KADINLAR BARIŞA YELKEN AÇTILAR.!

Çeşitli iletişim mecralarından takip ettiğiniz üzere 4 kadın, “Barışa Yelken Açıyoruz” şiarıyla 19 Mayıs 2018’de Bodrum’dan denize açıldı.

Paylas:
 • Facebook'da Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

KADINLAR BARIŞA YELKEN AÇTILAR.!


Çeşitli iletişim mecralarından takip ettiğiniz üzere 4 kadın, “Barışa Yelken Açıyoruz” şiarıyla 19 Mayıs 2018’de Bodrum’dan denize açıldı. Tamamlayacakları 1300 deniz mili boyunca 22 limanda “Dünyada Yükselen Şiddete Karşı Barışa Yelken Açtıklarını” vurgulayacak olan ekip, bu rotada “Yurtta Barış, Dünyada Barış” pankartı taşıyor.
Geçtiğimiz yıl, aynı amaçla Adriyatik’e açılan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi, “barış seyrini” bu defa Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’a yapmakta... Bugün (10 Haziran 2018) Taşucu’nda olan ekip, yarın (11 Haziran 2018 Pazartesi) Karpaz’a geçecek. 

 


“Tutku mm” yelkenlisiyle, gittiği her limanda coşkuyla karşılanan ekibin “denizden karaya bakmanın duyarlılığı” ile tamamlanacak 44 günlük yolculuğu aynı zamanda “kadının toplumdaki ve denizdeki yerini güçlendirmek, gelecek nesillere temiz ve barış içinde bir dünya bırakmanın kadınların ellerinde olduğunu vurgulamak” amacı taşıyor. 


 


İşte bu 4 kadından biri mezunlarımızdan Ferda Volkan’dır. Ferda, derneğimizin kurucu kuşağındandır. 
Kadının, hayatın ve barışın içindeki önemine vurgu yapan ekip, Ferda’nın yanı sıra, bilgisayar programcısı Neşe Hasipek (kaptan), İstatistikçi Ceyda Güleçyüz ve Şehir Plancısı Şule Kükrer’den oluşuyor.


 


Yolculuk boyunca Ferda Volkan ve Şule Kükrer’in çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi ise Girne’de açılacak. Ekip 1 Temmuz’da Bodrum’da olacak. 

 


Sosyal medyada “deniztutkususeyirde” adresinden ayrıntı bilgi alabileceğiniz bu etkinlikten dolayı arkadaşımızı ve ekibini takdirle karşıladığımızı belirterek bilginize sunuyoruz..


 


@#MedyaGünebakış ©#MedyaGünebakış

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Haziran.2018- okkesb61@gmail.com,

http://www.medyagunebakis.com/ --- okkesb@turkfreezone.com,

 

Diğer Haberler

 • DARBE KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞIYIZ..
 • TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI…
 • KUL VE MAHLÛKAT HAKKI..
 • ADAM OLMAK–OLAMAMAK VE GAZETECİLİK
 • SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI..
 • DERNEKLER KANUNUNA MUHALEFET
 • TrabzonSporKlübü

  Nasa

  Kentim_İstanbul

  Doga_İcin_Sanat

  ABD_USA

  Department_State

  TelerehberCom

  Google_Blog

  Kemencemin_Sesi

  Kafkas_Music

  Horon_Hause

  Vakıf_Ay

  Dogal Hayatı_Koruma

  Seffaflık_Dernegi

  Telerehber

  Sosyal_Medya

  E-Devlet

  Türkiye Cumhuriyeti

  BACK TO TOP