20.09.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Tarihsel Bakış >> Manşet Haberler
  MARTİN LUTHER KİNG; I HAVE A DREAM.!

  HACER-ÜL ESVED'İN PARÇALARI 5 ASIRDIR İSTANBUL'DA

  YAŞAR NEZİHE “İLK KADIN İŞÇİ ŞAİR”,

  TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK AMERİKA OLMA HAYALİ

  İSLAM TARİHİNİN EN ACIKLI OLAYI.!

  ALBAY MUAMMER KADDAFİ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ.?

  MAALESEF...! SAP TA AYRI, SAMAN DA; B.O.P.!

  NECMETTİN ERBAKAN'A KURULAN KUMPAS

  BUZUL ÇAĞINDA SİBİRYA’DA HAYAT VARDI.!

  NEVRUZ – NEWROZ – NAVRIZ – YENİ GÜN – SİN SİN

  ÇERKES SÜRGÜN VE SOYKIRIMI PROTESTO EDİLDİ

  CHP'NİN VAZ GEÇEMEDİĞİ FETOCULUK.!

  GOOGLE'I ABDÜLHAMİT BULMUŞ.!

  SELAMINALEYKÜM KÜÇÜKMUSTAFAPAŞA,

  FETÖ MÜCADELESİ & HAKAN ŞÜKÜR

  RECEP BEY’İN ÖDÜLÜ
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşRECEP BEY’İN ÖDÜLÜ

RECEP BEY’İN ÖDÜLÜNÜ FETHULLAH HOCA’YA VERDİLER.!

 

Libya’dan Avrupa’ya kaçmaya çalışan Afrikalı mültecilerle dolu bir teknenin yardım çağrıları duymazdan gelindi. Açık denizde sürüklenen teknenin, yakınlarından geçen NATO savaş gemileri, çocukları ve kadınları görmediler.! NATO’ya ait askeri helikopter üzerlerine gelip, su ve bisküvi attıktan sonra geçip gitti. İtalyan Sahil Güvenlik ekipleri tekneye teğet geçiyor. “Libya’nın Libyalılara ait olduğunun tespit ve tescili için” bölgede bulunan NATO kuvvetlerine İtalyanlar komuta ediyor… NATO  kuvvetleri  “kardeşin kardeşi öldürmemesi için” Kaddafi muhaliflerine destek vermek amacı ile Libya’da bulunuyor.! Yaptıklarına “insani yardım” da denebilir.!

İçinde bebeklerin ve kadınların bulunduğu 72 kişiden 61’i açık denizlerde, göz göre göre, açlık ve susuzluktan ölüme terk edilmiş!.. Sorsalar görevleri insanlara yardım etmekmiş! Bu süreçte Avrupa’ya kaçmaya çalışırken, Akdeniz’de boğulanların sayısı 800’e ulaşmış... (1)

 

Fetullah Hoca, Prensilvanya’da oturmuş “insani” görevini yapıyor. Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı Recep Bey, Fetullah’ı bu yüzden kıskanıyor. Recep Bey’e verilen görev onunkinden biraz daha ağır. Recep Bey, proje kapsamındaki ülkelerin liderlerine tebligat yapmağa memur edilmiş. “Artık çekil” gibi emirleri o götürüyor.!

Hoca’ya verilen görevlerden birincisi; Müslümanlar arasında artan ABD karşıtlığını azaltmak. Diğeri; El Kaide gibi radikal İslamcı örgütlerin, İslamiyet’le bir ilgileri bulunmadığını kanıtlamaktır. İki görevin de masa başında fetva ile yapması mümkündür…

ABD’de “East West Institue” (Doğu Batı Enstitüsü) adlı kuruluş bu yılın “Barış Ödülü” Fethullah Gülen Hoca Efendi’ye verdi.  Birkaç ay önce Kaddafi de “İnsan Hakları Ödülü”nü Recep Bey’e vermişti. Bir ödül Recep Bey’e bir ödül Fetullah Gülen’e… Yakışır mı yakışır.!

Pentagon’un “Şahinler Kanadı”ndan Condoleeza Rise’ın da yönetiminde bulunduğu Doğu Batı Enstitüsü’nün, Pentagon kontrolünde olduğu biliniyor. “2011 Yılı Barış Ödülü” Fetullah Hoca adına, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil almış…

Hoca çok meşgul, ödülü almaya bile gidemiyor.!

Gülen’in törene gönderdiği mesaj oldukça manidar ve ilginç:”Ödülü kendi adıma değil, insanlığa hizmet etmekten başka gayesi olmayan farklı din, inanç, millet ve geçmişe sahip gönüllüler adına kabul ediyorum” demiş. 

Mesajdan da anlaşılacağı gibi, farklı din ve inançlardan gelen gönüllüleri, Fethullah Hoca temsil ediyor. Amaçları insanlığa hizmet etmekmiş. Duy da inanma. Akdeniz’de geçen ay boğularak ölen mültecilerin, yanından teğet geçenler, Fethullah Hoca’nın temsil ettiği farklı inançtan gelen gönüllüler değil miydi.?

Fetullah Hoca mesajında, El Kaide Lideri Usame Bin Ladin’in öldürülmesi olayı ile bağlantı kurduktan sonra, şunları söylemiş:”Bazıları vahşete başvurdular ve dinleri adına masum insanları öldürdüler. Din adına teröre başvurmaktan daha uzak bir şey olamaz İslam’da. Bu karanlık dönemin arkada kaldığını ümit ediyor ve bir daha geri gelmemesi için dua ediyorum.” (2)

Açıklamasında “dinleri adına” ifadesini kullanan Hoca, aslında El Kaide ve ona benzer örgütlerin İslam’la bir ilgisi olmadığına vurgu yapıyor. ABD Fetullah Hoca’nın fetvaları ile Müslüman halkların örgüte sunduğu insan kaynaklarını kesebileceğini ümit ediyor… “Mavi Marmara” gemisine yapılan baskından sonra da “otoriteyi dinlemek gerekir” diyerek, ABD’yi Allah’ın açık denizlerinin otoritesi olarak kabul etmek gerektiğini de o öğütlemişti… Radikal İslam’ı din dışı ilan eden Fetullah Hoca, Ilımlı İslam’ın ruhani liderliğini üstlenmiş durumdadır. “Dinler Arası Diyalog” , “Medeniyetler İttifakı” ve “Ilımlı İslam” projeleri ile  uyumlu olan bu duruşa,  İslami kesimden şimdilik karşı çıkan yok.!

 

Kendi ifadesine bakılırsa, Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlarından biri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. O da kendisine verilmiş olan görevleri yapıyor.

Recep Bey, CeBIT Kongre Merkezi'nde, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen ''Türk Alman Ekonomi Kongresi''nde bu kapsamda yaptığı işleri, Alman dostlarına şu şekilde anlatmış:

“Ben burada somut örnekler vereceğim, soyut değil, somut... Yapılmış olanı konuşacağım…

Türkiye'de patrikhane vardır. Patrik, Saint Sinod Meclisi’nin üyeleri tarafından seçilir. Saint Sinod Meclisi’nin üyelerinin Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olması gerekir. Son seçimde Saint Sinod Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından oluşmuyordu. Bu halde patrik seçimi yaptılar. Tabii bu patrik seçimi meşru değildi. Ben bunu, o dönemin Başbakanı Karamanlis'e söyledim. 'Bu yanlış fakat biz şu anda sesimizi çıkarmıyoruz. Gelin bunu düzeltelim, müracaat etsinler vatandaş olsunlar ondan sonra bu seçimi yapsınlar'. O dönem olmadı. Sonra Papandreu döneminde de yine ben kendilerine bunu anlattım. Bu arada Sayın Bartholomeos'a da durumu anlattım. Dedim ki müracaat etsinler, bunları vatandaş yapalım, hiç olmazsa Lozan'a uysun. Bunun üzerine müracaatlarını yaptılar, bunları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yaptık. Böylece meşruiyet kazandırdık.…
Rum yetimhanesine ilişkin sorunun da çözüldüğünü, yetimhanenin tapusunun kendilerine verildiğini anlatan Erdoğan, Almanların Tarsus'taki kilisede ayin yapma isteklerinin de kabul edildiğini, orada ayinlerin yapılmaya başlandığını kaydetti.
Trabzon'daki Sümela Manastırı'nda da ayin yapılmaya başlandığını anımsatan Erdoğan, Van Gölü'ndeki Akdamar Ermeni Ortodoks Kilisesinin restorasyon giderlerinin devletin bütçesinden sağlandığını ve ibadete açıldığını ifade etti.
Erdoğan, ‘Nerede bir sıkıntı var. Zaten normal olarak Türkiye'deki azınlıkların bulunduğu yerlerdeki kiliselerde de ibadetlerini zaten yapıyorlar. Bize gelen talepler üzerine
yaptıklarımızı size anlatıyorum. Çıksınlar bize gelsinler desinler ki 'şurada inanç hürriyeti noktasında bir sıkıntı var'. AK Parti iktidarında kimse bunun örneğini veremez. En büyük garantisi bunun, biziz.

 
Biz kalktık, eskiden bütün imar planlarında cami yazardı, camiyi
imar planlarından çıkardık, onun yerine 'mabet' yazdık. Olur ya, Hıristiyanların, Musevilerin, Süryanilerin böyle bir talebi olur. Bunları biz yaptık. Bunlar bu dönemde oldu.” (3)

Başbakan’ın Hıristiyan dünyası için yaptıkları ile Fethullah Hoca’nın verdiği fetvaları, yan yana koyduğumuzda  “Barış Ödülü”nün Recep Bey’e verilmesi yakışık alanıydı…  Doğu Batı Enstitüsü’nün yaptığı düpedüz haksızlıktır!? Zira Prensilvanya’da,  üstelik de ABD’nin güvencesi altında oturmak,  başlı başına bir  ödül olarak kabul edilebilir.!

Genel seçimlere bir aydan daha az kala; böyle hassas bir dönemde, dilerseniz Başbakan’ın 9 yılda Müslüman Türk halkı için neler yaptığını irdelemeyelim. Ne olur ne olmaz, başımız belaya girebilir.! 12 yıl sonra bizim için ne yapacağını dinlemek daha heyecan vericidir. Evet, İstanbul Kanalı’na ne dersiniz? O gün geldiğinde Boğazda gemiler tehlike yaratmayacakmış. 12 yıl nedir ki.? Sayılı gün tez geçer, gel tezkere gel.!

Açlıktan ölenlere gelince, onlar bizden değildi. Zaten tamamı da Akdeniz’de iken öldüler.! Sıra bize gelince biraz daha dayanacağız mecburen… Recep Bey,  ABD’den son ödülünü de alsın isterim!.. Ona da kıymayalım efendiler.!

 

Av. Cemil Can

 

 

DİPNOTLAR:

(1)http://dunya.milliyet.com.tr/olume-terk-           ettiler/dunya/dunyadetay/10.05.2011/1388142/default.htm

(2) http://www.sabah.com.tr/Dunya/2011/05/12/gulenden-bin-ladin-aciklamasi

(3) http://sabah.com.tr/Gundem/2011/02/28/natonun_ne_isi_var_libyada

 

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.   

  Diğer Haberler
 • MARTİN LUTHER KİNG; I HAVE A DREAM.!
 • HACER-ÜL ESVED'İN PARÇALARI 5 ASIRDIR İSTANBUL'DA
 • YAŞAR NEZİHE “İLK KADIN İŞÇİ ŞAİR”,
 • TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK AMERİKA OLMA HAYALİ
 • İSLAM TARİHİNİN EN ACIKLI OLAYI.!
 • ALBAY MUAMMER KADDAFİ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ.?
 • MAALESEF...! SAP TA AYRI, SAMAN DA; B.O.P.!
 • NECMETTİN ERBAKAN'A KURULAN KUMPAS
 • BUZUL ÇAĞINDA SİBİRYA’DA HAYAT VARDI.!
 • NEVRUZ – NEWROZ – NAVRIZ – YENİ GÜN – SİN SİN • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - MARTİN LUTHER KİNG; I HAV
    - HACER-ÜL ESVED'İN PARÇALA
    - YAŞAR NEZİHE “İLK KADIN İ
    - TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK AMERİKA
    - İSLAM TARİHİNİN EN ACIKLI
    - ALBAY MUAMMER KADDAFİ NED
    - MAALESEF...! SAP TA AYRI,
    - NECMETTİN ERBAKAN'A KURUL
    - BUZUL ÇAĞINDA SİBİRYA’DA
    - NEVRUZ – NEWROZ – NAVRIZ
    - ÇERKES SÜRGÜN VE SOYKIRIM
    - CHP'NİN VAZ GEÇEMEDİĞİ
    - GOOGLE'I ABDÜLHAMİT BULMU
    - SELAMINALEYKÜM KÜÇÜKMUSTA
    - FETÖ MÜCADELESİ & HAKAN Ş
    - DUMANLI ABDULLAH GÜL'Ü YA
    - FEHMİ KORU'DAN ABDULLAH G
    - AHISKA ÇETELERİ VE TÜRKLE
    - AMERİKA BANDIRALI GEMİ OS
    - ANTAM ANKARA TARİHİ ÇALIŞ


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.