25.05.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  İstanbul Haber >> Manşet Haberler
  KANAL İSTANBUL İÇİN 118 SORU

  BOĞAZ’A KUMA OLMAZ

  HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK MESELESİ HAKKINDA

  HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL OLACAK.?

  SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ EKREM'İ YENEMEZSİNİZ.!

  KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRILMAZSA ÖLDÜRÜLECEK Mİ.?.!”

  İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİN İPTAL SEBEBİ

  EKREM İMAMOĞLU ve TDF

  ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYORLAR

  KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.!

  ENVER YILMAZ VEFATININ 5.YILINDA ANILDI

  ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLANDI

  SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HATLAR SERGİSİ AÇILDI

  HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRAFİK YAŞAM SERGİSİ AÇILDI

  İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ ARK & HÜLYA DÜZENLİ

  TDF nin ZORUNLU BASIN ACIKLAMASI - 2
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşZORUNLU BASIN ACIKLAMASI  ( 2 )

Son günlerde yaşanan talihsiz olaylar ve karışıklıklar nedeni ile kamuoyuna tekrar açıklama yapma zorunluluğumuz doğmuştur. Böyle bir gündem nedeni ile kamuoyunu meşgul etmekten son derece rahatsızız. Ancak federasyonumuzun isminin, iznimiz ve bilgimiz dışında kullanılıyor olması nedeni ile buna mecbur kaldık.

Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun temelleri 1995 yılında İstanbul’da faaliyette bulunan,  Trabzon’un ilçe dernek başkanlarının bir araya gelmesi sonucu, resmi olmayan “Gönül Birlikteliği” ile atılmıştır.

Bu birliktelik: Trabzon Dernekler Birliğini oluşturan ve kurucu başkanlığını zamanın Sürmene Dernek Başkanı Tekin KÜÇÜKALİ’nin yaptığı, daha sonraki yıllarda ise sırasıyla Of-Hayrat Dernek Başkanı rahmetli İsmet TAKA, Maçka-Hamsiköy Dernek Başkanı Enver YILMAZ, Çarşıbaşı Dernek Başkanı Tahsin USTA ve Bahçelievler Trabzonlular derneği Başkan Vekili Nurettin TURAN’ın başkanlığında devam etmiştir.

Böyle köklü bir geçmişi olan TDF, zaman içinde birçok etkinlik ve faaliyetleri ile toplumun desteğini arkasına alan bir sivil toplum kuruluşuna dönüşmüştür.

Federasyonumuz 2005 yılında Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde 2005/34-125/020 sayı ile “TRABZON DERNEKLERİ FEDERASYONU” unvanı ile tescil edilmiştir. TDF kurucu üyesi ve Düzköy Dernek Başkanı Sayın Mustafa DEMİR’in Genel Başkanlığında “Fındıkzade Oğuzhan Cad. Çağnak Sok. No:1 Kat:2 D:6 Fatih/İstanbul”  adresinde faaliyetlerine devam etmektedir. Federasyonumuzun, kurulduğu günden bu yana, alanındaki ilk ve tek kurum olduğu kamuoyunun malumudur.

Ancak, TDF’nin kurucu başkanı Tahsin USTA, yapılan demokratik seçim sonucunda yönetimi kaybetmiş olmayı bir türlü sindirememiş ve maalesef kısa bir süre sonra da kurumumuzdan ayrılan eski yöneticilerimizden Haydar DULKADİROĞLU ile birlikte yeni birer sivil toplum kuruluşları kurmuşlardır.

Kurdukları ( Bunlardan bir tanesi de bizim adımızdan “dernekleri “kelimesini çıkartarak kurdukları ( TRABZON FEDERASYONU’DUR. ) bu benzerimiz federasyon ve konfederasyonlar ile bizim mirasımızı kullanma çabası içine girmişlerdir. 

Ancak; Federasyonumuzu Yeniden, Böyle Bir Açıklamaya Mecbur Kılan Husus İse: özellikle Haydar DULKADİROĞLU’nun bulunduğu ortamlarda ismimizi bilinçli olarak kullanıp sanki TDF ‘nin başkanı kendisi imiş gibi hareket etmesi, felsefemizle uzaktan yakından ilgisi olmayan faaliyetlerde bulunması ve basına açıklamalar yapmasıdır.

Katıldığı her etkinlikte adımızı birebir ve aynen kullanmasına ilişkin olarak yasal başvurular yapılmış, yargı süreci başlatılmıştır. Adımızı birebir kullanmaları, isim benzerliği ve karışıklığından dolayı yaptıkları eylem ve etkinliklerden bizim nasibimize de maalesef kınamalar ve küçük düşürdükleri Trabzon ve Trabzonlu imajını düzeltmek kalıyor.

Kamuoyu ile paylaşmak istediğimiz bir başka husus ise;23 Kasım 2012 tarihinde Diyarbakır’da,

AMED Dernekleri Federasyonu Başkanı Murat GÖKHAN,

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman BAYDEMİR

ve diğer katılımcılar ile düzenlenen organizasyon ve 24 Kasım 2012 de İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi Ve Kayıp Yakınlarının Düzenlediği Oturma Eyleminin 198.si nedeniyle yapılan açıklamalar ve yaşanan karışıklıklardır. 23 ve 24 Kasım 2012 tarihlerindeki bu eylemler nedeni ile yapılan açıklamada TDF Genel Başkanı olarak Haydar DUKADİROĞLU’nun ismi geçmiştir.

24 Kasım 2012 tarihinde, herkesçe malum rojhaber, kurdistana-bakur.com, mezopotamyanews.com, kizilyildiz.org, diyarbakirozgurhaber, kulp pasurun sesi, firathaber ajansi, evrensel.net, vb. pek çok sitede yer alan haberlerde bu yanlış ve kasıtlı bilginin yer aldığını görmek mümkündür.

Oysa TDF’nin Genel Başkanı Mustafa DEMİR olup, bahsi geçen eylemler ve haberlerle de herhangi bir ilgimiz yoktur. TDF olarak her türlü kaybın karşısındayız. Hiçbir annenin gözünden akan bir damla yaşa bile tahammülümüz yoktur.

Ancak İHD'nin oturma eylemine ve AMED Dernekleri Federasyonu ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuna herhangi bir desteğimiz söz konusu değildir. Kabul etmiyor ve şiddetle reddediyoruz. Adımızı Kullanarak Yapılan Açıklamalara Ve İsmimizin Bu Şekilde İstismar Edilmesine Karşıyız. Kamuoyunda yer alma, kendilerine zemin oluşturma gayretlerinden kaynaklanan ve toplumun kafasını kısa süreliğine de olsa karıştırmaktan öte bir anlam ifade etmeyecek böylesi davranışları Trabzon şehrimizin, coğrafyamızın şanı ve yüceliğiyle bağdaştıramıyoruz.

Bununla birlikte yukarıda bahsi geçen şahısların birlikte düzenlediği, 14-16 Aralık 2012 tarihlerinde Feshane Kültür Merkezinde yapılan  “Karadeniz Günleri” etkinliği ile hiçbir bağımız olmadığı gibi, yine aynı kişilerin 22 - 25 Şubat 2013 tarihlerinde Feshane Kültür Merkezinde yapacakları Trabzon adı altındaki etkinlikle de herhangi bir bağımız söz konusu değildir.

1996 Yılından beri kutladığımız “24 Şubat Trabzon’un kurtuluşu” etkinliğimizi bu yıl daha da zenginleştirerek “Trabzon Günleri” etkinliğiyle birleştirmek istedik. Yaklaşık bir yıldan bu yana Feshane Kültür Merkezi’nde “Trabzon Günleri” etkinliği yapmak için çalışmalara başladık. Bu düşüncemizi öncelikle 27 Mayıs 2012 tarihideki genel kurulumuzda üyelerimize deklere ettik, daha sonra da yerel basın aracılığı ile kamuoyuyla paylaştık. “Trabzon Günleri” etkinliğimizi hemşerilerimize yakışır güzellikte ve kalitede düzenlemek için, birçok kamu kuruluşu ve üyemiz olan-olmayan yaklaşık 200 derneğin yöneticileri ile görüşmeler yaptık.

Bu görüşmelerimiz sonucunda, geleneksel olarak Ankara da aynı tarihte düzenlenen Trabzon Günleri etkinliğiyle çakışmaması, resmi katılımcıların tercih durumuna zorlanmaması ve mevsim şartlarını da göz önünde bulundurarak “TRABZON GÜNLERİ” etkinliğimizi 26 - 29 Eylül 2013 tarihlerinde Feshane Kültür Merkezi’nde yapma kararı aldık. Gerekli resmi sözleşmelerimizi imzaladık. Organizasyon çalışmalarımız devam etmektedir. Bu bilgiyi de şimdiden, kamuoyuyla paylaşırız.

Ancak mevcut süreçler devam ederken, kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz ki TDF, hitap ettiği kitle ile bütünleşmiş, başarı dolu geçmişinin bilinci ile kuruluş ilke ve prensiplerine sonuna kadar sahip çıkan, alanındaki tek sivil toplum kuruluşudur. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Trabzon Dernekleri Federasyonu - 25 Aralık 2012

  

ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Eylül.2012

Trabzon’u Sevenler Platformu-İstanbul

http://www.medyagunebakis.com/

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul – Aralık.2012

http://www.medyagunebakis.com/  okkesb61@gmail.com,

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

 

 

  Diğer Haberler
 • KANAL İSTANBUL İÇİN 118 SORU
 • BOĞAZ’A KUMA OLMAZ
 • HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK MESELESİ HAKKINDA
 • HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL OLACAK.?
 • SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ EKREM'İ YENEMEZSİNİZ.!
 • KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRILMAZSA ÖLDÜRÜLECEK Mİ.?.!”
 • İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİN İPTAL SEBEBİ
 • EKREM İMAMOĞLU ve TDF
 • ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYORLAR
 • KIZIL ORDU KONSERİNDE ATATÜRK FOTOĞRAFI.! • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - KANAL İSTANBUL İÇİN 118 S
    - BOĞAZ’A KUMA OLMAZ
    - HAMİDİYE SUYU, FETÖ&PKK M
    - HER ŞEY NASIL ÇOK GÜZEL O
    - SİZ BU KAFAYLA; KÖFTECİ E
    - KILIÇDAROĞLU CHP'DEN AYRI
    - İŞTE SİZE YEREL SEÇİMLERİ
    - EKREM İMAMOĞLU ve TDF
    - ONLAR BÖLÜNEREK KÜÇÜLÜYOR
    - KIZIL ORDU KONSERİNDE ATA
    - ENVER YILMAZ VEFATININ 5.
    - ALAATTİN HATAYOĞLU UĞURLA
    - SÜLEYMANNÂME & ATLAR, HAT
    - HÜLYA DÜZENLİ'NİN İNFOGRA
    - İNFOGRAFİK YAŞAM, GALERİ
    - TRABZONLULAR SÜREYELİ MÜL
    - SAHİBİNDEN KURUMSALA KİRA
    - TAKADEMİ TRABZON’UN FETHİ
    - TDF'DE ARKA BAHÇECİLİK DE
    - ATATÜRK HAVALİMANI'NIN KA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.