20.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Güncel Haber >> Manşet Haberler
  SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP

  AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ

  TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!

  ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ

  CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ

  MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI

  DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ

  75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI

  ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP

  SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR

  REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜRK

  ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKTİFLER YETİM KALDI

  KONSERVATUARIMIZA, BİNAMIZA DOKUNMAYIN.!

  BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez. KUTLANIR.!

  AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN DEVAM ETTİREMEZ.!

  YAŞASIN 1 MAYIS.!.
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşYAŞASIN 1 MAYIS.!.

 

İşçiler ve emekçiler tarafından dünya çapında; birlik, mücadele, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs, Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmış, çoğunlukla yasaklanarak bugünlere gelmiş ve 2008 Nisan'ında, Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanması kabul edilmiştir... (1)

1 Mayıs, Hükümetle İnatlaşma Günü Değildir Fakat Siyasi İktidarı Eleştirmek İçin İyi Bir Fırsat Olarak Her Zaman Kullanılabilir. 

 

Bu da son derece doğaldır. Zira emekçilere haksızlık yapanların başında her zaman iktidarlar gelir.

Ayrıca faşist olmayan hiçbir iktidar, kendisine karşı eylem yapılacak diye 1 Mayıs kutlamalarını yasaklamamıştır. 1 Mayıs'ı  kutlamak isteyenlere karşı zorbalığa ve kaba kuvvete  başvuranlar dikta yönetimleridir.!.

1 Mayıs kutlamalarını siyasi iktidarın faşist olduğunu kanıtlamak için değerlendirmek doğru mudur.?

Bu sorunun yanıtı, çok özel koşullar olmadıkça her ülke için olumludur. Türkiye'de 1 Mayıs kutlamaları ile 1 Mayıs 1977'de öldürülen 34 emekçinin anılmasını birleştirmekte de bir yanlışlık yoktur. 

Siyasi iktidarın bu haklı talebi reddetmesi ise, demokrasiye inancının olmadığı ve faşizme doğru kayıldığının bir işaretidir. Bu durumun derhal propagandasına geçilmesi gerekir. 2013 yılının 1 Mayıs'ında, 1977 yılının 1 Mayıs'ında ölenlerin anısına Taksim anıtına çelenk koyulduktan sonra, Kazlıçeşme'ye gidilebilir ve 1 Mayıs aynı zamanda hükümet karşıtı bir gösteriye dönüştürülebilir, Türkiye çapında etkili olacağı kesin olan bir eylem yapılabilirdi...

 

Taksim inadındaki ısrar ile bu önemli fırsat kaçırılmıştır...

Ne yazık ki, işçi sınıfının önderleri, küçük hesaplar uğruna bu olanağı kullanmayı becerememişlerdir. Kim ne derse desin, işçi sınıfı bu yıl son derece haklı bir pozisyonda iken, anlamsız ve kaybedileceği kesin olan bir inatlaşmaya sürüklenmiştir. Türkiye işçi sınıfı, yasa ve kural dinlemez ve yılda bir kez 1 Mayıs'ta taşkınlık yapmayı eylem sanan marjinal bir grup durumuna düşürülmüştür...

DİSK Genel Başkanı Kani Beko: ”İşçilerin evlerine güvenle gidebilmesi için polisten düzenleme yapmasını bekliyoruz” diyerek, bu yenilgiyi açık ve kesin bir şekilde itiraf etmiştir.!.

İşçi sınıfının tek eylemi, Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak ve öldürülen 34 kişiyi anmakla sınırlandırılamaz.!.

Asgari ücretten tutun da taşeronlaşmaya, oradan grev hakkının etkili bir şekilde kullanılamamasına kadar, ortada yığınla sorun varken, barikatların önünde, emekçileri hırpalatmak, demokrasinin gelişmesine bir yarar sağlamaz.

Biber gazı ve tazyikli su gürültüleri arasında bu en temel sorunların hiçbiri halka anlatılamadığı gibi kamuoyu da oluşturulamamıştır.!.

 

Denebilir ki, İstanbul`da 1 Mayıs'ı işçiler değil, o gün görev yapan 40 bin polis kutlamıştır.!.

Dayanışma grevi yapamayan sendikaların, siyasi iktidar üzerinde baskı oluşturarak hak alabilmesi olanaksızdır. Dayanışma grevlerinin yasaklandığı bir ülkede, öncelik emekçiler arasında birliği sağlamak ve “sarı sendikacılığı” tarihin çöplüğüne atmaktır. Günde 8 saat çalışmak talebiyle başlatılan iş bırakma eylemleri, günümüzde çok daha uzunca bir listeyi taşımak zorundadır. Hal böyle olmasına rağmen, Türkiye'de  işçi sınıfının örgütleri, bölük pörçüktür ve neredeyse tek maddelik bir gündemle, üstelik o da yılda bir gün eylem yapabilmektedir.!.

Sendika ağaları, 1 Mayıslarda “show” yaparak, temsil ettikleri kitlenin taleplerini dile getiremiyorlar. Sendikaları siyasete atlamak için “tramplen”  tahtası olarak kullananları, emekçiler sırtlarından atmadıkça, işçi sınıfı kendi mücadelesine dönemeyecektir.

İşçilerin ve diğer emekçi kesimlerin, 1 Mayıs'ı kutlamak ve 1977'de öldürülen 34 emekçiyi anmak gibi bir tek maddelik gündemi hiç bir zaman olmamıştır.

Emekçinin gündemi her zaman saymakla bitmeyecek kadar kabarıktı. O halde, bu devran böyle gitmez ve gitmemelidir. Ya bu sendika ağaları emekçilerin omuzlarından indirilecek ya da adam gibi görevlerini  yapacaklardır.!. Zira demokrasinin  olmadığı bir ülkede, işçi sınıfı köle olmaya mahkumdur.!.

  

GÖZÜNÜZ AYDIN İSTEĞİNİZ GERÇEKLEŞTİ.!.

PKK ile masaya oturmanın bizi getireceği yer, Cenevre Konvansiyonlarıdır. (2) Hükümet, uluslararası hukukçular ve deneyimli diplomatların, terör örgütü ile devletin aynı masaya oturmasının; örgütü “taraf”  haline getireceği ve bunun sonucu olarak da Birleşmiş Milletler'in işin içerisine gireceği, şeklindeki uyarılarına kulak asmadı.

Yargı erkinin başındaki adam yargıç Ali Alkan, görev ve sorumluluk alanında bulunmayan, siyasi bir konuda açıklama yaparak, hükümete destek verdi. Birkaç hafta önce de Anayasa Mahkemesi başkanı aynı şeyi yapmıştı. Alkan: ”Barış sürecinin sonuca ulaşma mecburiyeti var. Tarafların fedakârlıklar yaparak, ortak bir sonuca ulaşması lazım” dedi...

Yargıtay Başkanı'nın gelişmeleri “barış süreci” olarak tanımlaması anlaşılabilirse de 76 milyonun karşısına 3 - 5 bin kişilik bir terör örgütünü taraf olarak koyması, hiç yakışık almadı ve kabul edilebilir gibi değil. Zaten PKK'nın amacı da “savaşan taraf” adını almak değil miydi?.. Gördüğünüz gibi, peşinen verildi.!.

  

Sırası geldi, “İki kişiden biri”ne bir soru sormak istiyorum:

12 Eylül 2010'da yapılan halkoylamasında verdiğiniz “evet” oyları ile ele geçirilen yargı, “görevini” yapıyor  değil mi.?.!..

Amacınız gerçekten Türk halkına böyle bir durumu yaşatmak idiyse, kendinizle dilediğiniz kadar övünebilirsiniz, bunu başardınız...

Biliyorsunuz Anayasamızın 4. maddesinde, ilk üç maddenin değiştirilmesinin dahi teklif edilemeyeceğini hüküm altına almıştır. Bu üç madde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kırmızıçizgisi sayılır. Yargıtay Başkanı Alkan, üzerine vazife olmayan bu son açıklamasında; anayasa için kırmızıçizgi olarak; Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ilkelerinin esas alınmasını önerdi...

Bu da sizin marifetiniz sayılır.!.  Kendinizi alkışlayın.!.

   

SEZAR'IN HAKKI BRUTUS'E.!.

Bir haberim de Kılıçdaroğlu'nun Brutus adını verdiği CHP'nin Kurultay Delegelerine var: 10 Aralık Hareketi'nin (3) liderlerinden Burhan Şenatalar'a, Gülseren Onanç'tan boşalan Y-CHP Genel Başkan Yardımcılığı teklif edilmiş.! Duydunuz mu.? Siz de biliyorsunuz ki Şenatalar, “Habur Açılımı”nın en ateşli savunucularındandı. Liberal olan Şenatalar, eski ÖDP Genel Başkanı ve eski BDP Milletvekili Ufuk Uras,  eski DİSK Genel Başkanı ve Y-CHP Milletvekili Süleyman Çelebi ve akil adam Prof. Dr. Fuat Keyman ile birlikte, yeni bir “sol” parti çalışması içerisindeydiler. Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı'na getirilmesi ile bu çalışmaya ara verilmiş ve Şenatalar da Çelebi gibi CHP'ye geçmişti. Sonra da Parti Meclisi'ne de seçtirilmişti. Bu hamle bile, başlı başına Kılıçdaroğlu'nun siyasi kimliğini açıklamaya yeter de artar bile.

Ayrıca bu gelişmeler Y-CHP'nin Atatürkçü Düşünce ile bir ilişkisi kalmadığının çok önemli bir kanıtıdır. Doğal olarak, boş kalan bir genel başkan yardımcılığı da Şenatalar'a yakışır.!.

Hiç kuşkunuz olmasın ki, CHP'yi ele geçiren TESEVCİ liberallerin bundan sonraki hedefi, iyice azınlığa düşen Atatürkçü düşünceyi benimseyen delegeleri tasfiye etmek olacaktır.

Ondan sonraki iş; Cumhuriyetin tamamen tasfiyesidir ve çok daha kolay olabilir.

Bunun için CHP'den istenen katkı, sadece yönetime SOROSÇU liberalleri getirmekti. CHP delegasyonu ilk üç kurultayda bu “görevi” hakkıyla yerine getirmiştir. Geri kalan işi AKP kadroları tamamlar.!.

   

KÜRTLERİN STATÜSÜ.!.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sonunda “Kürtlerin statüsü” ile neyi anlatmak istediklerini açıkladı. Demirtaş, Türkiye'nin bölünmesini önleyecek formülün “özerklik” olduğunu söyledi. “Özerkliğin kabulü demek, aslında Kürtlerin statüsünün kabulü demektir”  diye de sözlerini pekiştirdi.!. 

Bu sözlerin “mevhumu muhalifinden” şu anlam çıkar: Ey Türkler; özerk talebimizi kabul etmek  zorundasınız, aksi halde,  bağımsızlık mücadelesine gireriz.!.

Her şey bu kadar açık ve anlaşılır halde iken, bizim akil adamımız Kılıçdaroğlu, bir şeyden haberi olmadığını bu nedenle de hükümetin açıklama yapmasını beklediğini söylüyor. “Görev” adamı buna derim işte.!.

Öte yandan, yüzde elliden fazla halk desteğine sahip olduğu söylenen hükümetimiz, bu kuru sıkı tehdide boyun eğmiştir. Bu aşamada hükümete destek veren seçmenin de yapabileceği pek bir şey kalmamıştır.

Zaten bu fırsattan yararlanarak, Öcalan T.C ile  “İkinci Mondros Mütarekesni imzalamıştır.!.

“Akil Adamlar”ın görevi de bu mütarekeden çıkmıştır tabi. 76 milyon vatandaşa, TSK'nın  bir tek mermi bile atmadan “yenildiğini” hükümet anlatamaz.!. Bu zor koşullar altında, Milli Merkez adında diye bir umut ışığı yandı.!. Kelebekler gibi bu ışığa doğru koşacağız, başka yolumuz kalmadı.!.

Av. Cemil Can

 

DİPNOTLAR:

(1)http://tr.wikipedia.org/wiki/1_May%C4%B1s_%C4%B0%C5%9F%C3%A7i_Bayram%C4%B1

(2)http://tr.wikipedia.org/wiki/Cenevre_S%C3%B6zle%C5%9Fmeleri

(3)http://tr.wikipedia.org/wiki/10_Aral%C4%B1k_Hareketi

 

Av. Cemil CAN, Ankara – Mayıs.2013

http://www.medyagunebakis.com/  av.cemilcan@hotmail.com,  

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa Olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

Av. Cemil CAN, Ankara – Mayıs.2013

 

Who İs İt.?  Wanted.!.
"White Men Have Forked Tounge.!"

“Dili Çatallı, İki Dilli Beyaz Erkek.!”

Türkçesi; Yalancı, İki Yüzlü Adam.!.

Kızılderili Deyişi....

 

Hiç Bir Şey İçin Aşırı Endişe Etmeyin.

Bakarsınız; Yarın Ya Deve, Ya Deveci

Ya da Üstündeki Hacı Ölebilir. İ.İnönü

 

Nene dedim.

“Dedem Sana Hiç Çiçek Aldı mı.?”
Durdu ve Şöyle Dedi:

“Bana Aldığı Fistanların Hepsi Çiçekliydi..!.!.”

 

 

EĞER BİR ÜLKEDE

“Hukuk Üstün Değilse, Adalet Yok Hükmündedir.!”

"Türk Yargısında Kronik İşlev Bozukluğu Var"

Bağımsız Bir Millet Olan Papua Yeni Gine, 

Parlamenter Demokrasi Sistemini Kabul Etmiş

Ülkelerdendir.

"Adil Yargılamayı Etkileme Suçunun Oluşabilmesi

İçin, Öncelikle Adil Yargılamanın Olması Gerekir."

Türkiye, ‘Hukuk Devleti İlkesizlikleriyle Malul’

Ülkeler Kategorisini Oluşturan ‘Hibrit Rejimler’

Arasında 88. Sırada. 

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası

Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!

 

SU HAYATTIR… SU BİR HAKTIR…

SU, KAYNAK DEĞİL, DOĞAL VARLIKTIR.

SU YASASI ÇIKARILMALIDIR.!

 

TEMA Vakfı Eko Siyaset Bildirgesi:

 “Salt ekonomi odaklı projeler dönemi bitmeli,

Ekolojik Siyaset dönemi başlamalıdır.!”

 

GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN

TEMA VAKFINDAN PARTİLERE..!

“Yaşamın sürdürülebilmesinin” ve

“sürdürülebilir gelişmenin” ön koşulu

“çevrenin, toprağın, suyun, ormanın,

biyoçeşitliliğin” korunarak yönetilmesidir.

 

ÜLKEMİZ, TOPRAKLARIMIZ…

GÖZ GÖRE GÖRE ÇÖL OLMASIN.!

YEŞİL OLMASI İÇİN DESTEK OLUN..

 

 

Bir Memlekette, Namuslular, Namussuzlar

Kadar Cesur Olmadıkça, O Memlekette

Kurtuluş Yoktur. İ.İnönü

Ülkeyi Dini İrticadan Kurtarmanın Tek Yolu

Millete Kuran’ı Türkçe Olarak Okutmaktır.

Şartlar Gelişirse İhtilal’ler Hak Olur.

İrtica Başbakan’dan Cesaret Bulursa,

Kim Onun Sokağa Dökülmesini Önleyebilir.?

İrtica’nın Sokağa Dökülmesi İse Ülkenin Kana

Bulanmasıdır. İ.İnönü


Biz Açıkça Milliyetçiyiz...

Ve Milliyetçilik Bizim Yegâne Birlik

Unsurumuzdur. Türk Ekseriyetinde Diğer

Unsurların Hiçbir Etkisi Yoktur. Vazifemiz

Türk Vatanı İçinde Türklüğü Yaşatmaktır.

Türkleri Ve Türklüğe Muhalefet Edecek

Öğeleri Kestirip Atacağız. Ülkeye Hizmet

Edeceklerde Her Şeyin Üstünde Aradığımız

Türk Olmalarıdır. İ.İnönü

 

Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür
Onlar Halkın Yüreğinde Yer Edinmişlerdi
Her Şey Özgür Bir Vatan İçin Dediler
Hiç Bir Tereddüt Etmeden Toprağa Düştüler
Anıları Önünde Saygıyla Eğiliyorum.
Yaşasın Devrim,Yaşasın Sosyalizm..

 

"Siz Bana Din İle Refaha Ulaşmış Bir Toplum

Gösterin, Ben de Size Devrim İle Geri Kalmış

Bir Toplum Göstereyim".  E. Che Guevara

 

 

  Diğer Haberler
 • SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
 • AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞI'NI DEĞİŞTİRDİ
 • TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN KUŞATILIYOR.!
 • ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAVA AÇMA TALEBİ
 • CORONAVİRÜS - COVİD-19 - MÜCADELESİ
 • MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
 • DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* YAŞAMINI YİTİRDİ
 • 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’NİN HABERİ OLMADI
 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER KİTABINA GİRECEK MEKTUP
 • SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM EDİYOR
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - SEDAT PEKER’E AÇIK MEKTUP
    - AKP'Lİ BAŞKAN TÜRK BAYRAĞ
    - TÜRKİYE BATIDAN, DOĞUDAN
    - ALENİ SUÇ DUYURUSU ve DAV
    - CORONAVİRÜS - COVİD-19 -
    - MUZAFFER İLHAN ERDOST SON
    - DEV-GENÇLİ *İŞÇİ.KERİM* Y
    - 75 YIL BOYUNCA TÜRKİYE’Nİ
    - ULUSLARARASI İLİŞKİLER Kİ
    - SARAY AYRIMCILIĞI DEVAM E
    - REFET ÖĞRETMEN ve ATATÜR
    - ARA GÜLER DE GİTTİ OBJEKT
    - KONSERVATUARIMIZA, BİNAMI
    - BAYRAMLAR; Tebrik Edilmez
    - AKP VARLIĞINI UZUN ZAMAN
    - ŞEKER; CHP & Y-CHP İÇİN N
    - ÇALIŞAMAYAN, HAPİSTE YATA
    - HER SAKALLIYI DEDENİZ SAN
    - EY KILIÇDAROĞLU HEMEN İST
    - 29 Ekim 1923; EN BÜYÜK BA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.