YILBAŞINDA ÇOCUKLAR HAYATI RENKLENDİ

Yılbaşında Çocukların Hayatına Renk Geldi

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

YILBAŞINDA ÇOCUKLAR HAYATI RENKLENDİ

Yılbaşında Çocukların Hayatına Renk Geldi

Uzun süreli tedavi gören tüm çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla kurulan Hayata Renk Ver Derneği, çocuklara unutamayacakları bir yılbaşı partisi düzenledi.

29 Aralık Pazar günü 17.00 ile 19.00 saatleri arasında Çapa Tıp Fakültesi’nde verilen yılbaşı partisinde, birbirinden güzel hediyeler ve etkinlikler, yeni yılda çocukların hayatını renklendirdi.

Hayata Renk Ver Derneği’nin Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Servisi’nde gerçekleştirdiği yılbaşı partisi, çocuk servisinde yatan tüm çocuklar için düzenlendi.

Hayata Renk Ver Derneği Başkanı Melek Okur İleri; “Biz Hayata Renk Ver Derneği’ni hasta çocuklar için umut, inanç ve sevgiyle bir araya gelmiş bir grup gönüllüyle kurduk.

Çocukların iyileşme süreçlerini kolaylaştırmak için çalışırken, bir taraftan da yeni yıla girecekleri hastane servisinde onlara güzel ve unutamayacakları bir yılbaşı partisi hazırladık.

Çapa Tıp Fakültesi’nde gerçekleştirdimiz bu partiye, Hematoloji, Enfeksiyon, Beslenme, Gastro (organ bekleyenler) bölümündekilerle birlikte, çocuk servisindeki tüm çocuklar dâhil oldular.

Yılbaşı süslemeleri ile ışıl ışıl olmuş servislerinde, onlara özel hazırladığımız hediyeler ve yorulmadan eğlenmeleri için tasarlanmış keyifli etkinliklerle yeni yıla, neşe ve umutla girmelerini sağladık.” dedi.

Çocuklar için hazırlanan yılbaşı partisinde, Ümit Bülent Dinçer ve ekibinin yapacağı Hacivat-Karagöz gösterisinin ardından, animatörlerle oyun, ardından Dore Müzik Firması’nın bağışı ritim aletleri ile canlı ritim performansı gerçekleştirdi.

Gönüllü katkıları ve Dastini Bebe Market desteği ile çocuklara yılbaşı hediyeleri verilerek yılbaşı partisi kutlaması yapıldı.

“Çocuklar için Hematoloji Servisi Yenilendi”

Kısa bir süre önce, Hayata Renk Ver Derneği bağışçılarının katkılarıyla yenilenen hematoloji servisi, aydınlatmasından yataklarına, boyasından dolaplarına kadar çocuk dostu bir hale getirildi.

Yeni yıla girerken, derneğin gönüllü çizeri Güldeniz Yılmaz Hematoloji servisi için özel olarak hazırladığı çizimleri servis duvarlarına astı.

Aynı zamanda; hazırladığı içi boyanmamış çerçevelerle çocukların 2014 umutlarını boyamaları için bir fırsat tanındı.

Bağışçıların katkılarıyla yeniden yapılan hematoloji servisinde;

Kansorojen madde içermeyen özel boyasıyla Alligatör Boya, yatakların yenilenmesine katkı sağlayan  Esra Akpınar, Özel Günışığı Aydınlatma ve Dolapların yapımını sağlayan Megaradar Firması ve gönüllü Ustalar, Hematoloji Servisi Panjurlarını servise kazandıran Serkan Kadıoğlu

ve serum askılarının yenilenmesini sağlayan Özel Tarabya İngiliz Okulları, Diğer servislerin panjurlarının yenilenmesini sağlayan Ahmetcan Bozkurt; çocukların gelişimi, umutları, mutluluğu ve sağlığı için karşılıksız destek vermiş firmalar ve isimler. Aydınlık bir gelecek için verdikleri bu destek çocuklar için en büyük yeni yıl hediyesi oldu.

 

 

Fatih Bacak, Antalya – Ocak.2014 - fb.antalya007@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ -okkesb@turkfreezone.com,

https://twitter.com/okkesb E.mail: okkesb61@gmail.com,

https://www.facebook.com/okkes.bolukbasi,

MEDYAJANSToplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Fatih Bacak, Antalya Ocak.2014 - fb.antalya007@gmail.com,

Diğer Haberler

 • SHANG BRUNCH & GASTRONOMİK DENEYİM
 • ÖLDÜRME ARZUSU
 • *YAKAMOZ* BİR DRAM FİLMİ.!
 • ESKİ KOCAM(IZ) FİLM YAZISI / ELEŞTİRİSİ
 • *HADi be OĞLUM*
 • SOFRA SIRLARI
 • *A-TS 61* PLAKA HAYATİ BİR ŞEYDİR.!
 • VIP SÖYLENTİLER.! KİM BU ŞEYDA HANIM.?
 • HUGH HEFNER'IN HAYATI BELGESEL OLUYOR.!
 • AYSEL GÜREL: GOOGLE & DOODLE.!
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP