DURDURUN BU RAMİ KIŞLASI İHANETİNİ

Tarihi Rami Kışlası, yine acımasız bir trampa operasyonuna kurban edilmek isteniyor. Skandal bir gerçekle daha yüzleşiyoruz.! Rami Kışlası’nın değeri akıl almaz bir şekilde düşürülmek isteniyor.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

DURDURUN BU RAMİ KIŞLASI İHANETİNİ

“Tarihi Rami Kışlası, yine acımasız bir trampa operasyonuna kurban edilmek isteniyor. Skandal bir gerçekle daha yüzleşiyoruz.! Rami Kışlası’nın değeri akıl almaz bir şekilde düşürülmek isteniyor. Gürsel Tekin

RAMİ KIŞLASININ SATIŞINA İLK TEPKİ:

Tarihi Rami Kışlası, yine acımasız bir trampa operasyonuna kurban ediliyor. İstanbulluların gönlünde taht kuran, kültürel mirasımız olan Rami Kışlası’nın değeri akıl almaz bir şekilde düşürülmek isteniyor.

Belediye, kendi mülkiyetinde bulunan Rami Kışlası’nı halkın malı olan 856.082.237,55 TL’lik değeri yerine sadece 1.070.315.640,00 TL bedelle trampa ederek, 214.233.402,45 TL’lik alacağını başka taşınmazlarla mahsup etmeye çalışıyor.

Bu yanlış devir işlemi, Eyüplülerin haklarına göz dikmiş bir hareket olarak karşımıza çıkıyor diyen Tekin, “ Rami Kışlası’nın tapu kayıtlarında korunması gereken kültür varlığı olarak tescilli olduğu ve haciz şerhi taşıdığı unutulmamalıdır.

İstanbul 18. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin dava beyanını göz ardı eden belediye, bu vahim yanlışın arkasında duruyor. Üstelik şimdiki tarihi bu mekânı, yine aynı siyasi partili başka bir başkan döneminde uhdesine satın alarak geçirmiş, halkının malı yapılmış bir yeri bugün yangından mal kaçırma sevdası ile elden çıkarıyorlar. Hem de yok pahasına” diye konuştu.GÜRSEL TEKİN;

“Eyüpsultan Belediye Başkanlığı (Emlak ve İstimlak Müdürlüğü), 19.07.2023 tarihli 137280 sayılı yazı ile 268 ada, 39 parsel tapu kaydında bulunan tüm hukuki sorumluluğunu Eyüpsultan Belediyesi olarak üstlenerek taahhüt etmiş, ayrıca icra ve haciz şerhinden ari bir şekilde hazineye tescil edileceği belirtilmiştir.

Taşınmazın imar planda, kültürel tesis alanında kaldığı, üzerinde Rami Kışlası, kütüphanesi ve sahasının yer aldığı, tapu kayıtlarında, korunması gereken kültür varlığı olarak tescilli olduğu belirten Tekin,  “Eyüpsultan Belediyesi’nin bu kayıplar zincirini durdurmasını talep ediyoruz.!

Rami Kışlası gibi tarihi bir mekânın, siyasi hesaplar ve çıkarlar için yok pahasına elden çıkarılmasına izin vermeyeceğiz.

Bu anlayışa derhal son verelim.! Kamuoyunu bu skandalın farkında olmaya ve Eyüpsultan’ın kayıplarını durdurmaya çağırıyoruz.” Diye konuştu.TARİHİ RAMİ KIŞLASI İLE TRAMPA YAPILACAK TAŞINMAZLAR

Erdoğan Rami Kütüphanesi Açılış Töreninde Konuştu

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte İstanbul'da Rami Kütüphanesi Açılış Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kütüphanede incelemelerde bulundu. 13 Ocak 2023


        

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: Kültür ve Turizm Bakanlığımızın kıymetli mensupları, değerli misafirler, sevgili kitapseverler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Rami Kütüphanesi'nin İstanbul'umuza hayırlı olmasını diliyorum.

Burhan Çaçan’a Allah’tan rahmet diliyorum. Türk Halk Müziğine önemli katkılar yapmış bir isimdir. Birbirinden önemli eserler üretmiştir. Allah yakınlarına ve sevenlerine sabırlar versin.

Rami Kışlası''nın ülkemizin son 2,5 asrında çok önemli yeri var. Burada uzunca bir zaman peynir, sucuk pastırma satışı yaptık. Burada bir geçmişimiz var. Bir de tabii, az önce izlediğimiz gibi burası ne haldeydi. Top oynadık burada. Böyle bir mazimiz var.

ÇALIŞMALAR SONA ERDİ

Hepsinden öte Sultan 2. Mahmut Osmanlı-Rusya Savaşı''nın askeri ve idari yönetimini bu kışladan yönetmiştir. Zaman içinde tahribata uğrayan bu eseri kütüphaneye çevirmek için yaptığımız çalışmalar sona erdi.

Kütüphane haftanın her günü 24 saat açık olacak. Kullanım alanı 36 bin metrekareyi geçer, peyzaj alanı 51 bin metrekareyi bulan 110 bin metrekarelik bir alanda şu andaki yapıya kavuşmuş bulunuyoruz. İlk etapta 2,5 milyonu aşkın kitap bulunuyor.

 Ramazan Yiğit,

https://haberetkin.com/rami-kislasinin-satisina-ilk-tepki-chpli-gursel-tekinden-geldi-durdurun-bu-ihaneti.html 

#ÖkkeşBölükbaşı, #medyagunebakis.com, #ToplumsalMuhalefet,

  

Diğer Haberler

 • PERPA İSTİHDAM VE KALKINMA MERKEZİ AÇILDI
 • DENİZ DOLMUŞLAR DENİZE İNDİRİLDİ
 • İSTANBUL KADIKÖY’DE KENT SUÇU İŞLENİYOR.!
 • İSTANBUL’DA OHAL İLAN EDİLDİ
 • ALİ SİRMEN UĞURLANDI
 • TİP, ESENYURT ADAY TANITIM TOPLANTISI
 • ÖDEMİŞLİLER GELENEKSEL KAHVALTIDA BULUŞTU
 • *BELEDİYE HİZMETİ PARTİCİLİK DEĞİL, HALK HİZMETİDİR.!*
 • MUSTAFA AKGÜN ve KAÇAR SOKAK SAKİNLERİ RÖPORTAJI
 • AYSEL ÖYMEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP