BERAT’A BERAT.!,

Damat Berat, Sahte Doktora, Borsa İstanbul, Erişah Arıcan, Hasan Eken, Mehmet Muş, Erhan Eroğlu, vs.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

BERAT’A BERAT.!,

Damat Berat, Sahte Doktora, Borsa İstanbul, Erişah Arıcan, Hasan Eken, Mehmet Muş, Erhan Eroğlu, vs.

Erişah Arıcan’ı tanır mısınız.? Albayrak’ın herkese açık mail kutusunda görene kadar ben tanımazdım. Berat Bey'in “Dr.” unvanını ona borçlu olduğunu oradan öğrendim. Sonra Türkiye Varlık Fonu yönetiminde Erdoğan ve Albayrak’tan sonra 3. isim olarak onun adını görünce haydaa dedim.

Sonra Berat Bey istifa etti, Erişah Hanım ikinci isim oldu. Ayrıca Erişah Hanım 2018’den beri İstanbul Borsa'sının Yönetim Kurulu Başkanı. Biliyorsunuz Varlık Fonu geçen hafta Borsa İstanbul hissesinin bir kısmını Katar’a satmıştı. Kişiler ve kurumlar bu kadar iç içe geçince biraz araştırayım dedim.

Tepede işlerin nasıl döndüğünü araştırmaya ve anlamaya çalıştım.

2008'de Berat Albayrak'ın doktora tez danışmanı Doç. Dr. Hasan Eken olmuştur. Berat Bey tez izleme komitesine gitmez. Ocak 2009'da Berat Bey’e okuldan mail gelir: “tez danışmanınız Doç. Dr. Hasan Eken sizi çağırıyor.” yazmaktadır. Berat Bey oralı olmaz.

Haziran 2009'da okuldan bir mail daha gelir: “danışmanınız Doç. Dr. Hasan Eken hocamız teziniz ile ilgili yapmış olduğunuz çalışmaları en kısa zamanda kendisine göndermenizi rica ediyor.” yazmaktadır. Berat Bey ısrarla tez danışmanı hocasına yanıt vermez.

Ekim 2009'da bir mail daha gelir: “tez danışmanınız olarak Prof. Dr. Erişah Arıcan'ın atanmasını istediğinizi belirten dilekçeniz onaylandı” yazmaktadır.

BERAT BEY’İN YENİ TEZ DANIŞMANI HİKAYESİ

Berat Bey, danışmanının taleplerini yerine getirmektense danışmanını değiştirmek istemiş ve başarmıştır.

2 Haziran 2010’da Berat Bey’in yeni tez danışmanı Erişah Hanım ona bir mail gönderir. Tez izleme komitesinde sunumu yapılacak dosyayı hazırla(t)mış ve göndermiştir. Berat Bey şanslıdır. Tezinizi sizin yerinize hazırlayan tez danışmanı herkese nasip olmaz.

28 Haziran 2010’da Erişah Hanım, bir yandan Berat Bey’in tezini hazırlarken bir yandan da husumetli olduğu şahısla ilgili Ankara’daki toplantıya Berat Bey’in müdahale etmesini ister. O dönem hiçbir resmi görevi olmayan damat Berat olumlu yanıt verir.

KOD ADI BRETONWOODS OLAN TEZ DOSYASI

Temmuz 2010'da Erişah Hanım Berat Bey'e; “ekteki kod adı bretonwoods olan dosya ile tezi yolluyorum.” der. Yani Berat Bey'in yazması gereken tezi danışman hocası yazıp onun onayına sunmuştur. Bu süreçteki hediyeler için teşekkür etmeyi de ihmal etmemiştir.

Aradan geçen sürede Erişah Arıcan, öğrencisi Berat Albayrak'a düzenli raporlar vermeyi sürdürmektedir. Onun yerine yazdı(rdı)ğı tezin nasıl gittiğini sürekli olarak bildirmektedir.

22 Kasım 2010’da tez danışmanı olan hoca yani Prof. Dr. Erişah Arıcan öğrencisine; "tez bitti, sadece düzeltmeler kaldı. Yapamayacaksanız, onu da biz yapalım.” diye yazar.

MEHMET MUŞ, TEZ EKİBİYLE BİRLİKTE

Gene aynı tarihli (22 Kasım 2010) bir mailden anlarız ki Berat Bey, hocasının ona gönderdiği tezdeki düzeltmeleri bile kendisi yapmamaktadır. Mehmet Muş isimli biri, ekibiyle birlikte, onun yerine bu işi halletmektedir. Mehmet Muş ismi tanıdık geldi mi.?

Mehmet Muş, o yıllarda Berat Bey’e bir kere yanlışlıkla "agabi" demediği için çok kötü olan biridir. Şu an ise AK Parti MYK üyesi ve Grup Başkanvekilidir.

KONUYU DAĞITMAYALIM.

Erişah Hanım’ın Batu ve Güçlü Bey’lerden de aldığı destek sayesinde (mailde açıkça ifade edilmiş) Berat Bey "dr." unvanı kazanır. Batu ve Güçlü Beyler’e bakamadım valla. Şimdi ne yaparlar bilmiyorum.

Teslim edilmesi gereken tez özetini bile tez danışmanı Erişah Hanım öğrencisine gönderir.

Ee bu hizmetleri veren Erişah Hanım artık Bakan Bey’den taleplerde bulunacaktır. Kendince üniversitesindeki sol, mason ve ülkücü kişileri fişleyip Berat Bey’e bildirmektedir.

*KÜRTLERİN KANAAT ÖNDERLERİ*

2015 yılına geldiğimizde Prof. Dr. Erişah Arıcan ile Berat Albayrak arasındaki yazışmaların parti içi faaliyetlerle ilgili olduğunu görüyoruz. Erişah Hanım artık "Sayın Hocam" diye hitap ettiği Berat Albayrak'a *Kürtlerin kanaat önderleri* konusunda bilgiler veriyor.

Bunları yazmadan önce Erişah Arıcan hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istedim. Ama nedense her yerde özgeçmişi 1988 yılında Marmara Üniversitesi'nde araştırma görevliliği ile başlıyor, öncesi yok. Deneyin, siz de bulamayacaksınız. Nerede doğdu.? Nerede lisans yaptı.? Yok.

Uzun süre bulamadım. Kafayı yedim. Bu kadının hayatı araştırma görevliliği ile başlıyor gibiydi. Abartmıyorum. Arayın, siz de öyle göreceksiniz. Neyse sonra bir haberde en azından Mardin Derik'te doğduğunu öğrendim. Bu yoklukta çok değerli bir bilgiydi.

ERİŞAH HANIM'IN ÖZGEÇMİŞİ

Erişah Hanım'ın özgeçmişi birçok yerde var ama istisnasız hepsi 1988'de araştırma görevlisi oluşuyla başlıyor. Lisans eğitimine dair hiçbir bilgi yok. Saklıyor. Neden acaba? Bu bilgiyi çok aradım bulamadım.

Belki lisansına dair bilgilere ulaşırım diye Derik'te iz aradım, bulamadım. Ama Derik'li olduğunu teyit edebildim. Hatta bir hemşerisinin facebook'a "xıdran (hıdıran) aşiretinden Erişah Arıcan Borsanın başına geçti" diye gururla paylaştığını görünce, aşiretini de öğrenmiş oldum.

Xıdran Aşiretini araştırdım. Detaylı bilgiyi Deriklilerin bir web sitesinde buldum. İçerik pek ilgimi çekmedi ama yazının sonunda imzayı okuyunca bir kez daha haydaa dedim. Prof. Dr. Hasan Eken yazmıştı. Hani Berat Albayrak'ın değiştirilen tez danışmanı vardı ya, o da Mardin Derikliymiş.

Prof. Dr. Hasan Eken şimdi nerede diye baktım.

Geçen ay Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı olmuş. Yani Berat Albayrak'tan usule uygun tez isteyen hoca bugün Kılıçdaroğlu'nun danışmanı... Berat Albayrak'ın tezini, Berat Bey yerine yazan hoca yani Prof. Dr. Erişah Arıcan ise bugün Varlık Fonu yönetiminde ve aynı zamanda Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı.

Abi kardeş Berat ve Serhat Albayrak aynı yerden "dr." unvanı almış. Danışmanların ikisi de Mardin Derikli. Biri şimdi Varlık Fonu yönetiminde Erdoğan'dan sonra ikinci isim, diğeri Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı.

Serhat Albayrak'ın tezini arka planda Erişah Arıcan yürütmüş. Belgesini az sonra sunacağım.

Erişah Arıcan'ın tez danışmanı olması konusunda Kadir Has Üniversitesi Öğretim görevlisi Erhan Eroğlu da yardımcı oluyor. Mailde "Erişah Hoca ile 1 yıl içinde Dr. Berat Albayrak olursun" diyor ve Serhat Albayrak'ın da Erişah Arıcan desteğiyle "Dr." olduğunu ekliyor.

ERHAN EROĞLU’dan, BERAT ALBAYRAK'A SINAV SORULARI

Kadir Has Üniversitesi'nde o dönem öğretim görevlisi olan Erhan Eroğlu, öğrencisi Berat Albayrak'a sınav sorularını da gönderiyor, "inşallah bu sefer geçersin" diyor ve mailin sonuna "aramızda kalsın, en yakınlarımız bile bilmesin." diye bir not düşüyor.

Berat Bey'e doktorasında yardım eden, icabında sınav sorularını bile veren öğretim görevlisi Erhan Eroğlu'nun talepleri oluyor. Örneğin pilot olma hayali varmış ve Berat Albayrak sayesinde bu hayaline kavuşuyor. Bayaa bildiğin işe alınıyor, uçak uçuruyor.

Neyse, biz yine Erişah Arıcan'a dönelim.

Ülkede ekonomik çöküşe imza atıp istifa eden Maliye Bakanının ve görevden alınan TCMB Başkanı Murat Uysal'ın tez danışmanıdır. Albayrak'ın tezini kendi yazmış, Uysal'ın tezinin ise intihal olduğu ispatlanmış.

Erişah Arıcan hâlâ ekonomide yetki sahibi.

Ya çok önemli değil ama ısrarla gizlediği için ister istemez merak ediyorum. Erişah Arıcan lisans eğitimini nerede tamamladı.? Siz de bulamadınız değil mi? Evlenmeden önceki soyadının "Abdurrahimoğlu" olduğu özel mesajla geldi ama bu da asıl aradığım bilgiye ulaşmama yetmedi. Yeni bilgilere ulaşırsam devam edecek...

TC Süha Akıncı, Kaynak, Metin Cihan

Diğer Haberler

 • İTİBARI TASARRUFLU MEHMET BÜYÜKEKŞİ GÖTÜRDÜ.!
 • MEDYA PATRONLARI, VUSLAT VE EMANET
 • TÜRKİYE’NİN KADIN POLİTİKACI ŞANSIZLIĞI
 • BERAT’A BERAT.!,
 • TÜRKİYE'NİN MEDYA HALİ & BALKAN ÜLKELERİ
 • ÜÇ YILDIR DİRENEN BOĞAZİÇİLİLER VE NAZIM
 • İSKİ'YE HAK ARAMAYA GİTTİLER, KOVULDULAR
 • MEDYA DÜNYASINI ÜZEN ÜÇ KAYIP
 • YENİ “DOSTUMUZ” İNGİLTERE... HAYIRLI OLSUN.!
 • 100’ÜNCÜ YILINDA TÜRKİYE FOTOĞRAFI
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP