27.05.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Bilim-Teknoloji-Zirve >> Manşet Haberler
  MUŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN TASARRUF

  RoboAKUT BOĞAZİÇİ ÜNİ. WORLD.3

  SOSYOLOJİDE YANSITMA; PSİKOLOJİDE SAVUNMA.!

  ASELSAN’A ABD ŞANTAJI

  NÜKLEER AKKUYU GBT'Sİ

  DİJİTALDE GÜVENLİ REKLAM PLATFORMU KURULDU

  2018’İN DİJİTAL TRENDLERİ

  KOCAELİ, TÜRKİYE’NİN ANA BELLEĞİ OLACAK

  Türkiye’nin Tek Uzay Mimarı Ayşe Ören

  ALİBABA KURUCUSU JACK MA UYARIYOR

  HAMSİYİ, SOMON GİBİ MARKALAŞTIRMAK

  TEKNOLOJİ VE EĞİTİM FUARI

  TÜRKİYE’DE EN BAŞARILI 15 İNTERNET SİTESİ

  ESKİŞEHİR ODUNPAZARI'NIN HİKAYESİ

  ANTALYA YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ TOPLANTISI

  “NÜKLEER TEHLİKE” İKTİDARDADIR.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da Paylaş 

“NÜKLEER TEHLİKE” İKTİDARDADIR.!

Fukushima Daiichi   nükleer santralında zamana karşı yarış sürüyor. Nükleer yakıt çubuklarının aşırı derecede ısınarak radyasyon yaymasını önlemek için 300 Japon görevli hayatlarını ortaya koymuş. Dünyanın kaderi bu “kamikaze” lerin (1) elinde…

Tehlike potansiyelini ölçen 7 kademeli “alarm cetveli” ne göre,  tehlikenin düzeyi 5’e yükselmiş. 6 nükleer santralden 4’ünde patlama, yangın ve erime gibi olaylar meydana gelmiş. Çernobil’deki nükleer felaketin 7’nci dereceden olduğu düşünülürse, insanlığı bekleyen felaketin büyüklüğü daha iyi anlaşılır.!

Gözü karalığa bakar mısınız.? Bütün dünyanın dikkati nükleer tehlikeye çevrilmiş ve başta Çin olmak üzere pek çok ülkenin, nükleer santral yapımından vazgeçtiğini açıkladığı bir zamanda, bizim Başbakan “Durmak yok yola devam” diyor. Hazret Ecemiş fay hattına 25 km mesafedeki Akkuyu nükleer santralinin yapımına hız verilmesini istiyor. Cumhurbaşkanımız da Erdoğan ile aynı fikirde. Meğer bizde “nükleer tehlike” iktidarda imiş de biz  farkına yeni varıyoruz.! Ona göre, mutfak tüpünün yarattığı tehlike de nükleer tehlike kadarmış.! Karşılaştırmaya bakın hele… Kim diyebilir, sandıktan hemen önce, Başbakan bu sözleriyle halkla alay  ediliyor.?

“Wikileaks” belgelerine göre; Yalova Taşköprü’de Regus aracılığı ile Türkiye’ye gelen Royal Vopak şirketinin kuracağı dünyanın en tehlikeli atık depolama tesisine de Tayyip Erdoğan “olur” demiş. Recep’e göre atık depolama tesisi de  en fazla mutfak tüpü kadar tehlikeliymiş.! Tıpkı Akkuyu’da 26 dönüm arazi üzerine kurulacak olan 150 adet kimyasal atık depoları gibi…

Tayyip yabancıların her istediğine “olur” veya “evet” diyor. “Hayır” dediği Türk halkının istekleridir. Bir taraftan da 17. büyük ekonominin patronu olmakla övünüyor,,. Ama ülkesinde 13 milyon işsiz var. Yoksulluk sınırının altında yaşayanları biz de onun gibi kayıtlarımızdan çıkarttık…

KPSS mağduru yüz binlerce öğretmen atama beklerken, Milli Eğitim Bakanımız ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada’dan 40 bin yabancı öğretmen getirecekmiş.!

Ne gam.! Bu “ithalat” o ülkelerdeki işsizlik sorununun çözümüne katkı vermek için değil herhalde.!

Peki, bizim öğretmenler İngilizce öğretemiyor mu.?

Öğretebilirler elbette, sorun başkaymış bu sefer. Söylenenlere bakılırsa İngilizceyi öğrenebilmek için İngiliz veya Amerikalı gibi düşünmek gerekiyormuş. Aksi halde deyimleri anlamak çok zor oluyor. Deyimleri anlayamayan bir kişi, yapılan espri ve şakaları da kaçırırmış. Bu durum ise ABD’lilerin hiç hoşuna gitmiyormuş. Robot gibi İngilizce bilen adamı ne yapsınlar. Onlara verilecek emirleri espri içinde olsalar bile, anlayacak adamlar lazım.  Örneğin, “Libya’ya saldırın” komutu verildiğinde; “Hayır, biz sadece insani amaçla uçak gönderebiliriz” demeyecekler.!

Bunda dolayı İngilizce  eğitim  öğrencilerin ülkesinde yapılacak.!

Sırası gelmişken söyleyelim: Bizim Eş Başkan sonunda Kaddafi’yi terk etmiş. CHP’lileri kıskançlıktan kudurtan “İnsan Hakları Ödülü” de deve sırtında geri gönderilmiş!.. Bu arada diğer Arap liderlerine de bir tebligat yapmış. Nereden mi biliyorum. Toplantıyı canlı olarak izledim. Adamların suratından düşen bin parça oldu…

Ricciordane “tecrübesiz”, AP Türkiye Raporunu kaleme alan Oomen Ruijten “dengesiz”, Bizim elçiler “monşer”,

Hariri “mükemmel” bir lider, Kaddafi “insan haklarının” hamisi, Wikileaks raporlarını hazırlayan diplomatlar “şerefsiz”, İsrail lideri “katil”, Gazeteciler için söylenen tutuklanma nedeni: Hükümeti yıkmaya yönelik attıkları adımlar ve terör örgütü ile olan ilişkileri”…Ama nedense, savcılıkta ve mahkemede terör örgütü ile ilgili sorulmuş tek bir soru yok.! Bu defa bizden de yorum yok.!

Öyleyse biz de “Öyle kazana, böyle lahana” deyip geçiyoruz…

AP’nin yaptığı açıklama, biraz ağır kaçsa da son tahlilde Erdoğan’a destek şeklinde işlem görebilirler…

Oomen Ruijten kendisine  “dengesiz” diyen Erdoğan’a “Bu söz, kullananlar hakkında fikir verir” demiş. “Herhangi bir adım atmamıza gerek yok. Onlar rapor hazırlamakla görevli, biz de bildiğimizi okumakla görevliyiz” diyen Erdoğan’ın, son esaslı yanıtını verdiğini sanmıyorum. Hükümetin ABD, AB ve İsrail güdümünde politikalar izlemediği,  ülke çıkarlarını koruyan “tam bağımsız” bir politika izlediğine halkı inandırmak için, kendisine atılmış bir pas daha olabilir.

CHP’yi bu danışıklı dövüşten uzaklaştırmak için  “İklim” değişikliği ile meşgul etme planı, bu nedenle ortaya atılmış olabilir. Bakalım şimdi sırada kim var.? Akit Gazetesi bile “CHP Dallas Gibi” manşetini atabiliyor. Edebilseler bu sıra Hüseyin Üzmez’ i de CHP’ye kayıt edecekler… Tam da bu sırada mahkûmiyet kararı kesinleşen Hüseyin Dede tahliye edilmez mi.? Tutuklulukta geçen süre 2 yılı geçmiş. “Darbe planı” ile ilgili duyumlarını bilgisayara not eden gazeteciler ise içeride. Onlar için tutukluluk süresi 10 yıl ama yetmez.!

Gazetecilik mesleğindeki başarısının önündeki tek engeli “güzelliği” olan İklim Hanım, meslektaşları tarafından tanınan biri olmadığı halde, konuşurken babası yaşındaki kişilere ön adları ile hitap edebiliyor. Bunu ilginç buldum... Dışarıda yaşadığı her olayı, eve geldiğinde kocası ile paylaşabiliyor. Taciz olaylarını kocası ile paylaştığını söyleyen bu hanım efendi, söz gelimi otobüste ayakta seyahat ederken ani bir frenle üzerine yıkılan delikanlıyı da akşam kocasına anlatıyor mu.? Kocası ise hiç rahatsız olmuyor. Kimi ne ilgilendirir canım.? Muharrem İnce ile evinin önünde taksi içinde konuşurken, taksici önde oturuyor, gecenin bir saatinde kocası apartmanın kapısı önünde onu bekliyor. O ara konuşan Muharrem İnce’nin alkollü olduğunu da anlıyor. Gazeteciliğe bakın hele... Kocaya  hala sözüm yok.!

Odatv işveren sıfatıyla “Böyle birini çalıştırdığımız için özür dileriz” şeklinde bir açıklama yapmış. “Muhabir” hanım, röportaj yapmak üzere gittiği hiçbir yere, ses kayıt cihazı götürmüyor. Ses kayıt cihazı pahalı diyelim, hanımefendinin not defteri de yok!..Gözaltına alınıp bırakıldıktan sonra bülbül gibi şakıyor ama. Program yüklenmiş “notebook” gibi, hiçbir ayrıntıyı unutmamış.!

Konuşurken “CHP’yi zor durumda bırakmak istemiyorum” diyor. Tıpkı yandaş gazetecilerin Hanefi Avcı için “özel yaşamı bizi ilgilendirmez” diyerek, özel yaşamını didik didik etmeleri gibi…

İklim Hanım mükemmel bir artist. Rolünü de iyi ezberlemiş. Üstelik  güzel  mi “güzel.!” İklim bir tek gözyaşlarını akıtamamış. Kocası ile arkadaş gibiymiş.! Bu paragrafta bu ifadeyi ilginç bulmadım. Olabilir. Karı-koca gibi değillermiş yani.  Her konuyu paylaşırlarmış. Haspam oturmuş bize  Türk erkeklerini anlatıyor.! Yemezler, İklim değişti.!  İlkbahar’a geldik…

Av. Cemil Can

 

DİPNOT:

(1) Kamikaze: İkinci Dünya Savaşı yıllarında Japonların kullandığı intihar uçağı.

http://www.medyagunebakis.com/ - http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZ VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE. 

 

  Diğer Haberler
 • MUŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNDEN TASARRUF
 • RoboAKUT BOĞAZİÇİ ÜNİ. WORLD.3
 • SOSYOLOJİDE YANSITMA; PSİKOLOJİDE SAVUNMA.!
 • ASELSAN’A ABD ŞANTAJI
 • NÜKLEER AKKUYU GBT'Sİ
 • DİJİTALDE GÜVENLİ REKLAM PLATFORMU KURULDU
 • 2018’İN DİJİTAL TRENDLERİ
 • KOCAELİ, TÜRKİYE’NİN ANA BELLEĞİ OLACAK
 • Türkiye’nin Tek Uzay Mimarı Ayşe Ören
 • ALİBABA KURUCUSU JACK MA UYARIYOR • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - MUŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSE
    - RoboAKUT BOĞAZİÇİ ÜNİ. WO
    - SOSYOLOJİDE YANSITMA; PSİ
    - ASELSAN’A ABD ŞANTAJI
    - NÜKLEER AKKUYU GBT'Sİ
    - DİJİTALDE GÜVENLİ REKLAM
    - 2018’İN DİJİTAL TRENDLERİ
    - KOCAELİ, TÜRKİYE’NİN ANA
    - Türkiye’nin Tek Uzay Mima
    - ALİBABA KURUCUSU JACK MA
    - HAMSİYİ, SOMON GİBİ MARKA
    - TEKNOLOJİ VE EĞİTİM FUARI
    - TÜRKİYE’DE EN BAŞARILI 15
    - ESKİŞEHİR ODUNPAZARI'NIN
    - ANTALYA YÜKSEK İSTİŞARE K
    - CANAN BİLİM DÜNYASINI AYA
    - GÖRÜNTÜ SAYISALLAŞTIRMA Ç
    - DOKUZUNCU GEZEGEN DÜNYA’Y
    - 13. TÜRKİYE VERGİ KONGRES
    - DENİZALTI ONLİNE BİLGİ GÖ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.