28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Hukuksal Bakış >> Manşet Haberler
  BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?

  PTT ve KURUMSAL SOYGUN

  AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!

  KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!

  NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?

  ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!

  SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA ARIYORSUNUZ.!

  DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA TACİZ OLAYI

  ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOVACAKMIYIZ.

  VATANA İHANET, ANAYASAL SUÇ, İNSANLIK SUÇU.!

  EYY AHALİ... BU DOĞRU MU.?

  DÖNÜŞTÜK MÜ.? DÖNÜŞTÜK.!

  DOLANDIRICILIĞA HUKUKİ DESTEK

  HUKUKSUZLUĞA ALIŞACAK MIYIZ.!

  SİZ KİMSİNİZ, NESİNİZ, ŞİMDİ NEREDESİNİZ.?

  YURTTAŞLARIN ÜLKESİNDE.!.
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşYURTTAŞLARIN ÜLKESİNDE.!.

Siyasette 'Beykoz Konakları'nda Karar Alırsan, Sarıyer'de 'Zekeriya Villaları'na İşte Böyle  Mahkum Olursun.’

İmar rantının merkezi Şişli'de; İnönü'nün torunu Hayri ile eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül'ün oğlu Emir arasındaki kavga, gizlenemez boyutlara tırmanınca, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün bile çileden çıktı. Aygün, Dersimli Kemal'i şu sözlerle eleştirdi: “Eee, İstanbul belediye başkanlıklarını bir kişinin aile şirketi  olarak dağıtırsan olacağı budur. Halka ve emeğe değil,  sermayeye yüzünü dönersen sonuç budur. Siyasette 'Beykoz Konakları'nda karar alırsan, Sarıyer'de 'Zekeriya Villaları'na işte böyle  mahkum  olursun”...

Bu sözler, her şeyi açık seçik anlatıyor. Ne bir şey eklemeye ne de yoruma ihtiyaç var.!

Düşünce dünyasının haritası yukarıya çıkartılmış bir aciz adam, Adana Bölge Toplantısında “Parti içi demokrasi”den ne anladığını anlatıyor:

“Önseçim istiyoruz” diyen partiliye, “Bu arkadaş CHP'li değil, AKP militanıdır herhalde... Kimseye bu partide kişisel şov yaptırmayacağım” diyecek kadar kendini kaybetmiştir!..

Anlaşılan bundan böyle, CHP'de “önseçim” isteyenler, AKP militanı olarak muamele göreceklermiş.!

Mesela ben, hala ısrarla önseçim istiyorum.!

Küresel güçlerin Atatürk'ün partisine itekleyerek soktuğu bu adam, İzmir Bölge Toplantısında ise “Militan” ve “üye” tanımı yaptı. Üyelere hak ve yetkilerini hatırlattı:

“Birbirimizi eleştirmekten bir şey yapamıyoruz. Elimize ne geçecek.?

Parti militanı gibi olmalısınız. Parti militanlığı, her koşulda partisini savunmaktır.

Parti militanı, eğri olduğunu bilse bile, yanlış olduğunu anlarsa dahi partisini savunur. Parti üyesinin herhangi bir yurttaş gibi konuşma hak ve yetkisi yoktur. Onun görevi parti programı, kurultay kararları, tüzükler, genel başkan söylemidir. Ona uyacak, uymuyorsa ayrılır gider...” dedi...

Genel Başkan, üyelere “eğri” ve “yanlış” şeyleri savunmalarını öğütlüyor. Yanlış ve eğri şeyleri savunacak olduktan sonra sana ne gerek var, AKP'yi savunuruz.! Onlar senden eğri değil mi.?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı militan değil, “kapıkulu” veya “uşak” tanımlamasıdır...

Bu tanıma da küresel güçlerin karşısında en uygun düşen adam kendisidir... CHP Genel başkanlığı görevine gelebilmek için desteğine ihtiyaç duyduğu güçler, bizim için düşmandır. Ne o güçlere boyun eğeceğiz, ne de kendisine değer vereceğiz... Ayrılıp gitmeye gelince, önünde sonunda bu partiden defolup gidecek olan, halkı partisinden kovanlar olacaktır... O günler yakındır!.. Lakin, hainlerin güçlenmemesi için onlardan oy desteğini de çekmek şarttır.!

Alternatif vardır ve her zaman olacaktır. “Eski partimize oy verelim, aman bu sefer de bölünmeyelim” gibi duygusal sözlerin ne zamanıdır, ne de geçerliliği vardır.!

Samimi eleştiri yapan partilileri, partiden kovacak kadar aklını kaybetmiş bu genel başkan, Diyarbakır Bölge Toplantısında; “CHP çözüm sürecine karşı değil” diyerek, PKK'nın siyasi uzantısı HDP'den farklı düşünmediğini de açıklayıvermiştir... Dersimli Kemal, belli ki Türk Ordu'sunun savaşmadan PKK'ya teslim olmasını istiyor. Başka türlü tatmin olması da zaten imkansız görünüyor. Ancak o zaman, hain dedesi Seyit Rıza'nın intikamını almış olacak... Bu yüzden. “güvenlik ve terör sorunu” olduğu tartışmasız olan PKK'nın, toplumsal bir sorun olarak kabul edilmesi için habire mesai harcıyor...

Dersimli Kemal: “Adı ne olursa olsun ortada bir gerçek var. 30 yıldır devam ediyor mu, evet ediyor. CHP olarak söyledik, bu sorun güvenlik önlemleri ile çözülemez dedik... Akan kan yetmedi mi hala.?” Diyerek, etkisi iyice azalan “analar ağlamasın” edebiyatını, çözümsüzlük ve “akan kan” edebiyatı ile süslemeye çalışıyor.!

Abdullah Öcalan'ın Kemal'i ile eş zamanlı olarak; CHP'yi ana muhalefet partisi olmaktan çıkartıp, PKK'nın taleplerini dile getirmekle görevli birimi haline dönüştüren Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı'na “Toplumsal Mutabakat Komisyonu” ve “Ortak Akıl Heyeti” kurulmasını öngören bir yasa teklifi vermiş. Teklife göre, TBMM'ndeki dört partiden ikişer kişi “Toplumsal Mutabakat Komisyonu'nda yer alacakmış, ayrıca 4 parti, ayrıca 3'er kişi seçerek “Ortak Akıl Heyeti”ni kuracaklarmış. Kararlar dörtte üç oy çokluğu ile alınacak tabi... Ne kadar akıllılar değil mi? AKP+CHP+HDP ittifakına, MHP'nin itiraz etme olasılığını bile düşünmüşler!..

Böyle şeyler yaşadığımız için diyoruz ki: Atatürk'ün Türk gençliğine emaneti olan Cumhuriyet tehlikede, Cumhuriyet Halk Partisi CHP işgal altındadır. CHP'deki bu işgal kırılmadan, ülkedeki gizli düşman işgalini kırmak olanaksızdır!..

Türk halkı için “vatan borcu” olan o kutsal “askerlik” kavramı, “bedelli askerlik” uygulaması ile “Balyoz Davası”ndan daha ağır bir darbe yiyeceği kesindir. Onarım kaç yıl sürecek o belli değildir. Türkiye'de askerlik artık bir “” gibi görülmeye başlanacak. Hükümet ve muhalefet, Türk askerini, Sorus'un istediği gibi “ihraç ürünü” haline getirilmeye çalışıyor...

“Asker kaçakları”na da gün doğuyor tabii. Hem askerlik yapmaktan kurtulacaklar, hem de askerlik hizmetinin karşılığı olarak belirlenmiş bedeli, yine vatandaşın mevduatlarından bulacaklar.

Bu arada zedelenmiş itibarları da iade edilmiş olacaktır. Onlar için bundan böyle; “asker kaçağı”, “korkak”, “bencil” gibi nitelemeler kullanılamayacak... Bankalar keselerinin ağzını açmış; tüketici kredisi gibi “askerlik kredisi” almak isteyenleri bekliyor...

Birkaç yıl önce, “Vicdani Ret” görüşünü savunan Yeni CHP, “bedelli askerlik” uygulamasını duyunca, sevincinden neredeyse havalara uçacak... Bir ara “profesyonel-paralı askerlik” ihanetini savunan Kılıçdaroğlu, bugünlerde Türk Ordusu'nun toptan terhis edilmesi anlamına gelecek sözler ediyor...

Kılıçdaroğlu, bedelli askerlik uygulamasından “Yoksul da bedelsiz yararlanmalı” demiş... Yani paralı olandan alınsın, olmayanlar para vermeden askerlik hizmetini yapmış sayılsın, demek istiyor... Bu saçma sapan sözler, Türk Ordusu'nun terhis edilip, dağıtılması ile eş anlamlıdır!.. Allah'tan onu dinleyen şakşakçılarından başka kimse kalmadı.!

Paralı-profesyonel askerlik fikri de haince  düşünülmüştür... Bu şekilde,  göbekten hükümete  bağımlı hale getirilecek olan ordu, aynı zamanda NATO'ya da bağımlı halde tutulacak.!

Türk Silahlı Kuvvetleri, başlıca görevi olan vatanı  korumak ve  kollamaktan kopartılıp, küresel güçlerin bölgedeki vurucu gücü olarak kullanılacaktır.! 

Bu güçlerin CHP'nin başına getirdiği Kılıçdaroğlu'nun “Yoksulluk edebiyatı” ile savunduğu fikir budur işte...

Yeni CHP, her zamanki gibi, AKP'nin yolundaki taşları temizlemekle görevli olduğunu bir kez daha göstermiştir...

Bir cümle ile söylemek gerekirse; Türk insanının temel sorunu, “yurttaş hakları”nı mücadele ederek elde etmemiş olduğu için, hak ve ödevlerini neler olduğunu bilemiyor olmasıdır...

İnsafsız siyaset esnafının, “itaat kültürü” ile besleyip, din-iman çubuğu ile güttüğü bizim gibi toplumlar, kolay kolay “tebaa” olmaktan kurtulup, “yurttaş” olamazlar.!

Mütegallibe, (*) yurttaşların çoğunlukta olduğu toplumlarda; rahat çalışma alanı pek bulamaz. Çünkü, yurttaşa kimse din veya mezhep kurallarını dayatamaz.! 

Yurttaşların ülkesinde, kimse halktan toplanan vergileri çalamaz.! Yöneticiler, kamu kaynaklarını yandaşlarına yağmalatamazlar.! 

Yurttaşların ülkesinde; insanların inançları, dini duygu ve düşünceleri, dince kutsal sayılan değerleri, istismar edilip sömürülemez.! 

İnsanları yurttaş olan bir ülke; hiçbir şekilde, sahipsiz ve savunmasız bırakılamaz.! 

Hiç kimse, askerlik hizmeti gibi kamu hizmetlerinden muaf tutulamaz.! 

Yurttaşların ülkesinde, kimse düşmanla işbirliği içerisine girip de üstüne yatamaz, cezasız bırakılamaz.! 

Geçmişlerine ihanet içerisinde olanlar bile, yurttaşların ülkesinde rahat uyuyamazlar.!

Yurttaşlar, ödevlerini bilir ve haklarını ararlar.!

Haksızlığa uğradıklarında ise itiraz ederler, ses çıkartırlar.!

İtiraz, yurttaşlara özgü bir davranış şeklidir!..

“Biat kültürü” ile yetişenlere “tebaa” denilir. Tebaa, haksızlıklar karşısında; susar, oturur, kaderine razı olur... Böyle insanlar, her türlü işbirliğine açıktırlar ve sadece kendi menfaatlerini düşünürler. Yeri geldiğinde, düşmanla işbirliği içerisine girmekten çekinmezler. Küçük çıkarlarını korumak için satamayacakları değer yoktur. Memleketin anasını asıl ağlatanlar, böyleleri içerisinden çıkar...

Yurttaşların ülkesinde, yurttaş oyunu takip eder, sırası geldiğinde hesap sorar...

Yurttaşlara kimse kendisini “kurtarıcı” olarak pazarlayamaz...

Yurttaşın karşısında bir genel başkan: haddini aşamaz, önünü ilikli tutar ve yukarıdaki gibi konuşamaz.!

Av. Cemil Can

 

DİPNOT:

(*) Mütegallibe: Zorba. Hak ve hukuka hürmet etmeden geçinmek isteyen..

 

Cemil CAN, Ankara – Aralık.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb –E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Cemil CAN, Ankara – Aralık.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

  Diğer Haberler
 • BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?
 • PTT ve KURUMSAL SOYGUN
 • AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!
 • KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!
 • NADİRA KADİROVA İNTİHAR MI ETTİ, ÖLDÜRÜLDÜ MÜ.?
 • ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHMAN DİLİPAK.!
 • SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA ARIYORSUNUZ.!
 • DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA TACİZ OLAYI
 • ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOVACAKMIYIZ.
 • VATANA İHANET, ANAYASAL SUÇ, İNSANLIK SUÇU.!
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA
    - PTT ve KURUMSAL SOYGUN
    - AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİST
    - KUZU; KURTLUK YAPARKEN YA
    - NADİRA KADİROVA İNTİHAR M
    - ŞİKÂYETNAME-İ & ABDURRAHM
    - SUÇLULARI YANLIŞ KULVARDA
    - DİZİ SETLERİNDE BAYANLARA
    - ABD ŞİRKETİ CARGILL'İ KOV
    - VATANA İHANET, ANAYASAL S
    - EYY AHALİ... BU DOĞRU MU.
    - DÖNÜŞTÜK MÜ.? DÖNÜŞTÜK.!
    - DOLANDIRICILIĞA HUKUKİ DE
    - HUKUKSUZLUĞA ALIŞACAK MIY
    - SİZ KİMSİNİZ, NESİNİZ, Şİ
    - ANITKABİR İDDİASINI M.GÖK
    - KULLANILMANIN BÖYLESİ GÖR
    - REFERANDUM YASASI HUKUKSU
    - R E İ S... ALDATMA, ALDAT
    - ATI (Ç)ALAN GETİRİR Mİ.?


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.