25.05.2020
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
MUZAFFER İLHAN ERDOST SONSUZLUĞA UĞURLANDI
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
MATEMATİK KİTABINDA ATATÜRK’E SALDIRILAR
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Sağlık-Gıda-Tarım >> Manşet Haberler
  ÖLÜLERE BİLE İLAÇ REÇETESİ YAZMIŞLAR

  ÇELTİK ZARARLILARI İLE DOĞAL MÜCADELE

  İSTANBUL’DA ZEHİRSİZ SOFRALAR BULUŞMASI

  *SİLİKON VADİSİ* - TRAKYA PROJESİ NE OLDU.?

  GENÇ GİRİŞİMCİ SİLİKON VADİSİ'NDE

  BİYOLOJİK SAVAŞI ARILAR KAZANDI

  TARIMDA TEKELLEŞME VE YABANCILAŞMA.!

  SAĞLIĞINI DÜŞÜNENLERİN DİKKATİNE

  CANAN KARATAY'DAN GERÇEK TIBBIN 10 ŞİFRESİ

  TARIMDA BİRLİKTE MİLLİ TESLİMİYET PROJESİ

  HAYATIMIZLA OYNUYORLAR!

  ESKİ GÜNLERE Mİ DÖNELİM.?

  ŞEHİR HASTANELERİ KÜLLİYEN ZARAR.!

  SANOFİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

  CANAN KARATAY’IN BİLİMSEL REFERANSLARI

  KOCA ULUS, KÜRTAJ DERDİNE DÜŞTÜK.!
HABERİ PAYLAŞ : Google'da PaylaşKOCA BİR ULUS, PİÇLERİ BÜYÜTMENİN DERDİNE DÜŞTÜK.!

 

Televizyonlarda hararetli bir tartışma başlamış. Başbakan kürtajın yasaklanması için kanun çıkartacakmış.! Peki, ama tecavüze uğrayan kadınlar hamile kalırlarsa, taşıdıkları bebekler ne olacak.?

Yanıtlar oldukça ilginç; başında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın olduğu “eğitimli” bir grup, o kadın çocuğu doğursun, çocuğa devlet  bakar diyor, bir başka grup ise daha radikal;  çocuğu doğuran anneler, ceza olarak o çocuğu büyütsün istiyorlar.!

Evinde otursaymış da tecavüze uğramasaymış efendim.!

Ama “ensest” ilişkilerden doğan çocuklar var! Sapıkların hamile bıraktığı kadınlar  var.! Gazetelerin üçüncü sayfalarında okuyoruz. Kız çocukları ve kadınlar bu hayvanlarla baş edebilir mi? Bu şekilde dünyaya merhaba diyen çocukların sayısı geçen yıl açıklanmıştı. Rakamlar korkunçtur. Bir meslektaşım o yazıyı okuyunca şok geçirmiş. Merak edenler bağlantıyı izleyip de görsünler…(1)

Anlaşılan hükümetin “piç” çocuklara ihtiyacı var.!

O nedenle doğmalarından yanalar… Bir de daha doğmadan, sakat olacağı kesin olarak belirlenmiş ceninler var, onlar için de aynı formül düşünülmüş. Doğsunlar isteniyor. Kadınların bir kısmı bu şekilde eve bağlı kalır ve sokaktaki  erkekler tahrik edilmekten kurtulurmuş.!.?

Aman boğaları tahrik etmeyin.!

Tecavüze uğrayan kadınlar, karınlarındaki bebekleri ne yapacaklar.?

Aslında bu sorunun yanıtını Sağlık Bakanı’ndan çok önce HSYK Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı vermişti. (2) Bizde balık hafızası var, çabuk unuttuk. Ne demişti hazret: Tecavüz edilen kadınların, tecavüzcüsü ile evlenmesine olanak sağlanırsa dava sayısında azalma olu.! Adaleti hızlandırmak için düşünülmüş çözüme bakın.!

 

Sorunun yanıtını yüksek bir yargıç verdikten sonra, kim ne diyebilir ki.? Geriye bu konuda bir kanun çıkartmak kalıyor. Anayasa’ya aykırılığı bile dert değil! Bu konuda da bir sorun yaşanmaz.! Bu nedenledir ki Sağlık Bakanı, Başbakan’ın saçma sapan ve bilim dışı sözlerini, yasaya bağlamak için kollarını sıvamış.!

Türkiye gerçeğidir ne yapalım.?

Başbakanın arkasında % 50’ye yakın bir halk desteği var. Demokrasinin gereğidir; çoğunluğun kararına saygılı olmak lazım. Asıl ilginç olan, Başbakan’a verilen desteğin, yarıdan fazlasını kadınlara ait olmasıdır.! “Yargı reformu” nu seçtikleri yapıyor, oh olmuş bunu fazlasıyla hak ettiler diyemem.  Yakışmaz.!

Demek ki, bundan böyle, TECAVÜZE UĞRAYAN KADINLAR KÜRTAJ YAPTIRAMAYACAKLAR.! Tecavüzcü sapıkların, neslini devam ettirmesi başka türlü mümkün değil.! Onları da korumaya aldılar.!

Son bir şey daha var; o da  “bizim” SOROS’un isteğini yerine getirmektir. Vaktiyle ne demişti anımsayalım: “Türklerin en iyi ihraç kalemi ordusudur(3) Asker dediğiniz 20 yaşındaki delikanlılar, önce bir kadının karnında bulunacaklar. Oraya nasıl girdikleri çok da önemli değil.! Sonra, yasanın güvencesi altında doğup, dünyaya merhaba diyecekler. Ellerinde turuncu bayraklar tabi. Ardından devlet baba veya anneleri tarafından beslenip büyütülecekler. “Akıldan yaya” ve “piç” olup olmadıkları ile ilgilenen yok.

Çünkü ihraç ürünü olarak genç insanları bekleyenler var. SOROS’un dediği yere tabi. NATO’nun ISAF adlı askeri kanadına, çok rahat ihraç edilebilirler örneğin… Bu işte spekülasyondan çok daha fazla para var galiba.!

Başbakan, kürtaj yasağının gerekçesini nüfusumuzun azalması olarak göstermiş.! 75 milyonu az buluyor demek ki. O çocukları doğuracak olan memurların maaşlarına % 4’lük zammı ise fazla buluyor. Bir taraftan da dünyanın 16. Büyük ekonomisi olmakla övünüyor.! Güya Çin’den sonra gelişmekte olan ülkeler arasında ikinci sıradaymışız.!

Duy da inanma…

Madem öyledir, neden hala seçmenlerimiz bir paket makarna ve bulgura oylarını veriyorlar.?

Başbakan, halktan kimsenin nikâhına katılmış olmadığından bilmiyor olabilir. Etrafındaki varsılların nikâh törenlerinde 3 çocuk yapmalarını öğütlemesi, oralarda garip karşılanmayabilir.  Yeni gelin ile damat, utangaç bir tavırla nikah defterini alıp balayına gidiyor diye, Erdoğan çok önemli bir şey söylemiş sayılmaz.!

Üç çocuk projesi de NATO’nun isteğidir.!

Hadi gelsin bu öğüdü yoksul vatandaşa versin de alsın boyunun ölçüsünü! Vatandaş, artık o eski vatandaş değil. 1 Mayıs’ı kutlayabiliyor, 23 Mayıs’ta grev yapıyor, 19 Mayıs’ta Cumhuriyet’e ve Atatürk’e sahip çıkmak için sokağa çıkıyor. Az iş değil yaptığımız. Korkudan korkmamayı öğrenmişiz.

Grev hakkı elinden alınmak istenen Hava-İş’e bağlı işçiler, 29 Mayıs’ta iş bırakıyor. Greve başlayacaklarını söylüyorlar. Diğer sendikalar onları desteklemek zorunda. Aksi halde biliyorlar sıra kendilerine gelecek…15 milyonluk İstanbul’da 250 otobüsle, öğle yemeği de büyük ihtimal döner ekmek olarak verilmişti, stadı zor doldurabildiler…

Halkın desteği giderek azalıyor mu ne.? Geçti o eski günler, geçti Beyler.!

 

Kürtaj ve “sezaryen”, hiçbir şekilde Türkiye’nin gündeminde değil. Bu iki kavram, gündemi Uludere ve Suriye’den uzaklaştırmak için ortaya atılmıştır. Bu kesin. Buna rağmen, durumu bilenler bile, bir türlü bu gündemden uzaklaşamıyor. Örnek isterseniz, uzağa gitmeye gerek yok, kendimi veriyorum. Neden derseniz, gündem değiştirmek için ortaya atılmış konular üzerinde yazmak çok daha kolay oluyor. Anlayacağınız çalakalem yazıp geçiyorsunuz. Düşünmek, araştırmak bile gerekmiyor… Aklınızda ne varsa yazıp geçin, yemin ederim Başbakan’ın ve adamlarının savunmalarından çok daha iyisini söylemiş olursunuz.!

 

Bu hafta sonuna doğru, kendimi Suriye konusunda bir şeyler yazmak için hazırlıyordum. Suriye ile ilişkilerimizin geçmişi nasıldı, araştıracaktım. Fırsat verilmemiş. Uludere olayının, ABD tarafından Türkiye-Suriye ilişkilerini germek için kasten yapıldığını söyleyenlerin, haklılık nedenlerini araştıracaktım. Arkasını akla yatkın gerekçelerle doldurmaya çalışacaktım tabi. Uludere’deki bombaları önce ABD’nin insansız uçağı atmış, sonra bizim uçaklar, kaçakçıları bombalamışlar!.. “Hata yaptık” demekle geçiştirilecek kadar basit değil!.. Buna rağmen benim görüşüm baskın görüşten biraz farklı. Dileyenler katırların ne çektiğini bu bağlantıyı izleyerek öğrenebilirler.! (4)

Hükümet, aralarında çocukların çoğunlukta bulunduğu  34  yurttaşı öldürülmüş. Sınırda güvenlik yok! Al sana “güvenlik şeridi” oluşturmak için haklı bir neden. Yetmez mi? Sabah akşam acıklı Uludere’yi konuşmak, sınırdan içeriye girmeyi dahi haklı göstermez mi.? Belli ki, ABD Suriye’ye saldırmayı gündeminden çıkartınca, ihale Erdoğan’a kalmış. O da bugüne dek hiç bu kadar yalnız kalmamıştı.!

Diplomatları da kapı dışarı etmiş. Gösterilen sebebe bakın: Hula’da 50’si çocuk, 100 kişinin öldürülmesi imiş.! Bizimki, kendi vatandaşlarını öldürüyor, önemli değil! Aylar sonra, “hata olmuştur, kaç defa dedik, otomata mı bağlayalım” diyerek, kendini temize çıkartmaya çalışıyor ama komşu bir ülkenin isyancısının öldürülmesine, nasılsa dayanamıyor.!

Bu nedenle, Suriye’ye savaş ilan etmek için çırpınıyor. Son aylarda Kılıçdaroğlu’ nun beğendiğim bir tek sözü vardı. Grup toplantısında söylemiş. “Uludere’de sivilleri terörist sanıp öldüreceksin, Kayseri’de teröristi sivil sanıp serbest bırakacaksınTrajikomikliğe bakın. Kendi vatandaşını öldürdüğün için özür bile dilemeyeceksin ama komşun  vatandaşını öldürdüğü için ona savaş ilan etmeyi kendine hak görebileceksin.! Yakışır mı yakışır.!

 

Hükümetimiz yerlerde sürünüyor kısaca. Peki, CHP ne yapıyor bu arada? Onların işi daha ağır, “akil adamlar”ı devreye sokmakla meşgul oluyorlar. Biliyorsunuz  “kanaat önderleri” de denen akil adamlar, öyle kolay bulunmazlar. Ayrıca akıllar  da nazar almadığı için birbirlerini beğenmezler. Anlaşıldığına göre, “Kürt Sorunu”nu çözmek CHP‘ye ihale edilmiş. Belki de CHP, bilerek taşın altına elini sokuyor.

Biliyorsunuz “akil adamlar” bir Abdullah Öcalan’ın projesidir. (5)  Demek ki, bu iş başararak Y-CHP iktidar olmaya koşuyor.! Bölünmüş bir ülkede iktidar olmak nasıl bir duygu.? Hükümet İmralı’ya Apo’nun avukatlarının gidişini yasaklamış ama Y-CHP bu yasağı da delmiş!  Apo’nun avukatlığı da bizde.!

Av.Cemil Can

Tarih 03 Haziran 2012 yazar cemilcan içinde 

 

DİPNOTLAR:

(1)   http://www.cemilcan.av.tr/s.281.htm

(2)   http://haber.sol.org.tr/kadinin-gunlugu/hsyk-baskani-tecavuzle-ilgili-oneriyi-savundu-haberi-46545

(3)   http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/172-smet-oezcelik/9888-smet-oezcelk-soros-tuerkiyenin-en-oenemli-ihrac-kalemi-ordusudur.html

(4)   http://www.cemilcan.av.tr/s.355.htm

(5)    Abdullah Öcalan, Aralık 2007 ve Ocak 2008′da avukatları aracılığı ile konuyu gündeme getirmişti. CHP’nin 2011 yılında genel seçimlerden önceki Van’da düzenlenen “Kürt  Çalıştay”ı sonunda yayınlanan raporla konu sahiplenilmiş, daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun  Diyarbakır ve Osmaniye il kongrelerinde de gündeme getirilmiştir.

a.) http://www.haber365.com/Haber/Akil_Adamlar_Ocalanin_Projesiymis/

b.) http://guncelyorum-canadil.blogspot.com/2011/10/akp-akil-adamlar-komisyonu-kuruyor.html

Etiketler: piç, sapık, sezaryen, sezeryan. kürtaj, Uludere

 

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!

 

YORUM

HER KÜRTAJ BİR ULUDERE’DİR

RTE'nin bu açıklamasına en güzel eklemeyi sağlık bakanı yapmıştır.

"tecavüz sonucu doğan bebeğe devlet bakar" demiştir.

Çok güzel bi ekleme yapmış hatta bence olaylar şöyle gerçekleşir.

Tecavüz sonucu olan bebek doğar, anne bakmak istemez.

(o bebek anneye hep o tecavüzü hatırlatır istese de sevemez bebeğini) ve devlet babamız onu şefkatli kollarına alır bir yetimhaneye yerleştirir.

Bebek orada büyür ve sonra büyük ihtimal devletin bu kurumunda tecavüze uğrar.

Eğer kız ise, belki o da annesinin yaşadıklarını yaşar sonra o da bebeğini doğurur o da devletin şefkatli kollarına bebeği bırakır ve bu bir döngü halini alır...

Ayrıca RTE'yi kutlamak lazım İdris Naim Şahin'in Roboski için dediklerini unutturmak için gündemi iyi değiştirdi.

Epeydir bu kürtaj meselesi gündemi meşgul ediyor ama Kürt halkına Roboski'yi unuturamazsın RTE.!.!.!

Boşuna kürek çekiyorsun.

 

  Diğer Haberler
 • ÖLÜLERE BİLE İLAÇ REÇETESİ YAZMIŞLAR
 • ÇELTİK ZARARLILARI İLE DOĞAL MÜCADELE
 • İSTANBUL’DA ZEHİRSİZ SOFRALAR BULUŞMASI
 • *SİLİKON VADİSİ* - TRAKYA PROJESİ NE OLDU.?
 • GENÇ GİRİŞİMCİ SİLİKON VADİSİ'NDE
 • BİYOLOJİK SAVAŞI ARILAR KAZANDI
 • TARIMDA TEKELLEŞME VE YABANCILAŞMA.!
 • SAĞLIĞINI DÜŞÜNENLERİN DİKKATİNE
 • CANAN KARATAY'DAN GERÇEK TIBBIN 10 ŞİFRESİ
 • TARIMDA BİRLİKTE MİLLİ TESLİMİYET PROJESİ • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - ÖLÜLERE BİLE İLAÇ REÇETES
    - ÇELTİK ZARARLILARI İLE DO
    - İSTANBUL’DA ZEHİRSİZ SOFR
    - *SİLİKON VADİSİ* - TRAKYA
    - GENÇ GİRİŞİMCİ SİLİKON VA
    - BİYOLOJİK SAVAŞI ARILAR K
    - TARIMDA TEKELLEŞME VE YAB
    - SAĞLIĞINI DÜŞÜNENLERİN Dİ
    - CANAN KARATAY'DAN GERÇEK
    - TARIMDA BİRLİKTE MİLLİ TE
    - HAYATIMIZLA OYNUYORLAR!
    - ESKİ GÜNLERE Mİ DÖNELİM.
    - ŞEHİR HASTANELERİ KÜLLİYE
    - SANOFİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
    - CANAN KARATAY’IN BİLİMSEL
    - CANAN KARATAY BOOKS HARVA
    - 12 SORU DA DİYABET VE TIB
    - 1.ULUSLARARASI MEZE FESTİ
    - ROTA YEMEKÇİLİĞİN SİCİLİ
    - ENGELLİ FEDERASYONU’NUN D


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar
     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.