TECRÜBE PAYLAŞIM TOPLANTISI

ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği’nin Düzenlediği Tecrübe Paylaşım Toplantısının Konuğu: Hikmet Çetin

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

TECRÜBE PAYLAŞIM TOPLANTISI

ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği’nin Düzenlediği Tecrübe Paylaşım Toplantısının Konuğu: Hikmet Çetin

Genel seçimler öncesinde gündemin takipçisi olan ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği’nin düzenlediği “Tecrübe Paylaşım Toplantısı"nın konuğu: TBMM Başkanlığı, CHP Genel Başkanlığı ve bir dönem NATO  Sivil Temsilciliği görevlerini üstlenen Hikmet Çetin oldu.

BAŞKAN TERLEMEZ :

GÜNDEMİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ..

ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği, yerel gündemin olduğu gibi genel gündeminde takipçisi olmaya devam ediyor. 7 Haziran genel seçimlerine doğru ‘Tecrübe Paylaşım Toplantıları’nda yerel yöneticiler ve siyasetçilere konuk ettiklerini söyleyen ANTİAD Başkanı Murat Terlemez, seçimlerin ardından yine de gündemin takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

TBMM başkanlığı, CHP genel başkanlığı ve bir dönem NATO sivil temsilciliği görevlerini üstlenen Hikmet Çetin ise, Antalya İşadamları Derneği'nin konuğu oldu. Akra Barut Hotel'deki toplantıda Türkiye'nin dış politikaları ve seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hikmet Çetin, Türkiye'nin bugün Ortadoğu ve Avrupa Birliği'ne yönelik yürüttüğü dış politikanın yanlışlıklarla dolu olduğunu anlattı.

HİKMET ÇETİN:

İDEOLOJİYE GÖRE DIŞ POLİTİKA OLMAZ...

ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği, Hikmet Çetin’i Konuk Etti

Genel seçimlere doğru gündemin takipçisi olan ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği’nin düzenlediği “Tecrübe Paylaşım Toplantısı’nın konuğu TBMM başkanlığı, CHP genel başkanlığı ve bir dönem NATO sivil temsilciliği görevlerini üstlenen Hikmet Çetin oldu.

TÜRK DIŞ POLİTİKASI YANLIŞLIKLARLA DOLU

ANTİAD - Antalya İşadamları Derneği, yerel gündemin olduğu gibi genel gündeminde takipçisi olmaya devam ediyor. 7 Haziran genel seçimlerine doğru ‘Tecrübe Paylaşım Toplantıları’nda yerel yöneticiler ve siyasetçilere konuk ettiklerini söyleyen ANTİAD Başkanı Murat Terlemez, seçimlerin ardından yine de gündemin takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi. TBMM başkanlığı, CHP genel başkanlığı ve bir dönem NATO sivil temsilciliği görevlerini üstlenen Hikmet Çetin ise, Antalya İşadamları Derneği'nin konuğu oldu. Akra Barut Hotel'deki toplantıda Türkiye'nin dış politikaları ve seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hikmet Çetin, Türkiye'nin bugün Ortadoğu ve Avrupa Birliği'ne yönelik yürüttüğü dış politikanın yanlışlıklarla dolu olduğunu anlattı.

DIŞ İLİŞKİLERDE KARŞILIKLI SAYGI

Dünyada hiçbir ülkede ideolojiye göre dış politika olmadığını ve dış politikanın iç politikaya alet edilmemesi gerektiğini belirten Hikmet Çetin, başka ülkeler, özellikle komşuların iç işlerine karışılamayacağı ve onların da bizim iç işlerimize karışmasına izin verilmemesi, başka ülkelerin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saygı duyulması yönündeki dış politika ilkelerini sıraladı. Dış politikada ülke çıkarlarına göre hareket edileceği, sürekli düşmanlık veya dostluk olamayacağına vurgu yapan Çetin, Türkiye'de son yıllara kadar bu ilkelere önemli ölçüde dikkat edildiğini, geçmişle karşılaştırma yapıldığında bugün bu ilkelere büyük ölçüde uyulmadığının görüldüğünü söyledi.

CİDDİ BİR TERÖR TEHLİKESİ

Türkiye'deki 2 milyon Suriyeli mültecinin sadece 258 bininin kamplarda, diğerlerinin sokaklara salındığını belirten Çetin, bu yüzden ilerde ciddi bir terör tehlikesi yaşanabileceğini söyledi. Esad'ın tüm sorunların kaynağı olarak Türkiye'yi gördüğüne dikkat çeken Çetin, biri yakalanan MİT TIR'larının Türkiye'den geldiğinin tüm dünya tarafından da bilindiğini ve Türkiye'nin başının bu yüzden çok büyük belaya girebileceğini kaydetti.

 

 

Fatih Bacak, Antalya–Haziran.2015 fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ – mail: okkesb61@gmail.com,

https://twitter.com/okkesb – web: http://www.trabmarder.org,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,- okkesb@telmar.net

Fatih Bacak, Antalya–Haziran.2015 fb.antalya007@gmail.com,

Diğer Haberler

 • GARSONLARIN BAHŞİŞ KANUNU DÜZENLEMESİ
 • MEMLEKETİMDEN EKONOMİK MANZARALAR
 • DAR KORİDOR: LİBERALİZMİN LİBERAL ISLAHI
 • S-400’LERİN ALTINDA YATAN KORKUNÇ GERÇEK.!
 • TÜRKİYE'NİN SUDAN’DA KİRALADIĞI ARAZİLER TEHLİKEDE
 • EKONOMİDE KENDİNİ BEĞENMİŞLİK
 • ŞEKERDE BÜYÜK OYUN VE TEHLİKE
 • ASGARİ ÜCRETİN ADI İNSANCA ÜCRET OLSUN
 • YENİ VERGİLERİNİZ HAYIRLI OLSUN.!
 • STAGFLASYON.? RESESYON.? POLİTİKA FAİZİ.?
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP