TÜRKİYE, AZERBAYCAN DOSTLUK KONSERİ

30 Haziran'da İstanbul, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğunu konu alan konser düzenlendi.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

TÜRKİYE, AZERBAYCAN DOSTLUK KONSERİ

Konseri Nazlı Bağırova, Vusale Askerova ve Fidan İsmayilova organizasyonu ile Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğu konseri, Türkan Saylan, Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

TÜRKİYE, AZERBAYCAN KARDEŞLİK VE DOSTLUK KONSERİ

30 Haziran'da İstanbul, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğunu konu alan konser düzenlendi. Konseri Nazlı Bağırova, Vusale Askerova ve Fidan İsmayilova organize etti.

Konser, her iki ülke toprakları için şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Daha sonra her iki ülkenin milli marşları çalındı.

Programda Avrupa klasik müziğinin de aralarında bulunduğu Azerbaycan ve Türkiye halk ve besteci şarkıları seslendirildi. Türklüğümüze, tarihimize, edebiyatımıza ve kültürümüze her zaman sahip çıkan aydınlarımız var.

Ve onlardan Türkiye'de yaşayan Azerbaycan İstiklal Marşı'nın söz yazarı Ahmet Cevad'ın adını taşıyan küçük Ahmet Cevad konsere programın sunuculuğunu üstlendi.

Konserde engelli çocuklar da yer aldı. Ahmet Cevad'ın yardımcısı Yasemin Alpagut'tu. Protokol kapsamında Harı Bülbül Azerbaycan Vizyon Tiyatro Derneği Başkanı Kemale Kemal ve Tek Hedefimiz Eğitim Derneği Başkanı Cem Yıldırımer söz verdi.

"Türkiye ile Azerbaycan'ın dostluğu, tüm dünyaya örnek bir kardeşlik ve dostluk modelidir. Türkiye ile Azerbaycan'ın her alanda olduğu gibi medeniyet alanında da güçlü bağları vardır. Bunu ve daha birçok değerimizi korumak için, biz eğitim ve medeniyet insanlarına ağır bir yük düşüyor” dedi.

Vizyon Tiyatrolar Birliği başkanı *Kemale Kemal Cabbarova* ise ekibe başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bu üç hanımın hazırladığı konser, konuklarda inanılmaz bir izler bırakacak. Yaz tatilinin ardından her iki dernek başkanı bu ekibe sahip çıkacağına ve büyük programlar düzenleme sözü verdiğini de belirtti. Ve bu ekip daha da büyüyecek ve meyvelerini verecektir. Çünkü *her şeyin temeli Medeniyettir*.!

Haber: Cem Yıldırımer

#ÖkkeşBölükbaşı, #medyagunebakis.com, #Toplumsalmuhalefet,

 

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP