TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SATRANÇ ŞÖLENİ

Türkiye’nin En Büyük Satranç Şöleni Başladı, Bitti..Satrançta 7 Bin Kişilik “Büyük Türkiye Buluşması” Gerçekleşti…

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SATRANÇ ŞÖLENİ


TSF - Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 7 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük satranç şöleni Antalya’da başladı, bitti. TSF Başkanı Gülkız Tulay, şampiyonaların açılış töreninde öncelikle Zeytin Dalı Operasyonunu anımsatarak, “Satranç ailesi olarak askerlerimizin başarılı olmaları ve sağ salim eve dönmeleri için dua ediyoruz" dedi

Türkiye’nin En Büyük Satranç Şöleni Başladı, Bitti..

Satrançta 7 Bin Kişilik “Büyük Türkiye Buluşması” Gerçekleşti… Tsf Başkanı Gülkız Tulay:
“KARNELER ALINDI, KALPLER SATRANÇ İÇİN ATTI”

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 7 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük satranç şöleni Antalya’da başladı. TSF Başkanı Gülkız Tulay’ın açılış hamlesi ile başlayan ve en geniş katılımlı satranç turnuvası olan “Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Emektarlar Şampiyonaları” 26 Ocak Cuma günü sona erecek.

TSF Başkanı Gülkız Tulay, şampiyonaların açılış töreninde öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Operasyonunu anımsatarak, “Satranç ailesi olarak askerlerimizin başarılı olmaları ve sağ salim eve dönmeleri için dua ediyoruz” dedi. Sömestr tatilinin başladığını da hatırlatan Tulay, “Türkiye’nin 81 ilinden aileleri ile beraber 7 bin satranç sevdalısının kalpleri Antalya’da atıyor. Karneler alındı, çocuklarımız ve velilerimiz büyük Türkiye buluşması için bir araya geldi” diye konuştu.81 İLDEN, İLÇELERDEN VE KÖYLERDEN KATILIM OLDU

Türkiye’nin 81 ilinden 2 bin 810 sporcunun katıldığı “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”, ailelerin, antrenörlerin, hakemlerin, kulüp temsilcilerinin, sağlık görevlilerinin, psikologların, spor uzmanlarının ve görevlilerin katılımıyla 7 bin kişilik dev bir organizasyona dönüştü. 7’den 77’ye her yaştan, Türkiye’nin her ilinden, ilçesinden ve köylerinden katılımın olduğu şampiyonalar bir hafta devam edecek.

Antalya Rixos Sungate Otel’de düzenlenen Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda 7-12 yaş kategorisinde 2 bin 134, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda 13-18 yaş kategorisinde 592 ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 84 sporcu olmak üzere toplamda 2 bin 810 sporcu şampiyonluk için yarışıyor.

Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında başarılı olan sporcular, Dünya ve Avrupa; Yaş Grupları, Okullar Şampiyonaları ile uluslararası turnuvalara davet edilecek.

Emektarlar Şampiyonası’nda derece elde eden sporcular ise uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olacaklar.


@#MedyaGünebakış ©#MedyaGünebakış

    

Fatih Bacak, Antalya Ocak.2018 fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ – mail: okkesb61@gmail.com,

Diğer Haberler

 • KARDEŞ KÜLTÜR AZERBAYCAN KONYA’DA
 • TÜRKİYE, AZERBAYCAN DOSTLUK KONSERİ
 • ZENGAZUR SANATKARLIĞI EL SANATLARI SERGİSİ
 • AHİ EVRAN-I VELİ & HACI BEKTAŞI VELİ BULUŞMASI
 • AZERBAYCAN & MEHTAPLI GECE
 • GÖNÜL IŞIKLARI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
 • *THALASSOPHİLE* SUALTINA YOLCULUK
 • KÖY ENSTİTÜLERİ UNUTULAMAZ, UNUTULMADI.!
 • İSTANBUL’UN YILDIZLARI TRAFİKTE MUTLULUK DAĞITIYOR
 • GELENEKSEL PERPA ŞİİR GÜNLERİ
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP