SADETTİN SARAN’DAN ÇİFTE REKOR

Sadettin Saran, 24 Yıl Sonra Havuza Girdi ve Bütün Rekorları Altüst Etti.

Payla:
 • Google'da Paylaş
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

SADETTİN SARAN’DAN ÇİFTE REKOR

Sadettin Saran, 24 Yıl Sonra Havuza Girdi ve Bütün Rekorları Altüst Etti.

Atatürk'ün anısına Ankara'da düzenlenen 6. Mastır Cumhuriyet Şampiyonasında, Sadettin Saran 50 metre serbestte 25.91, 50 metre kelebekte 28.78 yaparak 25 yaşüstü serbest ve kelebek bütün yaş kategorilerde Türkiye mastırlar rekorlarını kırdı.

 

Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takım eski kaptanı, Saran 24 yıl sonra yeniden başladığı yüzmede; 2011 de Yalta 'da yapılan son Mastır Avrupa Şampiyonası sıralamasına göre, 50 metre serbestte kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında 5.,dünya sıralamasında ise 9. sırada yer buldu.
 
Sporcu kişiliği ile tanınan Sadettin Saran “bu yarışmaya katılarak gençlere örnek olmak istediğini ve hedefinin 2013 sonbaharında Hollanda da yapılacak Avrupa Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek” olduğunu söyledi.

 

Han Batur Spor Kulübü sporcusu SADETTİN SARAN 50 metre Serbest stilde 26.27, 50 metre kelebekte de 28.78 'lik derecesi ile yeni Türkiye Master rekorlarının sahibi olurken.

4 x 50 Erkek Serbest Bayrak ve 4 x 50 Karma Serbest bayrak takımı yarışlarında takım halinde yeni Türkiye Mastır rekorunu kırarak toplamda 6 rekor kırdı.

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Kasım.2012

http://www.medyagunebakis.com/ okkesb61@gmail.com,

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

Sadettin Saran, Yüzmede Rekorları Alt Üst Etti

  

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Atatürk'ün ölümünün 74'üncü yılı anısına Ankara Üniversitesi'nde 6'ncısı düzenlenen Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonası'nda farklı kategorilerde katıldığı yüzme yarışmalarında rekorları alt üst etti.

Atatürk'ün anısına Ankara'da düzenlenen 6'ncı Master Cumhuriyet Şampiyonası'na, yaş kategorilerine göre 500'ü aşkın bayan ve erkek yüzücü katıldı. İş adamı kimliğinin yanı sıra sporcu kimliği ile bilinen Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran da, Han Batur Spor Kulubü adına yarışmalarda kulaç attı. 25 yaş üstü serbest ve kelebek yaş kategorilerde Türkiye masterlar rekorları kıran Saran'a Kırıkkale, Ankara ve İstanbul'dan gelen yakınları da destek verdi.

 

Çekişmeli ve heyecanlı geçen yarışlar sonucunda Sadettin Saran 50 metre Serbest stilde 25.91, 50 metre kelebekte de 28.78 'lik derecesi ile yeni Türkiye Master rekorlarının sahibi olurken, 4 x 50 Erkek Serbest Bayrak ve 4 x 50 Karma Serbest bayrak takımı yarışlarında takım halinde yeni Türkiye Master rekorunu kırarak toplamda 6 rekor kırdı. Fenerbahçe Futbol Şubesi eski sorumlusu ve Türkiye Yüzme Milli Takım eski kaptanı, Saran 24 yıl sonra yeniden başladığı yüzmede;

2011 de Malta 'da yapılan son Master Avrupa Şampiyonası sıralamasına göre, 50 metre serbestte kırdığı 25.91 Türkiye rekoru ile Avrupa sıralamasında 5'inci, Dünya sıralamasında ise 9'uncu sırada yer buldu.
Ödül töreni sonrası kutlamaları kabul eden Sadettin Saran, hedefinin 2013 sonbaharında Hollanda'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi en iyi temsil etmek olduğunu belirterek, "Rekor kırdık, inşallah daha kırarız.

İnsanlara iyi örnek oluruz. Spor her yaşta güzel, Yarışmalar Atatürk'ü anma gününde çok anlamlı oldu. Cumhuriyetimizin kurucusunu anıyoruz. Ben, 24 yıl yüzme antrenmanı yapmadım.

 

Bir aydır çalışma yapıyorum. Daha da iyi olabilirdi. Sporun önemini hep anlatmaya çalıştım. Gençlere, her türlü yaşlılara, burada insanlara örnek oluyoruz.

İnşallah daha iyi katılımlar olacak. Hedefim Türkiye rekoru kırmaktı onu da kırdım. Yaptığım derece Avrupa şampiyonasında ilk 10'a giriyor. Biraz daha çalışarak çok daha iyi sonuçlar almam mümkün" dedi.

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Kasım.2012

http://www.medyagunebakis.com/ okkesb61@gmail.com,

TDFAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Diğer Haberler

 • WORLD CORPORATE GOLF CHALLENGE
 • MELİSA ERCAN ŞAMPİYON
 • TÜRK SPOR KULÜPLERİ FİNANSAL KRİZDE
 • GOL PASI.! PAS MI. TAKTİK Mİ.?
 • GÜREŞ, YARIŞ, EĞLENCE BİTTİ. İŞE DEVAM.!
 • OLİMPİYATLARA TALİBİZ DE.! HAZIR MIYIZ.?
 • YAĞMUR AKGÜN HEDEFİNE ULAŞTI
 • ANASTASİA POTAPOVA’NIN İSTANBUL ZAFERİ
 • TENNİS İSTANBUL’DA YARI FİNAL HEYECANI
 • TENNİS CHAMPİONSHİP İSTANBUL’DA BAŞLADI.
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP