ANTALYA MURATPAŞA İKİNCİ SALON TAMAM

Muratpaşa Belediyesi’nin Çağlayan Spor Salonu’nun Yapımı Sonlanıyor. Başkan Evcilmen Salonun Bir Ay İçinde Açılacağı Müjdeledi.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

ANTALYA MURATPAŞA İKİNCİ SALON TAMAM

Muratpaşa Belediyesi’nin Çağlayan Spor Salonu’nun Yapımı Sonlanıyor. Başkan Evcilmen Salonun Bir Ay İçinde Açılacağı Müjdeledi.

 

Muratpaşa Belediyesi tarafından kısa süre önce temeli atılan Çağlayan Spor Salonu’nda sona gelindi. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, basın mensuplarıyla salonu denetleyerek son çalışmaları gözden geçirip, açılış talimatını verdi. Başkan Evcilmen, Antalya’da spor tesislerinin yapımıyla önce çıkan Muratpaşa Belediyesi’nin ikinci kapalı spor salonu olan Çağlayan Spor Salonu’nun bir ay içinde hizmete gireceğinin müjdesini verdi.

ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Son teknoloji ile donatılan salonun engelli yurttaşların spor yapmasına da imkân tanıdığını kaydeden Başkan Evcilmen, 650 oturma kapasiteli salonun gereksinim doğrultusunda 1200’e çıkarılacağını belirtti. Salonda sporun alt yapısına hizmet verecek okul maçları, kulüp maçları ve her türlü kategoride maçların oynanabileceğini dile getiren Başkan Evcilmen, Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı’nın maçlarını Çağlayan Spor Salonu’nda oynamak için talepte bulunduğunu ve bu talebi onayladıklarını kaydetti.

SPORUN ALT YAPISINA DESTEK

Gazetecilerin “Antalya’da sporun alt yapısına önem verilmediği yönünde eleştiriler var. Spora gerekli önem veriliyor mu.?” sorusunu yanıtlayan Başkan Evcilmen, “Sporun alt yapısına önemi kim verecek.? Bu tür yatırımları yapması gereken bir bakanlık var. Biz spor tesisi ve sporun alt yapısına yapılan yatırımın eksiklerini gördüğümüz için hedefler koyduk. Eğer çocukların, gençlerin enerjilerini harcayabilecekleri mekânları yaratmazsanız, onların gideceği yer kötü alışkanlıkların mekânlarıdır. Bunun önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

GENÇLERİN UĞRAK YERİ OLACAK

Muratpaşa Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla yapılan salonun gençlerin en önemli uğrak yeri olacağını kaydeden Başkan Evcilmen, “Antalya’da çok sayıda kulüp ve okul var. Müsabakaların yapılacağı salon yok. Geçmişte bir sahayı 4’e bölüp idman yapan kulüpler bugün bizim yaptığımız salonlarda, sahalarda rahatlıkla idman yapıyor, müsabakalara çıkıyor. Bir ay gibi kısa sürede hizmete girecek salonumuz, önümüzdeki süreçte yoğun bir takvimle Antalya’nın sporuna ve sporun alt yapısına önemli hizmetler verecek” diye konuştu.  İnceleme sonunda Başkan Evcilmen, basın mensuplarına basketbol topu hediye etti.

 

Fatih Bacak, Antalya Eylül.2013 - fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/  - okkesb@telmar.net,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya Eylül.2013 - fb.antalya007@gmail.com, 

Diğer Haberler

 • DEPREM VE GELECEK KAYGISI
 • MAORİLER KADAR OLAMADIK.!
 • *KRONOMETRE SIFIRLANDI* ‘MI.?
 • AKTİVİST GAZETECİDEN SAMİMİ İTİRAFLAR.!
 • SEVAP KAZANMANIN YOLLARI
 • SEVGİ GÜNÜNDE BİR VEDA…
 • PAHA BİÇİLEMEZ SİHİRLİ TOHUMU KİM EKECEK
 • NEDİR BU 3.DALGA İLİŞKİLER.?
 • BU GİDİŞE RIZAMIZ DEĞİL, İTİRAZIMIZ VAR.!
 • TÜRK SOLU BUGÜNKÜ KADAR DÖNEK ÇIKARMADI.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP