*VATANDAŞLIK VERİLİRKEN, VATAN DA VERİLİYOR.!*

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Önünde Önemli Bir Basın Açıklaması Yaptı.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

*VATANDAŞLIK VERİLİRKEN,

VATAN DA VERİLİYOR.!*


Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Önünde Önemli Bir Basın Açıklaması Yaptı.
“VATANDAŞLIK VERİRKEN VATAN DA VERİYORSUNUZ.”
Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, yaptığı açıklamada vatandaşlık verilen sığınmacı sayılarının Türk halkından gizlendiğini söyledi. Özdağ ayrıca; “Türkçe bilmeyen, Türk tarihini bilmeyen, Türkiye ile hiçbir manevi ilişkisi olmayan bu kişiler yarın seçimlerde bu ülkenin kaderini değiştirecek şekilde oy kullanacaklar. Bu, hiç tanımadığınız bir insanın sizin yerine oy kullanması, iradenizi devretme anlamına gelir” dedi.

Ümit Özdağ “Polis burada hükümetin talimatıyla yolu kapatmış. Buradan Erdoğan’a sesleniyorum, buradan Süleyman Soylu’ya sesleniyorum; Zafer Partisi’nin basın toplantısını durdurmak için yollarda aldığınız tedbirleri Türkiye’nin sınırlarında alsaydınız 10 milyon insan Türkiye’de bugün olmazdı. Biz de bu basın toplantısını yapmazdık.

2018’den itibaren AKP ve İçişleri Bakanlığı’ndan gizlice uygulamaya koyulan bir entegrasyon yönetmeliğiyle başta Suriyeliler olmak üzere bu nüfusun Türkiye’ye entegre edilmesi yani vatandaşlık verilerek Türkiye’de kalması doğrultusunda bir çalışma başlatmıştır.” ifadesinde bulundu.

“Bir süre önce 900 bin Suriyeliye vatandaşlık verildiğine dair bir bilgiyi paylaştık. Bu bilgi Göç İdaresi Başkanlığı’nda çalışan vatansever bürokratlar tarafından bana ulaştırılmıştır.

Şimdi daha önceki haftalarda açıkladığım gibi vatandaşlık erilmesi çalışmalarına büyük bir hız verilmiş görünüyor. Süleyman Soylu’nun sözlü talimatıyla randevu almadan gelenler, mümkün olan en az belgeyle vatandaşlık verilmektedir. Günde 1 nüfus idaresinde 30 dosya çalıştırılmaktadır.

30 dosya demek 180-200 arası vatandaşlık işlemi yapılması demektir. Antakya’da ortalama günde 200 kişiye veriliyor. Bursa’da günde 200 kişiye vatandaşlık veriliyor. Bütün bu vatandaşlık verme işleri Türk halkından gizlenerek yapılıyor. Vatandaşlık verirken vatan da veriyorsunuz.” dedi

“Buradan saraya bir çağrıda bulunuyorum; eğer bu rakamlar yanlış diyorsanız ve benim sizden özür dilememi bekliyorsanız ben hazırım. Bir şartla: 2017’den bu yana vermiş olduğunuz vatandaşlıkların yürürlüğe girme şartını, Resmi Gazete ‘de yayınlanmasına bağlayın ve hepsini Resmi Gazete ‘de yayınlayın. Eğer bu söylediklerime tekabül etmezse Türk kamuoyu önünde özür dileyeceğim.” diye belirtti.Ümit Özdağ’ın Yaptığı Açıklamada;

Vatandaşlık verilen sığınmacı sayıları ve uyruklarını şöyle açıkladı:

64 bin 543 Iraklı, 56 bin 385 İranlı, 13 bin 484 Pakistanlı, 37 bin 813 Afganistanlı,

3 bin 711 Mısırlı, 14 bin 928 Azerbaycanlı, 3 bin 846 Özbekistanlı, 4 bin 782 Türkmenistanlı, 1847 Ermenistanlı, 1734 Katarlı, 321 Birleşik Arap Emirlikleri,

437 Suudi Arabistanlı, 563 Ürdünlü.

 

Sayın Ökkes Bölükbasi; Basın Bülteni 22Haziran 2022

Basın Bilgi: Ceren Gürkan, 0507 334 27 74

basin@zaferpartisi.org.tr

 

Uğur Batur, 0532 245 63 08

Zafer Partisi Basından Sor. Gen. Bşk. Yrd.

ugur.batur@zaferpartisi.org.tr

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP