Teknik Adamlar Zirvesi Yapıldı

Toplantıya Az Sayıda Teknik Adam Katılmazken Süper Lig Teknik Adamlarının Çoğu Terim'in Bu Çağrısını Dikkate Alarak Geldiler

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

Teknik Adamlar Zirvesi Yapıldı

Toplantıya Az Sayıda Teknik Adam Katılmazken Süper Lig Teknik Adamlarının Çoğu Terim'in Bu Çağrısını Dikkate Alarak Geldiler

Fatih Terim Süper Lig Teknik Direktörleri İle Toplantı Düzenledi

Serik İlçesi Titanic Deluxe Hotel Belek'te Türkiye Futbol Direktörlüğü Tarafından Düzenlenen Toplantıya Az Sayıda Teknik Adam Katılmazken Süper Lig Teknik Adamlarının Çoğu Terim'in Bu Çağrısına Kulak Verdi.

 

Mancini'de Toplantıda Terim'le Görüşenler Arasında Yer Aldı.

Serik ilçesi Titanic Deluxe Hotel Belek'te Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından düzenlenen toplantılarının birincisinde Terim;

Spor Toto Süper Lig'de görev yapan teknik adamlar Roberto Mancini, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Okan Buruk, Tolunay Kafkas, Hikmet Karaman, Ersun Yanal, Sergen Yalçın, Hamza Hamzaoğlu, Ertuğrul Sağlam, Christoph Daum, Slaven Bilic, Samet Aybaba, Mesut Bakkal ve Mustafa Reşit Akçay ile bir araya geldi.

 

Toplantıya Kasımpaşaspor Teknik Direktörü Shota Arveladze ve Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos katılmadı.

Ayrıca Kayserispor ile yollarını ayıran Robert Prosinecki için de yer ayrıldığını ancak Prosinecki'nin toplantıda bulunmadığı görüldü.

Basın mensuplarının 2 dakika görüntü almasının ardından toplantı, basına kapalı gerçekleştirildi.

08 Ocak 2014 -11.53

 

Fatih Terim, Süper Lig'de Görev Yapan Teknik Adamlarla Buluştu

Türkiye Futbol Direktörü Ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Spor Toto Süper Lig'de Görev Yapan Teknik Adamlarla Yaptığı Toplantı Sona Erdi.

Terim, Serik ilçesi Titanic Deluxe Hotel Belek’te Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından düzenlenen toplantının ardından, katılan teknik adamlarla basının karşısına çıkarak toplu fotoğraf çektirdi.

Terim, daha sonra düzenlediği basın toplantısında, yoğun işlerinin arasında toplantıya katılan ve fikirleriyle katkı veren teknik direktörlere teşekkür etti.

Süper Lig’in teknik direktörlerinin, 1. Lig, 2. Lig ve amatör liglerde olduğu gibi futbolun çok önemli aktörleri olduğunu vurgulayan Terim, şöyle konuştu:

"Onlar bu işin en üst düzeyindeler. Dolayısıyla onların fikirleri, özellikle teknik alandaki fikirleri, benim için çok önemli. Benim için olduğu kadar Türk futbolu için de önemli olmalı. Çünkü teknik bir karar veriliyorsa, verilecekse onlara danışılmadan veya teknik adamlara sorulmadan, fikri olmadan olmamalı. Dünyanın her tarafında böyledir. Zaten ona benzer bir uygulama yaptık. Oradaki toplantı gibi derenin kenarından her şey uygun olarak çok güzel bir toplantı oldu.

Birçok konuya değindik. Hem birbirimizle hasret giderdik hem de yapabileceklerimizi, olması gerekenleri konuştuk. Toplantıdan son derece memnunum."

Terim, gazetecilerin soruları üzerine, toplantıyı sezon planlamasıyla ilgili bilgi vermek ve teknik direktörlerin fikirlerini almak için düzenlediklerini vurgulayarak, Milli Takımın 2016 Avrupa Şampiyonası’na kadarki 2 senelik bölümde ne zaman kamp, ne zaman maç yapacakları, ne zaman kulüplerden futbolcu alacakları, ne zaman gönderecekleri konularındaki bilgileri aktardıklarını söyledi.

Mayıs ayının 25’i ile 5 Haziran arasında bir turnuva veya birkaç maç yapabilme imkânını araştırdıklarını dile getiren Terim, ligin biteceği tarih olan 18 Mayıs ile 24 Mayıs arasında Şampiyonlar Ligi final maçından dolayı FIFA’nın maç yasağı bulunduğunu ifade etti. Ağustos ayında herhangi bir hazırlık maçı yapmadan, eylül ayında direkt şampiyonaya başlayacaklarına dikkati çeken Terim, toplantıya katılan teknik direktörlerin, milli takımlara her türlü yardımı yapacakları ve ne zaman istenirse futbolcuları alabileceklerini söylediklerini anlattı.

YABANCI OYUNCU SINIRLAMASI

Terim, 6 yabancı sınırlaması ile ilgili olarak görüşme yapılıp yapılmadığı yönündeki soru üzerine, güncel konular ve sıkıntılar için dilekler ve istekler bölümü ayırdıklarını, burada futbolun her türlü konusuna girildiğini söyledi. Yabancı oyuncu konusunda bir karar alınacaksa teknik adamlara sorulması gerektiğinin altını çizen Terim, fikirlerinin bu konuda çok önemli olduğunu kaydetti. Futbolun en önemli aktörlerinden birinin teknik direktörler olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Herkesin değişik fikirleri var. Zaten güzel olan da bu ama bir de çoğunluk olarak var. Futbol federasyonumuzun geçen seneden yayınladığı bir sirkü var. O sirkü göz önüne alınarak, toplantının neticesini zaten sayın başkanımızla ve yönetici arkadaşlarımızla paylaşacağız. Sonucunu hep beraber ilan ederler ama şu önemli ki daha fazla ve sık bir arada olmamız gerektiğinde hemfikiriz. Rönesans döneminin sebebi budur, bize değişiklik yetmez, devrim lazım. Çünkü aşağı yukarı hepimiz biliyoruz. Artık teşhisten çok öteye gittik. Tedavi, hem de radikal bir şekilde gerekiyor. Hepimiz bunda birleştik. Yani artık söylemden ziyade eylem zamanıdır. İnşallah bunda da başarılı oluruz."

'HERKES SORUMLULUK ALMALI'

Bunun tek başlarına yapabilecekleri bir şey olmadığını, ülkece beraber olunması gerektiğini vurgulayan Terim, "Futbolla ilgilenen ilgilenmeyen herkesin bu taşın altına elini sokması gerekir. Başka türlü olmaz. Bugün 10 yaşındaki bir çocuğa da sorsak, bizim sorunlarımızın bir kısmını anlatır. Yeni bir şey kolay değil ama yeniliklere ve güzelliklere açık olmalıyız" dedi.

'YABANCI KONUSUNDAKİ KARAR HEP BERABER VERİLMELİ'

Terim, sektördekileri yabancı antrenör ve futbolcu olarak değil, futbolcu ve antrenör olarak gördüğünü dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunların yabancısı, yerlisi olmaz. Tabi ki son karar Futbol Federasyonu ve yönetimindir ancak en doğrusunu hep beraber yapacağız. Kulüplerimiz muhakkak çok önemli, itirazımız yok, işin ekonomik ve idari boyutunda yöneticilerimiz olmalıdır ama teknik yönünde antrenörlerimizin fikirleri de çok önemlidir. Bu kararı hep beraber almak çok önemlidir. Yabancı konusundaki karar hep beraber verilmeli."

Fatih Terim, yarın PTT 1. Lig ve Coca-Cola Elit Akademi Ligi’nde gören yapan teknik adamlar, 10 Ocak Cuma günü de Spor Toto 2 ve 3. Lig’den teknik adamlarla bir araya gelecek.

 

Fatih Bacak, Antalya – Ocak.2014 - fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya Ocak.2014 - fb.antalya007@gmail.com, 

Diğer Haberler

 • WORLD CORPORATE GOLF CHALLENGE
 • MELİSA ERCAN ŞAMPİYON
 • TÜRK SPOR KULÜPLERİ FİNANSAL KRİZDE
 • GOL PASI.! PAS MI. TAKTİK Mİ.?
 • GÜREŞ, YARIŞ, EĞLENCE BİTTİ. İŞE DEVAM.!
 • OLİMPİYATLARA TALİBİZ DE.! HAZIR MIYIZ.?
 • YAĞMUR AKGÜN HEDEFİNE ULAŞTI
 • ANASTASİA POTAPOVA’NIN İSTANBUL ZAFERİ
 • TENNİS İSTANBUL’DA YARI FİNAL HEYECANI
 • TENNİS CHAMPİONSHİP İSTANBUL’DA BAŞLADI.
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP