20.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Toplumsal Bakış >> Manşet Haberler
  GRUP YORUM DAVASI ERTELENDİ

  BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!

  R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLANI HEDEFİ

  İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRKİYE MESELESİ

  VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!

  KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMANI TÜTÜYORSA...!

  MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADNAN OKTAR

  BÜYÜK VEBAL ALTINDALAR

  BİR ATATÜRK MİRASI DAHA YIKILIYOR

  ÜMİT KAFTANCIOĞLU CİNAYETİ

  AFRİN'DE TOPUKLU EFE UNVANLI TOP MERMİSİ

  AMAÇ BÖLGEYİ KÜRTLEŞTİRMEK.!

  ÜNİVERSİTELERDE ARTIK KADININ ADI YOK

  İNANÇ SÖMÜREREK, OTORİTER REJİM DAYATILIYOR.

  BİNGÖL'DE YALAN, İSTANBUL'DA GERÇEK

  KADINLARIMIZ VE GÜNEŞLİ GÜZEL GÜNLER
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşTSK nin Komuta kademesi Hasdal’da “katıksız oda hapsine” çarptırılmış. Düşman kuvvetlerinin hazırladığı komploları öngörüp zamanında tedbir alamamışlar. Şimdi bu basiretsizliğin bedelini ödüyorlar esir kamplarında.

GÜNEŞLİ GÜZEL GÜNLER

Güneşli Güzel Günleri Kadınlarımız Geri Getirecek.!

İki komutan daha içeri alınmış. 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Eröz, 9 Eylül günü Beşiktaş Adliyesi’nde oldukça gergindi. Yunan da böyle bir 9 Eylül günü denize dökülmüştü diye aklından geçirdi. Mustafa Kemal ve arkadaşları böyle bir günde CHP’yi kurmuştu. 9 Eylül önemli bir gündü. Kötü rastlantıya bakın.!

Eröz salondaki bankta ayaklarını oynatarak sırasını bekliyordu. Sırası geldi çağırdılar. İçeride hakkındaki iddiaları dinledi, iddialar ilginçti. Şüpheli tüm suçlamaları reddederek, andıcın Genelkurmay’ın emir ve direktifleri doğrultusunda hazırlanmış resmi bir belge olduğunu savundu… Akşama doğru, ajanslar haberlerini geçtiler. Koskoca Kolordu’nun komutanı “…silahlı terör örgütü yönetmek ve üye olmak” gerekçesiyle tutuklanmıştı...

Kolordu komutansız bırakılacak değil herhalde. Geleneğe göre emir-komuta Eröz’ün yardımcısına bırakıldı. Onun için sıkıntılı günler başlıyor. Suriye ile olan gerginlik bitecek gibi değil. Ama onun ilk işi, Eröz’ün yönettiği “terör örgütü” nün yerini tespit etmek. Bakalım örgütü bulabilecek mi.? Benden ona bir ipucu: Örgütü Kolordu içinde değil, başka yerlerde arasın.!

Aynı gün Balyoz Soruşturması kapsamında Tuğamiral Nadir Hakan Eraydın da tutuklanmış.! Hamdolsun.! Komutanlar, Hasdal yolunda yalnız bırakılmadılar. Hiç değilse bu kadarını düşünmüşler helal olsun.!

12’si tutuklu 14 kişi hakkında hazırlanan “Odatv İddianamesi” nin kabul edilişi de 9 Eylül’e rast getirilmiş. İddianamede Ahmet Şık’ın “İmamın Ordusu” adlı kitabı “Örgütsel Doküman” olarak kabul edilmiş. Sıkıysa “iki kişiden biri” bu kitabı bilgisayarlarında bulundursun. Bu “Örgütsel Doküman”ı dava dosyasından temin etmek mümkün olabilir ama internetten indirmek yasaktır. Aklınızda bulunsun.! Anlayacağınız  imamla ilgili  her şey esrar gibi  tehlikeli ve yasaktır, uzak durun.!

Aralarında Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın’ın da bulunduğu o davanın sanıkları, ne ile suçlanıyor biliyor musunuz.?

 “Ergenekon örgütünün amaçları doğrultusunda CHP’yi ele geçirmek ve milletvekili olmaya çalışmakla tabi. Evet, çok doğru okudunuz. Az önce okuduğunuz cümlede yazım hatası aramayın. Kontrol edilmiştir. CHP’nin ele geçirilmesine “Silivri Hukuku” yasak koymuş.! Ona da çok şükür.! Demek ki,  CHP’yi kim ele geçirmeye kalkışırsa, cezaevini boylayacak.! Dosta düşmana bu kararı duyurun. Ayrıca CHP’den milletvekili olmaya çalışmak da son derece tehlikeli ve yasak.  Anlaşılan Balbay ile Haberal’ın başına gelenlerden yeterince ders alınamamış.!

Ne yalan söyleyeyim, özel yetkili savcıların CHP’nin ele geçirilmesini, kendilerine bu kadar dert edinmeleri, bayağı hoşuma gitti. Ayrıca duygulandırdılar da beni.. Eksik olmasınlar.!  Bu yaptıklarından sonra, önceki yaptıklarını da inanacağım geliyor.!

Bütün bu komiklikler yetmezmiş gibi Cumhuriyet Gazetesi’ne molotofkokteyli atmakla maruf suça sürüklenmiş sanık Bedirhan Şinal, 196. oturumda mahkemeye: “Gerçekleri anlatıyorum fakat hiçbir şey yapmıyorsunuz” diyor. Bu haddini bilmez şüpheli “çocuk”, mahkeme başkanının “Gerekeni yapıyoruz” şeklindeki yanıtına, “ne yaptınız” şeklinde bir de karşılık vermez mi.! İşte tam da bu sırada, dinleyici sıralarındakiler gülüşmeye başlamış. Oysa o salonda tebessüm etmek bile yasaklanmıştı. Nitekim gelişmeler de bu yasağa göre ilerliyordu. Sonunda başkan dinleyicilerin salonu boşaltmasını istenmiş. Mahkeme başkanına savunma makamında oturan biri haklı bir itiraz etmiş. Beklendiği gibi mahkeme, muteriz Avukat Hasan Basri Özbey’in de salondan çıkartılmasına karar vermiş. Sanıklar içeride kaldı ama savunma tahliye edilmişti.! Bu dönemde o kadarını da  başarı saymak lazım.!

Peki, Size Göre Mahkeme Başkanının Kızdıran Neydi.?

Bedirhan Şinal’ın sözleri mi yoksa başkanın sabah okuduğu gazetelerden öğrendikleri mi.? Bilenler bilir, karikatürize etmeye çalıştığım o iddiaların yer aldığı bir iddianameyi, hukukçu ciddiyeti ile ele alarak, gereğini yapmak öyle kolay değildir. Bana sorarsanız başkanın sinirlerini bozan, Avukat Hasan Basri Özbey’in itirazı da olamaz.. O ve meslektaşları görevlerinin gereğini yerine getirmiştir. Hiçbir mahkeme başkanı buna kızılamaz….

İşin içinde başka şeyler aranmalı:

İç ve dış kamuoyunu ipe sapa gelmez iddialarla yıllarca oyalamak çok mu kolay sandınız.? Sadece usul kurullarını uygulayarak, sanıkları yıllarca içeride tutmak mümkün olabilir ama kamuoyunu tutuklama gerekçelerine inandırmak öyle kolay değildir. Bu en ağır iş de mahkemelerin üzerinde kalmış. Bugün için özel görevli mahkemelerden adalet dağıtmayı bekleyen, neredeyse kimse kalmadı. Bakalım yargıçlar kendi ailelerinin baskısına daha ne kadar dayanabilecekler… Öyle demeyin, bütün çocuklar yaşamları boyunca “süpermen”leri yenen babalarıyla övünmek isterler. Babalar da emekli olduklarında, anılarını “işçilikten emekli” arkadaşlarına anlatıp öyle övünecekler. İnsanoğlu bir gariptir işte. Tatil yerlerinde, emekliliği hastalıklarla birlikte yaşar. Yaptıklarıyla torunlarına övünür durur, vakit öyle daha kolay geçermiş.! Beşiktaş’taki yargıçlar bu dönemleri için bayağı bir sermaye edindiler, ye ye tükenmez.!

Silivri cephesinde duvarların biraz ötesinden yükselen ama duyulmayan sesler özetle böyledir…

Hapishane avlusunun az berisinde ise kadınlarımız “nöbet”e kalkmış. “Bizim olan bizim kadınlarımız” nöbet tutulmaya başlamışlar. Mehmetçik’ten nöbeti devralan komutanların, vukuat defterlerinde kayıtları var.!.? Bu yüzden çoğu görev yerlerine dönememiş..

Komuta kademesi Hasdal’da “katıksız oda hapsine” çarptırılmış. Onların suçu çok ağırdır kuşkusuz. Düşman kuvvetlerinin hazırladığı komploları öngörüp zamanında tedbir alamamışlar. Şimdi bu basiretsizliğin bedelini ödüyorlar esir kamplarında. Bu nedenle vardiya Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi kadınlardadır.

9 Eylül sabahı Türkiye farklı bir eylemle uyanıp, güneşli güzel bir güne başlamış. Asker eşleri, hiçbir zaman deliksiz uyuyamazmış. Şimdi sıra onlara gelmiş, tüfek tesisatlarını kuşanıp, tadat alanında safta toplanmışlar…

Dikkaaaaaaaaaaat.! Kadınlar nöbeti devraldılar, rahat uyuyabilirsiniz artık.!

Av. Cemil Can

 

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZ VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

  Diğer Haberler
 • GRUP YORUM DAVASI ERTELENDİ
 • BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!
 • R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLANI HEDEFİ
 • İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRKİYE MESELESİ
 • VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!
 • KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMANI TÜTÜYORSA...!
 • MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADNAN OKTAR
 • BÜYÜK VEBAL ALTINDALAR
 • BİR ATATÜRK MİRASI DAHA YIKILIYOR
 • ÜMİT KAFTANCIOĞLU CİNAYETİ • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - GRUP YORUM DAVASI ERTELEN
    - BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!
    - R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLAN
    - İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRK
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMA
    - MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADN
    - BÜYÜK VEBAL ALTINDALAR
    - BİR ATATÜRK MİRASI DAHA Y
    - ÜMİT KAFTANCIOĞLU CİNAYET
    - AFRİN'DE TOPUKLU EFE UNVA
    - AMAÇ BÖLGEYİ KÜRTLEŞTİRME
    - ÜNİVERSİTELERDE ARTIK KAD
    - İNANÇ SÖMÜREREK, OTORİTER
    - BİNGÖL'DE YALAN, İSTANBUL
    - İSTEDİĞİNİZ KADAR YIRTINI
    - YENİ ANDIMIZ UYGULANMAYA
    - FETVA VERİLDİ.“BOŞ OL” DE
    - DİNDAR NESİL YETİŞTİRME P
    - ŞABAN DİŞLİ DE GÖREVİNİ B


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.