ALÇAKLAR.!.

Unutmamak Gerekir Ki, Geçen Aylarda Emniyet Birimleri Türkiye'deki Suriyeli Muhaliflerin Elinde 2 Kg Sarin Gazı Bulmuştu.!.

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

ALÇAKLAR.!.

Unutmamak Gerekir Ki, Geçen Aylarda Emniyet Birimleri Türkiye'deki Suriyeli Muhaliflerin Elinde 2 Kg Sarin Gazı Bulmuştu.!.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Obama, uluslararası kamuoyunun Suriye'de “kimyasal silah” kullanımıyla ilgili daha fazla delile ihtiyaç duyduğunu söylemiş. Tıpkı “Ergenekon Davası” açılmadan önce Abdullah Gül'ün, Delillendirin ve bir savcı bulun talimatında olduğu gibi...

Mesajı alan ÖSO, Şam yakınlarında kimyasal silahkullanarak istenen delili yaratmaya çalıştı... Fakat kimyasal silahlar konusunda yeterli bilgileri olmadığı için foyaları erken ortaya çıktı.!

Ne var ki, herkesten önce, Dışişleri Bakanımız Ahmhet Davutoğlu, Alman meslektaşı  Westerwelle  ile yaptığı basın toplantısında, Suriye'de kırmızı çizginin aşıldığını söyleyerek, diplomatik bir skandala imza attı...

Nitekim Rusya, uydu görüntüleri ile söz konusu saldırının muhalifler tarafından yapıldığını kanıtladı.! Zaten ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Jen Psaki de “Şu an için kimyasal silah kullanıldı diyemiyoruz” diyerek, Davutoğlu ile aynı görüşte olmadığını açıklayıp, Türkiye' yi daha da zor durumda bırakmıştı.!

Unutmamak gerekir ki, geçen aylarda Emniyet birimleri Türkiye'deki Suriyeli muhaliflerin elinde 2 kg sarin gazı bulmuştu.! Gel gör ki, ülkemizi bu kadar gülünç duruma düşüren AKP iktidarı, pişkinliğe vererek ve iki kişiden birine güvenerek yoluna devam edebiliyor...

Irak'ın işgal edilmesinden önce de ABD, Irak'ın elinde kimyasal silahlar var ve bu nedenle Saddam komşu ülkelerin sivil halkları için tehlikeli olabilir diyerek, uluslar arası kamuoyu aldatılmış ve bu yalanı bahane ederek Irak'ın işgaline zemin hazırlamıştı.

CIA'nın uydurduğu bu gerçek dışı bilgiye göre, Irak'ı işgal eden ABD'ye, uluslar arası kamuoyu neredeyse tepkisiz kalmıştı. İşgalden sonra Irak ordusunun elinde kimyasal silah olmadığı anlaşılmış ve ABD CIA bizi yanılttı diyerek bu olayı geçiştirmişti... Irak'ın işgalindeki tek delil CIA'nın o raporuydu. Şimdi ise Obama “kimyasal silah” kullanıldığına dair daha fazla kanıt hazırlanmasını istiyor... Aynı yalan ile Suriye'ye saldırmak pek kolay görünmüyor. Kimsenin kuşkusu olmasın istenen delilleri CIA yine yaratabilir.

Bunun için göreve hazır terör örgütleri zaten ÖSO'nun içerisinde. İşin ilginç yanı, Obama aynı konuşma içerisinde “Uzun vadede ulusal çıkarlarımızın ne olacağını stratejik olarak düşünmemiz gerekir” diyerek, Suriye olayına ABD çıkarları açısından baktığını da itiraf etmiştir...

Zaten Büyük Ortadoğu Projesi de ABD'nin ulusal çıkarlarına göre düzenlenmiştir... Bizim Dışişleri Bakanı sanki ABD'nin bakanı.!

Bu arada Irak makamları, Türkiye'nin teröristlere destek  verdiğine ilişkin ellerinde belge olduğu iddiasını CHP heyetine iletmişler. Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Faleh Feyyaz, “Biz Türkiye'ye koca bir işbirliği kapısı açıyoruz. Ama onlar kapı yerine pencereden, bacadan girmeye çalışıyorlar” demiş. “Türk hükümetin'in izlediği politika terör örgütlerini ortaya çıkarıyor. Bizim için de rahatsızlık verici. Beşşar Esad'ı ne pahasına olursa olsun devirmeye çalışmak için terör örgütlerini desteklemek akıllıca değildiyen Feyyaz, AKP hükümetinin El Kaide'yi kullanarak Esad'ı yok etmeye çalıştığını söylemiş...

AKP hükümetinin, devletleri bırakıp terör örgütleri ile iş kotarmasına “iki kişiden biri” ne diyor.? Çok merak ederim...

Rabia selamı verenleri rabia işareti ile selamlayan ve Mısır'daki darbenin arkasında İsrail vardiyen Recep Tayyip Erdoğan'a, Mısır Cumhurbaşkanı Sözcüsü Ahmet El Müslümani El Masri,  “Batılı bir ajandan vatanseverlik dersi almaya ihtiyacımız yok” diyerek çok sert ve diplomatik dil dışında bir yanıt vermiş... Aynı şekilde İsrail'in eski Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, “Erdoğan'ın nefret dolu ve kışkırtıcı sözlerini duyan, bu sözlerin Goebbels'in halefinden geldiğini düşünür” diyerek, Erdoğan'ı Hitler'in propaganda şefine benzetmiş.!

“İki kişiden biri” yaşanan bu gelişmelere rağmen, hala Erdoğan'ın kendilerini temsil ettiğini savunuyor mu.?

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, “Türkiye'yi, kendi ülkesini tüm dünyada karalamaya çalışanlara, kendi ülkesini şikayet edecek kadar alçalanlara, bu ülkenin ne kadar demokratik olduğunu bir kez daha göstermek zorundayız” diyerek, hükümeti şikayet edenlere alçak yakıştırmasını yapmış.!

Muhalefette iken, özellikle de türban konusunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet başvuruları yapan, aynı yolun yolcularını hedef aldığını sanmam. Zira onların arasında Bayan Gül de var!. O halde bu hakaretin muhatabı CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dur.! Yanıt vermekte neden gecikti, anlayamıyoruz.!

Şanlıurfa'da Suriyelilerin barındığı çadırkentlerdeki Kuran kurslarında başarılı olan hafızlara ödül verme törenine, kamuflaj elbiseleri ile Özgür Suriye Ordusu militanları da katılmış. Başbakanının valisi Veysel Dalmaz, ÖSO'nun Suriye'de cihad yaptığını söyleyerek, onlar için dua yapılmasını istemiş.! Ne vali ama değil mi.?

İki yıla yakın Silivri'de tutsak kalan eski Genelkurmay İstihbarat Dairesi Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Aydınlık gazetesinin “Ergenekon davasını nasıl değerlendirirsiniz.?” sorusuna, “Bir devletin ordusuna, böyle bir şey yapabileceği hiç kimsenin aklına gelmezdi.

Türkiye'de birinci sorun PKK sorunuydu, bunun için Silahlı Kuvvetleri kontrol altına almak gerekiyordu. Dolayısıyla askeri vesayeti önlemek, silahlı kuvvetlerin siyasi nüfuzunu azaltmak için bir şeylere ihtiyaç vardı. Ergenekon bunun için yapılmış bir tertip şeklinde en doğru cevabı verdi.!

Dava tertip olunca, Savcıların Osman'ı da daha önce itiraf edip mahkum olduğu, Cumhuriyet Gazetesi'ne bomba atmak suçundan, yeniden yargılanıp beraat da ettirilir tabi.! Pekin, Sizin vücudunuzda başkasının kafası var, o kafayla düşünüyorsunuz dedikten sonra, Türkiye'de CIA ve MOSSAD'ın çok geniş bir teşkilatı olduğuna inandığını ve içimizden bir sürü devşirilmiş insanın bu örgütlere ajanlık yaptığını söylemiş.!

İki kişiden biri gelişmeleri izleyip değerlendirebiliyor musun.? Zira, Türkiye'nin tek umudu kalmış, o da senin uyanman.!

Av. Cemil Can

 

Cemil CAN, Ankara – Eylül.2013 – av.cemilcan@hotmail.com

http://www.medyagunebakis.com/  - okkesb@telmar.net,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Cemil CAN, Ankara – Eylül.2013 – av.cemilcan@hotmail.com 

Diğer Haberler

 • KEMERBURGAZ RANT PLANLARINI YARGI ONAYLAMADI.!
 • *İMAM"ın POLİSLERİ ve TARİKATLAR*
 • BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?
 • PTT ve KURUMSAL SOYGUN
 • AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!
 • KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!
 • NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?
 • ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!
 • SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA ARIYORSUNUZ.!
 • DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA TACİZ OLAYI
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP