*KALEFEST2024* KIRIKKALE

*Kalefest2024* festivali bünyesinde açılan *Kırıkkale Sokak Lezzetleri* sokağı büyük bir coşku ile açıldı. Osman Duyar, Kırıkkale.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

*KALEFEST2024*

*Kalefest2024* festivali bünyesinde açılan *Kırıkkale Sokak Lezzetleri* sokağı büyük bir coşku ile açıldı.

Kırıkkale Tanıtım Günleri Kalefest 2024’ te Kırıkkale Sokak lezzetleri ve El Sanatları Sokağı olağanüstü ilgi çekti ve İl içinden ve il dışından gelen tüm Kırıkkaleliler festivale beklediklerinden fazlasını bulduklarını belirterek çok memnun olduklarını söylediler.

Kırıkkale Pastacılar Aşçılar Kebapçılar Derneği yaptığı açıklamada; Kırıkkale’de bugüne kadar yapılan festivallerin en büyüğü olan *Kalefest2024* festivalinin gastronomi ayağı olan *Kırıkkale Sokak Lezzetleri* halkımız tarafından büyük ilgi gördü.

Kırıkkale’nin yöresel yemeklerin yanında Kırıkkale’de sokakta yemeğe alıştığımız birbirinden leziz yemekleri de içinde barındıran sokak halkımız tarafından büyük bir ilgi gördü, Sayın Valimiz Mehmet Makas ve Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Önal tarafından açılan sokağımız 26 Mayıs Pazar gece saat 23’00’a kadar açık kalacak. Dedi.

FESTİVAL HEYECANI

Kırıkkale Tanıtım Günleri *KALFESET2024* kapsamında renkli görüntüler yaşanmaya devam ediyor.Her alanda etkinliğin düzenlendiği festivalde Kitap Fuarı ve Kırıkkale Sokak Lezzetleri ve El Sanatları Sokağı'nın açılışını gerçekleştirildi. Fuar kapsamında 95 yayın evine ait 9.500 çeşit yayının yer aldığı kitap fuarı açıldı. Vali Makas, Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk ve beraberindekiler fuarda stantları gezerek kitap incelemelerinde bulundular. Makas, kitap fuarının Kırıkkale'ye önemli bir katkı sağlayacağına ve kitap okuma alışkanlığının gelişmesine yardımcı olacağına inandığını ifade etti.SERGİLERİ GEZDİLER

Vali Makas ve beraberindekiler daha sonra fuar kapsamında açılan resim ve fotoğraf sergilerini de ziyaret ettiler. "Eserleriyle Kralların Ressamı Rahmi Pehlivanlı", "Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı 100.yılı", "Prof. Dr. Fuat Sezgin: Bilimden Sanata İmgeler" temalı resimler ile “Kırıkkale’de bir gün” temalı fotoğrafların ve “Kırıkkale’den insan suretleri” temalı ahşap baskı sergisini gezen Vali Makas, eserleri beğeniyle izledi.YÖRESEL ÜRÜN TANITIMI

Vali Makas ve beraberindekiler daha sonra ilimizin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stantları da ziyaret ettiler. Stantlarda Kırıkkale'ye özgü yöresel lezzetler ve el sanatları ürünleri tanıtıldı. Vali Makas, yöresel ürünlerin tanıtılması ve pazarlanması açısından bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti. Vali Makas ve beraberindekiler fuar kapsamında kurulan çocuk parkuru alanını da ziyaret ettiler. Vali Makas, çocuklara keyifli vakit geçirmeleri için parkurda oyunlar oynadı.ETKİNLİKLER YAPILIYOR

Vali Makas, fuarda stant açanlara ve görevli personellere kolaylıklar dileyerek, vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirmeleri temennisinde bulundu. Kırıkkale'nin tarihi, kültürel ve turistik değerlerinin tanıtılması açısından KALEFEST2024'ün önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayan Vali Makas, festivale katılan tüm vatandaşlara teşekkür etti. KALEFEST2024, Kırıkkale'nin tarihi, kültürel ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen bir festivaldir. Festival kapsamında konserler, tiyatro oyunları, halk oyunları gösterileri, konferanslar, paneller, sergiler ve çeşitli etkinlikler yer alıyor.

Osman Duyar, 

Kırıkkale, 24.Mayıs.2024

#ÖkkeşBölükbaşı, #Toplumsalmuhalefet, #medyagunebakis.com, #osmanduyar, #kırıkkalefest24,

Diğer Haberler

 • STARBUCKS & BURGER KİNG BASKINI
 • *KALEFEST2024* KIRIKKALE
 • EVSİZLER DÜNYA KUPASI TURNUVASI
 • KEMERALTI'NIN SOSYAL YAŞANTISI
 • YAŞLI HAKLARI MÜCADELESİ İVME KAZANIYOR
 • *SIRA EMEKLİYE GELİNCE KAYNAK YOKMUŞ.!*
 • KADIN DOSTU MARKALAR FARKINDALIK ÖDÜLLERİ
 • SOHBET BAHANE, KAHVE ŞAHANE.!
 • EMEKLİLER GÜNÜ ve EMEKLİLER HAFTASI
 • DEPREM ŞEHİDİ AHMET HAKAN ŞENTÜRK ANILDI
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP