obama aynı konuşma içerisinde “Uzun vadede ulusal çıkarlarımızın ne olacağını stratejik olarak düşünmemiz gerekir” diyerek, Suriye olayına ABD çıkarları açısından baktığını da itiraf etmiştir...

Zaten Büyük Ortadoğu Projesi de ABD'nin ulusal çıkarlarına göre düzenlenmiştir... Bizim Dışişleri Bakanı sanki ABD'nin bakanı.!

Bu arada Irak makamları, Türkiye'nin teröristlere destek  verdiğine ilişkin ellerinde belge olduğu iddiasını CHP heyetine iletmişler. Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Faleh Feyyaz, “Biz Türkiye'ye koca bir işbirliği kapısı açıyoruz. Ama onlar kapı yerine pencereden, bacadan girmeye çalışıyorlar” demiş. “Türk hükümetin'in izlediği politika terör örgütlerini ortaya çıkarıyor. Bizim için de rahatsızlık verici. Beşşar Esad'ı ne pahasına olursa olsun devirmeye çalışmak için terör örgütlerini desteklemek akıllıca değil” diyen Feyyaz, AKP hükümetinin El Kaide'yi kullanarak Esad'ı yok etmeye çalıştığını söylemiş...

AKP hükümetinin, devletleri bırakıp terör örgütleri ile iş kotarmasına “iki kişiden biri” ne diyor.? Çok merak ederim...

Rabia selamı verenleri rabia işareti ile selamlayan ve “Mısır'daki darbenin arkasında İsrail var” diyen Recep Tayyip Erdoğan'a, Mısır Cumhurbaşkanı Sözcüsü Ahmet El Müslümani El Masri,  “Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok” diyerek çok sert ve diplomatik dil dışında bir yanıt vermiş... Aynı şekilde İsrail'in eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, “Erdoğan'ın nefret dolu ve kışkırtıcı sözlerini duyan, bu sözlerin Goebbels'in halefinden geldiğini düşünür” diyerek, Erdoğan'ı Hitler'in propaganda şefine benzetmiş.!

“İki kişiden biri” yaşanan bu gelişmelere rağmen, hala Erdoğan'ın kendilerini temsil ettiğini savunuyor mu.?

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, “Türkiye'yi, kendi ülkesini tüm dünyada karalamaya çalışanlara, kendi ülkesini şikayet edecek kadar alçalanlara, bu ülkenin ne kadar demokratik olduğunu bir kez daha göstermek zorundayız” diyerek, hükümeti şikayet edenlere “alçak” yakıştırmasını yapmış.!

Muhalefette iken, özellikle de “türban” konusunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet başvuruları yapan, aynı yolun yolcularını hedef aldığını sanmam. Zira onların arasında Bayan Gül de var!. O halde bu hakaretin muhatabı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dur.! Yanıt vermekte neden gecikti, anlayamıyoruz.!

Şanlıurfa'da Suriyelilerin barındığı çadırkentlerdeki Kuran kurslarında başarılı olan hafızlara ödül verme törenine, kamuflaj elbiseleri ile Özgür Suriye Ordusu militanları da katılmış. Başbakanının valisi Veysel Dalmaz, ÖSO'nun Suriye'de “cihad” yaptığını söyleyerek, onlar için dua yapılmasını istemiş.! Ne vali ama değil mi.?

İki yıla yakın Silivri'de tutsak kalan eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Aydınlık gazetesinin “Ergenekon davasını nasıl değerlendirirsiniz.?” sorusuna, “Bir devletin ordusuna, böyle bir şey yapabileceği hiç kimsenin aklına gelmezdi.

Türkiye'de birinci sorun PKK sorunuydu, bunun için Silahlı Kuvvetleri kontrol altına almak gerekiyordu. Dolayısıyla askeri vesayeti önlemek, silahlı kuvvetlerin siyasi nüfuzunu azaltmak için bir şeylere ihtiyaç vardı. Ergenekon bunun için yapılmış bir “tertip” şeklinde en doğru cevabı verdi.!

Dava tertip olunca, Savcıların Osman'ı da daha önce itiraf edip mahkum olduğu, Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba atmak suçundan, yeniden yargılanıp beraat da ettirilir tabi.! Pekin, “Sizin vücudunuzda başkasının kafası var, o kafayla düşünüyorsunuz” dedikten sonra, Türkiye'de CIA ve MOSSAD'ın çok geniş bir teşkilatı olduğuna inandığını ve içimizden bir sürü devşirilmiş insanın bu örgütlere “ajanlık” yaptığını söylemiş.!

“İki kişiden biri” gelişmeleri izleyip değerlendirebiliyor musun.? Zira, Türkiye'nin tek umudu kalmış, o da senin uyanman.!

Av. Cemil Can

 

Cemil CAN, Ankara – Eylül.2013 – av.cemilcan@hotmail.com

http://www.medyagunebakis.com/  - okkesb@telmar.net,

https://twitter.com/okkesb –E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Cemil CAN, Ankara – Eylül.2013 – av.cemilcan@hotmail.com 

  Diğer Haberler
 • BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?
 • PTT ve KURUMSAL SOYGUN
 • AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!
 • KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!
 • NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?
 • ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!
 • SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA ARIYORSUNUZ.!
 • DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA TACİZ OLAYI
 • ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOVACAKMIYIZ.
 • VATANA İHANET, ANAYASAL SUÇ, İNSANLIK SUÇU.!
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA
    - PTT ve KURUMSAL SOYGUN
    - AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİST
    - KUZU; KURTLUK YAPARKEN YA
    - NADİRA KADİROVA İNTİHAR M
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA
    - DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA
    - ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOV
    - VATANA İHANET, ANAYASAL S
    - EYY AHALİ... BU DOĞRU MU.
    - DÖNÜŞTÜK MÜ.? DÖNÜŞTÜK.!
    - DOLANDIRICILIĞA HUKUKİ DE
    - HUKUKSUZLUĞA ALIŞACAK MIY
    - SİZ KİMSİNİZ, NESİNİZ, Şİ
    - ANITKABİR İDDİASINI M.GÖK
    - KULLANILMANIN BÖYLESİ GÖR
    - REFERANDUM YASASI HUKUKSU
    - R E İ S... ALDATMA, ALDAT
    - ATI (Ç)ALAN GETİRİR Mİ.?


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.