FATİHALAR YASİNLER BİTMEZ KARADENİZ'DE

Atatürk Ve İnönü'yü İtibarsızlaştırmadan Bu İş Başarıya Ulaşamaz. Bu Konuda İktidarın En Önemli Taşeronu Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

FATİHALAR YASİNLER BİTMEZ KARADENİZ'DE

AKP Karşıdevrimini Adım Adım Gerçekleştiriyor. Atatürk Ve İnönü'yü İtibarsızlaştırmadan Bu İş Başarıya Ulaşamaz. Bu Konuda İktidarın En Önemli Taşeronu Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

 

“Ankara'da festival Şu Taksim'de Gezi var/Bu soysuzların var ya her tarafta bezi var” (1) sözleri ile Gezi eylemlerine katılanlara “soysuz” diyen Rizeli türkücü İsmail Türüt; Hrant Dink'in öldürülmesi olayının tetikçisi Ogün Samast ile azmettirici Yasin Hayal'e atfen; O gün öyle desinler, bugün böyle desinler/ Fatihalar, Yasinler bitmez Karadeniz'de” türkü sözleri ile övgüler dizmiş, bayağı da alkışlanmıştı... (2)

Ne yazık ki, okuma alışkanlığı bulunmayan ve buna bağlı olarak analiz yapma yeteneği gelişemeyen Türk halkının önemli bir kesimi,  bu tür kışkırtıcı eylemler İsmail gibi, güzel sesinden başka hiçbir özelliği bulunmayan cahil, odun kafalı türkücülerin yorumları ile kavramak durumunda kalıyor...

Ogün Samast, bugünlerde polis şefleri Ramazan Akyürek ile Ali Fuat Yılmazer'in etkisi kalmadığını düşünerek konuşmaya başlamış. İçimdeki korkuyu yendim diyen Samast, ifadesini alan Savcı Yusuf Hakkı Doğan'a,  bunları korktuğu için çocuk mahkemesinde söyleyemediği yönünde ifade vermiş. Olay tarihinde 16 yaşında suça sürüklenen Ogün, şimdi  “Yaşamımın en güzel çağlarını benden çaldılar diyerek polis abilerini suçluyor... Ogün'ün yaşadıklarından ders alındı mı? Hiç sanmıyorum...

 

İYİ İŞ “BAŞARMIŞLAR”

Eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Twitter”dan hakaret ettiği iddiası ile tutuklanmış. Hakaret suçunda tutuklama görülmüş şey değil. 5. Sulh Ceza Hâkimliğinin verdiği tutuklama kararına yapılan itirazı, 6. Sulh Ceza Hâkimliği: “Delillerin tam olarak toplanmamış olması” gerekçesi ile reddetmiş. “Twiter” üzerinden hakaret edilmiş ise, delil görüldüğü anda zaten kayıt altına alınarak toplanmıştır. Şüphelinin, bu noktadan itibaren delilleri karartması söz konusu olamayacağından tutuklanması gerekli değildir. Sanırım,  İşbaşaran hakaret suçunu işlediği iddiası ile tutuklanan ilk kişi olarak kayıtlara geçecektir. Sulh ceza mahkemelerinin kaldırılarak, yerlerine sulh ceza hâkimlikleri kurulması ile elde edilmek istenen yarar bu olayda, açık seçik ortaya çıkmıştır. İyi iş başarmışlar, denebilir.!

İşbaşaran, götürüldüğü Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nden çıkışında ve  Çağlayan Adliyesi'nin girişinde; Hepimiz Tayyib'in askerleriyiz şeklinde slogan atan bir grup tarafından linç edilmek istendi.!

Bu olaydaki birinci ilginçlik, saldırganların ellerindeki döviz ve pankartları o anda değil, önceden hazırlanmış olduklarıdır. İkinci ilginçlik; Feyzi İşbaşaran'ın emniyete götürüleceğinin saldırganlara haber verilmiş olmasıdır.!

Üçüncüsü avukat kılıklı bir militanın, karakol içerisinde İşbaşaran'ı yumruklamasıdır. Dördüncü ilginçlik ise, polisin saldırganların hiçbiri hakkında işlem yapmamış olmasıdır... İyi iş çıkartmışlar.!

AKP GİDİYOR MU.?

Bedelli askerlik yasa teklifine son anda, yaşı ne olursa olsun çürük raporu alanlar da eklendi. 18.000 TL ödeyecek olan çürükler de yasadan yararlanacaklar! Bu maddenin sahte çürük raporu alanlar için eklendiği tartışmasızdır. AKP hükümeti, asker kaçaklarından sonra, sahte çürük raporu alanları da kayıran yasayı çıkartmakla, aynı zamanda iktidardan gidişinin yaklaştığını da kabul etmiştir. Belli ki, gelecek hükümetlerin sahte çürük raporu alarak askerlikten yırtanlardan hesap sormasının önünü kesilmek istenmiştir. Bu “kişiye özel” düzenleme ile “çürük” kişilerin AKP grubu üzerinde ne kadar etkili oldukları da ortaya çıkartmıştır. Gerçek çürük raporu alan kişiler, zaten askerlik hizmetinden muaftı. Ne diye bir daha 18 bin lira versinler.? Demek ki işin içerisinde iş var, her şey görüldüğü gibi değildir.!

“ESET” DÜŞMANLIĞI YAPAYDIR

Hükümetin Suriye'ye bir kara harekâtı yapılması için bütün imkânlarını seferber etmesi, salt “Eset” düşmanlığı ile açıklanamaz. Erdoğan'ın dediğine göre 1,5 milyona ulaşan mültecilere yaptığımız parasal yardımlar 500 milyon doları aşmış. Diğer ülkelerden gelen destek 200 milyon dolar civarında kalmıştır.

Esat iktidarda kaldıkça, Türkiye'nin mülteciler için harcayacağı para daha da artacaktır. İşin içerisinde para girince, AKP'nin gözü karadır. Parasızlık yüzünden memur maaşlarına, enflasyon oranındaki artışı yapamayan hükümet, 1150 odalı kaç“Ak Saray”ı da bitirememiştir...

İş kazalarındaki en basit önlemlere dahi para ayırmayan hükümet, yine parasızlık yüzünden çözümü madenleri yandaşlara peşkeş çekmekte bulmuştur. Ağustos ayı verilerine göre, işsizlik yüzde 10'u aşarak, işsiz sayısı 3 milyona dayanmıştır...(3)

Seçimler yaklaşıyor. Hükümetin öncelikle işsizler ordusunun gönlünü alması gerekir. O da daha çok makarna, bulgur ve kömür dağıtılması ile mümkün olabilir. Belki biraz da para lazım olabilir. “Milletin sarayı”nı bitirmek için kim bilir kaç lira daha gerekir? Bir önceki bedelli askerlikten toplanan paralar, güya şehit ailelerine dağıtılacaktı. Dağıtılmadı ne dağıtılmadı, bugünlerde gaziler, belediye otobüslerinden tekme tokat aşağıya atılmaya başlandı. Zorunlu Deprem Sigortası'ndan toplanan paralar da amaç dışı kullanılmış. 2003 yılından bugün kadar özelleştirmelerden elde edilen 61,2 milyar dolar (4) uçup gitmiş. Başbakanlık bütçesinden 2003 ile 2014'in ilk altı ayını kapsayan dönemde “Gizli Hizmet Gideri” adı altında, örtülü ödenekten harcanan para, 6 milyar 424 milyon 190 bin liraya ulaşmış... Erdoğan kendisinden önceki 4 başbakanın 10 yılda harcadığı paranın 20 katından fazlasını harcamış... (5) Denetimsiz olarak kullanılan bu paralar nerelere harcanmış bilen yok.!

 

BU İŞLERİN SORUMLULARI BİR GÜN HESABA ÇEKİLECEK OLURSA NE DİYECEKLER.?

En kolay açıklama, savaş bütçesi ile olur. Kaç bomba atılmış, ne kadar mermi harcanmış, kaç sorti yapılmış kimse bunların hesabını tutamaz! Şehit cenazelerinin geldiği bir ortamda, doğal olarak kahramanlık türküleri söylenecektir. Böyle günlerde para hesabı yaparak maneviyatımızı zayıflatanlar hain ilan edilirler! Ogünler, Yasinler adamı linç ederler.! ABD ve AB'nin çıkarına olan kirli bir savaşta, küresel güçler de keselerinin ağzını açabilirler...

Savaş bütçesi içerisinde bütün “yolsuzluk ve hırsızlıklar” kaybolup giderler... Bu yüzden AKP, sonuna kadar “Eset düşmanlığı” yapmak zorundadır. ABD ve NATO işin içerisine girmeden, savaşı başlatmak ise öyle kolay değildir. Erdoğan için kurtuluşu yolu gibi gözüken Suriye'ye karşı bir kara savaşı, Obama'nın sonunu getirebilir...

KARŞIDEVRİMİN EN ÖNEMLİ ARACI DERSİMLİ KEMAL OLMUŞTUR.!

AKP karşıdevrimini adım adım gerçekleştiriyor. Atatürk ve İnönü'yü itibarsızlaştırmadan bu iş başarıya ulaşamaz. Bu konuda iktidarın en önemli taşeronu Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Atatürk'ün CHP'sinde Atatürkçülere karşı başlattığı savaşta önemli ölçüde yol almıştır. Devlet kuran partiyi Cemaat'in kargo şirketi haline getirdiler. Eski Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ı partiden ayrılmaya mecbur bıraktıktan sonra, utanmadan “Partinin kurumsal kimliğine zarar veriyordu” dediği eski Genel Sekreter Süheyl Batum'u da ihraç ettirdi. Şimdi de Atatürk'ün CHP'si değiliz diyor. (6)

TSK'ya kurulan kumpas sonucu açılan Ergenekon ve Balyoz davalarına Ordu darbecilerden temizlensin diyerek pasif destek veren bu utanmaz adam, F Tipini mazlumolarak ilan etmiş ve başlatılan operasyon için Yaşanan süreç darbe sürecidir(7) diyerek kol kanat germiştir.!

Dersimli Kemal'in iktidara gelme iddiası hiç bir zaman olmadı. Zaten kendisine verilen görev: AKP'ye karşı örgütlü muhalefetin oluşmasını engellemekti. Bunu da hakkıyla yaptı. CHP'yi 6 Ok'tan uzaklaştırdı, tipik bir Alevi ve Kürt partisi haline dönüştürdü. Kim ne derse desin, bu dönemin en önemli siyasi figürü Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Bazen karşı gelerek bazen de pasif destek vererek, AKP'nin yolundaki taşları hep o temizlemiştir.  Düşünebiliyor musunuz bir “lider”,  hükümet üyelerinin kuşkuya yer vermeyecek kadar açık  olan yolsuzluklarını dile getirdiği için her geçen gün biraz daha halk desteğini kaybediyor.!

İşte o adam, kişiliği güven vermeyen, dürüstlük cilasıyla cilalanmış Kemal Kılıçdaroğlu'dur... Bu yönüyle siyaset tarihinde bir ilktir. Recep Tayyip Erdoğan, “Kaburgalarında ateş bir yürek yerine idare lambası yanan” bu adamın sayesinde, hem karşıdevrimi önemli ölçüde başarmış hem de eylemli olarak başkanlık sistemine geçmiştir...

Av. Cemil Can

 

 

DİPNOTLAR:

(1)http://www.sanalalemci.com/tag/gezi-parki-turkusu-sozleri-ismail-turut-sarkisi-sozlerin-tamami

(2) http://www.sarki-sozleri.net/ismail-turut-plan-yapmayin-plan

(3) http://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/421692--issizlik-yuzde-10-1-oldu

(4) http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27647811.asp

(5)http://sozcu.com.tr/2014/gundem/ortulu-odenek-harcama-rekoru-yine-erdoganda-566933/

(6)http://www.aydinlikgazete.com/politika/kemal-kilicdaroglu-ataturkun-chpsi-degiliz-h58568.html

(7)http://www.aydinlikgazete.com/turkiye/kemal-kilicdaroglu-f-tpine-kalkan-oldu-yasanan-surec-bir-darbe-surecidir-h58655.html

 

Cemil CAN, Ankara – Aralık.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

Cemil CAN, Ankara – Aralık.2014 – av.cemilcan@hotmail.com

Diğer Haberler

 • ADALETE GÜVENİYOR MUSUNUZ.?
 • KADINLARA BİR DÜŞMANLIK YOLU DAHA
 • BAŞIMIZIN BELASI CEZASIZLIK KÜLTÜRÜ.!
 • MÜŞTERİLERİ DOLANDIRICILIKTAN KORUMA TİMİ.
 • KEMERBURGAZ RANT PLANLARINI YARGI ONAYLAMADI.!
 • *İMAM"ın POLİSLERİ ve TARİKATLAR*
 • BU YARGIYLA SİVİL ANAYASA YAPILIR MI.?
 • PTT ve KURUMSAL SOYGUN
 • AKP; 17 ADAMIZI, YUNANİSTA’A VERDİ.!
 • KUZU; KURTLUK YAPARKEN YAKALANDI.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP