ANTALYA SPORUN BAŞKENTİ OLACAK

Antalya’da Son 3 Yılda 100 Bin Kişi Sporla Buluşurken Lisanslı Sporcu Sayısı 106 Bine Ulaştı. Antalya 2014-2015 Yılları Arasında 105 Bin 440 Sporcu Sayısına Ulaşarak Rekor Başarıya İmza Attı.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

ANTALYA  SPORUN BAŞKENTİ OLACAK

Antalya’da Son 3 Yılda 100 Bin Kişi Sporla Buluşurken Lisanslı Sporcu Sayısı 106  Bine Ulaştı. Antalya 2014-2015 Yılları Arasında 105 Bin 440 Sporcu Sayısına Ulaşarak Rekor Başarıya İmza Attı.

Tesislerde dev yatırımların yapıldığı Antalya’da Gençlik Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir çok geniş vizyonlu proje hayata geçti. 

33 bin Kişilik Antalya Stadyumu yanında; 11 stat, 22 futbol sahası, 19 spor salonu 3 Gençlik merkezi ile spora hizmet etti. 92 bin m2’lik alanda 46 milyon 500 bin Türk lirasına mal olan 10 Bin Kişilik seyirci kapasitesine sahip  spor salonunda, Güreş, Judo, Kick Boks, Muay Thai, Tekwando, Karate, Boks, Halter ve Kondüsyon, Okçuluk, Cimnastik, Havalı Silahlar, Eskrim, Satranç, Bilardo, Basketbol antrenman salonları ve müştemilatları ayrıca 3 adet seminer salonu doping ve doktor kontrol odaları, idari ofisler, kafeterya, alışveriş mağazaları, sosyal alanlar, vip dinlenme, soyunma odaları bulunuyor. Yapımının  yüzde 98’i tamamlandığı 10 Bin Kişilik Salon inşaatın Mart ayında hizmete açılması bekleniyor.

Okul Sporları tarafından 29 branşta düzenlenen faaliyetlere, okullardan 427 bin 854 öğrenciden 106 bin 640'ı katılarak spor yaptı. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 2014-2015 döneminde okullar arasında düzenlenen faaliyetler için 1 milyon 500 bin Türk lirası harcandı.

OLİMPİYATLARA SPORCULAR YETİŞTİRİLİYOR

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) adını taşıyan projede, Antalya’da yetenekli sporcuların yetiştiği önemli şehirler arasında yer aldı.

20 Olimpik Hazırlık merkezi içinde Antalya’da Bisiklet, Okçuluk, Atletizm branşlarında eğitim veriliyor.

 3 branşta toplam 21  sporcu uzman antrenörler, fizyoterapist, psikolojik danışman, diyetisyen eşliğinde 2020  Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere,  Olimpiyatlara ve uluslararası organizasyonlara hazırlık yapıyor.

Gençlik merkezlerimizle  "Güçlü Türkiye'nin Güçlü Yarınlarına" uzanıyoruz

Genlik Spor Bakanlığı ve Gençlik Hizmetleri  Genel Müdürlüğünün koordinatörlüğünde  İl Milli eğitim Müdürlüğü, diğer kurumlar, üniversiteler, sivil tolum kuruluşlarıyla bir çok projede ortak çalışmalar yapıldı.

 Antalya’da  Özgecan Aslan, Cavide Faruk İlhan Kadam ve Alanya Gençlik Merkezlerinde 19.732 üye sayısıyla bir çok  sosyal ve kültürel alanda faaliyetler  gerçekleşti.

SPORLA BÜYÜYEN KENT ANTALYA

466 kulübün bir çok branşta faaliyet gösterdiği Antalya’da  105.440 lisanslı sporcu 9.652 faal sporcu çalışmaları sürdürüyor.

Gençlik Spor Bakanlığı Antalya’da bulunan kulüpler ve sporcularına malzeme desteğinin yanında 2015 yılında 244 bin TL nakdi yardım yaptı.

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde  İl Spor merkezlerinde 12 ay boyunca 36 branşta 61 antrenör ile sporcu yetişiyor.

Uluslararası gerçekleşen müsabakalarda 61 Milli sporcu Antalya’yı temsil ediyor.

ANTALYA OKUL SPORLARINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor II Müdürlüğü Okul Sporları okullarda düzenlenen spor organizasyonlarına katılan öğrencilerin toplam öğrenci nüfusuna oranla  2014 ve 2015 yılının Türkiye 1’incisi oldu. 2014 2015 döneminde de Antalya'da 29 branşta düzenlenen okul sporları faaliyetlerine Antalya'daki 427 bin 854 öğrenciden 106 bin 640'ı katıldı. Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 2014-2015 döneminde okullar arasında düzenlenen faaliyetler için 1 milyon 500 bin Türk lirası harcandı.

Okul Sporları Liseler arası Türkiye Hentbol şampiyonasında  Serik Akdeniz Yükseliş koleji 2015 yılında Türkiye 4’üncüsü oldu.

Ayrıca Serik Akdeniz Yükseliş koleji  20 Ocak 2016 tarihinde  Rize’de gerçekleşen Türkiye Liseler arası Hentbol Türkiye Şampiyonasında, Türkiye şampiyonu olarak, Fransa Paris’te yapılacak olan Liseler arası Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.


 

Fatih Bacak, Antalya – Ocak.2016 fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb  -----------  E.mail: okkesb@telmar.net,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi, -okkesb@gmail.com,

Fatih Bacak, Antalya – Ocak.2016 fb.antalya007@gmail.com,

 

Diğer Haberler

 • WORLD CORPORATE GOLF CHALLENGE
 • MELİSA ERCAN ŞAMPİYON
 • TÜRK SPOR KULÜPLERİ FİNANSAL KRİZDE
 • GOL PASI.! PAS MI. TAKTİK Mİ.?
 • GÜREŞ, YARIŞ, EĞLENCE BİTTİ. İŞE DEVAM.!
 • OLİMPİYATLARA TALİBİZ DE.! HAZIR MIYIZ.?
 • YAĞMUR AKGÜN HEDEFİNE ULAŞTI
 • ANASTASİA POTAPOVA’NIN İSTANBUL ZAFERİ
 • TENNİS İSTANBUL’DA YARI FİNAL HEYECANI
 • TENNİS CHAMPİONSHİP İSTANBUL’DA BAŞLADI.
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP