ÖZKAN UĞUR *MFÖ* ALKIŞLARLA UĞURLANDI

8 Temmuz'da 69 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Özkan Uğur bugün son yolculuğuna uğurlandı. Uğur için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

Usta sanatçı Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı.!

8 Temmuz'da 69 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçı Özkan Uğur bugün son yolculuğuna uğurlandı.

 

Uğur için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Özkan Uğur için Taksim Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Ardından ünlü sanatçı toprağa verilmek üzere Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  

 

'GÜZEL HABER BEKLİYORDUK, OLMADI'

Özkan Uğur'un eşi Aysun Uğur ile oğlu Alişan Uğur acı haberin ardından sosyal medyada mesaj yayınladılar.


  


Özkan Uğur’umuzu kaybettik.
İlk defa 13 yıl önce lenfoma tanısı konulan ve tedavisi başarılı bir şekilde yapılan Özkan’ımızın maalesef Lenfoma hastalığı tekrarladığı için bir süredir hastanede tedavi edilmekteydi. Yaklaşık 1.5 aydır yoğun bakım ünitesinde takip ve tedavi edilen Özkan’ımızın uygulanan tedaviler sonucu Lenfoma hastalığı gerilemeye başlamıştı ve umutla güzel haberleri bekliyorduk ama takiplerinde akciğerinde oluşan farklı problemler nedeniyle maalesef vücudu tedavilere yeterli yanıt oluşturamamaya başladı ve çok üzülerek bildiriyoruz ki yaşam savaşı sonlandı. Hepimizin başı sağ olsun. Eşi Aysun Aslan Uğur ve oğlu Alişan Uğur"


 


 

ALİŞAN UĞUR ANNESİ İLE SAHNEYE ÇIKIP BABASINA VEDA ETTİ: 
Özkan Uğur annemim 41 yıllık aşkı, hayat arkadaşı ve benim sevgili babam. Şimdi görüyoruz ki o çocuk, genç, yaşlı her görüşün her kesimin ve her takımın bizim tahminlerimizin üstünde kat ve kat sevgilisiymiş. Babam kim olduğuna hiç bakmadan tüm çevresine saçtığı iyiliği, neşesi, naifliği, çalışkanlığı ve yeteneğiyle gelmiş geçmiş çok nadir insanlardan biriydi. Herkesin birbiriyle iyi olmasını ister, küsleri barıştırır hiç kimsenin arkasından asla ama asla konuşmazdı. Babam adeta bu dünyaya sanatçı olsun diye ışınlanmış bir yetenekti. Babamın çok sevdiği MFÖ’sü ile birlikte Türkiye’nin müzik tarihine vurdukları damga nesiller boyu kalıcı olacaktır. Hayatını son yıllarda ilerleyen hastalığına rağmen doyasıya yaşadı. Eğlenmeye ve eğlendirmeye devam etti. Hastalığının son zamanlarında bile yüzünden gülümseme eksik olmadı. Ailesi olarak derin üzüntümüzü anlatmaya kelimeler yetmez. Zaman bizim için durdu. Boşlukta sürükleniyoruz adeta. Nur içinde yat canımızın içi...

 

 

Fuat Güner Bir MFÖ şarkısı ile veda etti…!

Nasıl da gittin Özkan'ım böyle bırakılmaz ki.!

 

 

Özkan Uğur, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Sanatçının, Karacaahmet Gasilhanesi'nden alınan cenazesi AKM sahnesine getirildi. Sanatçı için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

 

 

Tören başlamadan önce Uğur'un tabutu sahneye getirildi. Usta ismin sanat hayatı boyuncu yol arkadaşı olan gitarları da tabutunun yanına konuldu. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zafer Algöz, Çağla Şikel, Yılmaz Erdoğan, Ozan Güven, Cem Özer, Cem Yılmaz, Ömür Gedik, Kenan Atak, Metin Özülkü ve çok sayıda sanatçı katıldı. Törende Özkan Uğur'la ilgili bir kısa film de gösterildi. Salonda sanatçıların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Film gösteriminin ardından Özkan Uğur dakikalarca ayakta alkışlandı. 

 

 

MFÖ'nün Usta İsmi Özkan Uğur'a Veda.!  

Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Özkan Uğur, 8 Temmuz Cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti.

 

 

Özkan Uğur Son Yolculuğuna Uğurlandı

Usta sanatçı için önce AKM'de tören düzenlendi. Törene Uğur'un ailesi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Cem Yılmaz gibi sanatçılar katıldı. Özkan Uğur'un tabutunun başına sanat hayatı boyunca yol arkadaşı olan gitarı konuldu. Sanatçı, Taksim Camii'nde öğle vaktini müteakip kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

 

 

Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Özkan Uğur, 8 Temmuz Cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti.

MFÖ grubunun usta sanatçısı Özkan Uğur bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Usta isim için önce Atatürk Kültür Merkezi'nde bir cenaze töreni düzenlendi. Tören başlamadan önce Uğur'un tabutu sahneye getirildi. Usta ismin sanat hayatı boyuncu yol arkadaşı olan gitarı da tabutunun yanına konuldu.

Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mazhar Alanson, Fuat Güner, Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Yılmaz Erdoğan, Ozan Güven ve çok sayıda sanatçı katıldı.

Törende Özkan Uğur'la ilgili bir film de gösterildi. Salonda sanatçıların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

 

 

MFÖ'nün Usta İsmi Özkan Uğur'a Veda.!

Diğer Haberler

 • PERPA İSTİHDAM VE KALKINMA MERKEZİ AÇILDI
 • DENİZ DOLMUŞLAR DENİZE İNDİRİLDİ
 • İSTANBUL KADIKÖY’DE KENT SUÇU İŞLENİYOR.!
 • İSTANBUL’DA OHAL İLAN EDİLDİ
 • ALİ SİRMEN UĞURLANDI
 • TİP, ESENYURT ADAY TANITIM TOPLANTISI
 • ÖDEMİŞLİLER GELENEKSEL KAHVALTIDA BULUŞTU
 • *BELEDİYE HİZMETİ PARTİCİLİK DEĞİL, HALK HİZMETİDİR.!*
 • MUSTAFA AKGÜN ve KAÇAR SOKAK SAKİNLERİ RÖPORTAJI
 • AYSEL ÖYMEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP