POLİS DEVLETİ & DEVLETİN POLİS

Karadeniz'de Polisin Biber Gazı Sıkarak, Ters Kelepçe Vurup Gözaltına Aldığı Yaşlı Adam Kalp Krizinden Öldü.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

POLİS DEVLETİ & DEVLETİN POLİS

Karadeniz'de Polisin Biber Gazı Sıkarak, Ters Kelepçe Vurup Gözaltına Aldığı Yaşlı Adam Kalp Krizinden Öldü.POLİSLER; HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ.!

Ayıp, Ayıp, Hakikaten Ayıp.!

Hem Suçlu, Hem Güçlü Diye Buna Denir İşte...

82 Yaşındaki Dedeyi Döverek Öldüren Polisler:

Asıl Mağdur Biziz Dediler.! Pes ki Pes...

 

24 Temmuz Salı günü, Giresun Gemilerçekeği'nde, yürüme güçlüğü çeken eşi, 82 yaşındaki Fatma Topal'ın sağlık kurulu raporlu ilaçlarını reçeteye yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla aile sağlığı merkezine başvuran 82 yaşındaki Yusuf Topal, iddiaya göre, hastayı görmeden ilaçları yazmayacağını belirten Ö.Y. adlı kadın doktorla ile tartıştı.

Doktorun 'Beyaz Kod' vermesi üzerine gelen polisler, gözaltına almak istedikleri Yusuf Topal'a ters kelepçe takıp, biber gazı sıktı.DEVLET VATANDAŞINI ÖLDÜRDÜ

Fenalaşarak yere yığılan ve sürüklenerek bindirildiği polis aracıyla hastaneye götürülen Yusuf Topal, kalp krizinden öldü.

Ailenin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı, olaydan sorumlu tutulan 2 polis memuru açığa alındı.

Topal'ı polis çağırarak yaka paça sağlık kuruluşundan attıran doktor hakkında ise henüz yapılan bir soruşturma yok. Sağlık Bakanlığını bu öldüren sitem hakkında harekete geçmeye çağırıyoruz.

 

@#MedyaGünebakış ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul-Temmuz.2018- okkesb61@gmail.com

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

 

  

 

POLİSLER; HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ.!

Ayıp, Ayıp, Hakikaten Ayıp.! Hem Suçlu, Hem Güçlü Diye Buna Denir İşte...

82 Yaşındaki Dedeyi Döverek Öldüren Polisler: Asıl Mağdur Biziz Dediler...

 

Polisler, 82 yaşındaki Yusuf Topal'a ters kelepçe takıp, biber gazı sıkmışlardı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Topal, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti. Olayla ilgili açığa alınan 2 polis memuru ifade verdi...

 

82 Yaşındaki Dedeyi Döverek Öldüren Polisler, İfadelerinde Asıl Mağdurun Kendileri Olduklarını Belirttiler.

Giresun'da, 24 Temmuz Salı günü, Gemilerçekeği Mahallesi'nde yürüme güçlüğü çeken Fatma Topal'ın kronik hastalığı için kullandığı ilaçları bitince, 82 yaşındaki eşi Yusuf Topal ilaçları yazdırmak ve evde bakım hizmeti kararının uygulanmasını sağlamak amacıyla 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi'ne gitti. Doktor Ö.Y.'ye başvuran Yusuf Topal, eşi adına düzenlenen sağlık kurulu raporunu göstererek ilaçları reçeteye yazdırmak istedi. Ancak, doktor, hastayı görmeden ilaçları yazamayacağını belirtti. Topal ise evde bakım hizmeti kararı olduğuna dair raporu göstererek, sağlık görevlilerinin eve gelmesini talep etti.

 

İddiaya göre, doktor Ö.Y. ile Yusuf Topal arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında doktorun "beyaz kod" vermesi üzerine, polis ekipleri sağlık merkezine geldi. Polisler, Topal'ı gözaltına almak istedi. Yusuf Topal direndiği polisler tarafından yaka paça polis aracına bindirilmek istendi. Ters kelepçe takılan ve biber gazı sıkılan Topal, bu sırada fenalaşarak yere yığıldı. Polisler, yerde sürükleyerek araca bindirdikleri Yusuf Topal'ı Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Topal, yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Topal'ın zor kullanılarak gözaltına alındığı olayla ilgili ortaya çıkan görüntüler üzerine 2 polis memuru açığa alındı, haklarında soruşturma başlatıldı.

 

POLİSLER İFADELERİNDE: ASIL MAĞDUR BİZİZ DEDİ

Olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan ve açığa alınan 2 polis memuru ifade verdi. Doktorun "beyaz kod" vermesi üzerine olay yerine gittiklerini anlatan polis memurları, gözaltına almak istedikleri Yusuf Topal'ın kendilerine direndiğini, bu nedenle ters kelepçe ve biber gazı kullanmak zorunda kaldıklarını belirtti. Topal'ın kendilerine güçlük çıkardığını ifade eden polisler, olayda asıl mağdurun kendileri olduğunu savundu.

 

DOKTORA DA SORUŞTURMA

Bu arada ailenin şikayeti üzerine İl Sağlık Müdürlüğü, 15 Temmuz Şehitler Aile Sağlığı Merkezi doktoru Ö.Y. hakkında soruşturma başlattı.

Yusuf Topal'ın eşi Fatma Topal için evde bakım hizmeti kararı olmasına rağmen bu kararın uygulanması için gereğini yapmadığı iddiası araştırılacak.

Doktor Ö.Y.'nin, bir hafta önce de başka bir hastaya bakmadığı gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı'na şikayet edildiği iddia edildi.

Odatv.com - 29.07.2018 15:09

 

@#ÖkkeşBölükbaşı ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Mayıs.2018- okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ - okkesb@turkfreezone.com,

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP